Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   266 / 277
(#) pipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Én is láttam már ilyet, hogy nincs date/time settings
(#) Einstein21 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Hidd el, hogy nincs sehol. Számtalan videót, fórumot átnéztem és sehol nincs rá megoldás.
(#) pipi válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Igazából ettől még az xp,dos,w98 simán felbútúl, ha a hw rendben van, utána meg már beállítható az idő, ill. beszinkronizálja az internetről, már ha van
(#) Einstein21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Mi lehet mégis a gond, hogy se a merevlemezen lévő Windows XP nem indul el semilyen módba, se a DOS indító lemez?
A DOS indító lemezt próbáltam más, régebbi és újabb gépen is és ment. Mit érdemes még megnézni?
(#) pipi válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Ha nincs floppy akkor mit jelent az "DOS indító lemez" ? Egy winyót formáztál DOS-ra és az sem megy? Akkor ott nagy baj lesz... Ha több memóriamodul van, esetleg próbáld csak 1-el felváltva, hátha...
(#) Einstein21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ez egy DOS indító DVD lemez. Elég szarul hangzik, de nem volt itthon üres CD
A memóriájai is érdekes. Az előzőleg csatolt képek között is látszik, hogy 3GB memória, viszont csak 1db 1GB-os memóriát találtam benne.
(#) pipi válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 2
 
Vedd ki azt az 1-et, alaplapon lesz a másik 2GB, hátha
(#) Einstein21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Betojok, ez volt... A mamória... Megy is az XP telepítés. Hijetetlen, köszönöm!
Ugyanitt eladó 1GB Samsung laptop memória
(#) pipi válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Eladod a rosszat ?!
(#) Einstein21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
És jelentem, az USB-k is életre keltek... Köszönöm, köszönöm és köszönöm!
(#) Einstein21 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Neked adom, el küldöm szívesen, csak a postát kellene állnod
(#) pipi válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Annyit sem ér
De... ha visszateszed ismét rossz? hátha csak kontakthiba... ha 2 slot van és ha a másik helyre teszed?
(#) antiktelefon válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Mondjuk sokat segítene, ha a támogatottnál nem több és gyorsabb RAM-ot raktál volna bele...
Bővebben: Link
És chipsetet linkeltem, mert ott írja a sebességet is, de 2 kattintásra megvan, hogy maximum 2Gb-ot támogat.
(#) antiktelefon válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
533MHz az FSB és 5300s RAM-ot próbált bele. A másik slot valószínűleg a bill alatt van, nem hinném integrált.
(#) Einstein21 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Köszönöm szépen Neked is!
(#) Einstein21 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Így vettem a gépet és mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy ilyesmi lehet a baj.
(#) antiktelefon válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Mondjuk kifejezetten érdekes, hogy ennek ellenére postolt, lehet valami modolt bios van rajta, mert a HP nem arról híres, hogy nem megfelelő SPD tartalmú ramokat kezeljen, főleg túl sokat, amit a memóriavezérlőnek sem kellene tudnia. Telepítés után visszateheted, de kb esélye nincs, hogy menjen a dokumentációk alapján.
(#) Epu2 válasza Einstein21 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ha majd lesz rajta egy működő oprendszer, belehet állítani.
(#) szenorb hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Helo. Acer Aspire A515-51 nem reagál semmire. Nem tölt, nem kapcsol be. A töltőt ellenőriztem az jó. Lehet akku probléma? Sikerült szétszednem. Az alaplapi csatlakozón 19V -ot mérek. Akku alaplapi csatlakozójánál viszont néhány tized voltot mérek a segéd érintkezőkön. Az akku fő érintkezőin nem mérek semmit.
(#) antiktelefon válasza szenorb hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Segédérintkező alatt mit értesz? Akkun a többi az smbusz kommunikáció, illetve ha az alaplapon nincs cmos elem, akkor lehet egy 3V is jön az akkuból. 3V és 5V állandó tápbuszok megvannak? (Kapcsolón a 3V megvan pl?) Akku lehúzás, cmos reset, ec reset megvolt?
Az akkut húzd le és mérj rá úgy, hátha van valami, de az elég érdekes, ha nincs rajta semmi fesz. Régebbi nagyon hulladék Acer gépnél láttam olyat, hogy akkuban volt a cmos 3V is és anélkül el sem indult, de a legtöbb mai gépet ha teljesen áramtalanítod és rádugod a töltőre, akkor magától el is fog indulni elsőre.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2022
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Acerben és HP-ban tapasztaltam olyat, hogy amíg nem kapott az akku enable jelet a töltőelektronikától addig halottnak tűnt, mert letiltotta a BMS-e (Storage mode?). Szerintem az Acer szereti alulméretezni a hőbiztosítékot az akkuiban, régebbi modelleken már egy all core Mersenne számítás is megfuttatta annyira, hogy leoldott.
(#) szenorb válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Hello.Külön cmos elem van. Reset megtörtént. A táp csatlakozón mérek 19V-ot, az akkun 0,4V . Az akku celláin 12V ot mérek. A csatlakozóig már nem jut el.
(#) antiktelefon válasza szenorb hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Hát akkor valóban az akku nem az igazi. És ha valami a töltésvezérlőben halt meg és attól tiltott le az akku, akkor valóban nem is fog indulni a gép. Akku nélkül cmos elemmel azért illene indulnia :I
A fő vrm-ek mint proci stb bemenetéhez eljut a 20V-os busz? Mert ha nem, akkor a töltésvezérlő sem működik/ akku nélkül nem indul a gép, amit nem hinnék azért.
(#) elactrofan válasza szenorb hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Hello!
Egyik bemeneti FET lehet zárlatos
(#) Epu2 hozzászólása Jún 10, 2022 /
 
Üdv! Egy általános note kérdésem van. A tápfeszültségek régen 12... 13,5 ...16V-volt. Mostanában 20 ... 20,5V. Ezek szerint van egy belső táp, ami ellátja a bélés 3,3...5 ...12V-tal. Egyik 20V-os táppal ment a 20,5V-ot igénylő gép is. Mennyire szigorúak a tápfeszültségek mértékének tűrése?
(#) Lezli46 hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Egy nagyon mezei kérdésben kiokositana valaki...

Ez kivitelezhető a gyakorlatban?
Laptopon pl Windows 10 32 Bit SSD telepitve ., ugyanaz a Windows+ teljes tartalom lemásolva egy másik SSD re.., ezek egymás közt ki- felcserélhetők egyszerū fizikai átcseréléssel?? Esetleg igen ., de csere után kell még valamit csinálni? Ha igen akkor mit?
Vagy ez a átcserélgetés teljesen müszaki nonszensz??

fenti alternativájaként: ugyanez a figura , de a "clon" verzió pl valamilyen külsőadattárólóról is müködhetne??
Köszi minden választ



A

Köszi a Válaszokat és üdv
C.
(#) img válasza Lezli46 hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
- Igen,
- semmit,
- nem.
(#) Lezli46 válasza img hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
Fantasztikus vagy..,vegtelenúl köszöm a gyors válaszod.

Összegezve:
1. Laptopon pl Windows 10 32 Bit SSD telepitve ., ugyanaz a Windows+ teljes tartalom lemásolva egy másik SSD re.., ezek egymás közt ki- felcserélhetők , egy egyszerū fizikai átcseréléssel???

Erre irtad hogy OK- lehetséges.
Bocsi a bénázásért!

Üdv C
(#) hifipeter hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Csöves erősítőben járatos vagyok, de laptopban nem. Nem biztos, hogy javítási probléma, mint amiről a témaindító szól, lehet, hogy valami beállítás csak. Adott egy HP laptop, kb 10 éves. Volt konkrét baja, ezért szervízbe vittem. A hibát megcsinálták, de a kérésem ellenére rátették a Windows 10-et. 8 GB memória van benne. A hiba a következő : bekapcsolás után 5 órára kiírja, hogy zárolás, majd leáll. Nem találom sehol a Gépházban, hol lehet ezt állítani. Ezután kb 10 perc után hajlandó elindulni, különben kiírja, hogy akku gyenge, csatlakoztassam a hálózathoz, miközben rajta van. Ha működés közben kihúzom a töltőt, azonnal leáll. Bedugom, elindul, és azt írja, hogy akku teljesen feltöltve, 100 %-os a töltöttség. Mi lehet a probléma ? Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) img válasza Lezli46 hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Ha Bitpontos a klónozott másolat (pl. Acronissal vagy Macriummal) akkor igen, egyszerű "CTRL + C, CTRL + V" másolással nem.
Következő: »»   266 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem