Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3691 / 3949
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Örülök.
Meg örüljön a napocska, mert ő tölti az akkut. Habár neki mindegy ...
(#) Kolti0 hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Sziasztok. Egy tényleg nagyon "kezdő kérdés"
Ennek a villanymotornak milyen teljesítménye van körfűrészen?
750wattos lenne?
Az nem valami combos.
Vagy nem úgy kell érteni, értelmezni mintha egy fázisú motorról lenne szó? Három fázisúban erősebb
ugyanaz a szám mint egy fázisúban?
Illetve ez a 0,75KW mekkora teljesítményt jelent egy fázisra kötve? Üzemeltettem 2,2KW.os egy fázisú körfűrészt még az se volt valami erősnek mondható.

Köszönöm.
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Az a motor 750 W-os akkor is, ha nem körfűrészen van. Egy fázisról hajtva jó, ha a felét tudja.
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Azért a kapuhoz menő vezeték ellenállása megtréfálhat...
Javasolt megmérni/kiszámolni/kipróbálni véglegesités előtt.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2022 / 1
 
Gondoltam rá. Jelenleg 5 méter 2 eres szürke , olyan 0,5 mm2 telefonkábel. Ha keves, kap combosabbat.
(#) Kolti0 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Köszönöm. Gondolom nem kérdés akkor, hogy ez jóval erősebb.
Ez egy fázison adja le a 1,5KW.ot. Ugye?

Erősebb.jpg
    
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Igen, ez egy fázisú motor.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Adott egy a megadott adatokkal rendelkezó fűtő test. Mivel modern technológia ezért nem tudom, hogy akkor most mennyit is fogyaszt? Az új fajta készülékeknek elvileg kisebb fogyasztásról is menni kellene.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Akkor mégsem sikerült szétszedés után összerakni amit tőlem kaptál?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2022 / 1
 
De működik csak azt a fürdőszobába használom.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Ami téged érdekel, az lehet, hogy menyi villamos energiát használ el fűtésre ez a csodaszerkezet.
Eszerint a leírás szerint semmit, ellenben van egy 238 wattos alapfogyasztása az adatlap szerint, Legalábbis abból, amit el lehet olvasni a képrészleten. Az interneten nem találtam ilyen holmit, így értetlenül állok a kérdés előtt.
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Konkrét típussal.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Egy nem túl hideg, ~3×3×2.5 m-es helységet temperálhatsz vele (ha jól betakarózol). Amúgy a ~770 Wh-t megeszi. Viszont a villanyszámládtól sírva fakadsz. Ha esetleg még régifajta mérőd van, kiszámolhatod könnyen, mit zabál.
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
A villamos áram hőtermelésre a legrosszabb hatásfokú. 1kWh 860 kcal hőt termel
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) Patópali válasza granpa hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Egy ilyesmivel mérni?
https://www.vilagitascenter.hu/anco_kompakt_digitalis_fogyasztasmer...t_link

Amúgy nem ismerem a hősugárzó működési elvét.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
A legtöbb amit eddig fizettem az majdnem 19 ezer. De csak a téli szezon alatt. A következő szezonba már központi lesz. Addig nem tudom mit kezdjek ezzel a géppel.
(#) Teaway hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Annyit tudunk, hogy Qilive Q.5707 Infravörös elektromos helyiségfűtő készülék, fűtőteljesítmény: 1000 W. De hogy mennyi fogyaszt óránként...
(#) szs válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Ez volt a "vicces-mókás"?
100% hatásfokot nem tekintünk oly rossznak...
(1kwh=3600kw. 1kcal=4.2kw. 3600/4.2=857)
(#) kendre256 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
A villamos áram hőtermelése közel 100%-os hatásfokú. Valószínűleg a legdrágább hő előállítási mód, de nagyon jó hatásfokú. Sokkal rosszabb hatásfokkal lehet pl mozgást, fényt, hangot előállítani belőle, mert ott is hő keletkezik veszteségként.
A villamos áram a fűtőtestben közel 100%-ban hővé alakul. Még a fűtőtesthez vezető kábelben keletkező veszteség is fűt (csak nem a fűtőtestnél). Lesz valami sugárzott elektromágneses hullám is, mint veszteség, de az szerintem a tizedszázalékot sem éri el.
(#) szs válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Csak viccelt, mint fentebb egyel írtam. Tudja ő azt, hogy 860 kcal=1kwh-val, tehát 100%
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) kendre256 válasza Teaway hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Maximum 1 kWh energiát, ha folyamatosan működik. Ha közben kapcsolgat, mert már elég meleg van a helyiségben, akkor kevesebbet.
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Feb 14, 2022 / 2
 
Pedig itt van az eb elhantolva. A markecingesek kihasznál(hat)ják a mértékrendszerünk laikusok számára félrevezető információit.
Emlékeim szerint a hőmennyiség alapegysége a kalória. Az, hogy ez más megfogalmazás szerint x watt, a hétköznapi népeknek nem sokat mond, lehetővé teszi az átverést. A 7/60W LED világítótest, a 2200W klíma, ami 750 watt fogyasztású, az energiatakarékos hűtőgép, ami ugyanúgy napi 1 kW energiát fogyaszt, mint a múlt századbeli Lehel.
(#) KU202M válasza szs hozzászólására (») Feb 15, 2022 / 2
 
Idézet:
„(1kwh=3600kw. 1kcal=4.2kw. 3600/4.2=857)”

Bocs, helyesbítek:
(1kWh=3600kJ. 1kcal=4.2kJ. 3600/4.2=857)
(#) jani1987 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ha helyes a számításom akkor kb 21 ezerrel dobná meg a villanyszámlát havonta.
(#) KBal76 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Még ehhez hozzászámolják évente párszor a "rendszerhasználati díj" vagy mi nevû okosságot, hogy az is fogyasztásfüggô, csak sejtem.
Tehát nem is a hatásfok itt a lényeg, hanem hogy más (akár elektromos táplálású, mint légkondi, hôszivattyú) fûtési megoldásokhoz képest mennyire fájdalmas kifizetni az üzemeltetését. Persze bekerülési (azaz egyszeri) költség szintjén nyilván ez nyer, csak utána fáj használni.
(#) kendre256 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ez akkor igaz, ha napi 24 órában, mindig maximális teljesítménnyel fűt.
A fűtési költséget szerintem előre kiszámolni kb. lehetetlen, csak hosszú távon kitapasztalni lehet, azt is közelítőleg.
A múltkor megpróbáltam kiszámolni, hogy a kazánomban egy nap alatt eltüzelt fa kb. mekkora energiának felel meg, és kb. mekkora villamos teljesítménnyel lehetne helyettesíteni, nagyon sok bizonytalanság van...
(#) jimitek hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne, de eddig sehogy se találtam rá kézzel fogható választ.

Van ez az MPC1640T-I/CHY áramkör.
Azon gondolkozom, be lehet-e kötni több ilyen IC-t az áramkörbe úgy, hogy a hozzá szükséges alkatrészeket nem kell még plusz hozzáadnom.
Szóval az indukció, kondenzátor, ellenállás amit az adatlap javasol, ezeket csak annyi darabszámban használnám fel amennyit az adatlap javasol egy áramkörhöz, csak az IC-ből kötnék hozzá többet, hogy növeljem az áramerősséget.
Lehetséges ez, vagy külön komplett egységeket kell építenem, és a kimenetüket összekötve növelhetem a terhelhetőséget?
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Hello! A válasz is egyszerű, nem! Ez egy kapcsolóüzemű szabályzó, ami belső oszcillátorról jár, azok frekvencia eltérése miatt össze-vissza kapcsolgatnának.
(#) jimitek válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Volt egy ilyen érzésem. :/
Akkor marad a külön-külön megépítem verzió.
Legrosszabb esetben a kimenetükre sorba kötök egy schottky diódát. Úgy már csak működhet.
(#) Epu2 válasza jimitek hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Működhet, de csodát ne várj. A kisebb belső ellenállású és nagyobb feszültségű viszi el a balhét és utána a többi.
Következő: »»   3691 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem