Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   240 / 245
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Idézet:
„Sajnos a brumm jel, még mindig megvan”
Frekvenciáját nézd meg.
(#) sany válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Csináltam képet róla, de csak telefonnal tudok. Remélem látszik. A sugár a közép vonalnál egyenes. Az X kapcsoló 30 ms/T állásban van. Ha a poziciónáló pométerrel a függőlegesen eltolom a vonalat, akkor látszának a kis jelalakok. 3 ms/T felett már csak több sugárnyalább látszik, gondolom a brumm szinuszjele.
Külső szinuszjelet kapcsolva, a képen láthatóan jelenik meg, torzítottan.

Még a tápban tálalható 47 µF + 47 µF és a 4,7 µF + 4,7 µF-osokat még nem cseréltem.
(#) sany hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
A képen látható kondik kritikusak számomra. Sajnos pontosan ilyen formájukat és típusukat nem találok. Esetleg ilyen típusúval tudnám helyettesíteni a "nagy" kondit. A háttérben látható kisebbeket pedig ilyennel.

pufferek.jpg
    
(#) sany hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Haladtam a szkóppal. Megjöttek a kondik. Az "alaplapon" ki is cseréltem az elektrolit kondenzátorokat és az összes orosz kerámia kondit is. Az MTK kondik még nem jöttek meg. Azonban így is látszatra megjavult a szkóp.
A DSO-138 kína szkópom által előállított 3.3 V-os 1 kHz-es teszt jelet rákapcsoltam az Y bemenetre. A képen látható az eredmény , a szkóp által megjelenített jel. A szkóp beállítása 1 V/T , és 1 ms/T.
A "trigger" áramköri fokozat panelján még nem cseréltem ki a kondikat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
A vízszintes eltérítés nagyon nem passzol. Vagy az 1KHz nem annyi. 1ms/T állásban egy osztásban egy teljes periódusnak kellene lenni. Gondolom az 1ms/T -nél a "T" egy rasztert jelent.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Valahogy így kell lennie? Eltoltam.
Az a gond nincs skálázás a potiknál, nem tudom, hogy áll jó. Meg persze hiteles jelem nincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Nem. Egy osztásban egy teljes periódus, azaz egy felső, és egy alsó szint. Milyen potira gondolsz? Nem ismerem a típust de ennek úgy kell lennie, hogy van egy poti ami egyik végállásában alaphelyzetben van, az a kalibrált helyzete. A fokozatkapcsolóval válthatunk, akkor vannak ott a fokozatkapcsolónál felírt idők (ha a poti alaphelyzetben van). Általában így használjuk, a potit nem kell, csak a fokozatkapcsolót.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
A kép felső részén látható potira. A piros rész a jel "gyorsaságát" állítja, a hátsó szürke pedig a egyes periódusok közötti távolságot. ( Így általam egyszerű szóhasználattal leírva. )
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Még itt vannak időzítések.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
A piros rész a trigger, azaz megállítja a jelet, nincs köze a képmérethez. Alatta vele egy tengelyen a nyújtás. Ha jól értelmeztem manualjában balra tekerve ütközésig van a kalibrált állása, tekerd ide, maradjon ott. Ezután az "X" fokozatkapcsolóval "1ms/T" lehet a vízszintes méretet állítani, ennek kell kalibráltnak lenni, azaz pontosnak lenni. Ekkor 1 KHz jel egy periódus egy raszterben az X fokozatkapcsoló 1ms/T állásában, illetve így kellene lennie.
A képeken kicsit hosszabb a jel mint kellene, 1ms helyett kb.: 1,2 ms.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Ha kérhetém megosztanád a manualját? Én nem találtam meg, csak a kapcsolási rajzát.
Így már nagyából belefér a jel, ennél jobban szerintem nem fog beleférni. Remélem látszik. Az eltolás teljesen balra letekerve.
(#) peterpan válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2022 / 1
 
Szia!
Letölthető
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
A fényerőt vedd vissza, hogy a fényudvar ne látszódjon. Különben nem néznek ki rosszul az ábrák, ez a szkóp ennyit tud.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
A telefon kamerája nem az igazi képet adja vissza. Valóban sokkal szebbek a jelek. Jobban nem tudok belepiszkálni a szkópa. Majd még tesztelem.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2022 / 1
 
Itt a manual, ha esetleg nem megy a visszább írt letöltés.

EO_211_Ba.pdf
    
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) sany hozzászólása Ápr 29, 2022 /
 
Kicseréltem a "trigger" fokozatban is a kondenzátorokat. Sokkal precízebben tudok állítani mindent, mint eddig. Teljesen megújult a szkóp, igaz a varázsát kicsit elvesztette, mert "belenyúltam".
(#) Patópali válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2022 / 1
 
Ugye-ugye, a fránya kondik. Én az elején szóltam!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2022
(#) sany válasza Patópali hozzászólására (») Máj 1, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Pedig olyan újnak néztek ki a kocka kondik is. Egy kondit láttam , a C2017-est, hogy egy kicsit kifolyt.
(#) Szabó Janko hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
Szép napot !
Valakinek van-e esetleg OCT 569 C típushoz valamilyen szerviz-leírása vagy egyéb értékes dokumentációja. Már más is kereste de nem tudom talált e .
(#) gkari válasza Szabó Janko hozzászólására (») Júl 17, 2022 /
 
Ez a szkóp is szerepel a "Radiomuseum" gyűjteményben, a tulajdonos egy francia: Jean Marchal", próbálj meg kapcsolatot keresni vele, hátha segít. Nekem már egyszer sikerült így egyszer "service manual" - t szerezni egy rádióhoz.
(#) Szabó Janko válasza gkari hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Köszi a választ. Erre már én is gondoltam csak meg kell kérnem valamejik gyermekemet mert én csak oroszul tanultam ,azt meg biztos nem érti. Igaz ők is csak angolt és kicsit a németet művelik.
(#) gkari válasza Szabó Janko hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
Nagyon valószínű, hogy az a "kolléga" az angolt is megérti.
(#) nebszter85 hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Sziasztok.
Oszcilloszkóp javításban esetleg tud nekem valaki segíteni?
Adott egy Hameg HM303-6 típusú analóg szkóp.
A hiba a következő:
- a szkóp mindkét bemenete ugyan azt a hibát produkálja, hogy pl egy szinuszos 1khz-es jel a sugárcsőn picit torzan (szellemképesen) jelenik meg, viszont ha a gnd gombot picit benyomom akkor a jel tűéles és vékony lesz, illetve a jelalak picit kisebb is.
Természetesen nem csak egy adott frekvencián ez a hiba 50hz-en is ugyan ezt produkálja.
2 mérőzsinórral is teszteltem a hiba ugyan így fent áll.
Természetesen a gnd gomb bekapcsolására a bemenetet földre húzza s megszűnik a jel.
Ha esetleg valaki tudna segíteni videót is készítettem a hibáról szívesen átküldöm!
Előre is köszönöm szépen mindenkinek aki megpróbál segíteni!
(#) Gyula10 válasza nebszter85 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Szia!
Hasonló problémát tapasztalok HM203-7-nél, csak fordítva. A hiba oka feltételezem (most szedem szét) a GDN kapcsolónál keresendő. Ha benyomom, azaz GDN állásba teszem a jel torz, és méretében jóval kisebb (mintha, átszivárogna a jel). Kiengedve AC, DC állásban hibátlan.
A kapcsolónál keresd a hibát!
Üdv: Gyula
(#) szapcsika válasza nebszter85 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Szellemképes (tehát vízszintesen elmosódott) jel esetében én inkább trigger problémára (hiba, vagy csak rossz beállítás) gyanakodnék. A jelforrás biztosan jó?
Egy kép sokat segítene.
(#) nebszter85 válasza szapcsika hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Tudok küldeni videót, csak ide nem tudom feltölteni.
(#) nagym6 válasza nebszter85 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Tápfeszültség szűretlenség esetleg, ami kondi hiba. Másik szkóppal nézhető.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Ha táp szűretlenség lenne, akkor a GND -re kötésnél is lenne.
A megoldás szapcsika szerint.
(#) Gyula10 hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Járatos valaki, Hameg HM-1004-3 javításában?
Az analóg rész kiválóan működik, azonban a felíratok nem jelennek meg. Gyakorlatilag a képen látható rész nem működik ( menü, cursor és csatolt részei). Így csak összehasonlító mérést lehet végezni, vagy csak jelalakot vizsgálni.
Feltételezésem, hogy a kártyán levő két CPU, vagy csak egyik a ludas. Ha valaki tudna információt adni, megköszönném! Üdv: Gyula
Következő: »»   240 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem