Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   561 / 580
(#) fastaction válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 4, 2022 / 1
 
Működik! Köszönöm szépen ! Az ajtó eddig nem nyílt ki , de remélem , hogy, csak a gumihoz van dagadva. Két évet állt.
(#) fakezű válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 6, 2022 / 2
 
Végül nem tettem bele szilót, csak alaposan megtisztítottam a tömítést és a helyét, illetve bekentem szilikonzsírral. Idáig még úgy néz ki, hogy nem szivárog sehol. Mondjuk még csak másfél hete lett összerakva.

Egy jó tanács még azoknak, akik a képen látható típusú olasz, utángyártott dobtengely készlettel újítják fel a dobot. A csomagban lévő csavarok hosszúak, ezért az alátétek nélkül kell felcsavarozni a tengelyt, és a meghúzás után még az anyán túllógó részt is le kell vágni. Különben bele fog érni a dob műanyag házába.
Bővebben: Link
Az a baj, hogy ha nincsenek levágva a csavarok, először nem is tűnik rossznak, amíg csak kézzel összefogod a műanyag dobházat, és megforgatod benne a dobot. Aztán összecsavarozod, és annyit összehúz a dobházon, hogy megszorul benne a dob. És akkor lehet szétcsavarozni a házat, és kezdeni elölről.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2022
(#) tothgyula válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
T! Josi777! Köszönöm a választ,még egy gondom van.A ZANUSSI ZWP581 typ. mosógépem motorjának (Nidec)szénkeféit cserélném ki.A kefetartóhoz kemény forrasztással van kötve a régi kefe.Az új kefe rézsodratát hogyan tudom hozzákötni? Nyilván lágyforrasztás nem jöhet szóba. Köszönöm.
(#) még1MbR válasza tothgyula hozzászólására (») Aug 6, 2022 / 1
 
Miért nem jöhet szóba? Saját mosógépemben így üzemel, szerintem nincsen ott olyan magas hőfok, hogy megolvadna.
De most már kíváncsi vagyok én is, mit mond a szakember
(#) Dino71 válasza tothgyula hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 1
 
Én simán csak átdugom a kefe vezetékét a szénkefetartó sarujának a lyukán visszahajlítom a vezetéket 2-3mm t és rátolom a sarut azt jó napot. Nincs ott akkora áram, hogy gondot okozzon.
De nyugodtan forraszthatod is a meghajlított saru rész tövébe sose fog leolvadni normál körülmények között.
(#) tibec válasza tothgyula hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 1
 
Szia! Nyugodtan forraszd meg, jó lesz úgy. Már sok gépnél csináltam, soha nem volt gond.
(#) tothgyula hozzászólása Aug 7, 2022 / 1
 
T! még1MbR,Dino71,tibec! Nagyon köszönöm a válaszotokat.Így megnyugodtam,hogy a lágyforrasztás is biztonságos lesz.
(#) Matt325m hozzászólása Aug 12, 2022 /
 
Sziasztok,

Talán tudtok segíteni…

Van egy Bosch elöltöltős mosogatógépem aminél az a hiba, hogy nem forgatja a dobot.
Centrifuga programban néha mozdít/lök egyet-egyet a dobon, mintha érintkezési hiba lenne, de vezetékeket szintén kimértem és teszteltem, program végigfut, csak a motor nem forog.
A motort kimértem, szénkefék újak, 12v-ról direktben szépen megy, dobot is hajtja.
Szíjat levéve forog a vezérlővel is (nem szorul a dob).
Ház sarkában lévő kondenzátor szintén jó.
Nagyon panelgyanús, így azt szétszedtem, külsőleg nem látszik rajta ártalom, ellenállások nem szakadtak. Nem tudjátok esetleg, hogy melyik egységek kapcsolódnak a motor működéséhez?
Bármi ötletet, segítséget szívesen fogadok .
(#) Temela válasza Matt325m hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 2
 
Üdv!

Ellenőrizd a triakot is... (gyakori hiba, persze általában zárlatos lesz, de ki tudja...)
(#) zolika60 válasza Matt325m hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 2
 
A reléket nézd meg.
(#) Matt325m válasza Temela hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) Matt325m válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Köszönöm, ezeket is meglesem majd, leghamarabb jövő hét vége felé fogok hozzáférni a géphez,
majd megírom, hogy mire jutottam.
Ha esetleg bárkinek, bármi ötlete támadna a fenti hibajelenség
kijavítására, azt nagyon megköszönném.
(#) torokj hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Üdv!
Electrolux EWT10110W felültöltős mosógép 51 hibát jelez,motor triac zárlat.
Érzékeny a triac típusára?Milyen van benne gyárilag?Milyen helyettesítőt lehet beletenni?
Köszönettel
torokj
(#) Josi777 válasza torokj hozzászólására (») Aug 24, 2022 / 2
 
Egyáltalán nem érzékeny a triac típusára. Bármilyen 16A-es, legalább 600V-os triac megfelelő. Pl. BT139, BTA16.
(#) Busz hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Bosch wab20262by/32 mosógép, most járt le a gari kb, nyikorog a dob mert a gumiban szorul.
Olyan mintha tojás lenne a dob szája és üt, a gumit meg ledarálta. A csapágy nem lötyög, túlterhelve sem volt sose.

A képen a megégett gumidarabok vannak benne.

Ez miért történhetett és mit lehet vele kezdeni?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
(#) palko0125 válasza Busz hozzászólására (») Aug 25, 2022 / 2
 
Szia!
Ha a csapágy nem lötyög és nem zörög, akkor valószínűleg a 3 ágú csillag (ami összeköti a dobot a tengellyel) kezd eldeformálódni. Nagyon rossz minőségű, valamiféle spiáter anyagból van és konkrétan a mosószer megeszi.
Üdv, Palkó.
(#) Busz válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Nem kottyan, nem zörög.


Szétlehet ennek szedni a dobját egyáltalán, kapható hozzá csillag?
(#) még1MbR válasza Busz hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Ha felülről bele tudsz nézni a gépbe, meg tudod nézni, szétszedhető e az üstház.
A szétszedhetőnél csavarokkal van összefogatva. A ragasztottnál nincsenek csavarok, maximum a csavarhely öntések nyoma van ott.
(#) uniman válasza Busz hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
20-35 ezer a dobcsillag...Bővebben: Link ...plusz a gumi. Meg ragasztott az üst De egy oválist meg lehet mérni...
(#) Josi777 válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 26, 2022 / 2
 
Nincs jelentősége, de én úgy tudom, hogy az üstöket nem ragasztják, hanem tükörhegesztéssel rögzítik egymáshoz a két felet.
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Áááá .... van EZ olcsóbban is. Ezek szerint mintha szerelhető volna vagy minek adna el alkatrésznek egy ragasztott üstöt .... hacsak nem a dobbal együtt adja, mert az viszont nincs feltüntetve.
(#) Josi777 válasza Busz hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Nem szétszedhető, pontosabban gyárilag nem szétszedhető, mivel hegesztett (NEM ragasztott!) az üstje. Az E.Nr. alapján nem kapható hozzá külön se dob, se dobcsillag. Csak azokhoz a típusokhoz lehet kapni, amelyeknek az üstje oldható kötéssel van összerakva.

bosch.png
    
(#) VIM válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Szia! Hát ez rossz hír a kérdést feltevőnek de volt már itt hasonló gyárilag hegesztett üst amit kettévágtak ügyesen fémfűrész lappal (ami nem sok anyagot forgácsol ki) és majd a dob felcsillagozása után kétkomponensű ragasztóval összegyógyítottak és a széleken csavarokkal lebiztosítottak. A kérdés csak az, hogy Busznak van e kedve ezzel bajlódni, a sikert megkísérteni.
(#) stenglt hozzászólása Aug 26, 2022 /
 
Szervusztok,

a Hüllő Kft, XX, kerületben profi módon kettévágja és össze is hegeszti az üstöt (autó lökhárítókat javítanak) csak kérdéses a dobcsillag beszerzése.
(#) Josi777 válasza VIM hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
A (volt, mivel el lett adva) Pongrácz Kft csinálta rég óta az üstök szétvágását és összehegesztését, valamint pont ehhez a sorozathoz volt nekik saját gyártású rozsdamentes csillagjuk. Nem olcsó mulatság és kellően felszerelt műhely nélkül nem érdemes hozzálátni.
(#) tibec hozzászólása Aug 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek, egy Candy Go W4650-86S tipusú mosó-szárítógéppel kapcsolatban. A jelenség az, hogy a kapcsológomb bármelyik irányba történő elforgatásával, bezárja az ajtót, azonnal indítja a szivattyút, és kapcsolt helyzetnek megfelelően a vízbeeresztő szelepet, vagy a szárító fűtőszálát, miközben a kijelzőn semmit nem jelez, teljesen sötét. Majd, ha a gombon fordítok, leveri a FI relét, de csak azt. Ha leveszem a bemenő test vezetéket, akkor eljut addig is, hogy centri programon rántásszerűen megindul a motor egy pillanatra, majd pár másodperc múlva ismét rántásszerűen felpörög. De ezeket a start gomb megnyomása nélkül, azonnal csinálja. Mi lehet a gond, hol kezdjem? A vezérlőpanelon nem látható semmilyen sérülés, a kezelőpanelon szintén nem.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) franky710 hozzászólása Szept 6, 2022 /
 
Sziasztok Szakik!
A mosógép Indesit ITWA 51052W a szivattyú jelzőfény világít pirosan és nem centríz és ömblít, mi lehet az oka! Az alsó szürő kitísztítva!
Köszönettel : M. Feri
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Szia! lefolyórendszer dugulása a üsttől egészen a falban lévő szifonig. Esetleg szivárgó áram test felé a fűtőszálban.
(#) antikzsolt válasza franky710 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
nemrég én is így jártam. pumpált folyamat. nekem leszakadt a vízszint érzékelő a helyéről és fejre állt. Nézd meg te is. Nekem egy gyors kötöző volt a javítás. Sajnos a műanyag eltört ahová be volt ékelve.
(#) franky710 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Köszönöm megnézem!
Következő: »»   561 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem