Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   97 / 104
(#) tufatofu válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 19, 2022 /
 
Köszi.
(#) teglascs hozzászólása Máj 26, 2022 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy 1 méter 6/10-es csőpár hány gramm hűtőközeget "vesz fel" kb.?
Multisplitben gondolkozunk, és azon rágódom, hogy a kültériben lévő gyári töltet vajon elég szokott-e lenni multi- (duál-) rendszereknél? (Csőhosszt még nem tudok becsülni sem.)
Köszi!
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Máj 26, 2022 / 3
 
Minden klímánál megvan adva , hogy meghatározott csőhossz után hány gramm hűtőközeget kell pluszban rátölteni méterenként (gyári adat ) Ezen nem kell rágódni tipusfüggő... Viszont olcsóbb és jobb ha inkább több szóló klímát rakatsz fel (ha valami elromlik csak egy szobában lesz meleg)
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Köszi, ez tiszta. Inkább a gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
A "rakatsz fel" meg úgy néz ki, hogy ismerős meghallotta, hogy tavaly megszereztem a klímaszerelő képesítést (+NKVH regisztráció) és megkért, hogy tegyek fel neki egy duál multit. Ez lesz az első telepítésem, de mérleget, palackot+hk-et nem vennék szívesen..
(#) habazutty válasza teglascs hozzászólására (») Máj 27, 2022 / 1
 
Megnézel egy multi adatlapot, abban benne van, amit keresel. Akár több gyártó termékét is megnézheted. Látni fogod, hogy mondjuk 15 m teljes hosszig van előtöltve, gépenként minimum mennyi lehet a csövezés, mennyi a max, mennyi a teljes és mennyit kell rátölteni méterenként a 15 felett.

Ezt csak így lehet. Szégyen szemre én meg szoktam nézni a leírást…

A gyakorlati tapasztalat inverteres gépeknél kevésbé értelmezhető. Mire gondolsz? “Ennyit szoktunk tölteni, ha ez van, annyit ha az…?”

Sokan úgy vannak vele, hogy mondjuk elő van töltve 5 méterig, elviszi az a hetet meg nyolcat is, hát hideget fúj. Nem is kellemes dolog palackot meg mérleget cipelni, de ez van.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2022
(#) teglascs válasza habazutty hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
Köszi.
A gyakorlati tapasztalatot úgy értem, hogy pl. legutóbb, amikor duál splitet telepítettél, rá kellett tölteni, vagy elég volt a kültériben gyárilag lévő mennyiség?

Idézet:
„Sokan úgy vannak vele, hogy...”
- "illik" mérni nyomásokat első indítás után, akkor kiderül a hk. hiány.
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Máj 27, 2022 / 2
 
Idézet:
„"illik" mérni nyomásokat első indítás után, akkor kiderül a hk. hiány.”
Ma már nem teljesen így van , az inverteres klímáknál még hűtöközeg csökenés esetén is képes beállni az üzemi
nyomás (a kompresszor fordulatszámának és az elektronikus adgolónak hála) Ezeknél már a mérleg a barátunk ...
(#) habazutty válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2022 / 1
 
Szívemből szóltál!
(#) habazutty válasza teglascs hozzászólására (») Máj 28, 2022 / 1
 
Empirikusan simán lecsekkolok egy mono splitet. Ha gyanú van, akkor jöhet az óra. Aki már járt úgy, hogy lecsatlakozás után nem zárt a szelep a hűtőközeg meg vidáman süvített kifelé, az fölöslegesen nem méreget ilyen kis rendszereket. Pláne a mostani 600-700 gr töltet mellett. Töltögetni nem töltögetünk. Lefejt és minden kiderül.

A gyakorlati tapasztalatos kérdésed továbbra sem értem. Ha nem gyárilag gázszökött a kültéri, akkor a gyárilag előtöltött szakaszt, ha nem léped túl, akkor jó lesz. 8-10 évvel ezelőtti alap LG inverteresek 15 m-ig voltak előtöltve. Az már elég jó mozgástér. Fujitsuk szintén 10 körül rémlenek. Mindig meg kell nézni.
(#) teglascs válasza habazutty hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Értem, köszönöm. Erre a "gyári töltet mennyiségnek megfelelő csőhossz"-ra gondoltam. De ha van olyan, hogy akár 15 méterre is elég a hk. a kültériben, akkor az elég lehet.
(#) Tyca hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Sziasztok!

Tetőkonzolon lévő kültéri működés közben eléggé remeg, és ez a rezgés a tetőtéri szobákban, de még az alsóbb szinten is elég zavaró rezgő/búgó hangot ad (gipszkarton falak átveszik a rezgést gondolom).

Jelenleg a csatolt képen látható gumitalp van a kültéri alatt, de ha jól látom, ezen egy átmenő csavar van, így átviszi a rezgést a konzolra.

Egy ilyen gumibakkal lehetne tompítani a rezgést? : antivibrációs gumibak

Ezen elvileg nem megy át a csavar.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2022
(#) kaqkk válasza Tyca hozzászólására (») Jún 7, 2022 / 1
 
A gumibak tompít a rezgésen de sajnos a rézcső is viszi a "hangot" mint látom elég rövid a csőszakasz a gép és a szellőzőcserép közt (én ilyen helyeken hagyok +1m csövet amit karikába tekerek a gép és a cserép közt hogy biztosan ne vigye tovább a rezgést ) Nálam valamiért nem nyílik meg a linked de a trabant motortartó gumibak is is tökéletes erre a célra (és még olcsó is)
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2022
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Sajnos a
Idézet:
„trabant motortartó gumibak”
boltok egyre ritkábbak.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Sok boltban van még raktáron , de más tipus is megfelel.
(#) Tyca válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
becsatoltam a képet

HT50071.jpg
    
(#) kaqkk válasza Tyca hozzászólására (») Jún 7, 2022 / 1
 
Tökéletes a célra , de teljes csendet ne várj tőle a csövezés miatt.
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2022 / 1
 
Wartburg hűtőtartó gumibakot rendeltem Kínából. Barkas hűtő gumibak Igaz, a 4 db nem került ennyibe.
De másféle is van. Hengeres gumibak
Legegyszerűbb házi megoldás alul-felül vastagabb gumikorong (akár több réteg traktorbelsőből vágott...). A lyukat nagyobbra kell hagyni, azon keresztül műanyag vagy gumicsövön átvezetni a csavart. Nem érintkezik a fémmel. Alul-felül nagyobb alátét és kész a zajcsillapító gumibak. Régebben kompresszoroknál, klímáknál is alkalmazták ezt a megoldást. Komoly teljesítményeknél is.
(#) Tyca válasza erbe hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Akkor nekem is csak 4 olyan gumi alátét kellene alulra, mint amilyen felül is van, nem lenne a csavar és a konzol között közvetlen kapcsolat.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2022
(#) kaqkk válasza Tyca hozzászólására (») Jún 8, 2022 / 1
 
Ilyen összegért kár kókányolni , vegyél valami olcsó gumibakot és tedd alá .
(#) Villanymozdony hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Ilyen illesztőelemmel megoldható lenne réz és alucső közti illesztés?
Külön-külön jól tudom forrasztani, de a rezet az aluhoz nem igazán.
Egyelőre klímához nem tenném, kb. 1 bar gőzt kellene kibírnia. (Gőzfűtés, azaz vízgőz, nem freon és társai.)
(#) luluzulu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jún 16, 2022 / 1
 
Hát ha van helyed akkor hollandi + peremezés + toldóval meg tudod csinálni. Nem olyan régen csináltam ilyet egyenlőre bírja, a 15+ bart.
(#) Villanymozdony válasza luluzulu hozzászólására (») Jún 17, 2022 /
 
Én forrasztanám réz és alu oldalon is, egyelőre csak gőzt vinne. Az illesztőelem azért tetszik, mert gyárilag van összeügyeskedve a két fém. Csak kérdés, mennyire gáztömör és tartós-e, mert később lehet, hogy klímát is kötnék össze ezzel a megoldással.
Nálad klíma megy rajta? Tudsz esetleg egy képet mutatni az illesztésről?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2022
(#) Tyca válasza Tyca hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Ma akartam átszerelni a gumibakokat, nagy nehezen aláraktam már hármat, a negyedik nem akart aláférni, erőteljesebben megemeltem az egyik sarkán a kültérit, nagy pattanás, majd az egyik bakból szépen kifordult a csavar. Csatoltam róla képet. Nyilván normál esetben nem így bénázzák alá utólag, meg lehet, hogy nem lazítottam vissza a csavarokat rendesen, amikor az utolsónál megemeltem, de akkor se megnyugtató, hogy ezek ilyen könnyen magadják magukat. A tetőn azért belekapaszkodhat a szél is időnként. Egyelőre visszaraktam az eredeti átmenő csavaros megoldást.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022

gumibak.jpg
    
(#) luluzulu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nem a legjobb minőség de kb látni. 10es csövek, holandi peremezett csövek.
(#) Busz hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
Sinclair, R410A, kérdésem hogy gáztömörséget van-e módom házilag ellenőrizni? Akár öngyújtógázzal?

http://keptarhely.eu/view.php?file=20211027v01x9qvrx.jpeg


Le van szerelve, csapok nincsenek elzárva de hollandik rajtavannak, beindul, kompresszorként funkcionál.
(#) Joe_001 válasza Tyca hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Szia!
Az "antivibrációs" izé is kell, de meg kellene keresni a vibráció okát. Ha ez meg van szüntetve, pl Koszos, törött ventilátor lapát. vagy a komp, vagy, és a csöve hozzáér valamihez belül akkor akár meg is szűnhet a gond. Először az ok megszüntetésére törekednék, aztán az okozat megszüntetésére
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Joe_001 válasza Busz hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Szia zárd le a sarokszelepeket a kupakjával, és vákuumold le. Ha másnap is tartja a vákuumot, akkor a kültéri gáztömör. Viszont nem korrekt dolog a kültérit nyitva hagyni, még a sokáig magára hagyott csöveket is lezárjuk szigszalaggal!
(#) Busz válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
A beltéri a gyanús hogy ereszt, azt hogyan tudom megnézni?
Mondjuk elzárt csappal menesztem aztán ha változik a hangja megállítom, pár nappal később meg nézem indul-e?
(#) Villanymozdony válasza luluzulu hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Szép!
Ha jól látom, valami járműklíma?
(#) luluzulu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 2, 2022 / 2
 
Igen. Egy autó klíma átültetése egy kombájnba.
Következő: »»   97 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem