Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fordulatszámmérő
Lapozás: OK   7 / 7
(#) occsebogyo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Az elv tetszik, csak olyat szeretnék aminek a kijelzőjét egy esztétikus dobozba bele tudom rakni a mondjuk a kapcsoló fölé.
Mondjuk egy ilyen kijelzővel:
https://www.hestore.hu/prod_10031076.html
(#) Gafly válasza occsebogyo hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a kapcsolást, ráköthetem a bemenetét a gyújtó trafóra?
Köszönöm
(#) Gafly válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Ha a primerre gondolod, akkor szerintem igen.
Ha annyi hengeres a motor, amire a PIC SW meg van írva, akkor az érték is jó lehet, amit mutatni fog.
(#) lajos1969 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Arra gondoltam, köszi. Lehet a nyomógombal állítani.
Simsonra kell!
(#) Gafly válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Még annyi, hogy a rajzon a 7805 be és a kimenet fel van cserélve, remélhetőleg a nyák nem ennek megfelelően van kialakítva. Valamint a +5 V-ra is illik legalább egy 100 nF.
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 4, 2022 /
 
Tudom, nem úgy készült! Van rajta!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Itt a nyákterv
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
Kész van, működik mindkét változat!
(#) dB_Thunder válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 2
 
Nem szeretem a multiplex meghajtást, ha valami járműbe szánják az eszközt!! Meg egyébként se... Remegéstől vagyon vacak lesz a "kép" pl. egy motoron!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) Marty McFly hozzászólása Nov 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy kézi fordulatszámmérő építésén gondolkodom. Láttam gyári kivitelt ahol egy állítható frekvenciájú stroboszkóp villogott és mikor a tengelyen a jel megállni látszott akkor a villogás szinkronban volt a fordulatszámmal. Nagyfényű ledeket villogtatnék, és visszajelezném a frekvenciát amiből már tudható is a fordulatszám vagy épp egyből átszámítható lenne RPM be. Pic programozásban nem vagyok valami erős maximum kész programot tudok beégetni. 3000rpm és az alatti frekvenciákat mérnék vele, pl leolvashatatlan adattáblájú villanymotor fordulata stb. Valaki épített már hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) pucuka válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 5, 2022 1 /
 
Ha megelégszel a szemrevételezés pontosságával, (az is elég pontos) akkor másold le a gyárit.
Állítható frekvenciájú astabil multivibrátor (555) + nagy fényerejű LED megfelelő meghajtóval. A tengely palástjára húzol filctollal egy csíkot, és kész. A frekvencia állító potmétert közvetlenül fordulatszámban kalibrálhatod.
A váltószám 60. 3000 rpm (1/perc) --> 50 Hz (1/sec).
Bonyolíthatod a dolgot, ha a LED helyett egy reflex optót használsz, és a fényérzékeló oldalra készítesz egy frekvencia mérőt, amelyet számláló üzemmódban használsz. Ha a kapu idő 1 perc, akkor pont az rpm fordulatszámot mutatja. Természetesen a tengelyre húzott csíkot folyamatosan kell megvilágítani.
Egy mikrovezérlővel persze lehet olyan szerkezetet is építeni, ahol az eredményre nem kell egy percet várni, de ezzel a pontosság is csökken.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) Marty McFly válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Lajos 1969 fordulatszámmérője akár jó is lehetne az érték kijelzésére. Csak akkor nem a gyujtotraforol veszem a jelet hanem a led driverről. Szerintem a szemrevételezés pontossága elegendő lehet.
(#) Marty McFly válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Sajnos ezt a lay filet nem tudom megnyitni Sprint Layout 5.0 val. Valaki tudna nekem ebben segíteni?
(#) meslac válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
PDF-ben megfelel.
(#) Marty McFly válasza meslac hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Köszönöm! Épp megoldódott. Beszereztem a 6.0 verziót az már megnyitja
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 27, 2022 /
 
Elkészítettem a Lajos 1969 fordulatszámmérőjét, működik is de nemigazán vagyok vele megelégedve. Ez inkább csak egy saccoló. 50 et ugrik egyszerre. Nincs esetleg valakinek valami precízebb szoftvere ehhez?
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Vagy esetleg valaki aki tudna írni egy normális szoftvert hozzá?
(#) nemgyuri válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Szia! Cikkek között ( MCU - PIC ) van egy fordulatszámmérő esztergára amit én követtem el.
Annak is a korábbi fordulatszámmérőm az alapja. Abból is el lehet indulni, de ennek az elődje jobban megfelelhet Neked. A régi program itt van.
(#) Marty McFly válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem