Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz Videoton TV
 
Témaindító: Lac, idő: Jan 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 15
(#) synergy válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Jobb híján, igen. Csak kihuzogatnám a modulokat, viszont a tekercseket, trimmereket nem állítgatnám ész nélkül. Tudnék szkóppal is mérni, mert audio technikai méréseket végzek, de a televízió mindig kívül esett a hatáskörömön. ezért jobb lenne, ha valaki segítene benne, akinek van már rutinja ebben. Te esetleg meg tudnád nézni?
Még egy dolog: A készülék nagyon szép esztétikai és műszaki állapotban van. Nincs benne nyoma buherálásnak.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) szs válasza synergy hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Én is a PAL/SECAM különbségre tippeltem, mivel a '90-es években TV-ből kazettára felvett videóim pár éve kölcsön-VHS magnóval meg szerettem volna nézni. Mind Ff-ben látszott a 2004-2005 táján gyártott Samsung TV-n.
Úgy gondolom, azért, mert '96-ig SECAM volt itthon.
Az a TV, amit mutattál, ugyan automatikusan váltana PAL/SECAM-ot, de ha javításon esett át, hát szívfájdalom nélkül tehettek bele olyan modult, ami csak SECAM-ot tud, hiszen akkor még itthon kitűnően működött.
De én valóban nem értek hozzá, csak a tapasztalatom és a te tapasztalatod próbálom értelmezni.
(#) synergy válasza szs hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
A Pal-secam váltási probléma is felmerült már bennem. Azt viszont nem tudom, hogy lehetett-e kapni hozzá olyan modult, ami csak secam normát tudott. Mivel eredetileg mind a kettőt tudta. Ha egy hozzáértő látná a készüléket, valószínú, hogy ugyanazt mondaná, mint én, hogy ebbe nem nyúltak még bele.
a fogantyúnál van a plombás csavar, és az sértetlen volt, amikor szétszedtem. A belseje vastagon poros volt, ami szinté arra utal, hogy nem nagyon nyúlkáltak bele. Azóta már szépen kitakarítottam, így szinte "gyári" belseje van.
(#) synergy hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Amennyiben nem hoz eredményt a modulok átmozgatása, érdemes lenne a TDA 3501-et kicserélni? Már, ha nem találok olyan szakembert, aki tapasztalt régi tv-k szerelésében. (Mert hogy elsősorban ilyen szakit keresnék).
(#) tufatofu válasza synergy hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Inkább a pal-secam modullal lesz ott gond szerintem. Ha találsz is szakit, feltehetőleg nem lesz olcsó, ha nincs néhány ki nem dobott modulja ehhez a tipushoz.
(#) synergy válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Azzal számolok, hogy nem ingyen lesz a segítség, de egyelőre a hozzá értő ember sincs meg. Mindenképpen meg fog javulni, mert nosztalgikus okból foglalkozom vele. Ha nem találok segítőt, akkor ki kell tanulnom a múltbéli tv szerelő szakmát
(#) VJ72 válasza synergy hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Merre laksz? A dekóder panelt ki tudom próbálni van ilyen TV-m.
(#) synergy válasza VJ72 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Az nagyon jó lenne, kereslek privátban
(#) etilalkohol hozzászólása Jún 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Videoton TS4327SP csíkoz és szalad a kép.
A szaladást a vertikális modul potijával sikerül be/megállítani de egy idő után elindul ismét.
Mi okozhatja a csíkozódást, merre keressem a hibát?
(#) Gafly válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Itt a rajza, meg miért ennyire rettenetes kék?
(#) etilalkohol válasza Gafly hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
A piros poti szétesett, most cserélem.... a csíkozása nem tipikus azaz nem utal semmire?
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Kicseréltem a piros potit és kipróbáltam külön-külön a színeket, úgy fest, hogy a csíkozódás csak a kék színben van. Most kicserélem az elkókat is a szín panelen.. hátha csak az a ludas.
(#) CHZ válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Ha a fényerőt csökkented elmegy a csíkozódás?
(#) etilalkohol válasza CHZ hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Csak halványul. Ellenben ha csak hangyás kép van, akkor csíkozás sincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2023
(#) CHZ válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Visszafutási csíkok megjelenése képcsőhibára is utalhat.
(#) VJ72 válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Cseréld fel a B katód csatlakozóját az R katód csatlakozójával a színvégfok panelen.
Ha továbbra is a kék csíkoz képcső hiba.
(#) CHZ válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Ha a képcső segédrács feszültségét csökkented megszűnnek a csíkok, képcső már emisszió gyenge.
(#) etilalkohol hozzászólása Jún 28, 2023 /
 
Nos jelentem, minden színen csíkoz, csak a kék volt a legfényesebb, most kb. azonosra állítottam a színeket és így is leteszteltem: minden tekercs minden színkimeneten csíkoz vice-versa...
Ha a fényerőt csökkentem, akkor a csíkozás is halványul a fényerő függvényében.
Akkor ez képcső hiba lesz?
(#) kadarist válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
A segédrács feszültséget csökkentetted? Keresd meg a P1 trimmerpotit a sortrafó mellett.
(#) etilalkohol válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Letekertem teljesen, akkor eltűnik 2 másodpercre az összes csík, majd 2 másodpercre becsíkozódik ismét - ez így megy ciklikusan (ilyenkor a nagyfrekis zúgás/zizegés is változik).
Ha eltűnik a csík, akkor lehet a képcső mégis jó és valami egyéb okoz ilyen ciklikus zavart?
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
No megvan a ciklus: amilyen gyorsan szalad a kép olyan ciklusban csíkozódik.
Most megállítottam a szaladást és így nem is csíkos a letekert P1-el.
Azaz ezt a képszaladást kell stabilizálnom valahogy és akkor a képcső ennyit tud (megöregedett...
(#) Gafly válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Szerintem a táprészen is nézzél körbe, a TDA4600 környéként lehet elkó, ami megfonnyadhatott.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2023
(#) etilalkohol válasza Gafly hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Igen, még azt megbontom és átkondizom, kb ennyit tehettem érte, sajnos olyan lepukkant külsőleg is szegény, hogy szobadísznek/virágtartónak is kevés ilyen képcsővel (max. donornak lesz jó egy jobb kinézetű/képcsövűhöz).

Köszönöm a segítséget mindnyájatoknak!
(#) rascal válasza Gafly hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Szia, mert ez a Commodore 64 kékje.
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Sziasztok, kiszedtem a tápot és átkondiztam (volt már benne két kisebb elkó cserélve)..
Raknám vissza, akkor látom, hogy ott megy el egy kábelezés, amiből 3 db vékonyabb vezeték el van rágva egér által (piros vagy barna, fehér, zöld) ez a nagyfesz panelról megy a tuneres panelhoz F jelű csatlakozó a rajzon.
Sajnos nem tudom, hogy a kondizás és/vagy a vezeték szakadások mit okoztak, de a lényeg, hogy most nincs csíkozás és a kép futása is stabil.
Azaz használható a tv, míg a nagyfesz és képcső bírja. Sajnos elég hangosan sziszeg a nagyfesz rész, ott vagy a sokszorozó vagy a tekercs fog szétmenni - sötétben próbáltam nézni de semmi kiszikrázást nem láttam.
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2023
(#) ONKYOS válasza etilalkohol hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
feletsd el, ez pal képcső már úgy is kuka, rég elhasználódott.
(#) ONKYOS válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
szerintem meg köze nincs hozzá.
képcső G2-öt kellene levenni min.ra, feszültséget mérni,majd a bemelegedési idő után, a fókuszt beállítani,min.fényerőhöz.
(#) Gafly válasza ONKYOS hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Két másodperces lüktetés miatt gondoltam.
De lényegtelen, mert sikerült megjavítania annyira, hogy a kérdezőnek megfelel, és most örül...
(#) VJ72 válasza ONKYOS hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
A sorkimenő felől érkező kioltó jelek hiánya miatt volt a visszafutási csík, szakadt vezetékeket volt a hiba oka.
Működik mi a probléma?
(#) etilalkohol hozzászólása Júl 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Még este megadta magát a nagyfesz rész (legalább pár óra Commodore-ozást kibírt), sikerült szikrát ill. annak fényét fotózni:
Ahogy nézem az ív nem látszik, így valószínűleg a sokszorozó alatti részen húzhat át valamerre.
Próbáltam keresni a neten, de se sokszorozót se sorkimenőt már nem lelek, volt ezeknek érdemi helyettesítő típusa?
(Kalandosan karmatikus egy TV az már biztos

szikra.jpg
    
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem