Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   60 / 64
(#) Udvari Zsombor válasza nagyvik97 hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Volt már nekünk valami régi ami már pár évtizede nincsen meg, valamint egy LG ami meghibásodott, és most egy olcsó "noname" kétfejes videomagnót használok. Nem rémlik, hogy szoktak volna maguktól tekerni, lehet, hogy visszatekerésnél még a fehér szalag előtt megálltak, innentől kezdve mindegyik kazettánk így áll, tehát nem is kell tekerniük, nem tudom.
A gyári műsoros kazettáknál pedig direkt hagynak valamennyi üres helyet a szalag elején és végén, mielőtt bármiféle tartalom kezdődne.
(#) tokesil hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Tisztelt Fórumozók!

A Vaterán vettem egy üzemképesnek mondott videomagnót. Panasonic NV-HV50, 6 fejes HiFi.
Lejátszáskor csíkozza a képet, a hang sem tökéletes (gyári kazi - SP, LP esetén cirka dupla annyi csík). Távirányitóval állítva a tracking-et, tovább romlik a kép minősége.
Alapos tisztítás után (96 fokos alkohollal - fejeket, szalagvezetést), nem javult a kép.

A szalag vezetése jónak tűnik. Nem viszi félre, nem nyervog, görgő nem hordós, nincs megkeményedve. Szalag erős fékezésre lassul csak a lejátszás.
Nem láttam felpúposodott, vagy kifolyt kondit.

Azt szeretném megkérdezni, mivel kezdjem a javítást?
(#) kadarist válasza tokesil hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Szia! Ez táphiba, szűretlen tápfeszültség van jelen. Alapos táp-átkondizás kell neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) zozizi hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!
Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy keresek Betamax video szervizeléssel foglalkozó szakembert! Számlaképesség egyáltalán nem feltétel! Két darab videót szeretnék rendbe rakatni!
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!
(#) tokesil válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Köszönöm.
Kondik külsőre jónak tűnnek.
Pár hiányzik, azokat beszerzem, majd mindet kicserélem.
(#) wbt hozzászólása Jún 21, 2022 /
 
Sziasztok!
A betöltő-mindenthajtó motoron megforog a 3-füles műanyag. Mivel lehet rögzíteni? Közel van a palásthoz/csapágyhoz, nem szeretném örökfixre beragasztani...a pillanatragasztó kúszik).
(#) Massawa válasza wbt hozzászólására (») Jún 21, 2022 / 1
 
Az valoszinü el van repedve. Ha nincs akkor valamilyen 2 komponensü epoxyval sikerülhet, de elöször zsirtalanitsd le a tengelyt is.
(#) wbt válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Köszönöm, szerencsére nem repedt, felcsiszoltam, sikeres volt a ténykedés. Már csak arra kellene rájönni, mitől van, hogy vízszintesen fut a kép. Ha a bal oldali szalagfeszítőt kicsit benetebb nyomom, akkor jobb... (vagy majd a TBC megoldja, ha tudja...). Köszönöm!!!
(#) Massawa válasza wbt hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Akkor vagy a szalag már meg van nyulva, vagy a CT fej koszos vagy kopott. Az egy sztatikus fej a szalag utjában és minden fordulatra 2 impulzust ad le. Ezek az impulzusok szabályozzák a sebességet és a szalag feszitését.
(#) wbt válasza Massawa hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Köszönöm, erre nem gondoltam
(#) CHZ válasza wbt hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Idézet:
„Ha a bal oldali szalagfeszítőt kicsit benetebb nyomom, akkor jobb... (vagy majd a TBC megoldja, ha tudja...). Köszönöm!!!”

Ennek stabilan kell állni, ha mozgatható mechanika nem fűzi be pontosan a szalagot.
Okozhatja: szerelés során nem pontosan raktad össze.
(#) nagyvik97 hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Kellene valakinek pár db bontatlan vagy bontott, de üres videokazetta? Ilyen márkák vannak: Tesco, BASF, Kodak. Kérésre képet is feltöltök róluk.
(#) RockFonok hozzászólása Aug 8, 2022 /
 
Sziasztok!

Szerintetek melyik VHS videomagnót érdemes megvenni ezek közül?

Az a lényeg Stereo legyen és tudja az SP LP módot.

https://www.jofogas.hu/bekes/LG_hifi_szereo_vhs_video_magno_130077186.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Samsung_SV_651Gx_VHS_Recorder_129200862.htm
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Mindkettő egyformán tökéletes a célra, de csak akkor vedd meg, ha jól működnek.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Ezek:
https://www.jofogas.hu/budapest/LG_VHS_video_recorder__129063318.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/LG_VHS_video_recorder__130217835.htm

Volt mát hogy írtad hogy Sony-t Philipset tilos venni ezért inkább meg kérdezem itt, persze eladott is de csak házhoz szállítással tudom meg venni messze lakok.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Igen, az általad említett típusk elektronikailag teljesen jók, de a mechanikájuk érzékeny. A Samsung jó választás lehet, de ha bekapcsolási gondjai vannak, akkor egy tápegység átkondizás lesz szükséges.
(#) bbb válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Szia!

Nekem van egy pacific pv619 nicam stereo videóm, ami tudja az sp/lp módot, ismeri a secam, mesecam, pal és ntsc kódolást is. Évek óta nem kapcsoltam be, de sose volt bajom vele. Ha akarod, elboltolhatjuk, ne küzdj az ismeretlen jófogásos nyerészkedőkkel tovább.
(#) RockFonok válasza bbb hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
A 14 990 Ft-os Samsung rendes bolt adja el szervizelt kitisztítot. Akkor se éri meg venni?

És át nézed nekem a vhs-t jó működik teljesen szalagot nem rongálják?
Állásába is romolhat.
Scart kábel is van hozzá?
Hány Scart csatlakozós?
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Privátban üzleteljetek!
(#) tufatofu válasza tokesil hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Nem feltétlen táphiba. Lejátszó kábel kontakt hiba, forgófej testelés, valami egyéb árnyékolási hiba(fej körüli burkolat lemaradt), de levett, nem visszacsavarozott burkolat is okozott már hasonlót bizonyos tipusoknál.
(#) Tylla1 hozzászólása Szept 7, 2022 /
 
Sziasztok!

Kérdésem volna egy SONY SLV 757 VP típusú videomagnóval kapcsolatban.
Az a probléma, hogy "eltűnt" a sztereó hang (csak 1-1 másodpercre ugrik be)...a felvétel és lejátszás képe tökéletes, viszont a sztereó adások hangja és a korábban sztereó hanggal rögzített felvételek hangja megszűnt létezni. Előzménye a mostani állapotnak, hogy korábban bekapcsoláskor a sztereó hanggal rögzített felvételek elég "zajosak" voltak, aztán 5-10 perc elteltével szépen visszatért a tökéletes hang...olyan, mint amikor "bemelegedett" valamilyen elektronikai alkatrész (kondi?) A monó felvételek hangjánál lejátszás során semmi probléma sincs! Mi lehet a megoldás? Illetve javítható gazdaságosan?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) tufatofu válasza Tylla1 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Lehet koszos a fej. Stereoban is az arra szolgáló forgófej veszi a jelet, amik egy dobban vannak.
(#) Tylla1 válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Köszönöm, megnézem, habár nemrég volt szervizelve/tisztítva a készülék.
(#) tufatofu válasza Tylla1 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ki ne törd a fejdobból tisztításkor, az apró fejmagokat, mert hamar tönkre lehet tenni, ha nem elég körültekintően jár el az ember! Az FM sztereó sáv lejátszásáért legalább 2db, a fejdobba épített fej a felelős, aminek szennyeződése a sztereo hang hibáját okozza, hasonlóan, ahogy a kép fejeknél képhibát okoz egy apró szennyeződés. A szinkronjelet ill. a normál hangot normál álló fej veszi le.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) Tylla1 válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Körültekintően fogok eljárni a tisztítás során. Már rákerestem, hogy mivel (IPA + nem szöszölő anyag) és milyen irányban kell tisztítani a fejmagokat, hogy ne legyen törés. Örülnék, ha a tisztítás megoldaná a problémát
(#) tufatofu válasza Tylla1 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Remélhetőleg megoldja
(#) user1914 válasza Tylla1 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Szevasz!
Baforgatod a fejet ahogyan a szalagon teszi a motor. A tisztitó kezed megtámasztva a fejdob aljánál, majd oda vissza beforgatod a fejet. A végén ki, és akkor emeled el a kezed a tisztítóval.
Üdv. M.
(#) Tylla1 válasza user1914 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Szia!

Köszönöm a tanácsot, így fogok tenni! Azt már máshol is írták, hogy tisztítani csak forgásirányban szabad, arra merőlegesen nem a törés kockázata miatt. Továbbá a tisztítókazetta használatát is mellőzni célszerű.
(#) Tylla1 válasza user1914 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Sikerült megtisztítani a fejdobot és a szalagpálya többi elemét is...sajnos változatlanul nincs sztereó hang csak monó. Egyébként a fejdobról alig jött le némi piszok. Azt megfigyeltem, hogy a készülék a bekapcsolás után rögtön adta a tv műsor képét, viszont a hang csak 20-30 másodperc múlva jött meg. Továbbá azt is megfigyeltem, hogy sztereó felvétel lejátszása során a hang kivezérlés jelzőjének "L" oldala jól reagál, viszont az "R" halott, meg sem mozdul. Viszont a tv adások megjelenítésekor az említett "R" oldal szépen együtt fut az "L" oldallal. Ez nem utalhat valamilyen egyéb elektronikai alkatrész "gyengülésére"? Laikusként próbálok "ötletelni"
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ha e nem segít, fej csere.
Következő: »»   60 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem