Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3731 / 3950
(#) gyulank hozzászólása Jún 17, 2022 /
 
Elméletileg csak ezt lehet már kapni a sütőmbe, és pont ez kéne, de működhetne olcsóbbal is? Mindegyik ugyanolyan, csak a hosszuk más, vagy miért nem írnak adatokat? Vagy lehet javítani? A tövénél eltört a cső a sütőtérben. Mert el volt dugulva a gázrózsa, és az egyik oldal nem gyulladt be. Gondoltam, így akár fel is robbanhat, ezért kivettem tisztítani, de először ezt akartam kivenni nem céleszközökkel, és közben eltört. Aztán rájöttem, hogy egyszerűbb az egész lemezt leszedni.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Igen, szerintem jó lesz, de arra figyelj hogy berakásnál a jobb felét tekerd balra, hogy a kónusz pontosan beleüljön a fészekbe!
(#) gyulank válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Mármint mi lesz jó? Egy random keresett 1m-es? Mert a linket a gyártótól kaptam, az nem kérdés, hogy az jó-e. Az a kérdés, hogy ha rákeresek, bármelyik 1m-es jó-e ehelyett.
(#) Suba53 válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Te látnok vagy?

Mert én nem látok semmi konkrétumot, képet, típusmegjelölést, vagy bármit a kérdésben, ami alapján ötletünk lehetne, hogy miről is szól a kérdés. Hány cső, és milyen lehet egy sütőben vajon?

Gyulánk rendületlenül hozza a formáját.
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Jóvanmá kikerestem a linket, nem direkt hagytam ki. És ki kérem magamnak, mert én mindent be szoktam küldeni...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) Suba53 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Akkor most jön egy másik kérdés.
Hogy a bánatban működik, ez a termoelem ebben a környezetben, ha ez tényleg csak egy sima cső?
Nekem a kazánomban egy termoelem tartotta behúzva az őrláng szelepet, ami egy elektromágneses szelep volt, de annak két elektromos vezetéke volt.
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Annyira nem néztem, de gondolom van benne egy másik vezeték, vagy akár 2... Miért engem kérdezel? Nem én gyártom.
(#) bbalazs_ válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Legtöbb esetben a test a készülék fémháza, attól elszigetelve a középső ér, ami magában fut, jó vastag réz szokott lenni, mivel nagy ampert kell vinnie (Seebeck-hatás).
A hűtőkben kapilláriscső van, benne gázzal, a másik végén egy sárgaréz szelence, ami tágul és ezért kapcsol. Ott nem képződik feszültség.
Szerintem nálad az első eset van.
(#) Suba53 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Igen, az egyik a hőelem, a másik meg a gáztöltésű termosztát, ami valóban egy csővel csatlakozik. De jelen esetben a linken egy hőelem szerepel, Gyulánk meg azt írta, hogy cső.

Gyulánk! Nézd meg légy szíves, hogy a te csöved valóban csak egy cső, vagy van benne egy belső, szigetelten futó vezeték is?
(#) Lamprologus válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Idézet:
„Te látnok vagy?”


Ez az elvárás itt! Én csak alkalmazkodom!
(#) Epu2 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
A csatlakozásból is kiderül. A hőelem egyik vége le van zárva egy nem réz hüvellyel. A másik vége menetes hollandi anyás, ami egy jól láthatóan egy kúpos gombszerűséggel van lezárva.
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Nálunk s fürdőszobai bojler 40 foknál indul de nekünk ennyi elég is a fürdéshez. Az alap kérdés onnan indult, hogy az előző tulaj bojlerrel oldotta meg a központi fűtést.
(#) Lamprologus válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 17, 2022 / 2
 
Válaszolhatok én?

Gyulánk Te is figyelj, Neked is szól!

Van benne egy belső vezető ér!
Sajnos a külső "cső", egy idő után szépen elöregszik, tálán a gázban lévő kén, a széndioxid, és víz hatására létrejövő kénessavtól ... lényeg az, hogy egy idő után megszakad.

1-2 éve ehhez hasonlót vettem 1000Ft körüli áron. Szerintem érdemes besétálni egy gázkészülék alkatrész boltba, szerintem most is adnak jóval olcsóbban mint amennyiért a linken van!
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) gyulank válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Ezt szerintem én törtem el, de találtam olcsóbban, mondjuk annyira olcsón nem, de azért kérdeztem, hogy biztos jó-e bármelyik. Ugyanannyi hőtől ugyanolyan erősen ugyanazt csinálja-e. Írtam, hogy nem jutottam el addig, hogy tudjam, hogy működik-e(szerintem igen), mert nem engedtem a gázt úgy, hogy az egyik fele ég, a másik meg nem. De ha van benne egy szigetelés, és abban vezeték, akkor ha fel van nyílva a cső, bemegy a meleg és gondolom elolvad a szigetelés, és ha még ettől működik is, belefüstöl a kajába. Nem tudom hány fok lehet a sütőben, hogy úgy össze lehessen mondjuk forrasztani, hogy abból ne jöjjön ki méreg, és ne olvadjon meg. Nem tört le, csak felszakadt legalább félig és könnyen mozog.
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Könnyen eltörted, mert már el volt "öregedve"!
Vagy nagyon barbár voltál, de ezt nem feltételezném!

A szigetelés hőálló kell hogy legyen, mivel a réz jó hővezető, így kivül belül ugyan annyi a hőmérséklet, tehát ha nincs ott akkor sem lesz melegebb a szigetelés környékén.

Lágyforrasztással (pl. forrasztó ón) megforrasztani nem nagyon fogod tudni, mert az égőfej környékén olyan meleg van hogy üzem közben leolvadna a forrasztás. Kemény forrasztással meg lehet a szigetelés sérülne ... szóval felejtős!


Azért azt is vedd figyelembe, hogy a gázkészülék veszélyes üzem! Jobb szakemberre bízni! Főleg, ha ennyire nem tudod mi hogyan működik benne!
(#) gyulank válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Mennyire?
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Pont ennyire!
(#) sector99 hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
Sziasztok !
Nem találtam megfelelő topikot, azért itt kérdezem: Van egy Makita GA5030R sarokcsiszolóm, aminek elromlott a kapcsolója. A kapcsoló 8.000 lenne, a gép 15 ezer volt, szóval inkább nem vennék bele újat... A kapcsoló egyik felében elektronika van, a másikban egy billenős érintkező.
A kérdésem, hogy mi lehet az elektronika és át lehetne-e hidalni ? Íme a képek.
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Az a lágyindító és az újraindításgátló. Igen, áthidalható.

szerk.:
Áthidalás után ezek a funkciók nem fognak működni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2022
(#) kendre256 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Ha nincs lágyindítás, akkor esetleg indításkor leoldhat a kismegszakító. Az újraindításgátló régebben nem volt a sarokcsiszolókban, az újabbakban van, azzal biztonságosabb.
Egyébként nyilván áthidalható.
(#) Bakman válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
720 W-os vadállat.
(#) kendre256 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Akkor a lágyindításnak nem sok értelme van...
(#) Bakman válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
A mechanikai elemeket kíméli, elektronikailag valóban nem indokolt.
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Köszi ! Akkor átkötöm, persze előtte kiveszem a két kis rugót ami a 230-at adja az elektronikának. (a felirat alapján mikrovezérlő is lehet benne: CLK, DATA, stb. felirat)
(#) sector99 válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Neked is köszi ! 20 A-es...tehát bírja...
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Kb. az az utolsó dolog, ami elszáll.
(#) rettung hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Az alabbi kerdesem lenne feletek: Hogyan tudom azt az erteket kiszamolni, hogy van egy adott infra futopanel, AC 230V , 200W teljesítményű, van egy ac/dc inverterem, ami tegyuk fel tudja taplalni a 200w os fogyasztot, azt kovetoen van egy 12v os akkumulátorom, mondjuj szgk. ba valo kb.60Ah.
Milyen keplettel, kepletekkel tudom kiszamolni, hogy "elvben" meddig tudna uzemelni a futopanel kozvetett modom az akkumulatorrol?
Köszönöm!
(#) szs válasza rettung hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Pedig nagyon egyszerűen ki tudod számolni.
200W/12V=16,6666A
Ha tudomásulvesszük, hogy az autóindítóakkukat ha tartósan akarjuk terhelni, akkor 1/20-al szabad, akkor kb 320AH-s akkura lesz szükséged. Inkább 400-ra, mert az inverter sem ingyen dolgozik.
Ha ún. munkaakkut vásárolsz, az bizony drágább, viszont tartósan is terhelheted sokkal nagyobb árammal (a gyártó adja meg, mennyivel)

Ui: a gentebbiekből azt is ki tudod számolni, hogy a 60AH-al 4 óráig működtetheted, csakhát az indítóakku pont nem szereti ezt.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Jún 19, 2022 / 1
 
Optimális esetben 3 órát mondanék a veszteségekkel hozzátéve, hogy az üzemeltetés során folyamatosan csökken az akku feszültség, és bizonyos határérték elérésekor (ideális esetben) az inverter lekapcsol. Ha mégsem, az akkunak mélykisütés okán nagy valószínűséggel búcsút lehet inteni…
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Persze. A 4 óra az csak elméleti számítás, a valóság ennél (ahogyan mondod) ekkor sokkal kevesebb.
Az autóindító-akku pláne nem erre való.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2022
Következő: »»   3731 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem