Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1635 / 1670
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Tessék: youtube példa. De találsz bőven másikat is, ha rákeresel a wordclock kulcsszóra.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Félreérted a kérésem. Én nem általában látnék szívesen egy ilyet, hanem konkrétan ezt szeretném látni működni (és sajnos arra számítok hogy valamilyen idegen nyelven próbál majd kommunikálni).
(#) Josi777 válasza bbb hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 5
 
Ez magyar: Szó óra
(#) H2opok válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 21, 2022 1 / 1
 
Igen, Ez pont angol, de a magyar kiosztás is meg van már.
(#) StefuPeti válasza bbb hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
(Ezen kívül talán még franciát láttam, de nemigen van lefordítva más nyelvre.)
Szia.
Orosz órát láttam.

IMG_0501.JPG
    
(#) H2opok válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Kb. 12nyelven elérhető egy német shop ban, 1500 euro árban, 50x50cm es. Sőt rendelhető 1.8m x 1.8m es verzió is.
(#) djhans hozzászólása Szept 22, 2022 / 21
 
Sok idő után elkészült végre. 2A3 SE erősítő.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2022
(#) Vales válasza djhans hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Wow, Gyönyörű, biztosan szép a hangja is!
Gratulálok!
(#) djhans válasza Vales hozzászólására (») Szept 22, 2022 / 1
 
Köszönöm. Nincsenek benne méreg drága alkatrészek, alap Psvane 2A3B van benne de így is nagy részét hozzá a hangnak. Nekem jól szól.
(#) Ge Lee válasza djhans hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Ez melyik rajz szerint készült? SRPP a meghajtása? A kimenők szekunderének negatívjait miért kellett összekötni a táp GND-vel, illetve a házzal?
(#) djhans válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
6SZ3P szingli trióda hajtja. Azért mert ha átüt a primer-szekunder akkor a hangszóró kimeneten 300V fog lógni.
(#) kaqkk hozzászólása Szept 25, 2022 / 4
 
(#) Abukodonozo válasza djhans hozzászólására (») Szept 26, 2022 / 2
 
Mindig egy öröm látni a munkáidat! Nekem amúgy mindig van egy kis lelkiismeret furdalásom amikor nem teszek egy plusz szigetelőréteget a kábelre ahol átmegy a kifúrt sasszin
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2022
(#) Gafly válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
(#) djhans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 26, 2022 / 2
 
Köszönöm. Igen illene oda de nincsen. Egyébként 3mm vastag a lemez le van kerekítve, ha akarnám se vágja meg.
(#) andrÁSZ hozzászólása Szept 30, 2022 / 9
 
Üdv mindenkinek.
Végre elkészült a mikro trafó újrahasznosítás projekt!
Könnyen szét flexel hető volt. A vastest méretei miatt nagyon jól hozza a matekot, 1 V-ra első menet szám kettő! A nagy hely miatt szépen ki lehet alakítani a biztonsági trafó formát, bár a lemezelés miatt az örvényáramok azért dolgoznak.Kettő óra üres járat végére 40 °-ra melegszik a vastest!A szekundert 1,5-ös huzallal tekertem amit 4,8 A-rel terhelve 3-óra múlva az egész trafó 70-fokra melegszik fel ,áll be.Erősítőbe, tápegységben azért nem építeném be, de egyéb célokra mint például ebbe a medence porszívóba heti 2-óra üzemet bőven ki fog bírni. Természetesen a primert és újra tekertem . Üresjárati áramfelvétel 220mA. Az 5 A-es terheléssel 37 V-on mindössze 3 V esik, nekem ez belefér !Valószínű még kísérletezem a többi begyűjtött mikro trafóval is, csak egy hegesztő gépet kell beszerezni.
(#) Izeg. válasza andrÁSZ hozzászólására (») Okt 1, 2022 / 1
 
Szép napot!

Én anno csak mikrótrafóból tudtam tekerni,és mai napig megvan az összes bontott mikróm trafója. Én a szétflexelés után a lemezek hegesztési helyeit szépen lesimitottam, hogy ne tartsák ki egymast, majd EI módszerrel, felváltva lemezeltem össze, miután mindegyikre lyukat fúrtam 4-es csavarnak. Én a gerjesztést 0.8T-ra állítottam, sosem ment feljebb 40-45 foknál. Mai napig használom labortápban, erősítőben.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2022
(#) andrÁSZ válasza Izeg. hozzászólására (») Okt 1, 2022 / 2
 
Szia.
Ügyes vagy, jó ötlet az E-I lemezelés,és még lyukat is fúrtál rá!!!
A talpán lévő I-lemezekkel azért több meló van,ott van a négy pontos
ponthegesztés.Nem kevés idő lehetett!
Így tartós terhelés mellett sem melegedett 40-45 foknál melegebbre?
(#) Baxi hozzászólása Okt 2, 2022 / 33
 
Üdv Mesterek!
Elkészült, még nem 100%, de közzel járok hozzá.
Köszönet Mindenkinek aki segített a felmerülő gondokban
Amit tudni lehet/kell róla. Ez egy házi mozi végerősítője 11 csatorna (Atmos).
Erőforrás egy ~1,4KW-os toroid, 240e µF pufferrel (csatornánként 22e uF)
7 db ST151, +/- 60V változata, audio tranyokkal, 4db TDA7293, +/- 35V. Vezérlést pic végzi. Feladatai: végerősítők DC figyelése, indulást/leállás, hőfok függő ventilátor vezérlés. Illetve egy LCD és 11 led meghajtása.
Előlapon van 11db led, ami vissza jelzés is a csatornák állapotáról, a belsejében még van egy karakteres kijelző, ami írja/kijelzi a rendszer állapotát. Hőfok hűtőbordánként, ventilátorok sebességét, s a hibákat (remélem olyat nem fogok látni rajta ) .
Nagyjából 60m madzag van még benne, s jelenlegi állapotában 26kg a kicsike.
Az előlapról még hiányzik egy füstüveg lap
Nagyon sokat tépelődtem rajta hogy a 5.1 rendszerem hogyan legyen tovább fejlesztve Atmos-ra. (Valami hobbi kel, amire indokolatlanul sok pénzt el lehet költeni)
A mostani AVR-ek árai halandó embernek megfizethetetlen. Illetve rengeteg negatív tapasztalatot vissza jelzés olvastam fórumokon. Több hibájuk van mint nem. A valós teljesítményükről meg ne is beszéljünk. Na mindegy, ezért döntöttem e végerősítő megépítésénél és egy külön álló DSP-nél. Ég és föld lett a mozi, dinamika, hangzás stb. Nagyon sok munka,idő s pénz volt, de.....
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Izeg. válasza Baxi hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Ez csudijó,
A penelek tetszenek, a vezetékezés és elrendezés kevésbé. De ez rengeteg munka és pénz és idő. Jó, hogy az IC-k foglalatban vannak, sokat szamít a hangjuk(később lehet kisérletezni a cseréjükkel).

Valami hasonlóba kell kezdjek, ugyanis a 4 utas hangfalaim aktív meghajtásához 8 csatornás végfokra lesz sükségem.

Kellemes mozizást hozzá!
(#) Gabi75 hozzászólása Okt 6, 2022 / 21
 
Sziasztok
Ha már mikro trafó gondoltam rakok fel pár képet a ponthegesztőmről.
(#) sonajkniz válasza Gabi75 hozzászólására (») Okt 7, 2022 / 2
 
Szia!
Nagyon jól néz ki.
Esetleg publikus? Egy cikk a működéséről, felépítéséről?
(#) Gabi75 válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Szia!
Nem vagyok nagy szakértője a témának. Mindent információt innen a Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz fórum témákból szereztem be. A dobozt kínábol rendeltem az időzítő éramkörrel együtt. A trafó egy hibás mikróból bontottam. Vettem 1m hegesztő kábelt ez került a trafóra ami 2 voltot produkál üresjáratban. Röviden , tömören
(#) kaqkk hozzászólása Okt 18, 2022 / 13
 
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 19, 2022 / 4
 
A VFD-től szebb, talán a mai napig sincs...
(#) llaczo válasza Gabi75 hozzászólására (») Okt 19, 2022 / 2
 
Mikrohullámú trafósat terveztem én is csinálni, aztán az akkumlátoros verziót vettem meg. Oda viszont jó akksi kell. Úgyhogy most az autóhoz járok ponthefeszteni.
Rendeltem hozzá szuperkondenzátorokat. Meglátjuk jó lesz-e?
Szép alkotás lett.
(#) tiborati hozzászólása Okt 23, 2022 / 11
 
Készülődnek a karácsonyi ajándékok.

ZM650.jpg
    
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 23, 2022 / 9
 
Sziasztok!

Egy részben csupán összeszerelés, részben saját alkotást szeretnék bemutatni.

Mivel a régi TV-m bedöglött, vennem kellett egy újat. Bár hallottam olyan legendákat, hogy az alig néhány cm vastag, csaknem keret nélküli TV-nek szép, telt hangzásvilága van, nem igen hittem benne, így nem ért csalódás a Sokol rádió szerű hangminőségtől. Viszont tennem kellett ellene. Kihasználatlan hangfalam volt, meg még egy kevés pénzem. Vettem pár dolgot, táp, erősítő, bluetooth modul, csatlakozók, doboz. Először csak az asztalon "madzagoltam" össze és próbáltam ki. Nem voltam elájúlva tőle, dehát az egész cucc alig 15000 Ft-ba volt. Ennyiből nem lesz audiofül hangzás. A TV-nél mindenesetre jobb volt. Terveztem még valamit hozzá, de erről később.
Jött a dobozolás. Itt derült ki mennyire nem értek hozzá. Bekapcsolás után, halkan még oké volt de ahogy növeltem a hangerőt úgy jöttek kellemetlen sípolások, torzítások. Háromszor építettem újra, mire végre használható lett.
Most jöjjön, mit is tettem hozzá én.
Alapból elláttam egy főkapcsolóval, mivel kicsi, kompakt és bluetoothos, ezért könnyen adaptálható pl. kerti partihoz is akár. Csakhogy az elsőtleges célja, hogy bluetoothon kapcsolódva a TV-hez, javítssa a hangzását. Nos kikelni az ágyból bekapcsolni, majd ha már nem kell, kikapcsolni, ehhez lusta vagyok. Ezért távirányító kell.
A szogáltató dekóderének távirányítóján van egy külön gomb, és egy kóddal a lista alapján rengeteg TV ki-be kapcsoló funkciója volt rátanítható.Ez a régi TV-men használva is volt. Így elég volt a dekóderhez és a TV-hez egy távos. Mivel az új készülék Smart TV, ezért annak a távosa állandó használatban van, így ez a gomb szabad lett. Kézenfekvő megoldás, kiolvasni a kódját, csinálni egy egyszerű vevőt, és kész. Na aki ismer, az tudja, ennyinél én nem állok meg. Ez a gomb tudja ki és be is kapcsolni az erősítőt, de ha aludni akarok, nehogy már két távost is kezelnem keljen! Így a Smart TV távosa bekapcsolni nem, viszont a TV-vel együtt kikapcsolni tudja az erősítőt.
Na de mi van akkor, ha szolgáltatót, vagy TV-t cserélek? Írjam úra a PIC programját? Nemár!
Tehát akkor, ha az erősítő kikapcsolt állapotban van, és folyamatosan nyomom a PIC melletti gombot, eközben ráirányítok egy távost és megnyomom valamely gombját, ez lesz a fő távos illetve gomb.
Ha ugyanezt akkor csinálom, ha bekapcsolt állapotban van, az lessz a csak kikapcsoló távos, illetve gomb. Majd elfelejtettem. A távvezérlő a teljes tápot lekapcsolja, ezért kellett neki külön táp, amit a TV USB csatlakozójáról lopok.
Végezetül néhány kép.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
(#) granpa válasza tiborati hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Naon NDK-s retro.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
(#) tiborati válasza granpa hozzászólására (») Okt 23, 2022 / 2
 
Igen, igen, ez a cél... ha már a csövek NDK-sak...
A prototipusban ZM1100 van. A nyák pedig eredetileg IN12-re készült.
Következő: »»   1635 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem