Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   105 / 109
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Maci van a palacsintában. A fűrészgenerátor, X erősítő tápja körül nézelődj.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Igen, belemászott a maci.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Morog mert kiszáradt a mézes bödöne , cseréld ki újakkal.
ESR mérő segíthet a válogatásban. Avagy "eszetlenül" minden elkó csere az tápok környékén.
Alsó hangon 30 éves szkópod van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Akkor valószínű kondi hiba lesz "csak", nem félvezető?
(#) sany hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Még annyit, hogy amikor bekapcsolom a szkópot, akkor az "egyenes vonal" mindig más helyen van véletlenszerűen. Azután mindig a gombokat testre ( GND-re) tekerem, ekkor a "kis pont" is véletlenszerű helyre kerül.Majd kézzel állítottom be a poziciónáló potméterrel mindig középre. Nem tudom ez normális jelenségnek tekinthető?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
A bemeneti diff erősító nincs kiegyenlítve. Ha azt megteszed (valószínűleg egy belső trimmerrel) akkor nem fog elmászni a tápfesz megjelenésekor.
Azért ez már a javítás topikba való.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Emlékeim szerint van benne 1 2 kurrensebb, dupla, 1 tokban lévő FET is ott a bemenet/diff erősítő körül
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Oké.
Majd ott a topikban folytatjuk. Kértem már az áthelyezést, de eddig nem történt meg. Tévesen ebbe a topikba írtam, kezdtem a témát.
(#) sany hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Akkor itt folytatjuk a témát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 7, 2022 /
 
Sziasztok
Hantek Dso2d10 oszcilloszkópon hogyan lehet bekapcsolási tranzienst visszanézni?
Sikerült csinálnom, de az a bekapcsolás elött is sokat rögzít, sokat kell vízszintesen odébb mennem.

Biztos van valami pontos beállítás hozzá

Köszönöm
(#) proli007 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Hello! Nem ismerem a Hantek-et, de Single módba kell állítani és beállítani a trigger szintet ahol elinduljon. Ha a képernyő közepére esik a trigger pozíció, akkor az előzményt és a trigger után történteket is látni fogod.
(#) Thomas10100 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Holnap megnézem.
Amit csináltam azt úgy hoztam össze, hogy beállítottam a mentés nagyságát azthiszem, így elindult és meg is állt a felvétele a jelnek. Csak pontosan nem tudom hogy kellett volna
Köszönöm
(#) proli007 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
A digitben tulajdonképpen egy kőrtároló van, amit állandóan ír, majd felülír. Ha trigger jön, akkor egy idő után leállítja az írást. Aztán lehet lesni. A trigger meg vagy középen van (middle), vagy (poszt) és az olyan mint a csöves szkóp, vagy (pre) és akkor a trigger előtti időt látod. (Persze ha van ilyen funkció) Egyszerű digitnél middle van..
(#) dB_Thunder hozzászólása Júl 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Odáig jutottam hogy "csakkellegyszkóp"! Van egy öreg 100Mhz analóg, meg egy DSO játék...
Ami fontos:
-saját kijelző
-akkus üzem
-2 csatorna
-meg lehessen nézni rajta egy pár10kHz-es fet meghajtást
-nettó 100-150eFt közti ár, ha lehet

Mit ajánlanátok??

Köszi!
(#) nagym6 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Ebben az árkategóriában az Owon szkópok között vannak akkusok. Ennyit tudok. Esetleg az Owon HDS200 sorozat, kicsi kézi, itt a nyomógombos kezelés kényelmetlen, nem ismerem, Youtubon nézz véleményeket. Vagy nagyobb kijelzős asztali akkust, forgógombos kezelés sokkal jobb.
(#) Skori válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 27, 2022 /
 
Ez inkább az oszcilloszkóp vétel témába illett volna.
Mostanában eléggé felmentek az árak, ha belefér a költségvetésbe, én ebből választanék: Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza Skori hozzászólására (») Júl 28, 2022 /
 
Valóban!

Jó kis berendezésnek tűnnek! Az ár majd 2x annyi... a francba!
Ezekből a SATO1104 Plus lenne a tökéletes, de az ára!! Auuuu!
(#) Longa György hozzászólása Aug 8, 2022 /
 
Sziasztok! Elektroncsöves erősítőt milyen mérőzsinórral, vagy osztóval lehet lehet mérni, ha kicsi kínai LCD kijelzős szkópom van? 5 volt max méréshatár.
(#) Massawa válasza Longa György hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
A mérözsinorok tudtommal minimum 600 V-ra vannak méretezve, a jobbak 1000 Voltra.
A baj az 5 voltos szkoppal lesz, annak a bemeneti osztoja egészen biztosan nem lett még 200 V-ra sem tervezve. Azaz neked valamilyen külsö oszto kellene, vagy egy komolyabb szkop.
(#) rectamas válasza Longa György hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
(#) pucuka válasza Longa György hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Az oszcilloszkóp mérőfejek az 1:1, és 1:10 osztásúak 600 V körüli feszültséget bírnak. Közönséges csöves erősítőkben, ennél nagyobb feszültségek ritkán fordulnak elő, akkor 1:100 osztásút kell alkalmazni.
Egyenfeszültséget nem szkóppal kell mérni, hanem multiméterrel, azon csak a jeleket kell nézegetni, azt pedig AC állásban kell, és lehet.
A szkópod bemenete érdekes, annak is el kell viselni 600 V körüli feszültséget. Hogy a max méréshatár csak 5 V, az ebből a szempontból érdektelen, AC állásban (ha egyáltalán van ilyen) el kell tudni viselnie a bemeneti max 600 V DC -t.
Ha nincs ilyen az egyszerű szkópodon, vagy nem ismert, vagy csak egyszerűen biztos akarsz lenni a dolgodban, készíthetsz egy előtét dobozkát a szkóp bemenet, és a mérőfej közé, ami tartalmaz egy 1000 pF,1000 V -os, (lehetőleg kerámia) kondenzátort, és egy célszerűen 1:10 -es, 1 MΩ -os kompenzált osztót. Lehet más osztás arányú is de így könnyebb számolni, bár érzéketlenebb lesz a szkópod. A csöveknél úgyis nagyobb jelszintek vannak, úgyhogy nem hiszem, hogy az érzékenység csökkenés nagy probléma lenne.
(#) nagym6 válasza Longa György hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Kiszámolható. 1/10 osztású mérőfej tizedére, 1/100 osztású mérőfej századára osztja csökkenti a szkóp benenetére jutó jelet. Mennyi a szkóp bemeneti maximum feszültsége, ezt kell figyelembe venni. Ezenkívül a mérőfejre annaktapintójára adható maximális feszültséget kell még alapul venni, ez még nem leosztott. Tehát pld.: alább linkelt 1/100 osztású 2500V -os lehet jó.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Utánnanéztem. A kisebb DSO- ( 128-s stb.) kategoria bemenete +/-80 Voltra van tervezve ( BNC kábel 2 csipeszben végzödik).
A valamivel profibb szkopok bemenete +/-400V-t bir ki. Ehhez már profi árnyékolt kábel jár, és rendszerint ha kitben is jön, az alaplap kalibrálva és müködöképesre van szerelve. Azaz otthon csak a dobozba kell beraknod.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Ezek szerit szükség lesz az előtét dobozkára, ha az anódfeszültségen levő jeleket is mérni szeretné.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2022
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Nem tudjuk milyen szkoprol beszél. Osztos szkop zsinor lehet, hogy többe kerül mint a szkop.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Majd kiderül. Egy 1:1, 1:10 mérőfej kb. 3000 Ft, az ismeretlen szkópja ennél biztosan drágább, de ha csöves erősítőben méricskélni akar, akkor muszáj lesz beruházni, meg egy kicsit barkácsolni.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2022
(#) Longa György válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Pont arra gondoltam, az osztós mérő zsinórra. Köszi!
(#) jani1987 hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
TV MINISCOPE H04-002 szkóphoz van valakinek szervíz rajza? Sokat javult a helyzet mert a tápegység résznél kibukott 2 dióda de még mindig van 3 olyan ellenállás amin tojást lehetne sütni. Utóbbi teljesen elfüstölt. Most ki van kötve.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Majd ha lesz matricám akkor címkézek.
(#) Joe_001 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Szia!
Jövő hét végén írj rám, nem vagyok otthon.
Következő: »»   105 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem