Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   127 / 138
(#) Gafly válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Valahol itt, vagy hasonló?
Vagy belül, amikor grillezel?
(#) gabesz.mi074 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Belül amikor grillezek. Felül láttam 2db porcelán cső van ott gondolom valami grillezés ,vagy fagyos hús felolvasztásánál működhet az nem tudom de ott szikrázik, ez a lemez ott fent sérült mintha rozsdás volna ...
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Ezzel az univerzális vezérlőpanellel kapcsolatban nem tudna valaki véleményt vagy esetleg tapasztalatot írni?
(#) uniman válasza Andralin hozzászólására (») Jan 17, 2022 / 1
 
Ez nagyon "kínai" !
Te lehetsz az első, aki az EU-ból ilyenre vágyott...
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2022
(#) istvancs hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Keresek bontott GAL-700E-4 nagyfesz trafót.
Ha esetleg valakinek akad egy és megválna tőle, kérem jelezze!
(#) Andralin válasza uniman hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Köszönöm a videót!

Hát azt túlzás lenne mondani, hogy annyira vágynék ilyenre.
De nagyon sajnálnám a kukába dobni ezt a mikrót, amikor még minden más funckiója rendben működik.
Ti amúgy mit tennétek ilyen esetben, ha a vezérlőpanel kuka és nem is lehet már találni hozzá valót sehol? Mert másik vezérlőnek más a gomb kiosztása, a mérete, nem lehet simán bepattintani a régi helyére.
Senki nem próbált még ilyen univerzális panelt? Ilyen esetben megy a cucc a kukába?
(#) Gafly válasza Andralin hozzászólására (») Jan 17, 2022 / 1
 
Idézet:
„Ti amúgy mit tennétek ilyen esetben, ha a vezérlőpanel kuka és nem is lehet már találni hozzá valót sehol?”

Granpa például szeret bibelődni velük, aztán ha sikerül megjavitani, akkor megy a "rászorulóknak Györökön". Mostan is vár rá "donor/alany" a garázsba.
(#) Andralin válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Értem. Ez igazán nemes dolog.

Az enyémben minden jel szerint a mikrokontroller távozott örök vadászmezőkre. 16 éves modellként nem sok esély van donor vezérlőpanel levadászására, bár nem lehetetlen, én a neten sehol sem találtam hozzá. Sajnos ezen így nem sokat segíthetne már a bíbelődés.

De ha nem sikerülne felélesztenem az univerzálos vezérlővel sem, akkor neki fogom felajánlani, hátha lát benne fantáziát, nem a kukába dobom egyből, köszönöm a tippet!
(#) erbe válasza Andralin hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Tudod, hogy néz ki az igazán univerzális vezérlő? Tekerős gomb időskálával és csenget, ha lejárt a beállított idő. (mechanikus óramű)
(#) Egri Frédi válasza erbe hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Ezt javallottam én is ...
Egy alamínyium lap a régi kijelző helyére, közepébe egy likkal, ahová a tekerős/csengetős időkapcsoló megy. Lehet nem lesz a legszebb, de örök élet + 1 nap az élettartama.
Egyebek mellett ez utóbbi miatt sem kapsz már ilyet ...
(#) Ge Lee válasza Andralin hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Elmondom én mit csináltam azzal a mikrómmal amiben behalt a proci. Nemes egyszerűséggel analógot csináltam belőle. Tehát, bekapcsoltam, és addig ment amíg ki nem kapcsoltam. Eldobni már csak azért is sajnáltam volna mert ez nem egy szokványos mikró volt, hanem amolyan ipari kivitel, közel dupla belső térfogattal, a tetejében meg volt valami forgó akármi oscillotron felirattal, ami nem tudom mit csinált, mert elvileg nem teríthette szét a magnetron sugárzását de valahogy mégis, mert sokkal egyenletesebben melegítette át térfogatában a dolgokat mint úgy általában a mikrók. Levesen vagy főzeléken különösen tetten érhető volt a dolog.
(#) Udvari Zsombor válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Jaja, végső soron kifúrás után színre fújható spray festékkel a fém lap, hogy ki is nézzen valahogyan. Az elektromechanikus időzítő skáláját se árt felskiccelni a gomb köré. Az ilyen "buta" mikrók kb. "soha se" mennek tönkre.
(#) Andralin válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Na így már értem, hogy mire gondoltatok, hogy át lehet alakítani mechanikusra is.
Én időközben megrendeltem Kínából azt a szuper kis vezérlőt. Majd beszámolok róla, hogy boldogulok vele.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Szerintem a stirrer-re/keverőlapát gondoltál.
Mostanság inkább a tányért forgatják.
Szoktak lenni olyan videók fent a neten, ahol "csikos sütésekkel" szemléltetik az állóhullámokat...
De igazad van.
(#) Kapagerenda hozzászólása Jan 30, 2022 /
 
Sziasztok,

Ha a mikróm szikrákat dobál a magnetron RF antenna részén, akkor elég csak a fémgyűrűt cserélni rajta, vagy lehet a magnetron teljes mértékben elromlott?

Köszönöm!
(#) Gafly válasza Kapagerenda hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Ameddig hányja a szikrákat, addig jön belőle az energia.
Azon agyalnék inkább, hogy ne szikrákat hányjon, hanem a kaját melegitse.
Csillám, takaritás, stb...
(#) Kapagerenda válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Ki lett takarítva, de a probléma megmaradt. Csillám nélkül is próbáltam járatni, úgy is dobálta a szikrákat.
(#) Gafly válasza Kapagerenda hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Ha van másik, akkor ez következne.
Boltban drága.
A szigetelő része nagyon nem ehető!
Bár még körbenézném alaposan az üreget is, a csillám mögött.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2022
(#) Egri Frédi válasza Kapagerenda hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Nézd meg a magnetronon a 2 mágnest. Ha el van repedve - akár hajszál vékonyan is, akár csak az egyik -> kuka. Próbálj meg szerezni bele egy ugyan olyan jót, szokták itt is hirdetni az apróban.
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Ha ezt törént vele, akkor szerintem "kupakolni" érdemes.
Ha a mágnes tört el, akkor meg minek, mert akkor nem is szikrázik...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Ennyi pénzért 2 db. magnetront kap itt az apróban ...
(#) attika válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
A kupak végén a furatnak mi jelentősége, hogy kör, háromszög, sokszög formájú?
Miben különböznek egymástól?
(#) Egri Frédi válasza attika hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Fogalmam sincs. Azt se tudom elképzelni, hogy lehet levenni azt a fém kupakot a kerámiáról(?) sérülés mentesen. Majd visszatenni egy másikat a helyére úgy, hogy stabilan álljon és ne essen szét használat közben.
Véleményem szerint egy ilyen magnetront nem érdemes "mókolni". Egyrészt életveszélyes lehet, másrészt relatíve olcsón lehet venni itt-ott használt magnetront némi utánjárással. Hibásakat szedtem szét - egyrészt kíváncsiságból - de összerakni, megfelelő eszközök nélkül nem lehet. Álltalában "lehajtott fülekkel" van rögzítve a külső ház a fedő lemezhez, amelyek "összeszhúzásához" - prés híján - legalább egy igen nagyméretű satu kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) uniman válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Csakis óvatosan...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Azt meg a kolléga úgyis tudja, hogy közben nem nyal, nem szuszog.
(#) Laci66 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Te jó ég! Ez milyen vegyi fegyver leírása?
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Elvileg ebből van az a rózsaszin izé, amire kupak van húzva.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
De az az "izé" van fehér színű is: Bővebben: Link ...az is "Be" vagy sima kerámia?
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
A fene tudja.
Az igazság az (ahogyan mondod is ), hogy tényleg van fehér nyakú magnetron is, nem csak pink.
Hogy melyik BeO, melyik nem?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
A beo egy hangos dk-ázsiai madár.
Következő: »»   127 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem