Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   321 / 342
(#) Alex2 válasza blitz456 hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Ha úgy érted, hogy a 2x3-as kivezetésnél nincs összekötve semmi (a kis lemezkékkel), akkor nem csinál semmit,mivel nem folyik áram. Ha máshogy érted, akkor pontosítani kellene.
(#) blitz456 hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Igen 6 vezetékesre gondoltam azaz 2x3.
Tehát akkor nem búg csak egyszerűen nem csinál semmit....
És ha a csillag mágneskapcsolón az egyik érintkező rossz(nem enged át) akkor az okozhat olyat,hogy csak búg a motor?
(#) Ódenka válasza blitz456 hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Okozhat. De a Dahlander motorok kivételével nem mágneskapcsoló csinál csillagpontot.
Sőt, ott sem csillagpontot csinál, csak látszólag. A tekercseken pólusváltást csinál, nem csillagpont összekötést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) erbe válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Idézet:
„De a Dahlander motorok kivételével nem mágneskapcsoló csinál csillagpontot.”

Pontosítanád!?
(#) moltam válasza erbe hozzászólására (») Ápr 12, 2022 / 1
 
Egy egyszerű csillag delta időrelé felállásban is mágneskapcsoló csinál csillagpontot...
(#) Ódenka válasza erbe hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Nem teljesen igaz a csillagpontos kötés, ITT a részletező válasz.
A kötések kialakításával pólusváltás történik a Dahlandernél. A nagyobb motorok Y/Delta kapcsolása más, ott alapból az indító kapcsolók egyike csillagpontot képez, majd váltáskor a másik delta kötést létesít a kiváltáskor. Sokat segített volna, ha Kérdező megadja, mekkora motorról van szó és 2 fordulatú-e, vagy Y/Delta indítású.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása blitz456 hozzászólására (») Ápr 14, 2022
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) arsenlupin hozzászólása Ápr 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Közel húsz éve működő villanymotor, tegnap feladta a küzdelmet.... A kapocsfedél levétele után furcsa bekötést találtam, a két kábel 1-1fázisát átkötötték az "ellentétes" sorkapocsra....
Én még ilyet nem láttam, valaki tudna rá magyarázatot?
(#) Ódenka válasza arsenlupin hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Szervusz!
Szerintem a kihozott egyik fázis tekercsvégeinek a felcserélésére volt szükség.
Ha nem így lenne, eddig nem működött volna.
A valamikori újratekercselés és végek kihozásánál volt egy kis tévedés, így lett helyrebillentve a dolog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2022
(#) arsenlupin válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Köszönöm szépen!
Megkérdeztem a nyugdíjas kolégát ugyanezt mondta!
(#) zsa hozzászólása Ápr 26, 2022 /
 
Sziasztok.

Lenne egy kompresszorom ami kb 2x átfordúlt indításnál és meg állt. Újraindítom egy pillanatra csak búg ! Mi lehet a baja , mit mérjek meg esetleg?

Egyszer már volt cserélve az indító kondi de akkor nem ez volt a hibajelenség.

Köszönöm
(#) ferci válasza zsa hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Szia!
Ha van lakatfogód, mérd meg az indító kondin átfolyó áramot.
Mindjárt ki van szűrve nagyjából a kondi, a kapcsoló és a tekercs állapota, "megléte".
Ha nincs, külön tesztelj le mindent.
(#) zsa válasza ferci hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Köszi. Tekercsek párjai melyik vezetékek? Ezt nem vágom két kondi is van benne.
(#) StMiklos válasza zsa hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Szevasz!

A légkompresszorokat leállás után "tehermentesítik", igencsak gond ellennyomás ellen indítani.
Leálláskor "leszusszan", persze van ott visszacsapó is,
Mi van akkor, ha két fordulatra már annyit emelkedett a nyomás, hogy az egyébként is halvány indítónyomaték nem tudott vele megbirkózni.
Mondjuk 2 fordulat nem sok, de ki tudja, lehet az eredeti indítónyomaték sincs meg.

Üdv: StMiklos
(#) zsa válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Üres a tartály , de a motor lápátja is könyen forgadható!

Motorból kijövő
2db piros vezeték egy pár szerintem
2db kék?
1 db fekete?
Ezeket hogyan párosítsam?
(#) misi 54 hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy kenyérsütőgép motorral egy kis problémám .a fordulatát nem tudom megfordítani,már arra is gondolok hogy nem is lehet.Panelfúrógépet csináltam belőle de pont fordítva forog mint kellene.A mért értékeket megpróbáltam egy lapra lerajzolni remélem áttekinthető.
(#) klenósanyi válasza misi 54 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Így nem lehet. Ki kell bontani a belső összekötést és külön kihozni a tekercsek végeit. Ha csak egy irányban szeretnéd használni, fordítsd meg az állórészt. Ha szimmetrikus a felépítése, akkor gond nélkül megteheted.
(#) VIM válasza misi 54 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Szia! Én ezt úgy oldanám meg, hogy szétszedném a motort és annak állórészét 180 fokkal megfordítva szerelném össze. A kivezetésére kell odafigyelni, hogy megfelelő helyen legyen a kivetés azaz számodra a megépítésnek megfelelő helyen kerüljön jó oldalra a csatlakozás.
(#) VIM válasza zsa hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Szia! Bővebben: Link Egyszerre csak egy helyen kellene érdeklődni.
(#) misi 54 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Ezen én is elgondolkodtam,az a legnagyobb baj vele hogy alul nem lóg ki tengely,marad a golyósprés .Köszi az ötleteket, megnézem mit lehet vele csinálni.
(#) misi 54 válasza klenósanyi hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Meglepő hogy teljesen szimmetrikus,megfordítottam a forgórészt de kb30mp alatt 45C°ment a vas hőmérséklete.Majd holnap megnézem hogy a vezeték szét szedhető-e
(#) proli007 válasza misi 54 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 1
 
Hello! Ha eredeti felállás szerint átteszed a 230-at a fekete-fehérre, nem fordul meg a forgásirány?
(#) misi 54 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Nem mozdul csak zúg.
(#) misi 54 válasza klenósanyi hozzászólására (») Ápr 30, 2022 /
 
Átnéztem a neten a szétszedett tekercs (rajzolt)bekötéseket azok is közös ponton van a fő és segéd fázis ,Nem találtam olyant ami a négy vezeték véget másképp kötötte be.(volt néhány igen kusza vonalvezetés.)
(#) morph3d hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni. Egy barkács forgatót szeretnék készíteni. Van hozzá egy sütő forgató motor. Hogyan kell bekötni a vezetékeket egy 230v-os kapcsolós szerelt kábelre? Köszönöm szépen a segítségeteket.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) Bakman válasza morph3d hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
A motoron két csatlakozási pont van, a kábel is két érrel rendelkezik. Mindegy, hogy melyiket hova kötöd.
(#) Mazsola35 hozzászólása Máj 26, 2022 /
 
Sziasztok.
Egy kis segitségre lenne szükségem. Ma kaptam egy IMI 220v 3.5A-s villanymotort, az lenne a kérdésem kell e hozzá kondenzátor és ha kell milyen értékü? Adat tábla serint csak nyomogomb kell rákötni inditásnak.
(#) granpa válasza Mazsola35 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Lehet, hogy sárgaréz (azaz nagyobb ellenállású) a segédfázistekercs, ezért elég a nyomógomb.
(#) Vacok hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy villanymotort szeretnék helyes működésre bírni. Jelenleg a képen látható módon van bekötve (igaz, most éppen a sorkapocsból kicsúsztak a kábelek). A feketére és a barnára megy a 230V, a barnára és a zöldre egy kondenzátor. A motor pöcre induln és jár is szépen, éppen csak melegszik, annyira, hogy 5 perc után megfoghatatlan. A kondenzátor hideg. Rosszul kötöttem valamit vagy a kondenzátor méretezése nem jó? Esetleg 3 fázisra köthető?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2022
(#) granpa válasza Vacok hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Ez egy 3 fázisú motor! 1 fázisról harmatgyenge. Mondjuk, 3 ~ sem "acélos" a 75 W-tal. A kondi is nagy hozzá.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2022
Következő: »»   321 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem