Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 12
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
A kínai IP kamerák (a kommerszek mind) felhőn keresztül működnek. Nem kell fix IP, vagy DynDNS és más beállítás, bármilyen hálózatról működik, mert közbe van iktatva egy felhő szolgáltató. Az a para, hogy ezeket a kínaiak meg mások is nézhetik, ha akarják. Illetve addig működik így, amíg él a felhő szolgáltatás. Ezeknél a telefonos APP-ok az YCC365, iCSeem stb.
(#) b10up válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 1
 
Viszont ezeknek a kínaiaknak egy jelentős része úgy vettem észre, ha nincs is dokumentálva, de tud ONVIF vagy RTSP protokollon képet adni akár szabványos IP rögzítőknek, kliensprogramoknak is. Kérdés, kinek éri meg a plusz szívást, hogy saját fennhatóságon belül maradjon, és kinek fér bele, hogy kínából is lássák.
(#) niedziela válasza b10up hozzászólására (») Jan 20, 2022 / 2
 
Annyi ilyen kamera van forgalomban, hogy nincs annyi kinai.
Másik hogy ha nincs ilyen kamerád, akkor azon nem látnak... látnak helyette a mobilodon, laptopodon, és nyilván hallanak is, és tudják is hol vagy. Összességében tehát 1 híján húsz

És aki kimaradna e szórásból az maga jelentkezik megosztva életét a fészbúkon, hogy le ne maradjon.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2022
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Igen, az enyémek is mennek más úton is. De amíg ez működik, nem vacakolok vele, a lustaság erősebb annál a félelemnél, hogy valaki pont a mi udvarunkat bámulja.
Sima CMS szofverrel is nézhetőek, meg pár más rendszerűvel is. Mondjuk az jó kérdés, hogy esetleg, ha megszűnik a felhő, nem adnak-e ki utolsó parancsként ezekre a kamerákra egy "66-os parancsot".
(#) vladcepes hozzászólása Jan 20, 2022 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Hát abban bízunk hogy a mi udvarunkat sem nézegetik majd
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Esetleg, ha megmutatod milyen kamerákról van szó, mi is képben leszünk. Az IP kamera igen tág fogalom.
(#) vladcepes válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Igazából erről lenne szó. kamera

kamera

Eddig árban és minőségben ez volt eddig a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2022
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Igen, ezek tipikusan a kínai kommersz, felhős elérésű kamerák. Nincs velük komoly gond, mármint működésileg, képminőségileg. A sok műanyag miatt lehet gond a forgató részével, illetve az időjárás állósággal. Én a sajátom közvetlen esőtől védve szereltem fel. Úgy néz ki a hideget bírja. Én nagyon ritkán mozgatom őket.
Az "igazi" IP kamerák nem ilyen árkategóriát és minőséget, megbízhatóságot, stb. képviselnek.
(#) vladcepes válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2022 /
 
Értem, köszönöm! de ilyen célra szerintem nem is kell százezres nagyságú .
(#) AMD hozzászólása Márc 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm adott 4db GeoVision GV-BL110D kamerát, hogy keltsem életre. Nem sikerült.. Tápellátást ráadva sötétben bekapcsol az infra, világosban kikapcsol.
Angol leírás alapján reseteltem majd próbáltam lan kábellel csatlakoztatni laptophoz. Youtub-on látott videó alapján szerettem volna rácsatlakozni, sikertelenül. Ezután bedugtam egy router-ba amihez a laptopot is kábelen csatlakoztattam. Így akartam megnézni milyen IP címen érhető el a kamera, de nincs a listán. Sőt, a kamerát csatlakoztatva még a laptop címe is eltűnik a listából. Próbáltam IP scanner programot is, nem talált semmit.
A kamerák előéletéről nem tudni semmit. Kérdésem az lenne, hogy ezek alapján hibásak lehetnek illetve lehet valamilyen módon titkosítani és azért nem férek hozzá?
Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2022
(#) niedziela válasza AMD hozzászólására (») Márc 14, 2022 / 1
 
Hozzáférni csak switch / routeren keresztül lehet.
A kamera ip- je 192.168.0.10
Ezt csak akkor éred el ha te is ebbe a tartományba vagy.
Nézd meg a saját ip-d az ipconfig parancsal.
Ha a laptop ip- je nem 192.168.0.x akkor a routert kell elöször beállitani erre a tartományra.
(#) AMD válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Értem. Megnézem és megpróbálom beállítani. Az problémát jelent ha közben a router csatlakozik az internethez?
(#) niedziela válasza AMD hozzászólására (») Márc 15, 2022 / 1
 
Az nem probléma ha csatlakozik.
(#) AMD válasza niedziela hozzászólására (») Márc 16, 2022 /
 
Beállítottam a routert 192.168.0.1 ip címre. Így sikerült elérnem a kamerát. Alapértelmezett felhasználó névvel és jelszóval sikerült belépnem. Internet Explorer 6 vagy annál újabbat kér. Nekem Windows 7 oprendszer és IE 11 böngészőm van. Élőképet nem tudok nézni rajta, ocxdow~1 hibát dob. ActiveX beálításokra sem reagál. A műhelygépemen Windows XP van valami régi explorerrel. Megpróbálom azzal és jelentkezek.
Köszönöm a segítséget!
(#) Inhouse válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2022 / 1
 
Azzal valószínűleg jó lesz, az ActiveX kell neki, azt meg már semmi nem szereti.
(#) AMD válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
Szia!
Windows 7 alatt az iSpycam nevű programmal sikerült képet kapnom a kamerától.
A műhely gépemen szándékosan van XP telepítve. Néhányszor már jól jött. Pl az AVR-Dopert is csak arról tudom használni.
(#) Inhouse válasza AMD hozzászólására (») Márc 18, 2022 / 1
 
Az egy jó program, én is használom.
(#) sfx232 hozzászólása Máj 3, 2022 /
 
Sziasztok,
Techson LD220MDN, TCIMA0 C702 IRADMZ4, TCIMA0 C708 IRADMZ4 kamerákhoz keresnék leírást, az LD220 esetén az RJ45 csatin kívül van egy csatlakozósáv az alaplapon aminek a bekötése kellene.... ( RS232/485 v. digit I/O)
Köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2022
(#) Lezli46 hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni???

Foscam IP kamera kültéri., 30GB - s kártya van a kamerában. Élőben távolról betudok nézni bármikor.., mozgásézzékelés megy a benntlévő SD kartyára, amit visszatudok nézni. Ha megtelik a kártya akkor az uj fail nem irja felül a régi már megtellett kártyát!! Törölnom-formatalnom kell távolról és az igy üressé vált kártyára megy tovább a rögzités megint amig az megnem telik.

Problémás tud lenni ez a szituáció ha elfelejtem megnézni a kártya állapotát, igy előfordulhat hogy a már teli kártyára valami fontosat kellett volna rögziteni, de arra nem került az elöbbiek miatt.

Mit lehet tenni ilyenkor? Lehet ezt valahol softveresen átállitani " folyamatos" rögzitésre? Esetleg egy vadiúj kártya kellene? Esetleg ez ilyen gyárilag??

Köszi minden Választ!
(#) Inhouse válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 15, 2022 / 1
 
Én egy noname-nél jártam így. Elvileg ha megtelik, akkor a régiekből töröl, de nem, ez is megtelik és nincs rögzítés. Sőt 2x csinált olyat, hogy a visszanézés megkezdésekor a kamera elérhetetlenné vált egy időre. Ez a kártyára rögzítés nem az igazi, de ennyiért ez van.
Venni kell egy NVR-t és egy nagy HDD-vel.
(#) Kastler válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Nekem vannak Foscam kameráim azok fellül írják a régi felvételeket. Szerintem egy böngészővel nézd át alaposabban a menüjét.
(#) Lezli46 válasza Kastler hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Köszi a válaszaitokat

Sajnos 100% megbizhatóan nem emlékezem az előzményekre noha borzasztó regóta megvan ez a Foscam.., de ugy rémlik hogy régebben felülirta a régi felvételeket!!! Most viszont nem!! Belefér ez a képbe?? Ha igen akkor mi történhet ilyenkor?Most kb 15GB- nél tartok, megvárom mi történik..

Sajnos a Foscam forgalmazó elképesztő bunkó volt infókérésemre., CIA mélysegü igazolásokat követeltek a vásárlásról arrogánsan, noha ezer százalék hogy tőlük vásároltam!!!
Menüben nem találok --- én legalábbis--- valami erre vonatkozó opciót.., konkrétan mire gondolhatsz??

Üdv C.
(#) bbb válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Ha ennek is olyan menüje van, mint az egyéb noname kínai kütyüknek, akkor a beállítások között van olyan, hogy mit csináljon, ha megtelik a lemez. Persze "jó magyarsággal" lefordítva, így kicsit tippelni kell, de valahol talán a lemezkezelésnél lehet ezt megtalálni. Minden esetre az se lenne utolsó dolog, ha legalább egy képernyőfotót raknál fel a menüjéről, s akkor könnyebb lenne segíteni.
(#) Kastler válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Nézd meg több féle platformról is megnézni mert nálam máshogy jelenik meg Windows alatt és android alatt.
(#) Lezli46 válasza Kastler hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ismét nagyon köszönöm a Hozzászólásaitokat...

Más elfoglaltság miatt egyelöre fölfüggesztettem..., mindenesetre a magyar használati mintaszerü szakforditás.., sem Windows sem android alatt idáig nem találtam utalást - opciót arra , hogy mit tegyél ha megtelik a kártya...,
Windows alatt sokkal bövebb menű van bemutatva...

Egyelöre ennyit
(#) papamaco hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem, használ e valaki Identivision gyártmányú (IIP-L3201VFWP ALLIGATOR ) típusú kamerát? Ha igen, hogyan lehet ezt a típust gyári alapállapotba vissza állítani úgy, hogy nem tudom az ip címét a kamerának? Van e esetleg valami módja a Reset-nek?
(#) proba válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Az IP címét kérdezd meg a routertől.
(#) papamaco válasza proba hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Sajnos a router nem mutat róla semmit, annyit tudok, hogy anno fix ip címet kapott, de hogy milyen tartományban, azt már nem. próbáltam ip scanner programmal is, de az sem találja.
(#) antiktelefon válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
De a mac rá van írva a kamerára, nem? Vagy mi akadályoz meg rákösd külön valamire a kamerát meg a géped és egy arp -a parancscal kilistázd? (Nem 100% működik, de pillanatnyilag nem látom, miért ne működne)
(#) papamaco válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Csak a neve, meg a model szám van rajta, semmi más. Sem, ip cím, sem mac addres nincs hozzá
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem