Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 19
(#) zoly15 hozzászólása Jan 15, 2022 / 8
 
Sziasztok,
Elkészült a dobozolása is az 1000VA-es ponthegesztőm.
(#) exabit válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Bitang jól néz ki! A hegesztési idő mellett gondolom a gyújtásszög/teljesítmény állítható. Azzal mi a tapasztalat? Van olyan hogy csak a hegesztési idő állítása nem elég, és jó hogy a teljesítményhez is hozzá lehet nyúlni? A szekundert hány voltra tekerted?
Egy ponthegesztőt már építettem de akarok én is majd valami hasonlót azért érdekel.
(#) zoly15 válasza exabit hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Szia,
Köszönöm! A két potméterrel az időt lehet állítani (durva- finom).
Ez az elektronika szinkronizál a hálózati frekvenciára, és nullátmenetnél kapcsol be a beállított ideig. A transzformátor picit túl van hajtva, 200V-os primer tekercsre kapja a 230V-ot így 3V a szekunder feszültség. A szekunder tekercs 2 menet, 70mm2 vezetékkel
A trafóról pici videó
A 0.2mm-es nikkelezett acéllemezt 1 impulzussal is simán egymáshoz, vagy a 18650-es akkura hegeszti.
(#) exabit válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Nullátmenetnél? Azt hittem ez az a kapcsolás. Ennek pont az a lényege hogy ne nullátmenetnél kapcsoljon hanem 90 fokos fázisszögnél így minimalizálva a bekapcsolási áramot.
Jó a videó!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) zoly15 válasza exabit hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
De, ez az a kapcsolás, valóban igazad van, nem nullátmenetnél kapcsol.... újra elolvastam a leírást, és 90 foknál kapcsol be.. de a lényegen nem változtat, kiválóan működik!
Az biztos hogy nem vesz fel nagy áramot, mert a C6A-es kismegszakítóról simán megy.
Épp most javítottam vele szerszámgép akkumulátort.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2022
(#) merlingerin hozzászólása Feb 22, 2022 /
 
Sziasztok! A meglevő, tirisztoros kondis ponthegesztőm mellé építenék egy dual-pulse kondisat is, de ezt már FET-ekkel. Kondiból 2F és 5F 25V csomagjaim vannak, vagyis energia van bőven.

Tudtok nekem megfizethető FET-eket ajánlani, amik bírják ezt a rendkívül szélsőséges működést? Katalógusok szépek, jók, de a próba drága olyat keresek, ami akár TO220, vagy TO247 stb. tok, de sokat párhuzamosan rakva elég lehet. Mivel tényleg csak impulzusokat ad, nincs idő felmelegedni...
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Sziasztok,
Korabban mutattam az 1000VA-es ponthegesztomet...
Egy picit modositottam rajta, a szekunder tekercsen.
A regi szekunder; 2 menet, 70mm2, 3V feszultseg.
Az uj szekunder; 4 menet, 47mm2, 6V feszultseg.
Jo nagy harc volt, mert az uj szekunder 22x2mm "fazonhuzal" azt mar kalapaccsal kell igazgatni
(#) uniman válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
6V az már soknak tűnik... A 22x2 mm-es keresztmetszet nem csak 44 mm2 ?
Nekem 5x5 mm-es "rézdrótom" az kevés ide?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) zoly15 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
A 6V soknak tunhet, de rovidzarban lenyegesen kevesebb lesz. A 22x2mm csak egy kb ertek, mivel 15mm-es rezcso van ellapitva tekercselo huzalnak
Ha neked a celnak megfelel a trafod teljesitmenye, akkor kivalo.
En az uj tekerccsel tudok egymasra tett 2x0,15mm, 2x0,2mm-es nikkelezett acellemezt is hegeszteni akkumulatorra
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 / 2
 
Készítettem egy Videót az átalakításról
(#) Gabi75 hozzászólása Okt 6, 2022 / 1
 
Sziasztok
Építettem én is egy pont hegesztőt , gondoltam megosztok pár képet .
(#) Josi777 válasza Gabi75 hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Mennyire használható akkumulátor cellák összekötésére?
(#) Arcor válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Üdv!
Megkérdezhetem milyen triakot használt?
Én sajnos nem találok olyan típust aminek a középső lába lenne a Gate.
Válaszát előre is köszönöm!
(#) uniman válasza Arcor hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Eredetileg kettő középső lába van a 100 amperos BTA100-800B triacnak: Bővebben: Link
(#) bandika hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Van-e valakinek felhasználói tapasztalata alis 12V akkus hegesztőkről? Ilyesmire gondoltam: ponthegesztő 8 fet-es
Vagy ha van jobb ötlet szívesen meghallgatom. Trafót tekerni nem szeretnék (ha csak nagyon nem muszáj)
(#) zoly15 válasza bandika hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Jók ezek a hegesztők, míg működnek... aztán egyszercsak elpukkannak a FET-ek.. Nagy áramtudású (kicsi belső ellenállás) akku kell hozzá.
A trafótekerés nem annyira bonyolult mint gondolod 2-3 menetről beszélgetünk
(#) zoly15 hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Sziasztok,
Új, nagyobb teljesítményű (a mostani 1000VA-s trafós) ponthegesztőt építek… az alap egy régi, barkács hegesztőtrafó. A tekercselése “sajnos” alumínium (promer 2mm), de kiváló lesz a célra.
A szekunder tekercs 70mm2 vagy 95mn2-es lesz.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A szekunder tekercs, 4 menet lett, 86mm2-es sodratbol!
(#) Régi motoros válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Üdv, csak kíváncsiság képpen, mekkora trafó van egy ilyen szerkezetben? Magasság, szélesség vastagság? Magkeresztmetszet? Örülné(n)k egy móricka rajznak (vagy egy méretezett fényképnek)
ha van kedved. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) Remci válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Nekem is van egy ilyen hegesztőm. Mi a cél vele,mármint úgy értem milyen anyagot akarsz vele pont hegeszteni?
(#) erbe válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
4 menet az sok. Inkább tekerted volna duplán. 2 menet dupla keresztmetszettel.
(#) zoly15 válasza Remci hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
0,4mm-es nikkelezett acellemez hegesztese a cel!
(#) zoly15 válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Nem gondolnam, hogy sok lenne… a mostani hegesztomon is urasjaratban 6V a feszultseg, a munkakabelen eso feszultseg miatt nem baj ha tobb a feszultseg… Valamint a 12V-os akkurol mukodo ponthegesztok is kivaloan hegesztenek!
(#) zoly15 válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A trafo keresztmetszete 30cm2…
(#) erbe válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ja, ha valaki arra kalkulál, hogy majdcsak leesik valahol:
(#) zoly15 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Ahoz, hogy tudjon kello aram folyni, feszultseg is kell… terhelve ugyis csak parszaz mV lehet
(#) exabit válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Szerintem akksi ponthegesztőnek bőven elég az is, amit a múltkor csináltál, felesleges a nagyobb. Inkább a paramétereket kellene finomítanod mert az egyértelműen látszik a videóidból hogy túl nagy energiát nyomsz bele a hegesztésbe mert barnán elszíneződik a fémszalag. Mindenképpen rovidíteni kellene a hegesztési időt. Az időzítő amit csinálsz hozzá annak a felső határa szerintem max 250 ms legyen, de lehessen beállítani 1-2 ciklusnak megfelelő időt is.
(#) zoly15 válasza exabit hozzászólására (») Jan 23, 2023 / 1
 
Pontosan ezért kell a nagyobb teljesítmény, hogy a hegesztés rövidebb idő alatt végbemenjen!
A jelenlegi hegesztőmmel relatív sok ideig tart a hegesztés... ezért is szineződik el a lemez.
(#) exabit válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Szerintem a teljesítmény elég, a hegesztési idő túl hosszú. Nyilván egy csomó paraméter van még (elektródák távolsága, elektródák felületének profilja, a hegesztendő lemez vastagsága, nyomás, stb.) Csatoltam milyen egy kínai ponthegesztőnek a belseje (netről loptam). Ezekkel is lehet egész tűrhető ponthegesztéseket csinálni, és a tiéd ehhez képest jóval nagyobb. Szerintem ha azzal a trafóval nem tudsz jó ponthegesztést összehozni, akkor nagyobb trafóval sem fog menni. Illetve a régi 1000VA trafódom a régi szekunder (70mm2/3V) jobb választásnak tűnt mint az új (47mm2/6V.)
Ha lecsökkented annyira a hegesztési időt hogy ne színeződjön el ennyire a lemez akkor az már nem is heged össze?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2023
(#) erbe válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
70-ben hegesztőgép karbantartó csoportban kezdtem a "szakmunkát". Azóta egyet s mást megtanultam. Tapasztalatban is.
Következő: »»   15 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem