Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   99 / 104
(#) tamkov válasza teglascs hozzászólására (») Júl 22, 2022 / 1
 
Szia,
bocs a késői válaszért, a szivattyút innen vettem, de már ez is drágább mint minden hétről-hétre
Szikramentes vákuumszivattyú 42l/min


U.i.:
Láttam végre már van gépkölcsönző ahol klímás szettet is lehet kölcsönözni.
(#) teglascs válasza tamkov hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
(#) elactrofan hozzászólása Aug 9, 2022 /
 
Sziasztok!
lehet nagyon láma kérdés, de egy inverteres hőszivattyús hűtő/fűtő klíma. fűtési időszakban régi építésű (1950-60-as évek) tégla társasházban. Nagyságrendileg napiszinten mennyi üzem órát működik illetve mennyi a fogyasztása? lakás 50m2 fűtésre szükség ebből kb 30-40 m2
Az ilyen eszközöket ha fűtésre használom elegendő akkor használni amikor a lakásban tartózkodok? Itt arra gondolok, hogy amikor elmegyek munkába akkor nem szoktam a fűtést bekapcsolva hagyni.
köszönöm
Tamás
(#) tufatofu válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 9, 2022 / 1
 
A hőérzet szerintem egyénre szabott. Próbáltunk mi klímával is fűteni, de nekünk nem vált be, ezért a meglévő gázfűtés és klíma mellé rakattam be 2db cserépkályhát is. Ami számunkra a legkellemesebb(egyben a legmacerásabb is) 1. cserépkályha. 2. Gáz. 3. klíma. De ízlések és pofonok eltérnek. A gazdasági oldalát nem vizsgáltam.
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 1
 
Ha úgy használod hogy csak akkor megy amikor otthon vagy akkor semmilyen fűtés (najó talán a kandalló kivételével) nem ad olyan komfortot amit szeretnénk elérni . Hiába meleg a levegő a kihűlt falakról sugrzik a hideg , ez ellen csak folyamatos fűtéssel tudsz védekezni .
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) diamik hozzászólása Aug 11, 2022 /
 
Sziasztok,

klímához tervezzük az elektromos hálózatot. A kismegszakítót mi alapján szokás méretezni klímához?
Villamos paraméterek (klímáé) rendelkezésre áll.
(#) elactrofan válasza diamik hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Szia !
Készülék áramfelvétele illetve teljesítménye alapján, mindegy hogy az klíma vagy egyéb fogyasztó kismegszakítót nem érdekli. Lehet kapni lomha kivételűt klímához inkább az tenném. indulási nagyobb áramfelvét miatt.
(#) mugab válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
(Bár a mai invertereseknél már ez sem jellemző)
(#) habazutty válasza diamik hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 1
 
Szia!
2,5 kW-ig -C10 A, 3,5 kW -C13 A, 5 kW -C-13 vagy 16.
Minden értelmes gyártó megadja az ajánlott biztosítást.
(#) diamik válasza habazutty hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Ez így kb. stimmel is. Több klíma lenne fent, számszerint 1db 3,5kW-os, illetve 3db 2,7kW-os. Gree Amber royal.
Egyébként erre a 4 klímára 25A-t gondoltam, a fűtési adatok alapján.
(#) habazutty válasza diamik hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Az jónak tűnik. Nyílván ezután a készülékek egyenként biztosítva.
(#) Villanymozdony válasza diamik hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ha van rá lehetőség, a klímák legyenek külön fázisokra kötve. (Illetve valamelyik 2 egyre ezek közül.) Egyrészt jobb a hálózat szempontjából, másrész ha kimarad az egyik fázis valami miatt, akkor nem maradsz fűtés nélkül.
(#) Villanymozdony hozzászólása Szept 2, 2022 /
 
Sziasztok!
Felmerült, hogy mi lenne, ha egy indirekt tároló gyári csőkígyóját használnám arra, hogy a klíma melegítse a vizet.
Kibírná a nyomást a rézcső? (R407c lenne továbbra is a közeg.)
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
A rézcső kibírná a nyomást csak nem biztos hogy a klímának jóttene a lecsökkent hőátadó felület , Én inkább egy(lemezes) víz-gáz hőcserélőt tennék rá (a klímának megfelelő teljesítményűt és a vizesoldalon egy keringetőszivattyút (nameg + nyomáskapcsolót ami a klímát túlnyomásra leállítaná ha a víz 60 fokos mert akkor már a kondenzációs nyomás valószínűleg túl magas lesz)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Jelenleg lemezes hőcserélő van, de leginkább az a baj vele, hogy kicsi a térfogata, és nagyon megnő a nyomás. Kevesebb hűtőközeggel jobb a helyzet, de így a kültéri egy kis felületen jeges, máshol meg alig hűt. A COP is elég alacsony sajnos, a gyors keringtetés ellenére nagy különbség van az előremenő víz és a gáz között akkor is, ha a bemenő víz hideg. A nyomóoldal 100 °C felett van, hamar megfőne így a kompresszor, úgyhogy egy ideje áll a projekt.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2022 / 1
 
Nagyobb hőcserélő kell .De megpróbálhatod a csőkígyót sorosan bekötni a hőcserélővel ,kicsit javulni fog a helyzet . Viszont a cső tisztítását szárítását ne hagyd ki !
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) luluzulu válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Csinálj magadnak csőkígyót majd valahogy dobozold be. Olcsóbb és egyszerűbb megoldás nem nagyon van szerintem. Kb 2000 óra van az enyémbe fűtés üzemben. 42-fokos előre menő vízzel kb 24bar nyomás R22. Nem olyan nagy áramlással 50W-os keringgető szivattyú. 3x4m 6mm rézcső párhuzamosítva.(Ennyi cső volt a gyári beltériben is)

Hűtés üzemben már kicsit kacifántosabb. Nyáron próbálgattam több kevesebb sikerrel. Hozzá adtam még 4m-ert így most 4x4m-van. Nagyon gyorsan le esik a szívó nyomás 3-bár körülire 15-fokos előre menő vízzel. Úgy hogy a szívó ág szépen végig be van fagyva bár nem kellene hogy probléma legyen a túlhevítés stabil 3-4 fok, eddig nem is volt baj kb 200óra után.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2022
(#) zuzu16 hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Vettem egy klímát, de csak utólag olvastam, hogy a könnyűszerkezetes házak esetében nem tanácsos a falra szerelni a külső egységet a zaj miatt. Nekem a ház körbe van ültetve húszéves bokrokkal, nem szeretném kivágni, de a falraszerelés miatt sem vagyok nyugodt.

Fa könnyűszekezetes házam van. Megkérdeztem a ház építőjét a falra szerelésről és ő ezt mondta: Ha a szerelő csavarszárat rezgéscsillapító gumi hengerrel el tudja választani a fém konzoltól akkor nem ad át rezgést.A konzolnak 4 ponton rögzítve a falsíkra kell feküdnie.

A klímaszerelő azt mondta, hogy szerinte borzasztó hangos lesz akkor is, ha így teszi fel.
Van erről valakinek tapasztalata? Csak a csavarszár és a fémkonzol közé kell gumi vagy a konzol és a fal közé is?

Műszaki dolgokhoz kevéssé értő nő vagyok, minden tanácsnak örülök.
(#) kaqkk válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Csináltass lakatossal egy 4 lábú állványt és arra rakasd a kültérit .
(#) teglascs válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Úgy nem lehet megoldani, mint én, a csatolt képen?
(#) zuzu16 válasza teglascs hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Az a baj,hogy a ház mellet végig nagy növények vannak.

A szerelő azt mondta, hogy a külső egységtől egy méterre semmi se lehet. Tehát nem fér el földre rakott állványon, és alul se.

Ezért reméltem azt, hogy talán van olyan megoldás, amivel a házfalra a tető alá lehet rakni úgy, hogy nem rezegteti a falat.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2022
(#) teglascs válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Értem.
Van sokféle rezgéscsillapító, mindenféle "gumibak", amikkel meg lehet esetleg próbálkozni, hátha.
Sajnos hogy tényleg jó-e, azt csak az fogja eldönteni, ha már fent lesz a helyén a gép, és elindítjátok.
(#) kaqkk válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Akkor magas állványra kell tenni , semmiképp ne érjen a falhoz , az új inverteres klímák már nem "reszketnek" annyira mint a régi on-of rendszerűek de még így is zúgni fog ha a falra vagy a tetőre kerül .
(#) boxtif válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Nem értem mi a probléma. 20 méterre is el lehet tenni a kültérit a beltéritől.
A bokrok előtt nem fér el, vagy máshol?
Azok a bokrok annyira értékesek, hogy inkább szívsz vele?
Lehet tetőre is rakni..
A könnyű szerkezetnél az a baj, hogy a falat berezgeti, és dorombol neked. A másik, hogy nem lehet stabilan rögzíteni, csak a gerendához, ha tudod hol van.
(#) boxtif válasza teglascs hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Van direkt klímás gumibak...
(#) kaqkk válasza boxtif hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Könnyűszerkezetes háznál nem ér semmit a gumibak ...
(#) boxtif válasza zuzu16 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Amúgy lehet gumit tenni mindenhová, csak ha nem japán klímát vettél, rezegni fog a fal, valószínűleg.
De minden megoldható, persze látni kellene, legalább képek a környékről..
(#) boxtif válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Attól függ, mire. A cső beviszi, konzolon szinte semmi nem megy át. Megfelelő gumibak kell hozzá. Gyártatom, direkt.
(#) kaqkk válasza boxtif hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Idézet:
„szinte”
Ez a kulcsszó lehet akármilyen gumibakod ha a falszerkezet rezonanciája megegyezik a kültéri rezonanciájával , márpedig ez mai inverteres klímáknál bármikor előfordulhat . Változik a fordulatszám így a rezonanciafrekvencia is .
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2022
(#) habazutty válasza boxtif hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Megmutatnád milyen amit gyártatsz?
Következő: »»   99 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem