Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   277 / 287
(#) Remci válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Milyen adaptert használsz?
(#) jdani válasza ferci hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Akkut persze nem robbantja fel, de azt töltögetni kell. Hálzati adapter kényelmesebb.
Hagyományos ,,fekete doboz,, adapter.
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Idézet:
„Hagyományos ,,fekete doboz,, adapter.”

Ez az infó szinte semmit nem mond,mert létezik egymillió fajta.
Kértem,hogy mérjél áramfelvételt az adapterről,nem tetted.Tudni kellene a pásztor áramfelvételét és feszültségét!!! Akármilyen adapter csak akármeddig fogja működtetni.Őszinte leszek,én ilyen hibával akkor találkoztam amikor szikraköz nélkül akartam elvégezni egy próbát javítás után.A próbákat egy 20V/6A állítható stabilizált táppal szoktam végezni,ebben van volt illetve ampermérő,így azonnal látom az adatokat,ez alapján választok dugasztápot,ha kell a készülékhez.Természetesen a dugasztápnál is elvégzem a méréseket egy hosszabb (legalább 1 óra) tesztelésnél minden alkatrész melegedését is figyelem.
(#) Remci válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Kapcsoló üzemű táp nem jó. Sima trafós tápot használj, az bírja. Össze raktam már sok pásztort olyan adapterrel, és még egy sem ment tönkre.
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Ebben az esetben áldozz rá kicsit többet..
Keress egy 2x akkora teljesítményű hiperszil vasat, amire elfér sacc 3 mm-es anyagból is 2 db csévetest.
Egyiken a primer, másikon a szekunder, amik így kevesebb menetszámmal is mennének.
A két tekercs közé pedig elfér még egy vékony plexi vagy hasonló jól szigetelő lap.
Így a vason át csak a dupla cséve vastagságon tudna átütni maximum, amit kétlek.
(#) jdani válasza erdgab hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Nemtudom hogy azonosíthatnám neked, gondolom nem típusszámra vagy kíváncsi. Kimenet 12V, 1A.
Már vagy 4 kapcsolóüzemű adaptert tett tönkre. 4 különbözőt! Áramfelvétele olyan 80mA. Labortáppal próbáltam, azt nem vágja tönkre. Labortáppal, de a kimenetre tettem egy multimétert, és feszültséget mértem működés közben. Igen, eleinte volt olyan hogy amikor csapott a szikra, a multiméter 12V helyett, egyebet mutatott, kiakadt, megugrottak a számok.
Utolsó módosítás után, (vasmag földelés) ha mérem a bemeneti feszültséget, kisüléskor marad stabil a bemeneti feszültség, nem zavarja meg a merőt.
Működés közben ha hálózati adapterről megy, az adapterről hallani kattanást kisüléskor.
Jogos, sima trafóssal kellene megpróbálnom.
(#) facek001 hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Jajj de hosszú volt.Megvan a hiba. Kapcsi táp nem jó hozzá! A 0,08 A pont a határon billeg
(#) jdani válasza facek001 hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Az eredeti felállásban a villanypásztorba olyan trafó volt, aminek nincs közös pontja a primer és a szekunder körbe. Ott a szekunder két pólusa között ütött a szikra, elszigetelve a primer körtől. Kapcsitáppal szépen működött, csak ott a trafó szekunder része lett zárlatos, és a szikra ereje csak kuckolt.
(#) facek001 hozzászólása Jan 21, 2022 /
 
Melyik kapcsolásról van szó? Tudsz róla rajzot küldeni?
(#) jdani válasza facek001 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Dani,ott a D3 dióda mellett van egy barna kondenzátor annak a lábai hova vannak kötve (?),ha az eredeti nagyfesz trafó primerjére akkor ezen kondi egyik lábát kösd ki és próbáld a pásztort,van e valami változás.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Hali!
Kinek mi a véleménye/tapasztalata? 12V os gyújtótrafós villanypásztornál, melyik a leg beváltabb, leg hatékonyabb trafó.?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Szia. Itt a fórumon a Lada gy.trafót ajánlották. Én,az Opel Kadett trafóval is meg voltam elégedve. (GM)
(#) mraulajos hozzászólása Feb 12, 2022 /
 
Hali!
Lehet, buta a kérdés.
Mennyire határozza meg, a pásztort működtető áramkör, a szikra erősségét/közét. Szerintem, maga az áramkör, egy megszakító szerepet tölt be, mint a régi járműveknél, egy mechanikus megszakító.?
Vagy ez, teljes mértékben a trafó erősségétől, minőségétől függ. Látok egyes v.pásztoroknál olyan szikra minőséget, hogy egy villámnak megfelelne.
(#) Chipmunk1960 válasza deak francis hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Elméletileg ezek mind 12V-ra lettek tervezve, de anno volt különbség köztük. Akkor még nem volt ily sokféle gyújtógyertya, viszont izmosabb trafót lehetett venni, én is tettem a Ladába, s határozottabban jobban ment tőle. Később meg jöttek az elektromos gyújtások kapcsolásai a Rádiótechnikában.
(#) Chipmunk1960 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Mivel a kondenzátorral egy egységet alkot a rezgőkor, annak is nagy szerepe van benne.
(#) mraulajos válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Ezt a kapcsolást építette meg. Működik szépen, de szikra max fél cm, és elég gyengécske. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.
(#) deak francis válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Szia.
Még itt a forumon is a lada samara gy. trafót ajánlodták.
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Meg kell csinálni a "klasszikus" kapcsolást...az sokkal jobb!!!!
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Melyik is az...?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
(#) nagyg282 válasza deak francis hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Sziasztok !
Van üres panel hozzá ha valakit esetleg érdekel ,megépített bevált !
(#) bright válasza nagyg282 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Szia!
Érdekelme a panel.
(#) bright válasza nagyg282 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Szia!
Megkaptam a paneleket, nagyon profi.
Köszönöm.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 3, 2022 /
 
Hali!
Ha valaki ismeri ezt a kapcsolást. Hogy tudom megoldani, hogy sűrűben adjon szikrát. Most, 1,5-2mp.
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia. A tirisztor melletti elkót cseréld kissebb értékűre. A feszértéke marad!!!!
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Azért arra a 16µF kondira mérj rá mennyivel lett kevesebb a rajta lévő feszültség a gyorsabb impulzusok miatt!A pásztornak a sűrűbb impulzusok miatt csökken a teljesítménye,de majd eldöntöd mi a jobb.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Köszönöm! Természetesen, erre gondoltam én is.
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Sziasztok. Vásároltam használtan egy ilyen villanypásztor egységet. meg lehet-e valahogy győződni arról, hogy nem fog áramütést okozni ami halálos? Tudom, hogy elvileg nem szabad, hogy ilyen bekövetkezzen, de ha el kötöttek benne valamit vagy bármi.
Illetve a bekötése se teljesen világos számomra bár mennyire is egyszerű.
Bal oldali a földelő szonda?
Középső a villanypásztor vezeték egyik vége, jobb oldali a másik vége?
Eddig ami egységet használtam azon csak kettő kivezetés volt egyik ment a földelő szondára, másik a vezetékre.
Köszönöm.
Róla lenne szó:

Villanyp.jpg
    
(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Oroszlánokat fogsz ezzel őrizni?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
Következő: »»   277 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem