Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   167 / 172
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 9, 2022 /
 
Bővebben: ESP-32
Ez a modul arduino kompatibilis?
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Úgy emlékszem igen, de már régen foglalkoztam vele.
(#) GPeti1977 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Tehát olyan kell amit nem LUA nyelven kell de itt nincs feltüntetve egyértelműen
(#) Josi777 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 9, 2022 / 1
 
Igen, én ezt használom.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 9, 2022 / 1
 
Arduino-ban felülíródik. Onnantól kezdve már nem LUA-s, de a LUA-t is vissza lehet rá tölteni.
(#) Skori válasza HESTORE hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Most szembesültem a leírtakkal. Ebben az ügyben történt valamilyen előrelépés, ill. van bármilyen újabb információ?
(#) bbatka válasza Skori hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Nem minden bolt foglalkozik ezzel. Onnan kell megvásárolni.
(#) Josi777 hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Megrendeléskor van egy ilyen mondat: "Legyen Ön is tesztelő, és próbálja ki legújabb BK sorozatú KIT-ünket, mely elsősorban kezdőknek szól, de várjuk az Ön véleményét is!"
Ezt a véleményt hova várják, hol lehet megtenni?
(#) szs hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Szükségem volt (és van) tápcsaglakozóra 1.4X3.4X10-re.
Megláttam az 1.képen lévőt, meg is rendeltem a többi alkatrésszel.
Ma átvettem, hazavittem, kibontom, örülök, mert azt látom, amit a 2.kép mutat.
Azért belepróbáltam abba, amibe szánom, hát nem passzol. Nézem a rendelésem: hát csak a fejlécen passzol a méret, az oldalon (3.kép) a fejléc ellenére a felsorolásban 3.8/1 mm (és az sem a valóság. Mert 3.66/1-et mérek.

Valamely Hestore-s ha erre téved, javítsa már ki a fejlécet a valóságnak megfelelően...
Én meg rendelek másik (két) dugót...
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2022
(#) Kastler válasza szs hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Manapság érdemes ( nem csak a hestorban) el olvasni az apróbetüt is, mert könnyen becsapódhat az ember fia...
(#) vargham válasza Kastler hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Mindig megnézem a GYÁRTÓI cikkszámot, és az adatlapon ellenőrzöm a paramétereket. Az összes kereskedő weboldalán vannak hibák.
(#) szs válasza vargham hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Igen, hasznos lett volna ha nem csak a listából rendelek. Bár az oldalon ehhez épp nincs adatlap.
A cél azért teljesült, biztosan olvasták a fentit, mert már át van javítva a fejléc, a listán is jó számokkal szerepel
dugó
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) HESTORE válasza szs hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Pontosan!

Köszönjük a visszajelzést, és elnézést az adatlap hibáért. Az elírást a műszakis kollégák a termék tényleges ellenőrzése után javították.

Ha nem megfelelő a termék, akkor természetesen visszaküldhető, ez esetben célszerű felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal.
(#) HESTORE válasza Josi777 hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Kedves Josi777!

Minden visszajelzést szívesen veszünk a BK-sorozatú KIT-ekkel kapcsolatban. Ügyfélszolgálat elérhetőségein várjuk elsősorban a visszajelzéseket, például e-mailben akár!
(#) szs válasza HESTORE hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
El van nézve
Bárki hibázhat, a valódi célom tényleg az volt, hogy kijavítsátok azt a feliratot -teljesült
Köszönöm, de nem élek a visszalüldési felajánlással, aztán két hónap múlva lehet, hogy pont ez fog kelleni
(#) Hp41C hozzászólása Jún 16, 2022 /
 
(#) antiktelefon hozzászólása Jún 27, 2022 / 2
 
Bővebben: Link
Ezt senki sem ismeri ilyen néven, korábban többször is kerestem hazai boltot erre, ami nem dropshipping és tudom ajánlani másnak, de saját készletet tartottam és küldözgettem amikor kellett.
CH341A néven ismeri mindenki, érdemes lenne azt ráírni, illetve a leírásba belerakni a CH341A voltage mod leírását, mivel a gyári panel hosszútávon tönkreteszi az eepromokat, mivel 5V-ot küld a programozó lábakra is.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Sziasztok! ATIC39-B4 beszerzése megoldható lenne? Itthon sajnos sehol sem kapni.

Atic39b4.jpeg
    
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Látom át lett írva, a modhoz csináltam pár képet (mert most is átalakítottam egyet), felhasználhatjátok a hestoreon a képeket. Belenagyítva, körbevágva egész jól néznek ki
Szöveg alapján komplikált a dolog, közben meg teljesen egyszerű. Az összes többi board design jó, hogy miért ez a hibás terjedt el és sok év után sem módosítják, pedig még a silkscreen is változik...
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2022
(#) HESTORE válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 2
 
Kedves "Antiktelefon"!

Köszönjük az észrevételt, igen a kollégák időközben javították a visszajelzés alapján a termék nevét a könnyebb megtalálás érdekében, illetve felkerült egy rövid magyar leírás is, illetve abban egy hivatkozás, amin megtalálható a modul kapcsolási rajza, ezen a módosítható rész áramköri szinten is látható.

Tekintettel arra, hogy a módosítással változnak az érvényesíthető vásárlói jogok (pl. kizárja az elállást, termékszavatosságot, stb), így adatlapon nincs lehetőségünk megjeleníteni - felbuzdítani a felhasználót átalakításra, de azért finoman igyekszünk információt adni, és bízunk benne, hogy egyszer majd a gyártó is megfontolja a módosítást. Nem mindenkinek és mindig szükséges az átalakítás, hiszen a termék eredeti céljára megfelelő, de azért ritkának sem mondanánk, hogy 3.3V-os eszközt akar valaki programozni vele, így bízunk és bízunk
(#) HESTORE válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Kedves Budai Márk!

Futottunk pár kört olyan beszállítóknál, akik rendelkeznek tetemes elfekvő készlettel is, de náluk sem sikerült fellelni a keresett alkatrészt. Sajnáljuk, de jelen alkatrészben nem tudunk segíteni.
(#) Josi777 válasza HESTORE hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a linken található kapcsolási rajzon a kondenzátoroknak rossz a számozása. 2 db C4-van, míg C3-as nincs. A panel számozása alapján a tápon lévő kondik a C1, C2, a 9-es kivezetésre csatlakozik a C3 és a kvarchoz a C4,C5.
(#) mark.budai válasza HESTORE hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Köszönöm szépen az utánajárást és a visszajelzést!
(#) antiktelefon válasza HESTORE hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Nyilván ez érthető, a képet a magyar nyelvű leírásba gondoltam, nem a hivatalos adatlapba.
Azért ha vannak felhasználó által összeépítendő kittek is, egy láb elemelés plusz vezeték beforrasztása csak nem fog akkora kihívást jelenteni és ordít róla garanciavesztéssel jár.
A linkelt oldalon a rajz nem az igazi és szöveg alapján nehezen követhető.
Volt nálam olyan csúcskategóriás laptop, amit az 5V-os programozással sikerült majdnem gazdasági totálkárosra tönkretenni.
Amúgy soha nem találkoztam még a gyakorlatban 5V-on programozandó eeprommal, ha fkifejezetten kikeresem, lesz egy csomó, de gyakorlatilag az összes 3V3 vagy 1V8 a számítástechnikai eszközökben.
Amúgy a hozzávaló 1V8 adapter majdnem egy évig 180 fokkal fordítva beültetett chippel jött Kínából, annyira nem figyelnek rá...
(#) Auf válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Annyit hozzáfűznék, hogy a 9 -es lábat is 3,3 V -ra kell kötni ebben az esetben.
(#) Josi777 válasza Auf hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Az is benne van a Használati utasításában
Idézet:
„Ezenkívül csatlakoztatnia kell a V3 érintkezőt (9) a VCC-hez (3.3V).”
(#) Auf hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
A CH341A-PRO programozóhoz kapcsolódóan.
Az alábbi 1.8V-ADPT nevű szintillesztővel jártam úgy, hogy melegedett. Mondhatni forró volt a 74ALVC164245DGG chip.

Viszont, ha a termékhez feltöltött képek megegyeznek a valós nyák vonalvezetéssel, akkor az alapján (olyan mint amihez én is hozzá jutottam (nem a HEstore -ból vásároltam a sajátomat) ) hibás a konstrukció.
A figyelmet szeretném felhívni a hibás egységek kiszűrése érdekében.

Az adatlap ötödik oldalán rejlik a hiba forrása. A tápfeszültségek meghatározása ( Vcc.a <= Vcc.b ) az adatlapban így van definiálva, viszont a nagyobb vagy egyenlő feltétel nem felel meg a valóságban elkészített kapcsolásban. Vcc.a = 3,3 V és Vcc.b = 1,8 V

A karos ic foglalat felé van kötve a B oldal és az A oldalra érkeznek az adatvonalak a tüskesorról.

A megoldáshoz szükséges pár egyszerű lépés.
1DIR - pin 1 (elemelni és a GND -hez kell kötni)
2DIR - pin 24 (elemelni és a 3,3 V -os táphoz kötni)
így az irányok felcserélésével
és a táp stab ki és bemenetének felcserélésével meg lehet viszonylag egyszerűen oldani a helyes bekötést.

Ha érdeklődés van iránta, szívesen készítek segédanyagot.
(#) antiktelefon válasza Auf hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
C4 lába a 9-es lábra megy, az én megoldásom teljesíti azt is, egyetlen vezetékkel.
(#) Auf válasza Josi777 hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Elnézést kérek, átsiklottam felette.
(#) Josi777 válasza Auf hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
A segítő szándék a lényeg
Következő: »»   167 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem