Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 99
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Mekkmesterem! Te már megint össze vissza hablatyolsz, nem értelmezve azt, amire válaszolsz.
Hiába no, az a fránya szövegértés, amivel úgy látszik nem áldott meg a sors.

Egy árva szót sem ejtettem a doku műszaki tartalmáról, csak arról, hogy a kis zseninek, aki ezt valahová felrakta, megosztotta fogalma sincs a magyar nyelvről, de legalább is abszolút nem érdekli, hogy értelmes legyen a szöveg, amit összekapart valahogy.

Csak nem te voltál?
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 22, 2022 3 /
 
Hát most jól megmondtad!
Teljesen összetörtem a trollkodásodtól.... Lehet, hogy már nem is érdekel egy jó Chopin, vagy be sem fejezem a DAC-ot? Egész leizzadtam soraidtól. De az is lehet, hogy csak a sebláz volt.
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Gyógyulj meg, szívből kívánom.

De kérlek, hogy mielőtt ilyen kirohanásokat írsz, olvasd át, hogy mire mit válaszolsz, mert csak magadat járatod le, ha értelmetlenül vagdalkozol.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Szerintem is. De egy topiknak olyan elárasztása, ami ellenkezik a "hobbielektronika fórum" alapjával, és egyéni bloggá kívánják változtatni, sőt, minden visszakérdezőt elutasítani, -hát akkor ne legyen.
Ha valaki blogot akar, tegye sajátjaként, saját helyen. Ha az "építést" akarja bemutatni, akkor van rá topik, de az sem azért, hogy kizárólag ő mondhassa meg a tutit.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) mek-elek hozzászólása Máj 22, 2022 3 /
 
Részemről zárva az értelmetlen vádaskodást, elmélkedést, csak csendben jegyzem meg, két nap alatt közel 800 érdeklődője volt a tapasztalataim megjelenítésének, mígnem beleokoskodtatok. Konyec.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Ez már csak így van. Beteszi egy topikba a lábát, agyonnyomja a terjengós, többoldalas írásaiaval, amit még meg is nehezít a szándékos agyontördeléssel, végül mindenkivel összevész, azzal is, aki kérdez, azzal is, aki mást tapasztalt, de azzal is, aki néki bármily tanácsot mer adni.
Majd elégedetten figyeli, hogy "a trollok miatt" megint bezárult egy topik. Kettőt biztosan tudok, amit az ő tevékeny munkálkodása révén zártak be. Most:
-vagy nem fogja, hogy őmiatta,
-vagy eleve ez a cél.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Idézet:
„csak csendben jegyzem meg, két nap alatt közel 800 érdeklődője volt a tapasztalataim megjelenítésének, mígnem beleokoskodtatok.”

Ezt honnan a bánatból számoltad ki?

@Topi, tud a HE fórum ilyen statisztikát, vagy "bemondásra" megy a dolog?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Szerintem számontartja a számlálót, és a saját érdemének tudja be, hogy kb. 800-al emelkedett a "megnyitottság" szám.
(#) mateatek válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Idézet:
„Csak nem te voltál?”


Nézzed meg a dokumentumok mely gépen, mikor, mennyi idő alatt, stb... készültek. Mindent megtudsz.
(#) Suba53 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ez a doku a Mobilzene.hu oldalon jelent meg. Úgy hogy a kis zsenikéket az oldal szerkesztői között lehet megtalálni.

Direktben másoljál be a gépi fordítású anyagokat a honlapjukra. Eléggé igénytelenül sajnos.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 22, 2022
 
Szeretnénk kérni, hogy a folyamatos személyeskedés helyett, szakmai beszélgetés irányába mozduljon el a topik. Ellenkező esetben nem tudunk már mit tenni, mint egyesével kitiltani a topikból minden OFF/személyeskedő/kekeckedő tagot.

Ki gondolta volna, hogy ismét audiofil témában megy az értelmetlen, egymást sértegető adok-kapok.

Utóirat: Nincs semmilyen "érdeklődőszámláló" egy hozzászólásra, kérjük kerülni a fiktív statisztikák készítését.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 22, 2022
 
Mivel "mek-elek" fórumtag 2 és fél órát bírt ki trollkodás nélkül, ezért a témából kitiltásra került.
Hozzá kapcsolódó hozzászólások is eltávolításra kerültek.
(#) deebo hozzászólása Máj 22, 2022 / 1
 
Köszönjük.
(#) tunerman hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
A Philips TDA1540 (TDA1541) DAC-hoz egy saját tervezésű I/V converter elvi rajzát felteszem, jelenleg a DIP8 foglalatba bedugható kivitelen törpölök (szó szerint 
TJ.
(#) tunerman hozzászólása Jún 28, 2022 /
 
Megterveztem a "törpe" panelját az ultra fast LH0033CG buffer-rel működő TDA1540 DAC I/V converter -nek. Nem volt egyszerű a 12 kivezetéses áttervezett buffert összehozni az eredeti helyén lévő DIP8 -as opamp foglalattal. 
Egyenlőre megy az összehallgatás az NFB -t használó hagyományos DAC I/V converter, és a no global NFB-s verzió között.
TJ.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Az eredeti Philips CD100 (NE5532 opamp) NFB I/V converter, és az új fejlesztésű no global NFB I/V (LH0033CG mod.) converter összehallgatása megtörtént. Két részre bontanám az észrevételeimet.
Objektív:
A gyári Philips CD100-on a Test CD-vel, 1kHz/0dB-n 0,08%THD-t mértem, a no global NFB-s LH0033CG-s I/V coverterrel 0,06%-ot 
Szubjektív:
A szabványositott NFB opamp-os világ távolról hasonlit a Mátrix filmek lényegére - benne élsz és semmi fogalmad nincs a valóságban történtekről. Bármilyen kifejezést, vagy hasonlatot elővehetnék, de teljesen feleslegesnek tartom, mert ez a no global NFB I/V converter mindenben jobb...ez valóban más dimenzió  
TJ.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Bekerült a Philips CD100 trial run CD pörgetőmbe a másik modifikált LH0033CG-ból készült I/V converter is, innentől mehet a járatás 
TJ.
(#) tunerman hozzászólása Júl 8, 2022 /
 
A Philips CD100 I/V converterének no global NFB-s üzemmódra átállítása után azért még maradt tennivalóm. A CD lejátszó opamp-os kimenetének korábbi lecserélése V-FET-es followerre nagyon sokat hozott a zeneiségben, de az még csak egy mezei follower  
Sokat gondolkoztam azon, hogyan lehetne a linearitását növelni, és a meglévő torzitását minimalizálni. Aztán végül a V-MOSPOWER FET SE kimenetén lévő megoldás finomitása, átgondolása hozott eredményt.

Link: https://www.hobbielektronika.hu/forum/v-fet-es-sit-erosito-kapcsolasok

Két fronton van beavatkozás a V-FET-es follower működésébe, az egyik a
mindenképpen görbült trióda karakterisztika "kiegyenesítése" egy ellenkező görbületű karakterisztikával bíró másik eszközzel . A másik pedig, hogy a váltakozó áramú jel teljesen mértékben a kimeneti terhelésre jusson. Ezt a V-MOSPOWER FET által végzett bootstrap jelenti, az 510 ohmos ellenállás "alsó" végénél, így azonos jelnagyság van az ellenállás két végpontján...váltakozó jeláram tehát erre nem folyik.
TJ.
(#) tunerman válasza tunerman hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A Philips CD100 trial run lejátszóm D/A átalakítójának mindkét csatornája megkapta a no global NFB mod -ját, az I/V konverter és a kimeneti szűrő is.
Méréseket is végeztem, a gyári NE5532 opampos NFB verzió 1kHz/0dB/0,08% THD-t produkált a teszt CD-ről, míg a no global NFB-s 0,1%-ot adott. A korábbi mérések alapján kb. 0,06% a I/V konverter, míg 0,04% a kimeneti szűrő THD értéke.
Továbbá megmértem a kimeneti V-FET/V-MOSPOWER FET fokozat dinamikus kimeneti impedanciájàt, ami azt jelenti, hogy egy hanggenerátor 1v PP feszültségét egy 1k-os ellenálláson keresztül vittem a kimenetre. A kimeneti ponton a következő értékeket mértem:
- 20Hz/100mv PP
- 1kHz/50mv PP
- 20 kHz 100mv PP
TJ.
(#) deebo válasza tunerman hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
És ez miért is jó?
(#) tunerman válasza deebo hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A Philips eredeti CD lejátszó (DAC) terveiben olcsó, NFB-t használó opampok voltak, ezeket kiváltottam no global NFB-s áramkörökkel. Az I/V konverterben modifikálva felhasznált LH0033CG, valamint a kimeneti szűrő fokozatba beépített V-FET/V-MOSPOWER FET lényegesen magasabb hangzáshűséget biztosít.
TJ.
(#) deebo válasza tunerman hozzászólására (») Júl 14, 2022 1 /
 
A mért adatok alapján mindenben rosszabbnak tűnik nekem, szóval hűségről beszélni elég érdekes. Amúgy egy öreg CD lejátszó hekkelése sem a legcélravezetőbb, jobban járnál, ha építenél, vagy vennél valami DAC-ot.
(#) tunerman válasza deebo hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Idézet:
„A mért adatok alapján mindenben rosszabbnak tűnik nekem, szóval hűségről beszélni elég érdekes. ”

Az objektiv mérések alapján azononos nagyságrendben van a no global NFB-s áramkör THD-je az NFB-vel műkődő opamp-al - ez véleményem szerint értékelhető eredmény.
Aztán meg hogy ki mit tart foglalkozásra érdemesnek az szerintem itt OFF.
TJ.
(#) sutemenyx válasza deebo hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Amíg fogalmatlanul nézel ezekre a dolgokra, addig biztosan úgytűnik, hogy jobban megéri. Csak az a baj, hogy 5millióért sem kapni olyan dacot, ami ne lenne kínosan gyengébb, mint egy ilyen CD100. És akkor a digitális forrásról még nem is beszéltünk -ugyebár a CD100 ezt is tartalmazza-.
(#) Suba53 válasza sutemenyx hozzászólására (») Júl 14, 2022 / 1
 
Jópofa dolog az, hogy automatikus linkeket ad a HESTORE kínálatához a fórum motor.

Aztán néha megmosolyogtató összerendelések születnek.

Mióta tartalmaz a CD100 mágneses ajtónyitás érzékelő szenzor bármiféle DAC-ot?
(#) sutemenyx válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Az nem tartalmaz.
(#) deebo válasza sutemenyx hozzászólására (») Júl 14, 2022 1 /
 
Egek.
(#) debe válasza deebo hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Nem értem, mikor unják már meg a moderátorok, hogy te itt a tudatlanságoddal offolsz!?
A mért műszaki paraméterek összessége - pillanatnyi tudásunk alapján - nem alkalmas a hangminőség megbecsülésére…. A magasabb hanghűség meg már teljesen összezavar téged!
(#) deebo válasza debe hozzászólására (») Júl 15, 2022 / 1
 
Itt épp nem én vagyok tudatlan.
Idézet:
„A mért műszaki paraméterek összessége - pillanatnyi tudásunk alapján - nem alkalmas a hangminőség megbecsülésére….”

De, az. A pillanatnyi tudás, csak egy kifogás a tudás hiányára és arra, hogy egyesek nem értik, miért éppen műszakilag rosszat érzik jónak, pedig van rá egyértelmű tudományos magyarázat, de a tudatlanok sajnos nem képesek felfogni és nem mellesleg nem is érdekli őket. A csávó berakott egy műszakilag rosszabb megoldást és az élmény maga lett az álom. Nem fogom sokadjára leírni, azt amit már megtettem párszor és az internet is tele van vele.

A kimeneti impedancia lett al legzseniálisabb, sikerült egy borzalmasan rossz erősítő rövidre zárt kimenetét is alulmúlni ezekkel az értékekkel, de biztos nagyon jól szól.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) Ge Lee válasza deebo hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Idézet:
„a tudatlanok sajnos nem képesek felfogni és nem mellesleg nem is érdekli őket.”
Itt akkor most magadra gondoltál, ugyanis a nálad sokkal sokkal okosabbak és sokkal sokkal tapasztaltabbak is pontosan tudják, hogy bizony:
Idézet:
„A mért műszaki paraméterek összessége - pillanatnyi tudásunk alapján - nem alkalmas a hangminőség megbecsülésére”
ez pontosan így van. És,
Idézet:
„az internet is tele van vele.”
csak meg kéne tanulni olvasni. Biztos a darTZeel mérnökei is tudatlanok, azért építenek és árulnak potom 40 millióért olyan félvezetős erősítőt ami szoba hangerőn majd 0,5%-ot torzít, ott van az oldal közepén. Pont mint egy csöves. Nézz bele néhány erősítő adatlapba, amiknek a vételára úgy 5-10 millió felett van forintban, hogy vajon mennyire szuperek azok műszakilag... Aztán csodálkozz...
Nem mellesleg, abból a két csövesből amit akkor példaként felhoztak, amelyik rosszabbul szólt, nos az minden paraméterében sokkal jobb volt a másiknál, zaj, torzítás, frekimenet, és még a kimeneti impedancia tekintetében is!
Sokat kell még olvasnod na, de inkább még többet építeni meg zenét hallgatni. Van aki egy életen át is képtelen kijönni az iskolapadból és csak motyogja a dogmákat. Mert azt tanították neki az egyetemen... Mint az allergológus főorvos asszony, akinek miután elmondtam hogy ne írjon fel nekem antihisztamin tablettát mert semmit nem használ, már majdnem üvöltött velem, hogy ne mondjak már neki ilyet mert olyan nincs. Mert neki azt tanították. Aztán de, van...
Na ez meg a mai orvostudomány szégyene, hogy olyan irányba kell fordulni, és hoz megoldást ami az orvostudomány mai állása szerint nem létezik. Pont mint egy erősítőnél annak hangja.
Méricskélheted te akárhogy napestig, meg is mérhetsz rajta sok mindent, de azt nem hogy hogyan fog szólni. Arra ugyanis nincs a mai napig se műszer, se paraméter. Így hát marad a fül meg az agy.
Következő: »»   97 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem