Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   175 / 195
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Csehországban sem tul olcso azért keresek én is használtat.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2022
(#) D_Zsolt hozzászólása Júl 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Úgy esett, hogy elhagytam a krimpelő fogómat. Talán életemben ez a második eset, hogy elveszítek valamit amit nagy becsben tartok, de ez van. Szóval kellene egy új krimpelő jellemzően ethernet (RJ45) csatikhoz. Tippeket szeretnék kérni, melyiket érdemes. Nem a legolcsóbb fajtákra gondolok, előfordul, hogy patch panelhez kell és oda valami párhuzamszorítós valamit szoktak emlegetni, de olyannal még nem dolgoztam, nem is láttam még. Ha már pénzt adok ki, akkor amennyire lehet jót szeretnék venni és várok linkeket, tippeket!
Köszönöm!
(#) Bakman válasza D_Zsolt hozzászólására (») Júl 29, 2022 /
 
Ilyet ajánlok: Bővebben: Link. Vannak ettől futurisztikusabb kinézetű és/vagy mechanikájú fogók de a valóságban sérülékenyebbek a kelleténél. Nálunk (ipari körülmények kközött) mindig ezek bírták a legtovább.
(#) D_Zsolt válasza Bakman hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Ilyesmi volt az enyém is. Köszönöm
(#) zaza99 hozzászólása Szept 3, 2022 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani két jó, de nem iszonyat drága saruzó fogót?
Egyet csúszósarukhoz és egy másikat szemes saru préselédhez.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2022
(#) DomiG válasza Massawa hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Nekem például több féle satum van. A fő az forgatható, egy közepes meg egy régi fajta (kapanyél befogás), kint a szabadban, bent egy kicsi és van két egész kicsi műszerész, finommechanika amit csak alkalmanként szedek elő.
(#) DomiG válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 3, 2022 / 2
 
Én ezt használom: <kép>
Alinál lehet kapni 14$, most épp más típust, én még 2021-ben vettem. Elég nehézkes a használata, ki kell tanulni, de igen szoros kötést hoz létre
(#) Massawa válasza DomiG hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Nekünk is sok satunk van, de sajnos köztük csak néhány jo és használhato. Sajnos kiri a sorbol a sok uj szerzemény, még a nyomaiban sem tudják azt amit a 50-80 éves konstrukciok. Sem az olcsok sem a drágák. Sok közülük még a satuk alapjellemzöit sem tudja, pl hogy a pofák garantáltan és kotyogás nélkül párhuzamosan zárodjanak. A fiam hozott nemrég egy szép kékszinü uj szerszámot. A pofa jo 15 fokban forgott jobbra balra. Használhatatlan.
(#) tépapa válasza Massawa hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
"A pofa jo 15 fokban forgott jobbra balra. Használhatatlan. "

Ha ez nem így lenne, kizárólag párhuzamos dolgot tudnál vele megfogni.
Valljuk be, ez egy háztartásban teljesen értelmetlen.
Ráadásul a "kotyogós" satuban a párhuzamos is fixen áll.

Ha mondjuk "emel" a satu, az is csak gépsatunál probléma a satupadon nem gond.
(#) mex válasza tépapa hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Szerintem függőleges irányban kotyog a satu mozgó pofája jobbra-balra, nem a két pofa párhuzamossága tér el akár 15°-ot.Ilyennel már én is találkoztam, és szerintem is a gagyi kategória. A párhuzamosság is alap kell, hogy legyen, az emelés sem szerencsés, nem csak a gépi satuknál. Ha nem párhuzamos dolgot kell biztonságosan rögzíteni, a hézagolás, vagy a megfelelő kialakítású szorítópofák használata a célravezető. Ezek elvárhatóak egy finom munkákra alkalmazott asztali satunál. Ház körüli javításoknál már másak a követelmények, és a lehetőségek is. Ott sokszor használhatóbb egy kovácssatu, vagy valamilyen ad-hoc megoldás is eredményes lehet, tekintet nélkül a párhuzamosságra, illetve az emelési hajlandóságra.
(#) Massawa válasza tépapa hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Nem ugy forgott 15 fokot, hogy a pofák nem voltak párhuzamos sikban, hanem ugy, hogy ha összeszoritottam 10 cm széles satut az egyik szélen a külsö (mozgo) pofa 6 mm-l lejjebb/feljebb volt a másiknál.
(#) Massawa válasza mex hozzászólására (») Szept 3, 2022 /
 
Valoban ugy van ahogy irod, egy kovácssatunál még ilyen problémákkal nem találkoztam, legfeljebb a megeröltetéstöl a pofák párhuzamossága szenvedett.
(#) misi93 hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem találtam más témát, itt kérnék egy kis segítséget (remélem belefér).
A problémám, hogy vettem egy saruzó fogót "hatszög prést" és olyan mintha nem jól nyomna, lehet csak én bénázok valamit...
16mm2 25mm2 35mm2 lett tesztelve mind ugyanígy végezte ahogy az alábbi képeken.
Kérdezném ez így szabályos?
NEO TOOLS 01-530 krimpelő fogó
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) Bakman válasza misi93 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Akkor csinál ilyet az említett típusú fogó, ha a saruban egy picit több anyag van a kelleténél vagy a fogó szűkebb egy kicsit. Három lépésben préseld a sarut úgy, hogy lépésenként elfordítod a fogóban a sarut.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ha racsnis a fogó, akkor ez elég körülményes.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Katt misi93 által adott linkre, nem racsnis. Jártunk már mi is így, többször is. A saruk mérete szórhat ennyire, ellenőriztük, a szórás inkább a gyártók között érhető tetten.
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 16, 2022 / 1
 
Semeddig sem tart a racsnit kiiktatni, én megtettem
Csak gátolt a munkában...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) janir18 válasza misi93 hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Hello! Azt nem tudom, hogy szabályos vagy nem. Nekem is van, hogy ilyenre sikeredik. Bakman jól mondja szerintem, én is forgatom és több lépésben nyomom össze. Nem egyformák a saruk, gyártótól függ.
(#) misi93 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Hmm, de az a baj, hogy jót még nem sikerült krimpelnem és volt pár típus amit kipróbáltam, ezt a forgós módszert kipróbáltam, de igazából csak rosszabb lett a préselés, nyilván ezt gyakorolni kell. Csak ugye nem gondoltam volna, hogy ennyi "selejt" krimpelés lesz, igazából mondom egyet sem sikerült krimpelni ami elfogadható lenne számomra.
(#) misi93 válasza janir18 hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
De gondolom mondjuk 10 préselésből 2 sikeredík igy vagy még kisseb az arány, na nekem egy sem sikerült még..
(#) antiktelefon válasza DomiG hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Iwiss a márka, ha alis és jó. De a képen du pont krimpelő van. Az EDM pofás sokkal jobb, mint az öntött.
(#) VIM válasza misi93 hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Szia! Az egyik pofát meg kellene fordítani ha lehetséges, vagy az átkötő kengyel csavarjainak valamelyikét kell fordítani, hogy a hibahatáron belül zárjanakössze.
(#) habazutty válasza misi93 hozzászólására (») Okt 17, 2022 / 1
 
Szia!

Bővebben: Link
Itt a linken nézd meg a további információkat.
A lényeg, hogy azok a csősaruk, amiket Te krimpeltél standard saruk és sajnos igen nagy a szórás az egyes gyártmányok között. A linken is írja, hogy előfordul, hogy variálni kell a pofákat.
A DIN szabványos saruknál meg adott a pofa, az elvileg tuti.
Még itt: Bővebben: Link a további információk érdekes lehet.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2022
(#) ludus hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Időről időre felmerül az igény ideiglenes "deszkamodelleknél" próbanyákok készítésére. Annak idején az egyik Ezermester kiskonyvtár számban láttam egy jópofa megoldást és a napokban szükség is lett volna pont rá de akárhogy keresem a piacon még hasonlót sem találtam pedig hasznos lenne...
Valami ötlet? Sajnos nincs gépműhelyem hogy elkészítsem mindenképpen kész megoldas értdekelne...

cutter.JPG
    
(#) VIM válasza ludus hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Szia! Nem kell hozzá gépműhely csak ötös vagy hatos imbuszfejű csavar. A többi már csak fantázia kérdése.
(#) Massawa válasza ludus hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Valoban nem kapni már ilyen szerszámot, de ha sikerül vegyél 2-2,5 mm-fafúrot. ( kell hozzá némi szerencse, mert általában a 3 mm-s a legkisebb a boltokban).
Ezzel tökéletesen lehet ilyen szemeket furni a foliába, csak nem szabad nagyon nyomni mert akkor viszi a foliát is. ( én magam köszörültem egy 3 mm-s szerszámacélból).
(#) ludus válasza Massawa hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Legalább 5-ös fa fúróra én is gondoltam de sajnos a középső megvezető része nagyon feltágitja a furatot a nyákban, köszörülni meg sajnos nincs lehetőségem…
(#) Massawa válasza ludus hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Akkor nem marad más lehetöség mint találni valakit, aki neked köszörül egy használhato szerszámot. Nem müvészet és nem is nagy munka.
(#) ludus válasza Massawa hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Az lesz köszönöm!
(#) Alkotó válasza ludus hozzászólására (») Nov 1, 2022 / 2
 
Arra számíts, hogy egy ilyen "köszörült fúró" nagyon rövid élettartamú lesz. A NYÁK lemez horodozója erősen koptató hatású, egy közönséges fúrót percek alatt elkoptat.
Talán egy próbanyák praktikusabb választás lenne.
Következő: »»   175 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem