Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Varrógép elektronika
Lapozás: OK   8 / 10
(#) vargaf válasza poda hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
A tekercs és a kondenzátor csak zavarszűrő, nélkülük is használható a pedál. A lényeg a két porcelán hengerben lévő szén korongok, amik a változó ellenállást adják az indításhoz.
(#) erbe válasza poda hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
A tekercseknek a kondival együtt zavarszűrő szerepük van. Ha egyik tekercs megszakadt, kihagyod. Nem történik semmi. Ha feltétlenül cserélni akarod, PC tápokban bőven akad ilyen. De abban is előfordul, hogy kihagyják. Gyárilag.
(#) poda válasza vargaf hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Akkor dobjam ki a tekercset és helyettesítsem 2 kábellel?
Mi a hátránya ha nincs bennt tekercs és kondi?
Illetve ha mégis pótolni akarnám kb. mekkora induktivitású és áramú kellene? Ez két külön tekercs?
(#) vargaf válasza poda hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Így van, két kábellel helyettesítheted.
(#) mugab hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy van e valami jó megoldás a varrógép szabályozás tartományának átalakítására?

Naumann-nál tapasztalom, hogy sokkal jobb lenne, ha a maximum sebesség fele, vagy akár harmada lenne a mostaninak, és érzékenyebben lehetne szabályozni a lassú, épphogy csak haladó, elinduló
sebességtartományt, úgy hogy ne legyen harmatgyenge.
Van erre valami kitalált megoldás?
(#) vargaf válasza mugab hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Nincs sok értelme egy 90 W teljesítményű motorral szerelt varrógépet tovább korlátozni, mert az már a varrás minőségét is befolyásolja. Nem véletlen az, hogy a pedál teljesen lenyomott állapotában már a két vezetéket egy lemez összezárja.
(#) mugab válasza vargaf hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Akkor eszerint a megoldás az áttételezés változtatása lehet csak?
(#) vargaf válasza mugab hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Csak 50 éve foglalkozom a Neumann varrógéppel ( a feleségem varrónő ), de ez eddíg az ismeretségi körömben senkinek nem jutott eszébe, mindenki tudja használni a varrógépet a gyári megoldással.
(#) mugab válasza vargaf hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Ez igazán örvendetes.
Lehet, hogy a kezdők félelme ez a sebesség, bár elég összetett minta kézi varrásának kiváltása lenne a cél, és egyelőre egy pedálnyomásnál is nagy a túlszaladás veszélye, ezért merült fel a probléma...
(#) vargaf válasza mugab hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Kezdőknek ajánlott, hogy ne cipőben, hanem csak zokniban nyomják a talpat, úgy jobban érzékeli a pedált. Később már nem lesz gond.
(#) FAZ1 hozzászólása Feb 25, 2022 /
 
Én a Neumann klasszikus "grafitpogácsás" szabályzóját már egy jó ideje ki szeretném cserélni TRIAC-osra. Az elektronika megvan, de a bedobozolással még baj van. Nem igazán jön össze, hogy beférjen ...
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Pedig már szereztem üres pedálházat (illetve - régen abban is grafitpogácsák voltak), de még nem tudtam összehozni, hogy a pedál benne miként vezérelje az áramkör potencióméterét.
Ráadásul - hogy melyik potméter lenne bele a jobb - egy körforgós, vagy simán a tolós potméter?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2022
(#) mugab válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Nézd meg hogy csinálják pl. az autószimulátorokban a pedál érzékelést.
(#) Atti01 hozzászólása Szept 21, 2022 /
 
Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni egy textima varrógép motor(400W) átalakításában.
Jelenleg 3 fázisról üzemelel, de a motoradatlapja szerint működik egy fázisról is. Csatolt kép 20220901_201138.jpg.
A kérdésem az lenne, hogy milyen paraméterekkel rendelkező indító és üzemi kondenzátort vásároljak hozzá, hogy a legoptimálisabb teljesítményt tudjam elérni?
Tisztában vagyok hogy csökkenni fog a teljesítmény de ez nem probléma.

Esetleg ha valakinek volt dolga már ilyen átalakítással szívesen venném a hasznos tanácsokat.
Esetleg egy kapcsolási rajzot a bekötésre.
Jelenleg így néz ki. 20220901_200322.jpg

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
(#) uniman válasza Atti01 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Mutasd meg hol írják az adatlapján az "1 fázist" ! A 220 delta az nem az...

Motor.jpg
    
(#) erbe válasza Atti01 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Az áthidalásokat át kell rakni deltába és kell hozzá 25 µF üzemi kondenzátor. Rajzokat itt találsz.: 3f motor 1f-ról
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Az adatlap meg az adattábla nem ugyanaz.
(#) Atti01 válasza erbe hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Nagyon Köszi.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Azért megnézném mit írnak abban...meg azt is, hogy 230V/1~ -ról üzemeltetve mennyire csökken a DNK 134/2-M3 220/380V 400W-os motor teljesítménye...(Az "adatlapban" le van írva?)
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Én egy autótrafóval 300 V-ra emeltem a feszültséget, -vagy 30 éve, szintén Textima, ipari-, ment is mint a vihar, egy fázisról. (mai napig is)
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Nincs leírva, de néhányat átkötöttem az alatt a 14,5 év alatt, míg ruhagyárban voltam karbantartó. Természetesen gyengébb, de aki átkötteti, nem ipari tempóban akar dolgozni vele. Ehhez meg csak ki kell cserélni az ékszíjtárcsát kisebbre.
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Ez így van, mert megy, mint a veszedelem. Mondjuk az én gépemmel 2 profi varrt. (szabómester Nyúl és a szintén szabó barátom) Azok bírták a tempót.
(#) FAZ1 válasza mugab hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Még nem találkoztam sehol autószimulátorokkal. No meg - itt azért az elhelyezési méret is fontos. A pedálban viszont nem sok hely van!
(#) mugab válasza FAZ1 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Általában forgó potival van megoldva fogasíves áttétellel akár. Itt elég lehet a tövében a negyed fordulat is talán...
(#) McAdams hozzászólása Nov 17, 2022 /
 
Üdvözlet mindenkinek !

No hát lelkes amatőr hobbistaként megelégeltem, hogy a párom varrógépe időnként elindul magától....
Ez egy Pfaff ősrégi varrógép mely pedáljában valószínűsíthetően megtaláltam a két rossz alkatrészt.
Az azonosításban szeretnék segítséget kérni és esetleg ha van tippetek, hogy hol tudok alkatrészt venni az szuper lenne.
Fotókon a két bűnös
(#) ferci válasza McAdams hozzászólására (») Nov 17, 2022 / 1
 
Szia!
Ha ősrégi az a pedál, túl sok alkatrész nem lehet bent..
Biztos, hogy egy zavarszűrő miatt indul el magától? Ha megfelelően át( vagy ki )kötöd a nagyobbikat, normálisan működik a gép?
A másik darab milyen pozícióban van?
Nem tudod visszarajzolni?
(#) McAdams válasza ferci hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
holnap megpróbálom ügyesen szétfejteni!
(#) ferci válasza McAdams hozzászólására (») Nov 17, 2022 / 1
 
Egy fotó nem ártana a pedálról sem, mennyire ősrégi..
Ha a kisebb kondi átköti a szabályzó részt, akkor annak az időszakos zárlata okozhatja a megindulást, de a nagyobb biztos nem olyan pozícióban van.
(#) erbe válasza McAdams hozzászólására (») Nov 17, 2022 / 1
 
Egy ilyen pedálban, ha egyszer magától elindulna a zavarszűrő hibájából, meg se állna többet.
A szabályzó részben lehet a hiba. Képet kérünk!
(#) ferci válasza McAdams hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 1
 
Azt a barna kondenzátort kapd ki - elképzelhető, hogy az "köti át" a szabályzó részt, amikor éppen zárlatos. Kikapcsolás után megint jó egy kicsit, "öngyógyul" az előző zárlat helye, aztán újra zárlatos máshol...
Látod, milyen kapacitás érték van rajta, min. 250 Veff feszültségű és olyant vegyél/tegyél bele, hogy ne zavarja a környéket varráskor..
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem