Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 208
(#) deebo válasza kowi hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
A legtöbb kijelzőben van öndiagnosztika funkció, ami akkor indul, ha csak tápot kap, de jelet nem. Tehát vagy nincs adatfolyam a kijelző irányába és a kijelző csinálja, vagy a mainboard hibás, konkrétan a szoftveresen halott és ezért indul a main saját önteszt funkciója. Ismerve ezeken az olcsó tákolmányokat, az utóbbit látom esélyesnek.
(#) jdani válasza kowi hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Szia. Nekem volt hasonló gondom, amikor bekapcsoltam a tvt, az egész kép csak piros, aztán csak kék, és aztán csak zöld szint adott. Ezt csinálta körbe körbe, a színeket cserélgette. Akkor az alaplapon lévő eeprom ujraprogramozása segített.
(#) kowi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 16, 2022 /
 
Nem. Ami gyerekkoromban volt adás szünetkor
(#) kowi válasza deebo hozzászólására (») Márc 16, 2022 /
 
Köszönöm. Sajnos én is erre gondoltam...
(#) kowi válasza jdani hozzászólására (») Márc 16, 2022 /
 
Köszönöm. Sajnos még ha tartalom lenne is,programozóm nincs.
(#) Epu2 hozzászólása Márc 17, 2022 /
 
Üdv! Kissé sötétebb foltok vannak a képernyőn, mint egy árnyék. A helye állandó és több helyen. Mire számítsak?
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Hát korrekt válaszra biztos ne.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Estére lehűl a levegő és fagypont alatt lesz, holnap felhős, kicsit hűvösebb idő várható a napokban. A TV-dnek meg valami baja van, mutass képet
(#) IQNUKU válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 18, 2022 /
 
Szia!
Idézet:
„Mire számítsak?”

Szerintem zárlatos LED-ekre a háttérvilágításban.
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Márc 29, 2022 / 1
 
Szia! Sziasztok!
Nem jött meg időben a panel. Innen rendeltem egy 4006-osat amit linkeltél. Kicseréltem teljesen jól működik a Tv. Most már közben meg jött a panel is
Köszönet az infókért!
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 29, 2022 / 1
 
Örülök, ha jól működik!
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Üdv! Érdekes foltok jelentek meg a TV kijelzőn. Pár hónapja csak szürke foltok a közepe alján és itt ott a széleken. Két napja meg majdnem középen egy lila árnyalatú folt. A mellékelt képeken inkább kékesnek tűnik, de lila. Mire utalhat ez a jelenség és mikor adhatja be a kulcsot a TV?
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Tesztkép, pontos típus?
Ha lila és LG akkor backlight döglik, teljes csere.
(#) kadarist válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Szia!
Ha Samsung, akkor az élvilágítás műanyagrészeinek olvadása, deformálódása is okozhat ilyet.
(#) Cinema válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Túlzottan magas fényerő-háttérvilágítás eredménye is lehet, vagy csak szimpla öregedési-meghibásodás.
Lehet, hogy egy frissítés segít rajta, új beállítás, vagy szerviz.

Üdv!
(#) Epu2 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Samsung. A lilásodás olyan hirtelen következett be, hogy eleinte a forrás hibájára gondoltam.
(#) Epu2 válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Habár nem szoktam se TV-t, se monitort 100%-on járatni, 6 év után öregszik. Akkor nincs sok ideje.
(#) Vadász Csaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Hi!
Sikerül panelt vennem.
(#) deexteer hozzászólása Máj 13, 2022 /
 
Sziasztok! Keresnék 1080p tv alaplapot ami kimenetre 63lvd1023-at használ. Konkrét tv típusszámok érdekelnek, márka mindegy.(Pl.: Lg 42lb9d, lg lb4d, Lg ly3d, ezek közül egyet sem találtam.)
(#) kadarist válasza deexteer hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Szia! Próbáltál már valamilyen univerzális alaplapot?
(#) deexteer válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Nem találtam olyat ami biztosan jó lenne, 2×5 pár kimenet és 2×2 pár clk.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
(#) kovacspista hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
Helló mindenki! Adott egy UE46ES6100 Smart TV. Minden rendben működik, de a Nejem szerint doboz hangja van és nem tudja elviselni. Nincs hangszínszabályozási lehetőség, csak előre programozott hangszín, mint, film , tisztahang stb. A magasabb tartományba kellene eltolni a hang frekvenciát. Cseréljek hangszórót, vagy kondival próbáljam elkalibrálni a hangot, vagy szerintetek mit tegyek?
(#) Gafly válasza kovacspista hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Szerintem igaza van.
Ha el tud viselni lakberendezésileg még két dobozt, akkor várd meg a következő ingyen vihetős 2.1 hangrendszert.
(#) antiktelefon válasza kovacspista hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Mivel nincs benne magas, csak egy ovális szélessávú doboz, ha komolyan gondolod a dolgot esetleg egy hangváltóval és nem piezo magasakkal próbálkozhatsz, de én a helyedben vennék egy pár normális hangládát, mert nem a magasak miatt van dobozhangja. Már egy pici HS9 vagy egy Tesla ARS9204 is óriási különbséget okoz és lényegesen jobbak, mint a mindenféle Logitech hulladék (de azokat csak megveszed és bedugod meg nem olyan nagyok, így középútnak elmegy az is, csak közel nem olyan jó).
Persze helyet foglal meg nem a tvbe van építve, meg ha nincs analóg kimenet akkor kell egy HDMI vagy spdif átalakító meg valami kis erősítőpanel (amik olyan kicsik, hogy akár a hangdobozba is berakhatod, mert kb 5*8cm-es és nem melegszik annyira).
Ha nincs megelégedve a beépített hangszóróval ennyire, akkor nagyon nem tudsz mit csinálni, maximum más hangszórókat belefaragni, de csodát ne várj.
Amúgy bn96-21667b van benne a google szerint, hasonlót adtam ismerősnek, kis bt-os hordozható dobozba nem rosszak, de ha a falon van és nincs alatta kemény felület, lehet nem a legjobb a hangja.
(#) pipi válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Hali!
Én mindkét tv-re hifi hangfalat csatlakoztattam, a belső hangszórókat kikötöttem, illetve a végfok hangkimenetét is és a belső hangszórót is kikábeleztem a hátlapon kívülre, ha "összedugnám" akkor az eredeti állapot lenne, de inkább hifitorony hangfalát kötöttem rá Az egyik tv-nek a szervízmenüjében kellett bűvészkedni, mert az ócska belső hangszórókhoz hozzákompenzálták a végfok frekimenetét, ezt ki kellett kapcsolni. A fejhallgatókimenet használhatatlan erre a célra, kisszintű a kimenet
(#) antiktelefon válasza pipi hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Legegyszerűbb fogni egy pár jobbfajta hangládát, egy laptoptöltőt. Egy ebayes spdif modult és egy kis TDA modult berakni az egyik ládába és az valódi 2 utas sztereo 2*25W-ot szépen megkapod, ami mindenre is elég. Ha ugyanonnan van az spdif és erősítő modul, akkor 4 ezerből megvan kb+egy vám. Sokan alulbecsülik a Tesla régi kétutas ládáit, gumiperemes és sosem porlad el és elég jól szólnak, az ARS9204 az igazi, de az egyszerűbb váltós RK09 sem rossz és ingyen vagy nagyon olcsón kaphatóak.
A hangszóró kikábelezéssel óvatosan azért, nehogy valaki erősítőre akarja kötni utána, mert az eredeti végfok sokszor hidalt és nem közös a test.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2022
(#) kovacspista hozzászólása Jún 1, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Kerítek egy pár jobb hangfalat . Köszönöm.
(#) pipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 1, 2022 /
 
Igen, a hangszóróknak nincs közös pontja, hídban vannak hajtva, viszont mivel elektronikát nem raktam, tápegység sem kell, madzag meg mindenkinek van a fiókjában
(#) kovacspista hozzászólása Jún 3, 2022 /
 
Üdv mindenkinek! Philips 32pht410/12 az alany. Alaphiba, próbál indulni, de visszaáll alapba. Háttérvilágítás egyértelműen rossz. Cseréltem, be is indul a tv, de csak a háttér megy, semmi életjel a kijelzőn, ha lehúzom az lvds kábel, nem történik semmi, a háttér kivételével, mintha be sem lenne kapcsolva. Lehet kijelző és alaplap hiba is. Hogyan döntsem el? Sajnos nincs csere anyagom.
(#) kaszas19 hozzászólása Jún 6, 2022 /
 
Sziasztok.
Adott egy samsung le32a330j1n tipusú tv, a következő hibát produkálja.
Bekapcsol de kijelző csak 1 másodpercre kapcsolja be utána kikapcsol maga a kijelző és megint bekapcsol, ezt úgy 4-5x csinálja és utána nem kapcsol be a kijelző még kinem kapcsolom a tv-t és újra be nem kapcsolom.
De maga a tápegység nem kapcsol le csak a kijelző.
Amit néztem még, hogy az 5v feszültségek meg vannak, de a 13v feszültség csak 12,2v
Merre indúljak el? Kondik cseréje?
Következő: »»   179 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem