Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 45
(#) Hori11 hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!

Keresek olyan szakembert aki vállal Videoton Cleopatra tuner javítást.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Beachball hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Sziasztok.
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mitől fűgg a Cleopátrának a dobozának a színe? (sötét barna vagy világosbarna) Évjárat? Minősítés? Exportra szánt?
Köszi
(#) gyuszo válasza Beachball hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Én még 1979-ben vásároltam meg előjegyzésre a Budapesti Keravill Kossuth Lajos utcai Videoton márkaboltban. Csak hangdobozokkal együtt adták és ahhoz alkalmazkodott a tipikus dió barna szín.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Nincs tudomásom arról, hogy lenne más minősítés .
(#) Beachball hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Köszönöm.
Láttam már Cleopátrát világos barna és sötét barna dobozzal is. Más különbséget nem fedeztem fel rajtuk. Gondoltam még arra, hogy esetleg a fekete előlaposé lehet a sötét színű, mert az talán elegánsabb.
Akkor lehet hogy csak a beszállítón múlt, hogy épp mi volt a polcon....
(#) djhans válasza Beachball hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Beszállító nem volt, a Videoton gyártotta a kávát is. Aidát láttam már szürkében is, ugyanolyan színű hangdobozokkal.
(#) antiktelefon válasza Beachball hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
A fekete előlaposomnak is ugyanolyan barna a doboza, viszont a szürke előlaposból pl. többféle fonttal nyomott előlap van, illetve volt szürke Cleó is. Viszont dobozt nem láttam hozzá színben, de DC2016-ból igen...
Illetve egyszer láttam egy mahagóni színű Cleopatrat, eredeti mahagóni színű ládákkal. Ugyanilyen mahagóni színben láttam egyszer DC2040 ládákat is, valószínűleg kis szériában készültek.
(#) Beachball hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Szürkében sem csúnya!
Köszönöm az infókat mindenkinek!
(#) Mrgruu hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Sziasztok,

Vettem egy Cleopátrát, adták mellé 2db hangfalat () melyeket nagyobbra szeretnék cserélni. Viszont nulla hozzáértésem van az elektronikához. Most csináltatok egy 5 pin din to jack csatlakozót, mivel egy régi ipodomról szeretnék rajta zenét hallgatni. A kérdésem hogy milyen specifikációkkal rendelkező hangfalat keressek hozzá (min-Max) amivel szépen együtt működne. (Hallgatok minden féle zenét, zztop-tól kezdve óriáson át a kispálig szinte mindent ami dallamos, akár elég hangosan is.) nem vagyok ultra nagy hangminőség igényű, nem a tökéletes hangot szeretném, csak hogy jól szóljon, legyenek azért mélyek is. Ennyi. Valami használt cuccot keresnék a jófogáson, vagy marketplacen. De nem tudom hogy milyen fajta kellene nekem. Előre is köszi ha valaki tudna segíteni. Üdv, Zsolti
(#) Mrgruu hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Ami lemaradt, az a hangfalak típusa, melyeket mellé kaptam: tesla 1pf 067 70
Ettől picit tökösebbet szeretnék. Legyen használt, s occó. Köszi.
(#) antiktelefon válasza Mrgruu hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Mi van most, ami nem tetszik?
Cleo bír 4 ohmot is, de 6 ohm azért ideálisabb lenne. Ár/értékben a dc2050 egész jó, de az 8 ohmos, a dc2040 az 4, de ritkább. Orion HS vonalban is vannak jók, mindből van 4 és 8 ohmos is. HS28x széria az ajánlott, Cleo 50W körüli teljesítményt ad le maxon. Vidiknek a mély pereme porlad, vagy cseréltet kell venni, vagy olcsót és megcsinálni. Orionból a nap porlasztja a magasat és középet, ha barna a mély membránja, ne vedd meg. Illetve mostanában a mély ragasztása kezd elengedni. De ha megcsinálod, ezek sokáig jól fogják bírni, és nem is lesz túl drága.
(#) Mrgruu hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Üdv, tesla 1pf 067 70-eke kaptam vele.
Most találtam a közelben jófogáson Orion hs 200-at ill hs400-at. Ők is jók lennének hozzá? Szinte nincs különbség az árukban. Gondolom akkor a nagyobbat érdemes?
(#) antiktelefon válasza Mrgruu hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Azok nem az igaziak arra, amire neked kell, a mélyük nem olyan erős. De van HS400-ból fölösleges nekem Budapesten, meg HS280 is, ha jársz a Déli fele szívesen megmutatom Cleoval mit tudnak, meg akár a dc2040-et is.
Az a Tesla amúgy elég jó, főleg a komolyabb hangváltós verzíó, csak olyan 20W-os.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) Mrgruu válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Köszönöm szépen, de sajna elég nagy távolság van köztünk.
Megpróbálok a közelben keresni egy jó állapotú és árú hs400-at szerintem. De köszi még egyszer.
Bár lenne még egy kérdésem, tudok valamit kezdeni komolyabb elektronikai ismeretek nélkül azzal a hibával hogy a Cleo bal hangfaljához tartozó műszerek a mutató nem mozdul?
(#) antiktelefon válasza Mrgruu hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Át tudod mozgatni a műszerhez tartozó csatlakozót.
De kiemelem még egyszer: Ne vegyél HS400-at, nem az kell neked. HS280, HS282, HS284, HS288, esetleg HS5** valami ami jó lesz, első sorban a 4 ohmos változatok.
(#) Mrgruu válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Elnézést, azt hittem az első mondatoddal a teslákra gondoltál. Köszönöm a tippeket, akkor keresek ebben az irányban. Szép estét.
(#) Klorid hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Sziasztok! Nem tudjátok hol lehetne beszerezni a speciális hangerő potmétert? Hangban mit változtat, ha kiiktatom a loudness-t?
(#) antiktelefon válasza Klorid hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nagyon sokat változtat, a tipikus hangzása veszik el. Főleg kisebb hangerőn lesz durva változás.
Egy időben vaterán volt jó drágán, nekem még van pár darab.
(#) Bopapa hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Cleopatra készüléknek mekkkora zaja van alapból?
A fórumon található leírások szerint mindkét végfok panel fel lett újítva, alkatrészek kicserélve, nyugalmi áramok beállítva. A táp is kapott új kondikat. Az összes vezetősávot al alaplapon, végfokon beónoztam.
A problémám az, hogy teljesen letekert hangerő állásnál is sistergést hallok a hangfalakból főleg a magas sugárzókból (HS501) Ha a magnó bemenetet (csak azt használom) rövidre zárom, ha a hangszín modult kiveszem, akkor is megmarad a sistergés. A végfokok csak úgy lesznek zajtalanok, ha a bemenet 2-es lábát a testre zárom.
Próbáltam már azt is hogy a végfok becsatoló kondenzátorát félig kiforrasztottam, a 2-es láb felőli felét emeltem ki és azt kötöttem össze a bemenettel. A zaj ugyanígy megmarad, viszont ha le testelem akkor elhallgat.
Valaki tudna segíteni esetleg, hogy a hibát merre keressem? Vagy egyáltalán zajtalanná lehet ezt a készüléket tenni?
(#) Phile80 válasza Bopapa hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
A szabályzó áramkör tranzisztorai okozhatják. Cseréld őket kiszajúra. Én a kondikat is cserélném a panelen...
(#) Bopapa hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Van két szabályzó modulom, az egyik eredeti, a másik "felújított". Azon új kondik vannak meg új tranzisztorok (bc327-337). Mindegyikkel ugyan az a jelenség.
A kis zajú tranzisztor egyébként mit jelent?
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Szia! Nézegetem a panelrajzot és nem értem, miért kell az átvágás és áthelyezése a 10k-nak. Merthogy ugyanaz a végeredmény, mintha az eredeti helyére raktad volna az ellenállást. Nagyobb a teljesítménye és nem fért volna be? Vagy valamit elnéztem?

Ja látom, neked kisebb a c17 és máshova esik a lába.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2022
(#) Gabri hozzászólása Okt 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy Cleopátrával kapcsolatban szeretnék feltenni kérdést. A hibajelenség a következő, ha a hangerőszabályzó közép/végállásban van, akkor szinte teljesen zajmentes, viszont a többi köztes pontban van egy halk gerjedés, búgó hang, jellemzően jobb oldalon, de a bal sem zajmentes (erősítőként használom, az összes bemeneten ez a jelenség). Elvégeztem a Bekei Péter féle módosításokat, klasszisokkal jobban szól, a szabályzó áramkört kivettem, megtisztítottam az érintkezőket, viszont a gerjedés maradt, ami standby-ban kissé idegesítő.
Mi lehet a probléma megoldása?
A Lehetséges válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2022
(#) Prokker3 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy Deviton erősítő, hiányzó végfokokkal.
Videoton Cleopatra véget szeretnék belerakni. A táp feszültség jó. Viszont a cleo végnél közös a jel negatív és a táp negatívja. Deviton-ban külön van. Ha így beépítem, letilt. Van mód rá, hogy külön válasszam a két földet?
(#) reloop válasza Prokker3 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Szia! Amit jel negatívnak nevezel az a test. A Cleo végfoknak a test mellett csak pozitív tápfeszültségre van szüksége. Ha a Deviton-nak negatív tápja is van, azt nem tudod a Cleo végfokra kötni. Az Elekrotanyán látok egy Deviton 3500-ast, ez lenne készüléked?
(#) Prokker3 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Nem az. Deviton 4060 ha jól emlékszem a típusa ami nekem van.
(#) reloop válasza Prokker3 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ilyen esetleg?
A trafó melletti két nagy kondenzátor alapján ez is szimmetrikus (plusz/mínusz) tápos.
Vagy elhagyod a negatív táp bekötését, vagy másik végfokot választasz.
A szimmetrikus, illetve az egyszeres tápos végerősítő közötti különbség világos számodra?
(#) Prokker3 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Ilyen van igen. Tudom, hogy a két féle vég táplálása egészen más. 50 illetve 110 volt mérhető a Deviton vég csatlakozóin. ( Most tekintsünk el tőle, hogy itt valami nem oké) A cleonak pont jó lenne az 50 vagy 60 volt
(#) reloop válasza Prokker3 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Fotózd le hogyan kötötted be, mert magáról a készülékről nem találok dokumentációt.
Írtad a letiltást. Azt egy relé végzi? Volt terhelés a Cleo végfok kimenetén?
(#) Prokker3 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Hűha... Köszi, hogy foglalkoztál a témával! Jegeljük 2 hétre, mert most nem nálam van a Deviton. Tavaszi szünetben felkerül hozzám, akkor többet tudok róla.
Következő: »»   44 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem