Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számológép szegmens hiba
 
Témaindító: Laja1, idő: Szept 29, 2022
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Laja1 hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Sziasztok! A kedvenc SHARP EL-531A számológépem ezres helyiértéknél lévő egyik szegmense nem világít, így nem egyértelmű, hogy milyen számot ír ki. Lehet ezt orvosolni, vagy meg kell válnom tőle (ezt nagyon sajnálnám!).
Köszönöm!
(#) Suba53 válasza Laja1 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ha van hozzá türelmed, megnézheted az LCD és a panel köztötti kontaktusokat.
Általában az ilyen kütyüknél zebra gumival van megoldva a panel és LCD csatlakoztatása.
Lehet hogy annak a szegmensnek a gumiban lévő vezető ( fekete ) csíkja nem érintkezik rendesen.
Szét kell szedni, óvatosan megtísztítani az LCD csatlakozó felületét, a panel általában aranyozott csatlakozó sávját, és a zebra gumi mindkét oldalát.
Ha szerencséd van, összerakva megint jó lesz. Ha nincs szerencséd, akkor kuka.
(#) Laja1 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Köszönöm. Alkohollal kellene megtisztítanom? A zebra gumi másik oldalát miért kell megtisztítani, annak milyen szerepe van. Szétszedtem, mellékelek egy fotót, amin az látszik, hogy a jobboldali első vonal a zebra gumin lekopott. Lehet, hogy ez vezet a rossz szegmenshez, annak ellenére, hogy ez a legelső csatlakozás, a rossz szegmens pedig az ezreseknél van?
(#) Suba53 válasza Laja1 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
A zebra gumi két átellenes oldalára gondoltam. De a te fotódon nem igazán igazodok el.
Az a hengeres valami lenne a kontakt gumi? Miért lebegnek felette az IC lábai?
Ez már egy szétszedés közbeni állapot?

Az általam ismert zebra gumik négyszög keresztmetszetűek, és sűrűbben vannak a vezető és szigetelő rétegek.
Általánosságban írtam az ilyen szerkezetekben használt LCD, és panel kapcsolatról, ezt a kütyüt magát nem ismerem.

Amúgy az alkoholos tisztítás első körben jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) proba válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ez még a régi megoldás. Valami vezető anyag van felgőzölve egy fóliára. Ez nyomódik neki a kijelző csíkjainak, és az ic lábainak. Ha ezt elkezded dörzsölni, vagy alkohollal mosni, lejön róla a bevonat, és befejezi pályafutását. Óvatosan leemelhető az IC a tüskékről, utána a fólia felső fele felnyílik, a gumi henger kivehető, utána a fólia teljesen kivehető. Így már látható, ha véletlen közé került valami kosz. ( őszintén ebben nem hiszek) Szerintem az IC lábát picit takarítsd meg, a fóliát óvatosan töröld meg az IC lábainál mielőtt jobban szétszednéd.azután a lábak fölé valami puha vékony csík, hogy a hátlap jobban nyomja, aztán összerak. Ha bejött öröm, ha nem jöhet a jobban szétszedés, és a kijelzőnél is takarítás... Amúgy ha a fóliáról elkezd leválni a bevonat ( mint az IC utolsó láb) akkor befejezve a feladatát örökre. Esetlegesen valami vezető ragasztóval pótolható.
(#) Laja1 válasza proba hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Köszönöm!
Megtettem, amit írtál. Az érintkezőket alkohollal lemostam, egy kis szivacsos anyagot is a fedél alá tettem. De sajnos nem változott, csak annyi, hogy a háttér fekete lett, a számok fehérek (ami persze nem zavarna). Érdekes, hogy a kijelzőnek nincsenek lábai. Ez hogy működhet?
Lőttem egy-két fotót. Semmi koszt, semmi sérülést nem találtam. Lehet, hogy a kijelző belseje ment tönkre?
(#) antiktelefon válasza Laja1 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Az lcdn üvegre gőzölt vezető rétegek vannak. Ez az inverz hiba érdekes. Ha talalsz kopott vezetősávot, vezető ragasztó segít az ilyenen. Fény fele nézd meg, hátha valamelyik pad kikopott.
(#) Macsek71 válasza Laja1 hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 1
 
Az inverz kijelzés oka : fordítva tetted be a kijelző elé a polárszűrőt

Anno gyerekkoromban így csináltunk "egyedi" számológépet, karórát ...
(#) Laja1 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
És igaz! Köszönöm.
(#) Laja1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Sehol nem látok kopott vezetosavot. A fólia,amin a fekete vezetosavok vannak fel van hajlitva azon a kis hengrren. A fóliát letekerjem és az alját is megvizsgaljam? Az LCD belül nem mehetett tönkre?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem