Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   174 / 181
(#) Inhouse hozzászólása Máj 23, 2022 /
 
Ide már kellett egy állandó karbantartó!
(#) csizi58 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 23, 2022 / 1
 
Lehet, hogy az általam feltett fotón nem lehet jól látni, de a neten fellelhető fotók és az emlékeim alapján most már biztos, hogy ez a készülék volt, amit kerestem. Azért köszönöm mindenkinek a segítséget. Üdv
(#) doktor válasza csabais hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Szia!
Nagy valószínűséggel szétszerelhető, az alsó fémlemezen átmenő fülek elfordításával.
Ezt megelőzően a potméter középső tengelyét és a rajta lévő " műanyagtolókát" érdemes , és kell kenni./ esztergált fogpiszkálót+ vazelint javaslok, a nyitott részen kis mennyiségben bejuttatva./

Elméletileg szétszerelhető teljesen,de nem biztos az anyagok öregedése miatt az összeszerelése,

Cseréni kell, talán még az amatőr boltban van.
Bővebben: Link
(#) ha6qt hozzászólása Jún 9, 2022 /
 
Sziasztok,

Pár hónapja vettem egy egy Technics RS-TR232 Decket. Előtte éveket állt az eladónál használaton kívül, de szerencsére az újra beüzemeléssel nem volt gond, meghallgattam vele 3-4 kazettát az elejétől a végéig.

Néhány nap után feltűnt, hogy időnként lejátszás közben egyszerűen kikapcsol a mechanika, magától lekapcsolja a lejátszást. Majd pár napja elkezdte gyűrni a szalagokat, és ekkor észrevettem, hogy ez amiatt történik, hogy a kétkazettás deck mindkét egységében csak a bal oldali tengely forog a kazettában.

Még sajnos nem volt időm szétszedni, illetve most nem is vagyok otthon, de mire készüljek? Ékszíj? Vagy elkopott benne a speckó sárga fogaskerék?

Köszi előre is!
(#) Tomi94 válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Szia!

Igen, sajnos ez a fogaskerék lesz. Van már helyettesítője, eBay-ről rendelhető, vagy Pesten van egy műszerész, aki a minta alapján tud gyárival megegyező pontosságú, de attól még tartósabbat készíteni.

A kikapcsolás másik oka egyébként a fejszán pozíciót visszajelző kis fémnyelves kapcsoló lehet - ha bizonytalanul vezet, néha megállhat a mechanika -, de az gyűrést nem okoz.
(#) ha6qt válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Köszi!

Az Árvillnál utángyártva forgalmazzák, van róla esetleg felhasználói vélemény?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) imre_d hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
CT-506-hoz keresnék műszer megvilágító izzót!
(#) Tomi94 válasza ha6qt hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Nem próbáltam még ezt a fajtát. Az biztos, hogy az említett szakinál kb. a duplája lenne a darabár..
(#) Tomi94 válasza imre_d hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Szia!

Én ezt szoktam ezekbe tenni, picit sárgásabb a fénye arról a kb. 8-9 V-ról, amit kap a trafóról, de cserébe örökéletű lesz. Ha fontos, hogy teljes fényerővel világítson (számomra nem volt az), akkor a motor +12V-jára is át lehet kötni éppen.
(#) FAZ1 válasza imre_d hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Miért nem teszel az izzók helyett LED-eket. Soha többé nem fog kiégni.
(#) imre_d válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Nagyon köszönöm! Hasznos ötlet!
(#) imre_d válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Ez sem rossz ötlet, de nincs kapcsolási rajzom így nem tudom, honnét vegyem az egyen feszt.
(#) pucuka válasza imre_d hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Sehonnan. Két - két nagyfényerejű fehér LED antiparalell kacsolva, előtét ellenállással. Nálam már sokéve így működik.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) imre_d válasza pucuka hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Mindíg montam én, hogy tanult embernek párja nincs! Köszi.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Így 50Hz villogása lesz, ami zavaró lehet.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Ugyan, ugyan a másik LED nem világit?
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Világít, próbáltam én is , láttam a vibrálást, egem zavart.
(#) vision61 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Nem csak a vibrálás zavarhat egyeseket, hanem a LED vs. eredeti izzó színhőmérséklete, fényeloszlása. CT-506 nekem is volt, eszembe se jutott volna a szép analóg műszereit átalakítani,.
(#) Tomi94 válasza imre_d hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A motor kapcsai szinte biztos, hogy használhatók (az a + 5..10 mA nem fog túlterhelést jelenteni, az tuti), persze szintén előtéttel. De valóban nem lesz pont olyan a fényeloszlása (nem is a színhőmérséklet a gond, abból van hasonló), mint a vonalizzóé.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Ragassz mögéje egy este világito foliát, az még kikapcsolás után is orákig fog világitani, ha már 100 Hz zavar. Akkor moziba sem nagyon mehetsz, meg a TV-t sem nézheted.
(#) Aida395 hozzászólása Jún 25, 2022 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Orion SM 1025 deckel kapcsolatban kérdeznék, nem ismerem annyira ezt a típust.
Bekapcsolás után a mechanika gyönyörűen működik, viszont a kimeneti jel illetve a kivezérlés jelző kb. nyolc másodperc elteltével kel életre. Engem ez kissé idegesít. Ez természetes jelenség ennél a típusnál vagy valami gubanc lehet vele? Ez a jelenség csak a ki-be kapcsolás után van így, közben működik rendesen, ahogy kell. Előre is köszi ha valaki tud segíteni.
(#) VJ72 válasza Aida395 hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Üdv!
Gyárilag ilyen, nem hibás.
(#) Aida395 válasza VJ72 hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a választ, így már nyugodtabb vagyok!
(#) gépromboló válasza Massawa hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
A 100Hz nem valószínű, hogy bárkit tudna zavarni, viszont a kétszer 50 már igen. Régebben számítógép monitorok javításával foglalkoztam és ránézésre meg tudtam különböztetni a képfrissítési frekvenciákat 60 és 85 Hz között. A 85-öt már állóképnek láttam, de a 75 még vibrált. Gyakorlatlan szem a 60-at, sőt, még az 50Hz-et is állónak láthatja, legalábbis szemből, mert periférikusan már más tészta, a perifériás látásunk felelős a mozgás detektálásáért, tehát sokkal gyorsabb, mint a fókuszált előre látás.
Igen, a mozi, ha analóg vetítéssel dolgozik, akkor zavarhatja az erre érzékenyeket, viszont az LCD tévék nem teljes képet frissítenek, csak képpontokat, tehát a panel 60Hz-es frekije csak azt jelzi, hogy ennyiszer képes egy adott pixelt megváltoztatni másodpercenként. Nincs teljes képfrissítés, mint az analóg tévéknél, ahol 2x25 félkép volt.
(#) Massawa válasza gépromboló hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Ne menj bele, mert nagyon messze elvándorolsz a témátol.
Maradjunk abban, hogy a 2 LED 2x50-szer világit és valoban 100x szakad meg a fény másodpercenként. Ha ez valakit zavar ( ami nincs kizárva) akkor valoban komolyabb megoldásra van szüksége.
De azért felmerül a kérdés, hogy kit is zavarhat ilyen villogás egy kazettás magno esetében, aminek inkább a hangjával kellene foglalkozni, és nem a benne levö müszer megvilágitásával?
(#) Udvari Zsombor válasza gépromboló hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Általában nem szokott probléma lenni nálam sem, de van egy "Acer AL1716" LCD monitorom, és mikor újratelepítettem a számítógépemet, egyszer csak éreztem, hogy kezd fájni a fejem. Megnéztem, és alapértelmezetten 60Hz volt a képfrissítés. Fel kellett tennem a monitorhoz driver-t, hogy felismerje a Windoows, így lett 75Hz opció, amivel már nyugodtan tudom használni.
Az érdekes, hogy van mellettem 60Hz képfrissítéssel képcsöves monitor is, de azt meg se érzem...
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Hát igen, mert az alap különbség a müködési elvben van. A képcsövon a sugár nem szines, csak szines foszfor pixeleket világit meg, amiknek pontosan definiálva van az utánvilágitása ( már nem emlékszem pár ms volt, de nézz utánna, ha érdekel).
Az LCD, LED-n stb ilyen jellemzö már nincs, ott a meghajtoban kell definiálni meddig világit egy pixel.
Ezért kellett a moziban is felgyorsitani a villogást, mert ott sincs utovilágitás.
(#) PeachMan hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Sziasztok.
Vásároltam egy Akai CS-F210 magnót. Fiatalkorom nagy részében egy ilyesmit (F21, F14, F110 vagy hasonló, már nem emlékszem) használtam. Szóval amolyan "múltidéző" szándékkal vettem.
Leírás és fotó alapján rendezettnek tűnt, de mint kiderült, tévedtem.
Egyrészt az audio csatlakozóit átalakították. Nem gond, van kábelem megoldani.
A nagyobbik gond, hogy műszakilag teljesen "gatya".
A kombinált fej iszonyatosan kopott. Még ennyire mélyen barázdáltat nem láttam. Ahogy azt sem, hogy a műanyag törlő fej elkopott volna. De itt az is megtörtént. Amúgy a törlő fejről a kábel is le van szakadva, ami nem csoda, mert a mechanika rossz részén volt átvezetve.
Láthatóan valami "szaki" rendesen szétbontotta. Hiányzó csavarok, elnyírt csavarfejek, stb.
Sejthetőleg a potik is el vannak tekergetve. Csak remélem hogy a vasmagok a tekercsekben nincsenek.

Szóval jelenleg ott tartok, hogy bontom amennyire szükséges és próbálom tisztává varázsolni.
Ezután számolnom kellene, hogy mennyibe fog kerülni redbetenni.
Felmerült pár kérdés közben. Tudnátok esetleg tanácsot adni az alábbiakban?

1. Hol lehetne megfelelő kombinált fejet venni hozzá?
2. Hol lehetne megfelelő törlő fejet venni hozzá? (van másik magnóból megmaradt, az esetleg jó lehet vagy itt is impedancia helyesnek kell lennie?)
3. Hol lehetne megfelelő szíjkészletet venni hozzá?
4. Ránézésre sanszos, hogy idler is kellene hozzá. Legalább a gumi része. Ilyet lehet venni valahol?
5. Csak sematikus rajzot találtam a kapcsolásról. Lehetne valahogy szerviz könyvet szerezni hozzá pdf-ben, hogy mérni tudjak a panelen?
6. ... megéri vajon az egész művelet?
(#) Udvari Zsombor válasza PeachMan hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Én minimum megreklamálnám az eladóval, mert nem volt feltüntetve, hogy a készülék ennyire gyatra állapotban lenne ‒ vagy valamennyi pénzt kérnék vissza, és/vagy visszajuttatnám az eladónak és inkább vennék máshonnan másikat.
(#) PeachMan válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Persze, megfordult a fejemben nekem is, hogy reklamáljak, de aztán elvetettem a gondolatot.
Mivel már magam is szétbontottam, így nem volna etikus visszaküldenem. Inkább amolyan hobbi melónak fogom fel a dolgot. Ha sikerülne életre keltenem, az nagy élmény lenne.
Hogy rendbeteszem-e tényleg vagy sem, majd kiderül.
Lepucolva már kezd kicsit pofásodni. Mondjuk az is kiderült, hogy a kazettaajtó burkolat egyik tartó "pöcke" is le van törve és emiatt "lötyög" becsukott állapotban is. De ezen is segít majd egy kis kétoldalas ragasztó csík. Úgy tűnik, most egy roncs-derby járgányt próbálok forgalomba állítani
Mindenesetre az biztos, hogy anyagilag nem éri majd meg a készülék tulajdonságait, de hobbi esetén ez nem is számít talán. Mint fentebb írtam, azért vettem csak meg, mert "múltidéző" számomra. Az komolyabb magnóim szerencsére rendben vannak.
Szóval, lehet csak hobbiból fogom rendbetenni valamennyire.
Következő: »»   174 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem