Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   180 / 208
(#) szs válasza kaszas19 hozzászólására (») Jún 6, 2022 /
 
Tartok tőle, hogy a csövek halódnak.
Amikor (végképp) lekapcsol a képernyő, akkor erős elemlámpával úgy ferdén belevilágítva látod a képet?
(#) kaszas19 válasza szs hozzászólására (») Jún 6, 2022 /
 
Már is megnézem.
(#) kaszas19 válasza szs hozzászólására (») Jún 6, 2022 /
 
Na igazad van, ha megvilágítom akkor látható halványan a kép.
(#) szs válasza kaszas19 hozzászólására (») Jún 6, 2022 /
 
Akkor háttérvilágításhiba, nem kell a tápot kondizni
Ha a csövek mentek tönkre (igyekeznek tönkremenni), hát nem is tudom, talán a Kerekes utcában kaphatsz -de az neked messze van.
Vannak itt, akik el tudják mondani, hogyan tudod kideríteni, mely alkatrész a beteg a háttér-vonalon, meg ha visszábbolvasgatsz a topikban (addig is, míg segítő válasz nem érkezik) biztosan volt róla szó, csak elkerülte a figyelmed (előfordul, amikor az ember hirtelen kerül bajba).
(#) kaszas19 válasza szs hozzászólására (») Jún 6, 2022 /
 
Utána olvasok.
Köszönöm gyors segítséget.
(#) Remci hozzászólása Júl 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Adott egy Sencor SLE 2810M4 LCD tv, aminél világít a stand-by led pirosan,majd távirányítóval bekapcsolva zöld lesz és a képernyőn előjön a Sencor felirat. Pár másodpercig látható, majd eltűnik, a led pirosra vált. 1-2 másodperc múlva ismét zöld lesz a led,megint előjön a felirat,majd ismét eltünik és így tovább. Még nem szedtem szét, előtte gondoltam rá kérdezek hogy szerintetek táp hiba lehet,vagy processzor?
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) jdani válasza Remci hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Szia, nemtudom USB-n keresztül frissíthető-e, de én mindig szétkapom, és újraírom az eepromot. Biztosan segít.
(#) Remci válasza jdani hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Szia!
Köszi, közben én is nézelődtem a neten a hiba okát kutatva és ott is több oldalon írták hogy USB-n keresztül lehet frissíteni. Bár csak az SLE 3210M4-el foglalkoztak. Nem tudom hogy a hozzá való software jó lehet-e az SLE 2810M4-hez is? Bár gondolom a 32 és a 28 csak a kijelző méretét jelentei. Vagy lehet találni a 2810-hez is programot valahol?
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Csak egy lehetőség, nem biztos hogy neked is ez van:
Hasonló hibával küzdőt dobtak ki, óvatlan hazahoztam. Majdnem ugyanez volt a hibajelenség: bekapcsolt, megjelent a logo (néha még ment is kicsit, olyankor sokszor minden színes kriksz-krakszokat is mutatott), de általában a logo megjelenés után újrsindulás történt. Végül kiderült: a belső tápkábel nem érintkezik, mert ha lehúztam és megfeszítve félig visszatoltam, kitámasztva stabilan működött. Most a kábel-csatlakozó szentháromságra vár, mert lustaság fél egészség.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2022
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Köszi a tippet, ezeket már megnéztem. A kondikat is kiforrasztottam, átmértem őket,nem találtam hibásat. Még megpróbálom a frissítést ha találok hozzá megfelelő szoftvert, ha így sem lesz jó, akkor egy ideig hanyagolom majd,míg meg nem álmodom a megoldást
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Idézet:
„ha lehúztam és megfeszítve félig visszatoltam, kitámasztva stabilan működött.”

Szomorú hírem van, valójában a nyákot feszítetted meg, amint kicseréled a kábelt és nem feszíted megint nem fog menni.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Azért nem gondolom így, mert abból jöttem rá, hogy ez a hiba okozója, hogy amikor véletlen ment, akkor a kábelhez hozzáéréssel jött elő a hibajelenség, és most sincs a NYÁK feszítve, csak a kábel "dugókája" alá van egy összehajtogatott papít betéve.
Látszik is a kábelen, hogy ezzel a hibával már műtötték előzőleg, az egyik oldalon megégett, olvadt csatlakozó van, és beforrasztott dróthoz csípett WAGO-val heftelték. Most pedig a kábel másik végén van a hiba.
De ha meglesz a kábel-két csatlakozó, akkor majd kiderül.

De mindenképp gondolok majd erre is, amit most mondtál, hogy ne érjen váratlan a csalódás
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2022
(#) at22 hozzászólása Júl 3, 2022 /
 
Sziasztok hozzám került egy sony lcd tv.
Az a problémám vele ha először bekapcsolom nincs vele gond ( egész nap el megy) de ha ki kapcsolom és vissza akkor már nem kapcsol be. 3 szor újra indul a sony feliratig és utána át vált piros ledre ami hatszor pislog és ismétli. Érdekes ha hagyom pihenni kb fél napot akkor beindul. Van benne egy íc BD9397EFV. Amikor újra indulgat sípol amikor a sony felirat látható a kijelzőn.
Utana néztem ennek az íc-nek. A 31 es lábára egy ellenállást forasztanak és a másik végét a földre. Kipróbáltam én is és bevált de az a helyzet hogy melegszik az íc így és sípol. Valaki tudna ebbe segíteni? Köszönöm előre is.
(#) antiktelefon válasza at22 hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Az ic a backlight led driver, valószínűleg a led haldoklik benne és ez a védelmet írja felül. Rakj bele új ledeked vagy használd így, amíg megy, úgyis csak 720p és régi.
De elég logikus is és le is írja:
Bővebben: Link

31pin. CP
Terminal which sets the time from detection of abnormality until shutdown (Timer latch). When the LED short protection,
LED open protection or SCP is detected, it perform s constant current charge of 1.0uA (typ.) to external capacitor. When the
CP terminal voltage reaches 2.0V (typ.), the IC is latched and FAIL terminal operates (at FAIL_MODE = L).

Tehát a driver érzékeli nem jó a led, de ez a pin azt mondj ameg, hiba után milyen gyorsan kapcsoljon le az ic és kondi helyett lekötötted, így az ic sosem kapcsol le. Hosszú távon a led teljesen meg fog halni vagy a driver ic fog tönkremenni ettől, nem korrekt javítás.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2022
(#) at22 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Köszi a hozzászólást. Ki vettem vissza az ellenállást mert igy sípol az íc meg hamar felmelegszik.
(#) kovacspista válasza Remci hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Én most javítottam meg ilyen hibával egy 32"-os sencort, háttérvilágítás volt a hiba.
(#) Dr.Szomjas hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Sziasztok!

Thomson tv LED háttérvilágítása kiment, nem találok neten ilyen típust. Aliexpressestől kicsit tartózkodom.

jl.d32061330-057bs-m lenne a pontos típus.

Egy elektrotanyás fórumot találtam ahol ASWO-t emlegetnek, hogy náluk van de ahogy elnézem az nagyker.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
(#) kadarist válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Szia!
Én mindig az Ali-ról vásároltam ilyet, nem volt gond a termékekkel. A pontos azonosítás viszont fontos!
(#) antiktelefon válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Aliexpressen annyival olcsóbb, ha kettőt rendelsz, postával vámmal ugyanannyi lesz, mint egy itthoni boltból szállítás nélkül.
Ha pár dollárral drágábbat nézel, lehet eu raktár és vam nelkül 4 nap alatt itt lesz
(#) renegat1 válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Júl 23, 2022 / 1
 
Szia!
Ez esetleg?Bővebben: Link
(#) zaza99 hozzászólása Aug 7, 2022 /
 
Sziasztok!
D5500701 és D5500801 szalagon szeretnék egy egy ledet cserélni, nem találok hozzá hasonlót. 3030-as led van rajta bekapcsoláskor 90mA folyik át rajtuk és 5.7V jut egy ledre.
mivel tudnám helyettesíteni amit ithol is lehet kapni?
(#) szs válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 1
 
Talán
ITT
De egy darabra biztosan nem ragasztanak bélyeget, az ötöt valószínűleg meg kell venni.
(#) zaza99 válasza szs hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Köszönöm, tökéletes. lesz az 10db is.
(#) Nándee30 hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Halihó.Lg 32" os led tv kéken világít. Mi lehet a gond?Mindenképpen háttérvilágítás?
(#) Nándee30 válasza Nándee30 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Megy rajta az élő adás,csak túl sok a kék színe....
(#) antiktelefon válasza Nándee30 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Ha uvs kék a fehér tesztkép és a ledek mintája is dereng,akkor igen.
(#) zaza99 hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Sziasztok! Hogyan tudom visszaforrasztani a leded? Nincs az oldalán kivezetés.
(#) antiktelefon válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 1
 
Hot plate kell hozzá. Házi gányolásnak rezsó is megteszi, ha elég meleg. Fluxot adj hozzá, felülről ne is próbáld melegíteni, mert meghal.
De a nyák színén látszik szétperzselt fr4, inkább vennék Kínából alunyákos cseredarabot, a többi led sem húzza sokáig, első cserénél meg képtelenség mindet üzembiztosra cserélni.
Ha ólmossal nagyon vékonyan leónozod előre, 220 fokos hot plate elég lesz hozzá.
Mivel nem alu nyákos, ha a ledet rárakod és az elejét egy apró fém négyzettel elfeded, kellő tapasztalattal hőléggel is be lehet forrasztani, de arra rá kell érezni. Én sosem cserélnék ledet egyesével, időben durván nem éri meg és üzembiztosságban sem, egy hónap múlva ha valami meghal, szedheted apróra.
Ja hűtőbordán meg se próbáld forrasztani... Aztán ha már kitépted a helyéről a még jó ledek megtörése nélkül, jó szórakozás visszaszenvedni és nem fog tapadni. Ha felülről hot airrel cseréled, akkor legalább elég csak a lednél alátenni valamit, hogy eltartsa, de nem véletlenül gányolják úgy, hogy másik csíkból nyákostul kivágják és rádrótozzák, ezt igazán csak cserélni lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 1
 
Moszt nézem ez egy 55-ös új tv.
Biztos akarsz ezzel szenvedni és egy hónap múlva szétszedni, emrt meghal az FR4 nyák miatt még ha tökéletesen kicseréled az összes ledet is?
Bővebben: Link
Nézd meg biztos ez-e a jó, de ha nem, akkor is kapni biztosan, de 6 ezerért megjön szállítással szeptember 10-re (2. shipping opciót választva)
Vagy ez, nem tudom, ellenőrizd a kiosztást és méretekett , sokszor egy drága találat címében lévő alternatív keresőszavakra keresve találsz olcsón.
És ez lényegesen tovább fogja bírni, mint az eredeti led, mert az utángyártott alu nyákos és sokkal jobb minőségű.
Ha az eredetit kiszeded és visszarakod, már a hővezető kétoldalú ragasztószalag többe kerül hozzá itthon (nem mintha az üvegszálas nyákon sokat segítene).
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) zaza99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Egy esélyt adok a ledeknek persze csak 2 db-ot cserélek nem az öszeset. Sikerült is megcsinálni ahogy mondtad, felemeltem a pcb-t alulról hőlégfúvóval melegítettem megkentem fluxal és ráhelyeztem a ledet.

Összerakásnál viszont a kijelző szalagkábele lejött a pcb-ről egy kis szakaszon. Ezt hogyan tudom visszaragasztani?
Következő: »»   180 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem