Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 83
(#) pucuka válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
A routerekben két okból van sok antenna. Az egyik a diversity vétel a reflexiók, a másik a MI-MO technológia (adat sebesség) miatt.
Bármilyen külső antenna jobb, mint a PCB antenna, már ha adásra is kell használni.
Ha nem fontosak ezek a lehetőségek, akkor bátran tönkreteheted egy db külső antennával.
A belső panelcsatlakozó valószínűleg MMX, de könnyen lehet, hogy egyedi gyári. A koax kábelt valószínűleg kiválthatod RG174 kábellel, ha nincs csatlakozó, ügyesen beforraszthatod.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2022
(#) Régi motoros válasza pucuka hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Hát szerintem 3500Ft -os csatlakozót nem veszek ezért. Azt hiszem, valami ilyesmivel oldom meg a hátlapra kivezetést. Aztán meg egy 2m -es árnyékolttal kiviszem a külső falra, és próbálkozom szintén BiQuad antennával, vagy tekerek helikálisat, ezek "ingyér" vannak.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Azt tudja valaki a 2.4GHz -es PCB antennának (a két szembefordított U betű) pontosan mi a neve?
Megnézném a sugárzási ábráját, csak nem tudom milyen néven keressem...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2022
(#) ferci válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Talán lepke.
(#) Gafly hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
(#) kadarist válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Dipole array vagy PCB microstrip neveken keresd.
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
No igen, főleg ha még tudnék angolul is... Vagy legalább magyarul lenne.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
jobb. próbára tudok adni, örökbe nem
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Köszönöm a felajánlást, de nem hiszem, hogy élek vele. Fölösleges ide oda postázás lenne csak.
Megoldom én az előzőben linkelt kivezető kábellel.
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Nem találom ezt az U típusú antennát sehol, bár úgy tűnik, mintha két egymás mögötti dipól lenne.
Úgyhogy első körben szerintem a kivett antennát vezetékelem majd ki a falra, és teszek mögé valami reflektort, úgy irányított lesz. Próbálkozom a pozícióval és meglátom mi lesz.
Csak meg kell várnom míg a hátlapi kivezető kábel ideér keletről, úgyhogy most ismét "kis" szünet jön.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Valahonnan döglött router nincs kéznél? A jobbakban csati van az alaplapon, hátlapon, nekem is onnan van. Esp32 nyák antennáját faragtam le, és ráf okorrasztottam az anttenna kábelét. Sokkal jobb lett
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Jún 2, 2022 /
 
Nincsenek ilyen rádiós eszközeim amiből bontani lehetne valamit. Egyébként az már csak részletkérdés, hogy csatlakozósat veszek és azt dugom a panelre, vagy levágom a belső csatit és ráforrasztom.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2022
(#) Pixi hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Sziasztok,
Nem biztos, hogy pont ide illik, de végül is wifi antenna.
Van egy kapcsoló modulom amiben PSF-B85 Wifi egység van. Ezen nem találok külső antenna csatlakozási lehetőséget ami viszont nagyon szükséges lenne. Valaki esetleg tud segíteni milyen módon lehetne megoldani az antennát hozzá?
A fehér kocka a sarkon valami mini antenna lenne és esetleg annak a helyére lehetne másikat bekötni?
A csatolt netes képen van ANT felirat, de ami nekem van ott azon a helyen NC felirat van. Az alulnézet az saját fotó.
(#) pipi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Az esp03-on van hasonló, de ettől nagyobb kerámia antenna. esetleg megpróbálhatod levenni és a helyére drótozni egy antennát, bár nem javasolják. PSF-B85 has onboard ceramic antenna, users can directly use, no need to design again. Please do not rub copper or connect wire below the antenna.
Próbálj rákeresni... A köv. linken lévő másfajta modulhoz van hack https://www.hackster.io/simon-vavpotic/esp32-and-esp8266-external-a...f28e6b nekem az esp32 megtáltosodott tőle
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2022
(#) Pixi válasza pipi hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Köszi a tippet. Akkor lehet próbálok egy külső antennát a kerámia helyére. Max ha nem jön be vissza rakom a kerámiát. Sajna kicsit messze van a routertől a kapcsoló, így sokszor offline emiatt. Még jó, hogy az app jelzi a wifi jelerősséget, így látom ha javulás van.
(#) pipi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Én egy kiszuperált router antennát a saját kábelével forrasztottam az elvágott nyák antenna helyére.
(#) Pixi válasza pipi hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Nálam is ez a terv! Van hozzá minden, csak gondoltam elöbb rákérdezek hátha valakinek van tapasztalata ilyennel.
(#) pipi válasza Pixi hozzászólására (») Jún 9, 2022 /
 
Ott a kerámia antenna B betű mellett van egy kis kondi, ha leveszed, megkaparod a nyákot, vizszintes irányba teszed vssza, akkor véletlenül nem az ANT lábra fog menni a kerámia helyett?
(#) Pixi válasza pipi hozzászólására (») Jún 10, 2022 /
 
Az enyémen nincs ANT láb, de ugye az a rész már az árnyékoló lemez alatt van, így azt le kell vegyem, hogy lássam a nyákot. De ez alapján a kerámia antenna B felőli lába a jel a másik a test? Majd ha kéznél lesz a panel, akkor leveszem a lemezt és okosabb leszek. Amúgy van olyan verzió ebből a panelból aminél a kerámia antenna helyén SMD antenna csatlakozó van, de ott más a rajzolat is. Itt látszik, hogy a sáv megy az SMD csatira, és onnan tovább az ANT pontra. Amúgy meg a chip-ről ugynaúgy a kondin át megy az antenna, így elvileg nem lehet gond ha kiváltom a kerámiát normál antennára.
(#) jhl hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
Üdv!
Adott egy 8812bu adapter,
a magasabb sebesség érdekében két antennával kellene csatlakoznom vele a routerhez de a belső antennája mivel távolabb vagyok a routerhez nem fogja a jelet csak a külső.
Növelni kellene a belső antenna nyereségét.
A képeken látható itt volt a belső antenna azt eltávolitottam,arra gondoltam egy dipol antennát forrasztok rá de nem tudom mit hová kell forrasztani.A harmadik képen szerepel az általam elképzelt dolog,ha ez nem megvalósítható csatlakoztatnák egy másik 5dbi külső antennát a belső helyére , megvan az antenna ,azon kívül az sma csatlakozó ,végén h155 kábel. Hová kell forrasztani a vezetékeket az egyik illetve a másik variációnál?
(#) Fidel hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Wifi antennánál a tükör felületet milyen távolságban kell elhelyezni, hogy a legjobb legyen az eredményessége?
Van olyan hullámhossz, félhullám, negyed hullám, ami itt optimális?
2,4 az 120mm körül van, a 5GHz meg 60mm ha jól számoltam?
30mm az jó lehet?
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Antennája válogatja... Ezt így nem lehet megmondani.
Van olyan 5 GHz-es panel antenna, amelyiknek egy fém lemez van a fólia mögött 3,5-4 mm-re. A 2,4 GHz-es yagiknak meg a reflektora 3-4 cm-re volt a sugárzó mögött emlékeim szerint.
(#) compozit válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2023 / 1
 
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Rosszul kérdeztem, mert úgy gondoltam, hogy van valami általános szabály a hullámok visszaverődésére, hogy a hullámhossznak és a visszaverő felületnek van valamilyen összefüggése, hogy jó legyen a visszavert jel és az eredeti kimenő jel, ne legyen kioltás, vagy hasonló zavaró tényező.
Sima bot antenna mögé rakok visszaverő felületet és az érdekelt volna, hogy azt a hullámhossz függvényében hová kéne rakni!?

Régen egy szaki kollégám, aki nagyon ott volt az elektronikában, magyarázta, hogy a DTV antennának tökéletes lesz, ha a koax kábelt megblankolom, a 15cm hosszan, mert az kb a hullámhossznak megfelelő, de lehet fél hullám hossz is, 7,5cm, úgy is jó lesz és hajtogassam ki az árnyékolást merőlegesen négy irányba. És ez tényleg jól működött hozzá.

Tehát én az egyszerű logikámmal valami kioltást próbálnék elkerülni egy rosszul elhelyezett visszaverő felülettel.
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Jól gondoltad.
Egy számolóka.
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Suerintem a számokra picit rosszul emlékezel, hiszen 15centi (150mm) az 2000 megahertz hullámhossza... (300000/150=2000)

Mindenesetre a kérdésedre azt válaszolnám: ha reflektort kívánsz az antennád mögé, akkor legcélszerűbb a hullámhossz harmada távolságra tenni.

Ha jól emlékszem, még itt a telefonomon is van antennás könyb, és az arányokról is kép. Majd jól megkeresem, kifényképezem. Bár TV-antennákról sól, de az arány a lényeges.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Na, itt a kép. Ez mutatja, hogy kb a hullámhossz egyharmadánál van az, hogy szinte semmit nem változtat az antenna impedanciáján -viszont (ahogyan tervezed) egy irányba/ból nyersz vele.
(#) Fidel válasza szs hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Az lehet, hogy rosszul emlékszem a számokra, mert úgy emlékeztem, hogy félhullámra csináltam 75mm-el, de most néztem a kalkulátorral, hogy az az 500MHz körül van, ami nagyjából a DTV frekvenciája.

A router antennára visszatérve akkor rossz az a gondolkodás, hogy a tükör 30mm-re lett rakva, ami a 2,4-nek a negyed hullámhossza, a 5-nek meg a fele?
Ha egyharmadra kellene rakni, akkor nem is igazán lehet a két sávhoz jó egy tükör távolság.
Gondolom, mind a négy antenna ad mindkét sávon, nincsenek elszeparálva?
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Nov 7, 2023 /
 
Első bekezdéshez: azt akkor sem jól számolod, hiszen 500MHz-hez 600mm hullámhossz tartozik. A 7,5 centi az sehogy nem jön ki -de ha működött, hát halleluja. Akkor minek bántottad volna.

Második bekezdéshez (kb 30mm-re tetted a reflektort -egy "botantenna" mögé): tulajdonképp reflektor az úgy is, ahogyan csináltad. 5GHz-nél hatékonytalanabb a kelleténél, de reflektor lehet még... 2,4-nél pedig 0,25hullámhossznyira még jobban is működik reflektorként, mintha a 0,3 hullámhosszra tetted volna, -de (rádiósok mondják, nem én) ez káros lehet az adóra, ha kisebb az antenna impedancia, mint amire az adót tervezték.

Én még vsak vevő-antennát csináltam, TV-hez, meg rádióhoz (az fölösleges volt, mert nálunk egy hosszú drót is elég). Valójában csak e kétdésedre adtam választ;
:
Idézet:
„úgy gondoltam, hogy van valami általános szabály a hullámok visszaverődésére, hogy a hullámhossznak és a visszaverő felületnek van valamilyen összefüggése”

És (ha megtalálom) van még arról is táblázatom, hogy mennyit változtat a "nyereség"-en, ha közelebb-távolabb teszed az említett egyharmad hullámhossznál a reflektort. Aztán majd együtt értelmezgeted a két rajzot
Tulajdonképp három rajz, mert még a direktorról is van
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2023

Névtelen.png
    
Következő: »»   82 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem