Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   48 / 53
(#) Black7275 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Mivel az asztaltól nem lehet nagyon magasan a polc aminek az aljára meg majd a LED szalag ezért a polc úgy van kitalálva hogy van egy pereme.
Amúgy a ledszalagot egy fém házas tápegységgel hajtanám meg, azt meg valamennyire lehet állítani.
(Már gondolkoztam konyha pultokhoz kitalált led világitásban is mert az is tökéletes lenne.)

Az összes segítséget nagyon köszönöm.
(#) Bakman válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Konyhába süllyesztett profilt szoktak rakni, jó fényt ad. Igaz, ahhoz a bútorlapba bele kell marni. Ha meg tudod oldani, akkor csináld.

LED profilból van olyan is, aminek a burkolatát oldalról kell belecsúsztatni. Ezt, ha másként nem férsz hozzá, beszerelés előtt kell összerakni. Javaslom inkább a bepattintós típust (lásd kép), kevesebb macerával jár, utólag is lehet szerelni.
(#) msandor77 hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Sziasztok, kültéri LED fényfűzérrel kapcsolatban lenne kérdésem, ha rossz helyen vagyok, elnézést kérek érte.

Négy éve vettem egy ehhez hasonló színes LED-es fényfűzért, ami tegnap óta nem világít. Egészen pontosan csak alig észrevehetően világít csak.
Mivel kettő van belőle, kicseréltem a tápokat, továbbra sem világít, a táp jó.

Van-e lehetőség a javítására? Sajnos nem találtam a neten kapcsolási rajzot hozzá, és nem tudom, hogy oldották meg, hogy elindul a táp felől két vezeték (+-31V), majd az első LED után már három vezeték megy tovább, mivel két áramkörös a cucc, képes felváltva is világítani. (Esetleg polaritás váltással oldották meg?)

A LED-ek télen-nyáron kint vannak az eresz alatt, de csak decemberben üzemeltetem őket esténként 5 órán keresztül, tehát legfeljebb 4*31*5=620 óra van bennük, ami egy LED-nek nem kellene problémát jelentsen, pláne, hogy 10000 órát írtak a dobozára.

Az utolsó, kb 2 m hosszú szakasz már egy éve nem világít, szóval nem a legjobb minőségű cucc, hiába hazai boltban vettem. Persze 1 év garanciával amúgy is mire megyek, ha a terméket csak alkalmanként használja az ember.

Régről vannak elektronikai ismereteim, tehát, ha egyszer leszedem őket a helyükről -veszteni valóm nem lévén- bármit ki tudok próbálni. Csak mint fentebb is írtam, nem ismerem ennek a modellnek a működési elvét.

Én arra tippelek, hogy elszállt az első(?) ellenállás, bár akkor sehogy sem kéne pislákolnia...
Hálás lennék, ha ebben tudnátok adni bármilyen ötletet, nem keveset spórolhatnék, ha meg tudnám javítani.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) uniman válasza msandor77 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Ezt csak a szobába behozva lehetne alaposabban megvizsgálni...600 LED = 1200 forrasztási hiba lehetőség.
A "jó" hely ez lenne a kérdésednek (töröld ezt és írd be oda): https://www.hobbielektronika.hu/forum/karacsonyi-fenyfuzerek
(#) msandor77 válasza uniman hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Köszönöm, sajnos nem tudom, hogyan kell törölni. Vagy a moderáció kérés ezért van? Bocs, évek óta read-only vagyok ezen a fórumon.
(#) Gafly válasza msandor77 hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Csak egy ideig módosithatod, utána csak a moderátor tudja.
Annyira itt sem baj, de uniman-nak igaza van, ott jobb.
Érdemes elolvasni ott mit irnak, lehet helyből megtalálod a választ...
(#) zenetom hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Sziasztok,
Erről a ledszalagról van valakinek véleménye?
Bővebben: Link
Most egész olcsó, de ez a 4in1 chip nem tudom mennyire lehet jó.
Előre is köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Pont annyira lehet jó, mint amennyire rossz is!
Nem hinném hogy sokaknak lenne ebből több száz méter mindenféle körülmények közt használva, évek óta, hogy használható véleményt kapj!
(#) zenetom válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Hát akkor próba cseresznye.
(#) zenetom hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Úajbb kérdés.
Vettem egy 1m-es RGB ledszalagot, mely elvileg 10.8W/m teljesítményű.
Viszont mindhárom színt bekapcsolva 12V-ról csak 6.2W teljesítményt vesz fel. Ezt én elég durvának tartom, gyakorlatilag semmi köze a megadott értékhez.
Ilyenkor mi a teendő? Érdemes ezt jelezni a boltnak? Vagy valami mást jelent a 10.8W/m?
(#) dB_Thunder válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Simán reklamálnék! Ez átverés!
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
A: névleges teljesítmény.
B: az egyik végéről etetve 12 V-tal, a másik végére már kevesebb jut, csökkentve a felvett teljesítményt és a fényerőt.

Valósínűleg a névleges teljesítmény közelébe lehet menni úgy, hogy az összes lehetséges ponton megtáplálod a szalagot, csökkentve a vezetősávok által okozott veszteséget. Ez a LED szalagok természetes velejárója.
(#) dB_Thunder válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
1 méteren ekkora teljesítmény felvétel eltérés nem lehet!
És nincs is, ha nem átverés az egész!
Van itthon 5 méter led szalag beépítve, az hozza a paramétereit, nem halványul a vége felé se...
5 méternél egyébként előírás a kétoldali betáp.
(#) uniman válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Még további paramétereket is leírhattál volna, vagy a fotóját/ a termék linkjét! Csakhogy lássuk a LED chippek típusát, (a 12V feliratot is!), ellenállásaik feliratozását. Valamint a "bekapcsolva" részletei...vézérlővel, vagy tápra dugva ?
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Hány LED van egy méteren? Megnéztem, kapható ott többféle RGB 12V tápfeszültségre. Úgy 60, mint 30 darab méterenként.
A Watt felvett elektromos teljesítményként értelmezendő jelen esetben, vagy kisugárzott fényteljesítményként? Vezérlőn keresztül használod, vagy közvetlenül bekötve mindhárom színt?
Az simán lehetséges, hogy az eladó mellényúlt a raktárban.
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
További kérdés, a teljesítményt számoltad, vagy mérted? A műszere(i)d, és bekötése is beleszólhat a mérésbe.
(#) nedudgi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Erről a szalagról van szó?
Adatlap.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) zenetom válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
+ Bakman + dB_Thunder + uniman: köszönöm a válaszokat!

Igen, elvileg az általad linkelt az. Innen vettem, ezt: Bővebben: Link
Egyelőre csak 1métert, próbára. Labortápról hajtottam, ott néztem a feszültség és áram értékeket, de utána ellenőriztem külső műszerrel is. A szalag csak egyik végét kötöttem be, de több helyen is azt írják, 5 métert ki kell így bírnia.
1 méteren a kék szín 12V-ról kb. 140mA-t vett fel. A többi pedig kb. 200mA-t.
Lehet valami kontakthiba is volt, mert sikerült aztán 7W körüli teljesítményt beletenni. De még azt is keveslem...
Na pont ezért vettem tesztnek 1 méteres darabot, hogy kiderüljenek az ilyen átverések, mielőtt megveszek tizenmétert.
Egyébként azt láttam, hogy a LEDvonalon vannak a legolcsóbb szalagok. Tudtok esetleg ennél jobb helyet? Mármint nekem amúgy nincs bajom velük, csak ha esetleg van jobb. Az Anrodiszlec.hu-ról is rendeltem már, de ők picit drágábbak.
(#) Vacok hozzászólása Aug 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy 5m-es 60 led/m 5050 ledekkel szerelt led szalag. Mérések, számolások és specifikáció alapján nem jön ki a matek. Specifikáció alapján 8,64W/m, ami 43,3W/5m, 3,6A/5m. Én a teljes hosszon mérek 1,7A-t, ami 20,4W 5m-en. Az 5050-es ledben a 3 led párhuzamosan van kötve és így 3 chip sorban egy 56 ohmos ellenállással. Az ellenállásoko 1,8-2V feszültséget mérek. 1,8V esetén a 3 ledes szakaszokon 1,8V/56ohm=32mA folyik, így 5m-re a mérttel ellentétben 3,2A adódik. 2V esetén 2V/56ohm=35,7mA folyik, így 5m-en számítás alapján 3,5A adódik.
Tehát, ha a 3 ledes szakaszokat mèrem többé kevésbé megvan a specifikáció alapján állított teljesítmény, ha a teljes egészet, akkor a fele se. Ez hogy van?
(#) Bakman válasza Vacok hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Amikor adsz 12 V-ot a szalagnak, mérj feszültséget a másik végén, rögtön kijön a matek.
(#) Vacok válasza Bakman hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Oh, erre nem gondoltam, de igaz. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) proba válasza Vacok hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Sőt ha jót akarsz, és egyenletes fényerőt, két végéről / esetleg közepéről tápláld meg.
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
A legjobb megoldás szerintem az, ha három helyen, körülbelül 125, 250, és 375 centiméternél tápláljuk meg a szalagot.
(#) david87 hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem vennék ebből a led szalagot csak a elvágható szakasz milyen hosszú?
(#) Bakman válasza david87 hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
AMit linkeltél, megszűnt, de van ott helyettesítő.

60 LED / m
1000 mm / 60 = 16.67 mm

Minden harmadik után vágható.

16.67 mm * 3 = 50 mm

Kb. 5 centiméterenként lehet elvágni.
(#) david87 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Köszöm.
(#) david87 hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ilyen vezérlőt dmx módba nem tudom életre kelteni. Ha demó modba müködik. Olyan kevés a leírása hogy abbol nem tudtam meg csak a cimzést azt hogy hogy vannak benne a csatornák azt nem.
(#) Travolta válasza david87 hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Szia!
Milyen vezérlővel próbálod? DMX cím kiosztás rendben?
Lehet át kéne menni a DMX-es topikba.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2022
(#) david87 válasza Travolta hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Megyek át akkor a dmx topikba lámpák vezérlése dmx lpt
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2022
(#) Telek_ur hozzászólása Jan 7, 2023 /
 
Sziasztok!

A segítsegeteket szeretném kérni.
Adott egy 11 méter hosszú 60 ledes 5050 rgb ledsor.
Ezt egy 12 A es Milight vezerlővel vezérlem, beépítettem egy ugyancsak 12Aes rgb jelerősítőt is. A ledszalagokat párhuzamosan kötöttem 2-2,5 méterenként a szlagokat. Meghajtásukat két 100 Wos trafó végzi.
A probléma az, hogy sajnos azt tapasztalom, hogy a jelerősítöbe kötött szalagok színe eltér a vezérlőbe kötöttekétől. Minden a helyén.
A vezerlőt és a jelerősítőt 0.75ös vezeték köti össze a leágazások a négyszínü ledvezetékek.


Mi lehet a gond.
Köszönöm a segítseget!
Következő: »»   48 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem