Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   303 / 312
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Igen,ezért vetettem el a háttér világítás hibát.
(#) Remci hozzászólása Márc 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Még mindig ezzel küszködöm: Bővebben: Link
Kicseréltem a táp panelen az összes kondit, ami forrasztás gyanús volt, azt át forrasztottam, de még mindig fent áll a hiba. Egyszer be tudom kapcsolni a tv-t, másszor nem. Az alaplapra menő feszültségek közül az 5,2v stand-by fesz mindig meg van, de a 12v-os és 16,5v-os csak akkor jelenik meg, ha a tv be kapcsol. Ugyan így a háttér világítás paneljére menő 24v is. Mit, hol mérjek még rajta? Van valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2022

s-l1600.jpg
    
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Ha készenléti állapotban van, akkor a puffer feszültség 330v Dc. Bekapcsolt állapotban ez leesik 321v-ra. Esetleg cseréljem másikra a main boardot?
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Márc 14, 2022 / 1
 
Igen, a main hibás.
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Akkor megpróbálok keresni hozzá másikat. Köszi.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Márc 17, 2022 /
 
És teljesen igazad lett.
Ma kaptam egy hasonló tv-t, mint az enyém (lásd első kép), a szavadra emlékezve beletettem a régibe az "új" main-ját, és lőn: nem kapcsolgat ki, rendesen működik. Nem teljesen azonos a két mainboard (második és harmadik kép), de egy próbát megért, működik vele.
(#) uniman hozzászólása Márc 17, 2022 /
 
Nem értem...hónapok óta TV-kről szól ez a MONITOROS fórum !
Pedig van LCD TV probléma-ról szóló fórum is...és van is aki megtalája!
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok!

Adott egy Viewsonic vx2000 típusú LCD monitor aminek nincs meg a külső tápja. Kapcsolási rajz alapján 12V DC kell neki (PC tápról kipróbáltam és frankón működik). A bemenő 12V-ból állítja elő az 5V-ot és abból a további kisebb feszülétségeket. 12V-os adapterem sajnos nincs és az lenne a kérdésem, hogy laptop adapterről lehetne-e használni?
(#) deebo válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Nem, az sok neki, gondolom 19V-os.
(#) zoli0078 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Igen az volna.
Köszi
(#) Udvari Zsombor válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Mennyi a monitorod üzemi feszültség felvétele? Ha esetleg készítesz egy adaptert és kivezeted a 12V ágat a számítógépedből, akkod azzal megoldhatnád a monitor üzemeltetését és így a gépeddel együtt kapcsolódna be/ki a monitor is.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 29, 2022 /
 
Ha az áramfelvételét kérdeznéd...akkor az a gyári tápegysége alapján 5,0 (6.67) A lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2022
(#) vladcepes hozzászólása Jún 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Dell UltraSharp 2007WFP monitor, azt csinálja hogy van kép de folyamatosan villog, pislákol a kép. Szét szedtem, szerintetek így elsőre mi lehet?
Válaszokat köszönöm !
(#) bbalazs_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Úgy látom, fénycsöves. Először keress púpos kondit.
Ha nincs, akkor kontakthibát, mozgasd a kisáramú részeknél, hogy javul vagy romlik.
Jó lenne a jellegét tudni, hogy mi villog. Szinkronjel kiesés tud ilyet okozni vagy a háttérvilágítás.
A fénycsövek cserélhetők, ha haldokolnának.
A panelre hátulról ránézve látszik, hogy a háttér-e a hiba oka.
Ha a háttér, akkor első lépésben a cső, másodikban a táprészt lenne célszerű kicserélni vagy áthidalni.
(#) vladcepes válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Köszönöm!
Közben nagyítóval keresgélve erre bukkantam. Nagy kondi pozitív lábánál .

5.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 7, 2022 /
 
Hehe. Azért annyira nem is kellett a nagyító, ugye?
(#) vladcepes válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Ja Kicseréltem, meg még a többi 5 kis kondit is. Úgy néz ki minden rendben
(#) angyalpc hozzászólása Jún 28, 2022 /
 
Helló,

Van egy P2770HD Samsung tuneres monitorom, keveset futott. klasszikus LCD

Elősztory, kicsit off:
Volt egy olyan problémája, hogy elment a kép, előlap vezérlés megfagyott...
Valójában csak a háttér kapcsolt védelembe, mert a bekapcsolást követő 1 pillanatig még megy a háttér.
Klasszikus inverter trafó hiba. Aliexpress-ről lett 2 db pót, azonban egymásba fordított darabok fel is sértették egymást, új rendelése megjött, de az se sokkal szebb, kiszed régi, betesz "új".
Van háttérvilágítás, hurrá

Lényeg:
Node már a hibát megelőzően is volt egy olyan baja, hogy ha 100% fényerő alá vettem, akkor zúgó vagy bugó hangot hallatott, emiatt is 100%-on használtam monitorként. Szétszedni akkor még nem akartam, azt gondoltam a tunertől jön.
Sajnos az új trafó is búg, sőt most már be tudom határolni. Az biztosan.

Mit nézzek meg rajta, vagy hogy halkítható? Kiszáradt volna valami kondi?
Lehet a 100%-on hajtás nyírta ki...
Bármi tanácsot szívesen veszek.

SMPS cikkszáma: BN44-00322A

DSC_3887.JPG
    
(#) angyalpc válasza angyalpc hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Nincs rá ötlete senkinek?
(#) deebo válasza angyalpc hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Kénytelen leszel megszokni, nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
(#) pipi válasza angyalpc hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Megpróbálhatod lakkban áztatni, impregnálni, esetleg vákumban, már ha tudsz...
(#) szs hozzászólása Júl 29, 2022 /
 
Szervusztok, jó estét!
Esetleg tudna nékem prezentálni valaki "service manual"-t ACER S236HL-hez?

Kaptam olyan felkiáltással, hogy: "megy ugyan, csak a gombokra nem reagál, és idővel feltűnik a hangerőállító-ikon, és akkor ki kell kapcsolni". Úgy is volt. A mikrokapcsolók voltak zárlatosak, mert nem szeretik a kávét, miután lecsipkedtem a zárlatosakat, műkődik folyamatosan. Csakhát így az állítgató"gombokat" azaz a helyüket hiába hidalom át, nem reagálnak. Tudom is, hogy miért, "r4" meg van szakadva. Csak nem tudom, mekkora kellene a helyére. Anélkül pedig nem tudok továbblépni.
Kerestem manual-t de csak h236-,-osét találtam, tehát korai volt az öröm.

De ha átmeneti megoldásként valaki elárulná, hogyan vegyem lejjebb a fényrőt, már az is sokat jelentene, hiszen csak annyi a fenntartásom, hogy 94%-on van a fényerő. De az igazi megoldás jobban bejönne

Képeket teszek, csak én sem igazán jól tudtam fényképelni, neten sem jó fényképek vannak...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2022 / 1
 
Abszolút semmi nem látszik a képen, de megmérném az ellenállás két lábán a feszt, aztán 50k 22k 10k lefele, amíg elkezd működni.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Valóban elég rossz fényképet csináltam (valójában eredetilegvazért, hogy azt a számsort el ne felejtsem). Na, majd ha újra szétszedem, akkor kinn, az asztalon fényképezek.

Arra a próbálgatásra gondoltam en is még, tehát ha jó nagyokkal kezdem, és lefelé haladok, akkor kevésbé tudok bajt okozni, erre célzol, ugye?
Annyi támpontom van, hogy "r5" (amivel "r4" sorban van) az 1500Ω. És a többi is (változóan bár,de) ppmax néhány kΩ.
Akkor elég, ha úgy 5k (4.7k) körül kezdem a kísérletezést?
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Júl 30, 2022 / 1
 
Ez úgy működik, hogy analóg a bemenet és a gombbal és velük soros ellenállással lehúzod a bemenetet valamekkora feszültségre, az alapján tudja a vezérlő, hogy milyen gombot nyomtál meg. Nem tudom hány gombos, de, ha 2x3 mondjuk (plusz a power gomb, az mindíg külön van), akkor megméred, hogy a másik vonalnál mekkora ellenállások vannak, ha van a 3 gombnál mondjuk 470r, 1k, 2.2k, míg a hiányos vonalon ott van a 470r és a 2.2k akkor tudod, hogy a levert alkatrész 1k. Ha csak egy vonalon van 5 gomb, akkor mérd végig a többi gomb ellenállását és a sorból hiányzó lesz a megfelelő érték.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Először is: köszönöm mindkettőtöknek a segítőkészséget.

Antiktelefon tanácsa most jobban kézreesett, és bevált a próbálgatás.
Először a 2,7K-ra reagált a "felfelé" gomb, viszont éppenhogy lefelé vitte a hangerőt. Logikusan az következne ebből, hogy mivel "r4" (ami beteg) sorba van kötve "r5"-el (ami 1,5K), akkor 1,2K kellene. De 1,3K vált be. Mikor úgy köttem be, hogy közvetlen "r4" két végére, akkor lefelé is tudtam hangerőt módosítani a gombjával, és felfelé is a saját gombjával (azaz a gomb hűlt helyének összezárásával. De ehhez már négy kéz kellett -ismét egy jó példa a házasság hasznára
Mostmár csak olyan pici mikrokapcsolókat kell találnom valahol, ha nem találok végképp, meg fogom kérdezni a "vásárlás, hol kapható"-ban.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2022

gombsor2.jpg
    
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
Lehet, hogy nem a leszebb módja, de funkcionál. Ha rajta lesz a fedél: senki nem látja, hogy nem SMD, hanem szép nagy furatbavaló ellenállás van a monitoromban
Már a fényerőt be tudtam állítni 75%-ra, -igaz, kiscsavarhúzóval zárogattam a gomb helyén a kontaktust.
(#) RockFonok hozzászólása Júl 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Acer SA240Y monitoromnak mi a baja?
Ez volt az első hiba észrevételem:
https://kepkuldes.com/image/UssFam
Itt még segített hogy kikapcsoltam a monitort a gombjával, de itt már nem:
https://www.youtube.com/shorts/vDt_zoZM1ic
https://www.youtube.com/shorts/Riog15feUxM
A TV rá van kötve videokártyára semmi baja.

Drága lenne megjavíttatni?
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 30, 2022 /
 
A vízszintes és függőleges csíkok eléggé panel problémának tűnnek, de lehet valami integrált tcon dolog is. Tápokat meg kondi esrt ellenőrizheted, de túl sok időt nem szánnék rá. Amúgy ezek elég szabályos kijelzők, kb bármilyen main board rádugható teszt erejére, maximum a backlight miatt az eredeti panelt is kösd be a ledekre. Ha osd menü is ilyen, akkor esélyes kijelző lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2022
Következő: »»   303 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem