Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1015 / 1116
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Én ugyan nem IP szűrésről beszéltem, de ha már emlegetted, nem te vagy az első ezzel a gonddal.
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
nincs ilyen lehetőség rajta csak usb csati.
(#) antikzsolt válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
fizikailag fér hozzá és már tud olvasni.
(#) villanyipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Maratás álló fekete lakkfilc a jelszó sorában, plusz egy kicsi bezárható ultra vékony szekrényke hogy a jel is kitaláljon és többé nem olvassa le
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 14, 2022 / 1
 
na megvan a megoldás, szakbarbár előjött belőlem és csak úgy lájtosan lekaptam a műanyag borítást a kijelzőről és a rajza plimerizáló(?) fóliát leszedtem a fenébe. nem látszik semmi felirat csak szép fehér folt. szoftveresen nem lehet tiltani így marad a mechanikai titkosítás.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Igazán a HW titkosítás is jó, és később kevesebb magyarázkodásra szorul, mint utána, hogy miért fejszével vágtad le kiscsajt a Facebookról.

token.jpg
    
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Egy zárható műanyag IKEA-s dobozka (ha átlátszó akkor a kijelzőt szigszalaggal leregasztani) egyszerűbb lett volna.
(#) Suba53 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Most nézegettem ezt az eszközt. Ez nem is router, csak egy mezei mobil hotspot.
Ezek szerint neked nincs is vezetékes interneted?
Amiket itt írogattunk, az mind normál routerekre érvényes.
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Így van néhány funkció meg is volt benne található de nem igazán volt egyűtmüködő az eszköz.
(#) Tomi20 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 2
 
Már csak arra rá ne jöjjön, hogy polarizált napszemüvegen keresztül látható lesz a kijelző bizonyos szögben.
(#) antikzsolt válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Hát akkor így jártam mást nem tudok tenni a jelenlegi tudásom szerint mint hogy kifúrjam
(#) vladcepes válasza bbb hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Köszönöm!
Későre olvastam el, közben újra húztam a Windowst,
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Néha nem tudom, hogy egy nappal le vagy maradva vagy kinek válaszolsz, de kb azt mondod el nekem, amire válaszoltál.
(#) hifipeter hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok. HP laptopom van. A problémám, hogy se a Messengeren, se Skype-on, nem megy a mikrofon, de a Skype Hívás ellenőrző funkciójában van hang. Rábeszélek, vissza játszák. A kijelző is megy, de a beszélgetéseknél már nincs hangom. Mi lehet a probléma ? Win.10 van rajta. A válaszaitokat köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) Suba53 válasza hifipeter hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Nézd meg a gépházben a system oldalon a hang beállításoknál, hogy az audio bemenet mire van állítva.
(#) hifipeter válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Microphone ( High Definition Audio Device ). Ebből kettő is van, meg van egy SPDIFF illesztő. Egyiken se megy, Ez alatt van a mikrofon tesztelése kivezérlés jelző csíkja, ami hangtól függetlenül önálló életet él. Ennek maximális kitérése 20 %, olyan, mintha csak zajt mutatna.
(#) antiktelefon válasza hifipeter hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Ez sokat nem jelent. Rakd fel a hangkártya driverét újra, még ha nem is az a baja, akkor újra detektálja az eszközöket és lehet előkerül és sosem ért a windows által találtnál jobb driver. Eszközkezelőben tulajdonságok, hardverazonosító alapján microsoft update catalog oldalán találsz hozzá. Az spdif az biztos nem mikrofon és laptopon szokatlan is mint bemenet vagy akár kimenet...
Fejhallgató nincs bedugva? 1 vagy 2 jack aljzat van rajta?
(#) Suba53 válasza hifipeter hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
A legfrissebb driver van fent? Szoktad rendszeresen frissíteni a windowsodat?
(#) Inhouse válasza hifipeter hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Keresd a keverőt, lehet le van némítva a mikrofon.
(#) hifipeter válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
SPDIF Illesztő, a kimenet ezzel megy, külső DAC-al, de a 2 mikrofon bemenet mellé ezt is kiírja. Ha rámegyek, akkor a kivezérlési csík eltűnik, addig össze vissza ugrál, mint ha zaj lenne. Az oldalsó analóg bemenete nyitva van, attól lehet zaj szerintem. Bal oldalon van fejhallgató, és mikrofon bemenete, meg hátul vonal szintű bemenet. A gép 2 hónapja szervízben volt, a hibáit megcsinálták, és rátették a Win. 10-et. Azóta most kellett volna a mikrofon. Csak azt nem értem, hogy a Skype hívástesztelő szolgáltatásánál van hang oda-vissza.
(#) hifipeter válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
2 hónapja szervízben tették rá a Win.10-et, volt más baja is, azért vittem be.
(#) Suba53 válasza hifipeter hozzászólására (») Aug 16, 2022 / 2
 
Próbáld meg külső mikrofonnal, hogy az működik-e rendesen.
Attól, hogy a szervíz rakta rá a win10-et, még nem biztos, hogy lelkiismeretesen minden macerát végig csináltak vele.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 22, 2022 /
 
Néhány asztali ikonon megjelent egy pici "fehér körvonalú zöld körben fehér pipa jel" ikon. Rendszer: Windows 10 Pro. Mi ez és ki lehet-e kapcsolni?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Mi a fájl kiterjesztése? Ehhez a kiterjesztéshez milyen program van hozzárendelve? Na annak a proginak az ikonját látod.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
OneDrive
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Az a zöld kör a pipa jellel a kérdés, hogy mi ez, és miért jelent meg, mert szeretném eltűntetni. Amúgy amit példának hoztam mutatóba, az egy közönséges txt.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Olvasd el a linket, amit írtam!
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Bezártam a OneDrive-ot és a feladatkezelőben az "indítás" fülön letiltottam. Olykor kissé pofátlanul képes megtenni dolgokat a Win10 mikor frissít... Remélem, hogy a következő rendszerindításnál már eltűnik ez a kör ikon...
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Tényleg borzasztó dolog ez van benne egy tök ingyenes adatmentő funkció ahová a file-okat amiket bepipáltál screenshotokat stb elmenti és nem tud elveszni mikor elszáll a pc, komolyan nem értem az ilyen ötletek kitalálóit miért nem égetik meg...
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
A zöld alapú pipa egy attribútum, a mentett állapotot jelenti.
Következő: »»   1015 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem