Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   189 / 196
(#) krapulax6 hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Sziasztok.
Jbl cs60.4 erosito hibaskent kerult hozzam.
Elso korben CN2-es kondi rovidzaras (a -15V-os agon) illetve a Q1-es Fet a (nemitasnal) is hibasnak mertem.
Lebontva a keszuleket az R33-as ellenallas(-15V-nal szinten) meg van egve.
Bekapcsolaskor pattogo,kattogo hangot ad a toroid es a tap sem all be.Ha a kis panelt lehuzom a csatirol akkor 3-4 mp utan beall a +-28V illetve a 4558-ic-knek is a 15V koruli ertek.
Aramfelvetele 500mA.
A ZD4-es Zener egyik labat kiforrasztottam,hogy vizsgaljam azt is es a masik laba szinte lotyogott a forrasztasnal.
Elkepzelheto,hogy az osszes 4558-at hazavagta az esetlegesen megugro tapfesz?
Egyelore rendeltem helyettesito fetet,es ellenallasokat.Kondit mar kicsereltem.
Mas hibas alkatreszt nem talaltam.
Mi terhelheti le igy a tapot?Valami a kis panelen?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2022
(#) Honda130 hozzászólása Aug 12, 2022 /
 
Honda Accord Erősítő átalakítás.

4.jpg

7.jpg
   
(#) jdani hozzászólása Szept 11, 2022 /
 
Üdv. Van egy ilyen erősítőm, halkan ha szól, jól működik. Ha hangosabban hallgtnám, ledobja rögtön protectionba. Miért lehet? Mit figyel a védelem?
(#) Pali79 hozzászólása Szept 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy noname 4 csatornás hibás erősítő. Alap esetben mennyinek kéne a nyugalmi áramfelvételnek? A labortápon beállítottam 13,5 V-ot az áramkorlátot tekertem amíg tudtam, így 3,73 A-t tudott tolni a táp, de folyamatosan dolgozott a védelem, a feszültséget csak 2-3V-ig engedte. Ez normális?
(#) Ge Lee válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Kicsit sem normális, olyan 7-800mA-nél nem nagyon lehetne több.
(#) Pali79 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Bocsi ha láma a kérdés, de ha kiveszem a végfok tranyókat, akkor lehet neki adni tápot? Ahogy olvasgattam a leírásokat, 90%-ban azok szállnak el.
(#) Ge Lee válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Ha van labortápod akkor arról meg lehet hajtani és látszik azonnal ha zárlat van valahol. A zárlatos végtranyókat ki lehet mérni. Nem mindig azok mennek tönkre, lehet pusztán csak táp hiba de akár egy hibás forrasztás is.
(#) Pali79 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Kivettem a végtranyókat, de jó nagy ökör voltam, nem jegyeztem fel melyiket honnan vettem ki. Honnan lehet kideríteni, hogy melyik hova való?
Egyébként az egyik pár volt hibás a 4-ből. Több tesztre nem volt időm sajnos.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 23, 2022 / 1
 
Szia! Az N-es kollektora szokott a pozitív tápon lenni.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Szia! Köszönöm szépen!
El se hiszem, hogy ilyen hülye voltam
(#) Pali79 hozzászólása Szept 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Szóval mint említettem, kivettem a végfok tranyókat, egy pár volt hibás a négyből. Az egyik kérdés az lenne, hogy mire cseréljem őket? Az eredeti B778-D998 típus már nem kapható.
A másik, hogy van egyéb hibája is, mert így tápot adva az erősítőnek ugyanúgy az egekben az áramfelvétel. Nem tudom mennyire releváns információ, de a tápcsatlakozási pontokon gyakorlatilag rövidzár mérhető.
Merre induljak a hibakereséssel?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 / 1
 
Szia! Helyettesítők: 2SC5198-2SA1941, TIP35c-TIP36C, 2SC5200-2SA1943.
Mérd meg a tápban található MOSFET-ek lábai között az ellenállást és a sorból kilógó példányt cseréld ki! Így kellett volna tenned a végtranzisztorokkal is. Bontás csak végső esetben.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Szia! Köszönöm! Elég csak a hibás párt cserélni vagy ha már úgyis kivettem cseréljem egyformára mind?
(#) Ge Lee válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 / 1
 
Érdemes egyformákat betenni. Most jártam ugyanígy, totál primer köri zárlat. Érdekes módon a feteknek semmi bajuk, hanem a primer elkó van teljes zárlatban. Ilyennel sem találkoztam még...
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Csak a hibás végtranzisztort szoktam cserélni, természetesen beforrasztás előtt ellenőrzöm a kimeneti egyenfeszültséget és végtranzisztor B-E forrpontok közötti feszültséget.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Idézet:
„Csak a hibás végtranzisztort szoktam cserélni”

Akkor is ha más típust teszel helyette?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Ilyen indokkal nem forrasztok ki működőképes tranzisztort. Eddig nem jött panasz a hangjára és javításra sem tért vissza egyik erősítő sem a tízegynéhány közül.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Megmértem a MOSFET-eket ahogy írtad. 6db IRFZ34N van benne. Ebből 3db G-S és G-D között 330 Ω-ot mutat, a 4. rövidzárat mutat, az 5. és 6. 165 Ω-ot.
Ebben az ezetben csak a 4.-et kell cserélni?
A másik kérdés, hogy itthon IRLZ44-ből van pár darab, azt tehetem a helyére?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Egyelőre távolítsd el a zárlatos FET-et és mérj áramfelvételt! Fotózd le a panelt, hogy lássuk milyen felépítésű!
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Kivettem a hibás FET-et. Az áramfelvétel 73mA, de világít az egyik műszer háttérvilágítása. Az nem tudom mennyit vesz föl.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Ez az áramfelvétel gyanúsan kevés. Van feszültség a végerősítőben? A végtranzisztor kollektorokhoz menő vezetősávok átkötésein tudsz egyszerűen mérni.
A helyettesítő FET az eltérő karakterisztikája miatt nem felel meg. A táp a 3-3 párhuzamos FET helyén 1-1-gyel is működni szokott, csak nem szabad erősen terhelni.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
A tranyók nincsenek beültetve, de az egyik forrszemnél -0,30V-ot mérek. A többinél nincs feszültség.
(#) antiktelefon válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Akkor hozzád kerültek. Az egyiknek a 3 lábas tápcsatlakozóját nem akarod eladni? Van egy komolyabb erősítőm és mindig fél perccel előttem behúzzák a donorokat, már teljesen meg van javítva, de a tápcsatlakozó szénné van égve.
(#) Pali79 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Csak ez van nálam, de ezt meg szeretném javítani
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Mellékelem a mérés helyét.
Majd a testhez képest végzünk méréseket, de ott figyelned kell, mert a táp primer és szekunder oldalán eltérő testpontok lesznek.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
A jelölt helyen 0,30V-ot mérek
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Remote jelet adtál neki? Van állapotjelző LED?
Mérj egyenfeszültséget a 12 V test (negatív) és a FET gate lábak között! Ha megy a meghajtó IC ami általában 494-es, akkor 12 V-tól kisebb, nullától nagyobb értéket mutat. DMM-je válogatja, 9 V körül szoktam mérni. Ha van szkópod akkor négyszög jelet észlelhetsz.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Igen kapott remote jelet. Rádugtam a panelt ami a visszajelző LED-et tartalmazza. Nem tudom, hogy mi történt, de az áramfelvétel megugrott 430mA-re és az átkötések között most 59V-ot mértem.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Így már jó lesz.
(#) antiktelefon válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Valaki tud esetleg 3 pólusú, 12-14mm lábtávolságú autós erősítő tápcsati forrást?
Bontott, használt is megteszi, ha valaki tud szervizest, akinek van eladó, megírhatná.
2 éve megcsináltam az erősítőt, de nem igazán van csoki hozzá, barmolni meg nem szeretném.

Emlékeim szerint 2 volt hirdetve és mindkettő jó lett volna, de soha nem írt vissza az eladó.
Amúgy amit írtál privátban facebookos, az sem írt vissza, a jófogásoson meg túl pici a csatlakozó.
Közben látom ez itt alakul.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2022
Következő: »»   189 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem