Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   305 / 312
(#) zoli0078 hozzászólása Okt 19, 2022 /
 
Sziasztok!

Problémám adódott egy LG Flatron W2453V típusú készülékkel.
Egyik nap délután alvó üzemmódból nem kapcsolt be de még a SB is elment. A kondikra gyanakodtam ezért a tápban kicseréltem az összes kondit (kivéve a nagyfesz kondit mert nem találtam méretbe passzolót). Látszólag megjavult, azonnal használatba is lett véve. A meglepetés ez után jött, másnap délután teljes sötétség még SB sincs. Érdekes módon szétszedés után azonnal indult, ezután rövid próbálkozás után kiderült, hogy ha összerakom bekapcsol és ameddig használatba van gond nélkül üzemel majd miután lemegy alvó módba (amikor kikapcsolom a gépet) kb egy óra után a teljes táp lekapcsol (ilyenkor mérni még nem volt lehetőségem de mivel a led is elalszik ami addig villogott gondolom teljesen leáll). Kis pihentetés után (kb fél óra) tápkábel visszadugása és ismét elindul.

Melyik résszel lehet probléma?

Segítségeteket előre is köszi.
(#) macska hozzászólása Nov 9, 2022 /
 
Jó estét mindenkinek, segítséget szeretnék kérni, mielőtt szétburitom a monitort. A képernyő jobb oldalán megjelentek apró csíkok. Ha fekete a háttér, akkor jobban érzékelhető halványzöld vibráló csíkok láthatóak.
Elöre is köszönöm
(#) antiktelefon válasza zoli0078 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Most fogok átkondizni egyet, a 33µF és 0.22µF kondikat is cserélted és annak ellenére is rossz? Nagyon a kondikon kívül csak a nagyfesztrafó ami "kopó" alkatrész, az mindkét szekunderen 1035ohm. Esetleg MLC kondikat nézd á, nincs-e repedt rajta.
(#) antiktelefon válasza macska hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Pontos típus és képek nélkül ezt nem mondja meg senki.
(#) macska válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Igazad van, a típusa DELL P2210
(#) Remci hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy Benq GL2230-B RL2240H tipusú monitor, aminek a tápjában az összes kondit cserélni kellett, valamint az alaplapon lévő három elkót is. A még fennálló hiba az,hogy a nyomógombokra nem reagál. Vagyis ha bedugom a konnektorba, akkor előjön a Benq logó,majd kikapcsol. Ezután a bekapcsoló gombbal be tudom kapcsolni,kép is van, de ekkor már a beállító gombokra nem reagál és ki kapcsolni sem tudom gombbal,csak ha ki húzom a konnektorból. A gombokat átmértem,mind jó. Mi lehet még a hiba,mit nézzek meg még rajta? 2013-as gyártás.
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Azt is mérted, hogy a gombok tényleg szakadtak-e alapállapotban?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2022
(#) Remci válasza deebo hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Igen,mind teljesen szakadt.
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
LG monitornál volt, elvitte a HDMI csatlakozót a villám, következményként a gombok is meghaltak. Jelenség:
a gombok működését ellenállás létrával ellenőrizte. Ennek a létrának nem volt meg a tápfeszültsége, így a gomb nyomkodása nem okozott változást. A gombok működését megérted, lehet abból is ki lehet silabizálni valamit.
Ha szerelted előtte, sanszos, hogy valamit nem jól dugtál vissza. Másik kérdés, távirányítóval sem jó? Az emberek többsége azt sem tudja, van e a monitoron gomb. Következő kérdés, valamiféle gyerekzár nem lehet?
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
A HDMI csatlakozó tuti jó,mert van kép. A gombok gondolom kapnak tápfeszültséget,mert a bekapcsolva led világít, be is tudom kapcsolni gombbal de utána ki viszont nem. A kábelek jól vannak vissza dugva,azokat is megnéztem. Esetleg még gyerekzár lehet,de távirányító nem is volt hozzá, hacsak a számítógépen keresztül nem lehet bekapcsolni, bár azt nem néztem hogy azon keresztül bele lehet-e menni a monitor menüjébe.
(#) deebo válasza Remci hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Monitorhoz nincs távirányító, a gombokat le lehet ugyan zárni, de akkor keylock, vagy hasonló felirattal jelzi. Az, hogy a LED világít, egyáltalán nem jelenti azt, hogy a gombokon lenne feszültség. A legvalószínűbb, hogy hibás a processzora.
(#) erbe válasza deebo hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Pont azt figyeltem. TV reklám. Ecseteli a monitor tulajdonságait, közben hozzáfűzi, hogy távirányító is van hozzá. Minek? Mert azt nem mondta, hogy TV tuner is van benne. Ha meg ott ülök előtte, minek a távirányító?
(#) deebo válasza erbe hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Az nem monitor, hanem TV.
(#) antiktelefon válasza deebo hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Szerintem nincs hozzá táv, de a neten vannak érdekes dolgok hozzá:
Bővebben: Link
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 25, 2022 /
 
Az én Samsung monitorom viszont azt csinálja - bekapcsolom, van kép - de aztán elmegy.
Miért?
Már alaposan átnéztem és kimértem a tápegységet, kicseréltem a pufi kondikat.
Lehet az, hogy a háttérvilágítás fénycsövei halottak?
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Kép van erős lámpával vagy telefon vakuval közvetlen közelről világítva? Ha inverter letilt, akkor is ad képet. De típust nem írtál.
(#) Remci válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Lehet. Nálam is van egy, bár nem Samsung, abban is az egyik cső rossz. Az is ezt csinálja.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Bocsánat, de igazad van!

A tipusa: Samsung 2243BW

Bár szerintem - a tipustól függetlenül - bármelyik monitor megcsinálhatja.
(#) FAZ1 válasza Remci hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Nemrég kaptam egy Samsung teljes háttérvilágítás meghajtóelektronikát, ámde annak egy baja van
- csakis LED-es háttérhez való.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
Na és ad képet? Mondjuk ez még CFL, ha nagyon akarod ideiglenesen az error kimenet által töltött kondit be tudod terhelni, le tudod húzni vagy meg lehet növelni és akkor kiderül a csőhiba miatt tilt-e...
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
...meg aztán a CCFL nagyfesztrafó (TM-0815?) szekundereinek ellenállását (875 Ohm?) is érdemes megmérni! De nagyobb az esély arra, hogy a hibát a CCFL csövek végeinél előforduló kormos áthúzások okozzák...
(#) fakóló hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Üdv
Van egy AOC c27g2 monitor amit ha bekapcsolok nem jön be a logója, nincs rajta kép viszont alvó állapotból bekapcsol ha pc-re kötöm és bekapcsolva is marad, megy a háttérvilágítása, a pc felismeri mint monitor, hang is megy rajta de nem ad képet.
Van valakinek ötlete mi érdemes ellenőrizni rajta, mikroszkóp alatt nem látszik károsodott alkatrész.
(#) kadarist válasza fakóló hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Szia!
A panel tápfeszültségei megvannak? Az LCD saját nyákján lévő feszültségek jók?
(#) fakóló válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
A tápról a main board-ra menő vezetéknél van 3,3V, 1,1V, és 19V. Az lcd saját nyákján 12V-ot és 3.3V-ot tudok mérni. Sajna rajzot nem találtam hozzá, így nehéz hogy hol mennyinek kellene leni.
(#) fakóló válasza kadarist hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Illetve 5V is van az alaplapon
(#) fakóló hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Üdv,
A képen látható alkatrészt keresem, ha tudja valaki, hogy milyen néven és hol érhető el az nagy segítség lenne. A felirat rajta "50386". Egy lcd kijelző cof paneljén van. A panelon ugrándozó szemcsés kép van majd kikapcsol. Megmérve a VCOM feszültség hiányzik. A VGH 12V amire itt a neten 20-35V feszültséget írnak. A VGL -8,6V, VCC 1,9V, AVDD 5,8V, VIN 3,1V.
A feltételezésem az, hogy ez az ic állítaná elő a feszültségeket (rajz nélkül). Zárlatot nem találtam a lapon. A fent említett feszültségsinek sem zárlatosak egymással.
(#) uniman válasza fakóló hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Az "egy lcd" helyett ínkább a típusát írd le!
(#) fakóló válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
B160QAN02.Q
(#) BLY94A hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Üdv! Van egy LG34UC79G Ívelt monitorom. Idén lesz 6 éves. Tavaj nyáron elkezdett adni egy furcsa zümmögő zajt. A monitor HDMI-vel van összekötve a laptopommal. Ez a zaj a HDMIn keresztül bejut a laptopba és ha rákötöm az erősítőt a laptopra akkor hallatzik ez a zaj. Ha kihúzom a HDMIt eltűnik.
Nyáron még csak erősítővel lehetett hallania zajt... Most már halloma monitor hátuljából.
Mi okozhatja ezt? Táprészben kiszáradt egy kondi?
(#) zoli0078 hozzászólása Jan 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy LG Flatron IPS231P LED monitor, Először még úgy tűnt minden rendben van vele de utána elkezdett furcsa képet adni (a kép felső része alig volt láthat, kicsit szellemképes, meg ilyesmi) majd egyszer csak elment a kép de a háttérvilágítás maradt.
A T-con megkapja az 5V-ot.
Érdemes tovább foglalkozni vele vagy már javíthatatlan?

Segítségeteket előre is köszi
Következő: »»   305 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem