Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   688 / 726
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Elírtam...
A hangszóró lehet, sőt kell, hogy nagyobb teljesítményű legyen, mint az erősítő.
(#) Inhouse válasza sugábor hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Egy hangjelnél nincs helye a stabilizátornak. 5V-os, ezt honnan vetted, ohmot akartál írni? A Watt W és nem V.
Soros ellenállással tudsz enyhíteni a gyötrelmein, egy tompább hangképpel. Ez már eleve olyan lesz, amilyen, hiszen nem oda való magasak. A hangváltót nem hagyhatod ki, a magas hangszóró hamar elköszön nélküle. Ez így még mindig kevés infó és fals. Pár jó kép többet mond minden ilyen leírásnál.
(#) Sasaki válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Nem pont fordítva? Egy izmosabb erősítővel el lehet küldeni a hangszórót az örök vadászmezőkre az tény, de azért ahhoz már mazochista hajlam is kell, mert előtte a hangszóró hallhatóan torzít! Azonban, ha az erősítő gyengébb és túlhajtod, ad a tölcséreknek finom négyszögjelet, amitől azok szintén a vadászmezőkre költözhetnek, de nem biztos, hogy észreveszed a torzítást előtte.
(#) Inhouse válasza Sasaki hozzászólására (») Feb 6, 2022 /
 
Aranyszabály, hogy nem kötünk kisebb teljesítményű hangszórót egy erősítőre, hogy ki lehessen használni a maximális teljesítményt, így lenne ideális, egy kis tartalékkal.
Persze egy kis teljesítményű erősítő is árthat, ha agyontorzított jelet küld rá, ehhez is kell fül.
De egy többszörös teljesítményű erősítővel könnyebb elküldeni a kisebb hangszórót, nem kell elviselni közben a négyszögjelet. "Süketek" előnyben.
(#) sugábor hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a választ, és türelmetlenül várom a guruk segítségét, akár jót mondanak, akár elmarasztaílnak.
(#) reloop válasza sugábor hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Üdv! Fotózd le a magas hangszórót, hogy lehessen valami elképzelésünk a gyakorlati paramétereiről!
(#) sugábor hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Még egyszer köszönöm a segítő hozzászólásokat. Én is úgy gondoltam, hogy ekkora különbséget nem lehet áthidalni teljesítmény oldalról. A saját rendszerből nem lehet egy teljesen másikba átsétálni következmények nélkül. Egyébként nem írtam el: 5 Volt és 4 Ohm állt volna szemben 12 Volt 50 Wattjával.
(#) sugábor hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Bocsi kimaradt a 6 Watt a magas-ból
(#) uniman válasza sugábor hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
A "VÁLASZ" ikont nem látod!? Használd !!!
Továbbra is értelmezhetetlen mondatokat írsz !!!:
"5 Volt és 4 Ohm állt volna szemben 12 Volt 50 Wattjával"
De mutatok olyan cuccot, ahol a 75W-os ládában 5 wattos a "magas" !
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) erdiboni hozzászólása Feb 18, 2022 /
 
Üdv! A kérdésem a következő lenne. Felújítás alatt áll egy Videoton Diadém hangsugarzóm. A benne lévő hangváltóban a kondenzátorok eléggé kiszáradtak az idők folyamán, ezért időszerű a cseréjük. A gyári megoldas szerint 2db elko van utanként, melyek a katódjuknál van összekapcsolva. A kérdésem az lenne, hogy ha bipoláris kondenzátorra szeretném lecserélni, akkor mekkora kapacitásút érdemes beletenni, pl amikor 10+10uf van összeforgatva? Esetleg meghallgatnék tanácsokat, hogy milyen kondikra érdemes kicserélni őket.

Előre is köszönöm!
(#) uniman válasza erdiboni hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
A "10+10uf" helyett megérdemelnének egy rendes 4,7µF-os kondenzátort...párforintos tétel!
(#) erdiboni válasza uniman hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Ez a terv, ki akarom váltani, valami komolyabb kondenzátorral, csak abban voltam bizonytalan, hogy milyen kapacitású bipolárt használjak.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2022
(#) uniman válasza erdiboni hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Én meg azt írtam, hogy nem kell "bipolár"...ha van "rendes" kondi is (elfér). Sorbakötött kondik kapacitása feleződik.
(#) veroka válasza uniman hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Nem egészen. Sorba kötött kondik értéke csak akkor feleződik ha ugyanolyan értékűek a kondik. Egyébként a reciprok értékükkel kell számolni.
(#) uniman válasza veroka hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
A "10+10uf"...papír szerint egyformák! (de lehet akár 50% eltérés is köztük)
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Nem tudom ennek a 63 Vdc feszültsége elegendő-e?
(#) pedav hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Üdv! Kompenzáló mágneskörrel a hangszórón mitől függ valamelyiken van máskor nincs mikor használják?
(#) segítő válasza uniman hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Idézet:
„[quote]”
[/quote]Mértem pár VT hangszóró "hangváltójában" a magas hangszóróval szembe kapcsolt 10 u elkókat. (Saphir, Minimax). 50 éve gyártották, és ma is tudják a paramétereket 10%-on belül. Valószínűleg az iparnak jobb alkatrészeket szállítottak anno, de akkor is meggondolandó a cserélésük.

Idézet:
„A benne lévő hangváltóban a kondenzátorok eléggé kiszáradtak az idők folyamán, ezért időszerű a cseréjük.”
Mérted?

Nekem is van egy roncs DIADÉM. Eredeti ALNICO mágneskörrel. Ha valakit érdekel, PÜ
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022
(#) erdiboni válasza segítő hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Szia! Irtam privátban a diadém roncs miatt.
(#) segítő hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Az elektrolit kondenzátor "kiszáradása" ingoványos terület, szerintem nem sokan értenek hozzá. Én sem. Szerintem pár szaki a régiek közül. De a mérés tanulságos volt.
Gyártó, évjárat, meg még pár tucat egyéb paraméter.
(#) segítő válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Idézet:
„Aranyszabály, hogy nem kötünk kisebb teljesítményű hangszórót egy erősítőre, hogy ki lehessen használni a maximális teljesítményt, így lenne ideális, egy kis tartalékkal.”

Ez igaz volt anno. Vagy 20-30 éve. A békeidőkben.
De manapság mikor egy konkrét/azonos erősítőről 10-100, esetleg 1000 W-ot hazudnak, az adott méretekkel (fizika) hangsugárzó szintén 10-100 W-os. Nos 2-3-4 nagyságrendű eltérés esetén mi is az "aranyszabály"
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
A DC 63V kevésnek tűnik a gyári cuccokhoz képest...

DC250V.jpg
    
(#) mek-elek válasza erdiboni hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Megkérdezhetem, hogy mit értesz felújítás alatt, mondjuk anyagilag?
Mi lenne az elképzelésed rendszerileg? Erre a hangfalra igazából egy VF3 szerű erősítő stimmelne maximum. Esetleg egy csöves, ha a kimenője ennek megfelelő.
(#) dB_Thunder válasza segítő hozzászólására (») Feb 22, 2022 / 2
 
Idézet:
„Nos 2-3-4 nagyságrendű eltérés esetén mi is az "aranyszabály"”

Azzal bővül a szabály, hogy használd az eszedet is!
Avatott szem elég jól be tudja lőni a valóságot, az elérhető infók alapján!

A avatattlanoknak pedig, így alakulnak az osztók a wattoknál:
-gagyi, meg se vedd: 1000-100
-kommersz 15-10
-felsőbb kategóriájúnak hazudott 6-4
-félprofi 3-2
-profi, hányend, tökmind1, úgyse tudod megvenni!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2022
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 23, 2022 /
 
Például...

5uF.docx
    
(#) jani1987 hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Na ilyenkor mi a teendő? Vagy ennek hogy kellene állni?
(#) uniman válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 1, 2022 / 1
 
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Jelölt részen kellene lennie.
Ha az enyém lenne, akkor csavar, alátét(ek), anya és festék/ragasztó.
Ha más baja nincsen...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
A bal meg cserés.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Engem az zavart meg hogy a kivezető huzal nem volt túl rövid? Nehogy hozzá érjen a fém vázhoz.
Granpa: Elvileg ilyen sarunak lenni kell itthon.
Következő: »»   688 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem