Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos roller
 
Témaindító: Gory, idő: Máj 20, 2006
Lapozás: OK   19 / 22
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 28, 2022 / 1
 
Épül a rollerem, és egy konstrukciós hiba folytán most hátra felé megy.
A képen látható motor fogja hajtani. Van-e lehetőség a motort fordított polaritással a vezérlőre kötni.
Akkuról működik polaritás cserével.

_SZF2395.JPG
    
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
Közben kaptam választ. A vezérlőn a 006 hiba kód mit jelent.
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 28, 2022 /
 
doc green eks 66 roller hibája: Feltöltött akkunál teszi ezt: Megy kb 15 métert, meg áll kijelző kikapcsol.
Lehet újra indítani de a hiba ismétlődik. Mi lehet a hiba oka?
(#) bbalazs_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Kicsit alaposabban kellene körüljárni a hibát, tesztelgetni.
A hiba mindig előjön vagy csak véletlenszerűen? Korábban nálad jól működött-e?
Ha pici gázzal, levegőben levő kerekekkel próbálod akkor jó-e?
Ha nem csontra töltve próbálod? Függ-e a töltöttség mértékétől, hogy mikor (hány méter után) hibázik? Próbáld feltöltve, bekapcsolva állva hagyni jó ideig, utána van-e változás (időfaktor vizsgálata).
Próbáltad-e már szétszedni legalább a vezérlőt?
De szerintem az ilyen jellegű hibák 90%-a valamilyen kontakthiba, vezeték-kidörzsölődés, odaér valahova, stb.
(#) rzoltan19 hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Üdv. Segítséget szeretnék kérni, hogy van egy kínai elektromos rollerem. A problémám az lenne, hogy terhelésnél a feszültség 29v ról leesik a feszültség 24v re. Ilyenkor eléggé erölködik a roller. Az akku cellakat külön külön megmértem 20 ohmos ellenállással terhelve, úgy két tizedet esik a feszültség, úgy tudom ez normális. Valami ötlet hogy ez miért van, vagy ez ilyen és kész? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza rzoltan19 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Hány voltos az akku eleve? Nem 36 véletlenül? Mert annak feltöltve 42 körül kellene lennie.
De ha csak 8 van sorbakötve, akkor is 32 körül illene lennie a fesznek.
Lehet, hogy itt csak 7 van sorban? Olvasd el, mi van az akkura írva és ha 7s4p vagy 5p/6p, akkor nem szóltam.
A terhelés közelebb van a 2 Ohmhoz, mint a 20-hoz...
50W-al csak épp vánszorogna egy roller. A rendes indulásnál simán felkap vagy 200-at és akkor még nem is húztad rendesen.
Szóval első körben akku, szerintem. Már ha hozzá való egyáltalán.
Ez nálad működött valaha rendesen?
(#) uniman válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Az akkucellákat külön-külön terhelte a 20 ohmos ellenállással...ha jól olvastam.
De tény, hogy sok az ismeretlen tényező...
Az én 8S2P meg a 7S4p akkuim címkéi mellékelve.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2022
(#) rzoltan19 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Üdv. Az van ráírva hogy 29,4 volt, a hozzá tartozó töltőn is ez áll. Hozzám úgy került hogy kb 5 métert ment és kikapcsolt. Az akku pakkban 2 hibás cellát kicseréltem most megy. A motoron is 24v van.
(#) rzoltan19 válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
A 2. Képet elnézve a 24voltost kell 29.4v vél tölteni? Lehet hogy a töltő kicsi? Az akku feszültsége 29.4v a motor és a motorvezérlő 24voltos. Terhelésnél a kijelzőn 23 volt van kb. Az akku töltöttségi ikon leesik 1 csíkra. Ha a kerék levegőben van akkor a jelenség nem tapasztalható. Köszönöm
(#) bbalazs_ válasza rzoltan19 hozzászólására (») Márc 23, 2022 / 1
 
Ha a töltő árama kicsi, akkor tovább tart, de teljesen feltölti. Ha a fesz kicsi, akkor nem tölti fel eléggé. Nálad szerintem egyik baj sem áll fent, hiszen írtad, hogy feltöltve 29V. A BMS sem lehet ludas, mert akkor tiltana.
Próbáld ki egy biztosan jó akksival, akkor közelebb leszünk.
Ezeknek a rákfenéje 90%-ban az akku.
(#) nagy hoho válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Kicsit elvesztem. Terheletlenül forog, tökéletes. A vezérlő most lett beépítve, korábban nem volt próbálva. A vezérlőt nem szedtem szét. Olvastam, hogy akkor is jelentkezik a gond ha az akkupakkban néhány hegesztés elengedett. Most ott tartok, hogy egy másik akkuval fogom kipróbálni ha lesz időm, mert az a legkevesebb.
Közben van egy másik gond egy másik épített rollerrel. A gyújtás kapcsoló elfordítása után teljes fordulattal forog a motor, a gázkarra nem reagál. Másik gázkarral is ugyan ez. Szétszedtem az elektronikát kimértem minden alkatrészt -az ic nem- minden jó. Egyszer már ellett indítva akkor semmi baja nem volt.
(#) bbalazs_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Így van, hibás akku is okozhat ilyet, ilyenkor terhelésre nagyot esik a fesz, pillanatszerűen. Kimérni nehéz, oka simán lehet az, ami írtál.
Az embernek vagy pénze van több vagy ideje. Ha megéri hobbiból foglalkozni vele az jó, de a megoldás nem garantált. Ha eredmény kell gyorsan, akkor a pénzt kell elővenni

A másik hibára:mintha már lett volna ilyen hiba valakinek, az egyik vezérlő szál (talán pedálfordulat-érzékelő?) volt rosszul bekötve/nem volt bekötve.
Az a baj a kínai vezérlőkkel, hogy ahány bejön, annyi fajta - nemcsak hardweresen, de a progi is más - van, amelyik tanítható és van, ami más extrákat tud. Leírás talán van hozzájuk - kínaiul
Esetleg a szétszedett vezérlő alaplapján a vezeték tövéhez oda van szitálva, angol rövidítéssel, hogy kb mire jó. De nem garantált, hogy a programba is beleimplementálták.

Én pont ezért használok saját építésű rollerhez saját progit (hoverboard meghajtó elektronika, GitHubos, Emmanuel Feru- féle motormeghajtás, módosított főprogram), mert ott pontosan tudom, hogy mi történik belül és tetszőlegesen alakíthatgatom.
(#) nagy hoho válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Második részhez: Már egyszer ki volt próbálva akkor működött. Aztán befejeztem a vezetékezést
és jött a hiba. de az az érdekes, hogy másik gázkarral sem működik. Pedig csak az akku, motor, gázkar van bekötve.
(#) bbalazs_ válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Az is lehet hiba. pl. egy madzag, aminek vagy test vagy táp kellene pluszban. Van ezeken minden vacak, fék, riasztó, tanító vezeték, stb.
Valami minimális leírás van-e róla? Amikor vetted, legalább egy webcím rajta volt valami cetlin? Ott fel szokott lenni sorolva, hogy mit tud. Ha szétszeded, akkor a panelon levő jelölés is kiindulási támpont lehet.
(#) hongabor hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok. Szeretném kérni a segítségeteket. Van egy Nitro Scooter EX1000 esem és olyan problémája van, hogy ha gázt adok egy kicsit megmoccan és annyi neki. Feltettem padra a rollert, hogy mit csinál terhelés nélkül. Csak nagyon lassan pörgeti a kereket amit ha meg fogok kézzel meg is áll, plusz magától is megáll pár másodperc múlva. Amikor a motor nincs bekötve a kimeneti feszültség 27V körül mozog, viszont másik esetben amikor visszaszúrom a motort csak 5Vot mérek. Esetleg tudja valaki, hogy mi lehet a gond és tudna is segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza hongabor hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Első körben próbáld ki másik - akár kölcsön - akkuval.
Hivatalosan hány voltos a rendszer?
(#) hongabor hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Az az igazság, hogy már másik aksi van benne és 36Vos.
(#) bbalazs_ válasza hongabor hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ennek fényében a 27V és főleg az 5V eléggé karcsúnak tűnik...
Motorok szenzorosak? Ha üresen próbálod kézzel tekerni, könnyen forog-e?
Melegszik-e valami a vezérlőben?
(#) bbalazs_ válasza hongabor hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Hol méred ezeket a feszültségeket?
Gázkarból kijövő jel rendben van? Fék rendesen működik? (ha véletlenül aktiválva van, szerintem tiltja vagy lassítja a vezérlőt)
(#) majerlaszlo hozzászólása Máj 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen bldc vezérlő. (Mellékelt fotó) Esetleg csatlakozó kiosztást tud valaki ehhez a típushoz? (A betap, és a motor csatlakozás egyértelmű az LCD csatlakozasra lennék kívancsi)

Válaszokat és észrevételeket előre is köszönöm!
(#) Fats Domino hozzászólása Máj 18, 2022 /
 
Jó napot mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalat szerint melyik az előnyösebb? Az első vagy hátsó kerék hajtású elektromos roller?
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Máj 18, 2022 /
 
Tapasztalatom nincs, de ha belegondolok, a hátsó kerék fix a vázhoz, nem kell a kábelnek mocorognia, míg ha alul van az akksi, akkor az első kerékhez nagyon hajlékony drót kell hogy birja a kormányzást... persze ha a kormányban van az akksi akkó nem szóltam
A kocsim hátsó ajtajában pl rendszeresen törik a kábel, nem bírja a nyitogatást
Hajtás szempontból lehet jobb az első hajtás, mintha az autóknál is ez lenne az elterjedtebb
(#) bbalazs_ válasza pipi hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
A súlyeloszlás miatt, az indulásnál jobb a hátsó hajtás, az utazásnál inkább az első. Az első hajtásnál jobban kopik az első kerék a sok kaparás miatt. A kábelek egy szép lírába hajtva tökéletesen bírják a sok hajtogatást. Persze ha bent a vázban akarják vezetni, akkor törhet.
(#) Steve50 hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Gyermekem Sencor Scooter One rollere hibásodott meg. (Nem először, de korábban garanciában járt 3-szor szervízben. (Egyszer ugyanilyen hibával.) Garancia után nem küldeném kapásból szervizbe.
Jelenség: Bekapcsoláskor felvillan a kijelző, csippan egyet és ki is kapcsol. Ezt pár perc után lehet vele  megismételni addig se kép se hang. Akku feszültség 38 volt, de a 42 voltos töltőt rádugva nem indul el töltés. Csatlakozókat, vezetékeket átnéztem, átmozgattam, nem találtam hibát.
Merre keressem a hiba forrását? Mit mérjek, ellenőrizzek ilyen hibajelenség esetén?
(#) Remci válasza Steve50 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Szerintem elõször mérd az akku feszültségét üresben hogy mennyi, majd hagyd rajta a müszert és úgy kapcsold be, hogy mennyit változik. Én arra gyanakszom, föleg ha nem indul el a töltés sem.
(#) Jani1983 hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Üdv mindenkinek.Van egy ( kínából) elektromos rollerem.elég hamar jelentkezett az a probléma , hogy ha félig lemerült akkor egyszerűen kikapcsolt. A gázkaros kijelzőn( tf100) az első pár alkalommal e-006 hibakód ( nincs komunikáció a vezérlővel)jelent meg mielőtt kikapcsolt volna. Bekapcsolni nem lehetett csak úgy ha rádugtam a töltőt.Ilyenkor el is kezdett tölteni de ugye az aktuális fél tóltöttségről.Ekkor a bms vezérlőre gyanakodtam . Vettem is egy nagyobbat , gondoltam az nem baj .( Az akksi 13s/4p -s, tehát 48 volt ami 52 mert egy cella 4 voltra van töltve , és maximum 15 A -os) A benne lévő bms vezérlő az 20 amperos. Így egy 25 amperost vettem bele a vezetékeket jelzés szerint ugyanoda forrasztottam..A hiba nem múlt el. Viszont a képernyőt nem lehetett kikapcsolni sehogysem. Akkor a vezérlőre és a tf100-ra gyanakodtam. Vettem egy 450w -os vezérlőt( ezelőtt szerintem egy 350w-os lehetett benne mert méretre is kisebb volt mint amit vettem) a hozzá tartozó tf100-al. Egyébként a motor elvileg 48V/500W, rá is van írva. A hiba hogy kikapcsol továbbra se múlt el. Ekkor csak szétszedtem az akksit , és kiderült hogy 24 voltnál a cella ( 4 darab 18650 es akksi) zárlatos volt , kicseréltem így mostmár újra 52 voltot mutat . Fel is töltött ahogy rákötöttem a vezérlőt és rádugtam próbából a töltőre.
De mármeg csak úgy forog a motor és úgy működik a kijelző ha rá van dugva a töltölő. Viszont nem tölt mert teljesen fel van töltve .... Szóval értetlenűl állok az egész előtt. Új bms vezérlő, akksi kijavítva, új vezérlő és a hozzá tartoző kijelző, de mégse kapcsol be a rendszer , csak akkor ha rádugom töltőre ... Akkor viszont megy pörög , egészen 58 km/ h felpörög üresjáratban, mégcsak meg se mozdul a töltöttségjelzés , tehát minden jónak tűnik, de ahogy lekötöm a töltőt azonnal kikapcsol a kijelző és megáll minden....Lenne a vezérlőn valami visszajelző csatlakozó ? Egyébként csak az akksi kábel, a motor táp és a fázis kábelek, meg a tf 100 nak a dugója lett összekötve , meg még a hall szenzor mert ezek egyértelműek, és elvileg működéshez elegek. A többi mint lámpa , féklámpa, fék stb , még nincs bekötve.A melléklet mutatja a vezérlőt, de azon semmi különleges nincs.... Bocs kicsit hosszú lett Valakinek valami ötlete , hogy mi lehet a gond ?
(#) bbalazs_ válasza Jani1983 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
BMS hibája van. Vagy a fet-ek vagy az érzékelő.
Már ha tényleg jók az akksik és nincs közöttük kakukktojás.
(#) Jani1983 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
De ha bms hibája van akkor miért töltött fel az akksi ? Ráadásúl ez új bms vezérlő, és a régivel is ugyanez a probléma, 2 bms vezérlő is rossz lenne ?
(#) bbalazs_ válasza Jani1983 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
A bms dupla védelmet hasznàl, külön tudja blokkolni a töltést ès a kisütést.
A másikban igazad van, nem olvastam el figyelmesen.
Csereakkut tudsz szerezni?
Meg azért én bekötném az összes madzagot, ahogy volt.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) Jani1983 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 17, 2022 /
 
Á másik akksit nem tudok szerezni főleg nem ilyen teljesítményűt és feszültségűt mostmár hogy megvan a bekötés be kötök mindent , de ezelőtt működött az alap vezetékek bekötésével...
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem