Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   701 / 726
(#) laszlo1969 hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Új vagyok itt,most ismerkedem az oldallal.
Próbált már valaki kültéri szirénából építeni egy jó középhangsugárzót?
megcsináltam és nincs rossz hangja..
Ha valakit érdekel ...segítek


1 egy nagyon jó minőségű dóm van benne és nem piezo.....
(#) elektrorudi válasza laszlo1969 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Szia!
Itt szkeptikus emberek vannak. Én is az vagyok.
(#) uniman válasza laszlo1969 hozzászólására (») Nov 16, 2022 1 /
 
Nyomókamrás tölcséres hangsugárzó... Bővebben: Link
(#) msteve válasza laszlo1969 hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 1
 
Az a helyzet hogy ezeknél a hangszóróknál feláldozzák a minőséget a hatásfok javára.
(#) sonny007 hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Voicekraft LK-618-15 hangfal aminek úgy néz ki, hogy az egyik mélysugárzó tönkrement.
A jelenség az, hogy szól de semmi mély hangja nincs ami van is inkább torz, recsegős. Hangváltót kikerülve szintén ugyan ezt produkálta. Az erősítő kimenetet cserélgetve szintén. Ha a hangszórót megnyomom befelé akkor ilyen súrolós hangja van. A tekercselése adhatta meg magát? Megéri ezeket a csodákat javíttatni vagy többre megy vele az ember ha vesz egy másik hangszórót bele?
Hangváltóról csatoltam 1 képet. Ezekben érdemes cserélni X idő múlva az alkatrészeket ?

Köszönöm a segítségeket.
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Sziasztok

Több kérdésem is lenne majd a közeljövőben, itt lenne az első. Van egy Vw Golf 3 autóm, aminek az ajtó hangszóróiból szeretném első körben a legtöbb mélyet kihozni. Gyárilag csak a kárpitba van fogatva a hangszóró, ami jelenleg MAC Audio MP 2.16. Erősítő nincs a rendszerben, egy LG lcs 500 ur fejegység hajtja. Borzasztóan szólt, semmi mély, így vettem hozzá hangszóró keretet, ami az ajtó lemezéhez van fogatva, és a kárpiton keresztül fogja a hangszórót, javult a helyzet, következő lépés a kárpit körbe tömítése volt, megint javult a helyzet, jelenleg itt tartok, de csak kb közepes hangerőtől jönnek meg a mély hangok. A kérdésem az ajtó külső lemezének bitumenes merevítése lenne, hogy ez milyen változást hozhat a hangzásban? Elég drágának találom ezeket a lemezeket, mi lenne, ha fújható bitumenes "rücsi" alvázvédővel kifújnám az ajtót vastagon?
(#) deebo válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Az ajtó kitöltése nem fogja meghozni a várt hatást. A jobb mélyátvitelhez megfelelő hangszóró és térfogat kell, amit az ajtóba nem fogsz tudni megoldani. Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül építik a mélyládákat dobozba és teszik a csomagtartóba. A kalaptartó még járható út autós freeair hangszórókkal.
(#) Tomi20 válasza deebo hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Megfelelő hangszóró alatt mit értesz? Az autó ajtó méretéhez optimális paraméterekkel rendelkező hangszóró? Gondolok egy F vagy G Astrára, gyárilag elég jó mélye van, látszólag sok energiát nem fektettek bele. Csökkenteni tudok a térfogaton, van öntapadós 1cm vastag szigetelő anyagom, elég tömörnek tűnik. Tudok impedancia menetet mérni, ez segítség lehet?
(#) elektrorudi válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Szia!
Szerintem kérj ajánlatot hangszóró javítótól, és utána magad is eltudod dönteni, hogy mi éri meg?
(#) jenki hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Miért csinálja a hangszóró a videóban látható hibát ha áram alatt van?
Mi lehet az oka? Ez egy Logitech x240 típusú hangrendszer mélynyomója.
(#) GARFIELD13 válasza jenki hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szia!
Szerintem kb. telitalálat amit írtál.
A hangszóró áram alatt van.
Ha még véletlenül nem ment tönkre, akkor ne próbálgasd tovább, mert igy kivégzed vagy kivégezted a tekercset.
Az erősítőt kell megjavítani, hogy csak a jel jusson a hangszóróra.
(A hangszórót meg külön le kell majd tesztelni, hogy mennyire élte túl ezt a feszültséggel teli időszakot.)
Sikeres szerelést.
Üdv.
(#) CHZ válasza jenki hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Szia!
Erősítő okozza, kösd le a hangszóró kivezetéseit és mérj a vezetékeken, ha nem 0 DC mérhető végfok hiba. Ha mérésed 0V, akkor tápegysége hibás, elko csere...
(#) blasz válasza jenki hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Ez végfok hiba kint a tápfesz a kimeneten.
(#) jenki válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod.
(#) jenki válasza CHZ hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod. Kezdő vagyok még a témában, esetleg egy kis gyakorlati segítséget tudnál adni? Ha készítek egy képet a panelről az segítség lenne?
(#) jenki válasza blasz hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod. Tőled is szeretnék segítséget kérni, mint "CHZ"-tól. Ha megoldható?
(#) CHZ válasza jenki hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Kép segíthet, de a javasolt mérést meg tudod csinálni, csak a hangszóróra menő vezeték végein kellene elsőre feszültséget mérned. Így behatárolható, hogy végfok, vagy tápegység okozza.
(#) jenki válasza CHZ hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Szia!

Készítettem képet a mérésekről, illetve a panelekről. A nagyobb az, ami a mélynyomóban van, a kisebb a vezérlő.
(#) CHZ válasza jenki hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Képek alapján hidalt végfok van benne.
Mérj a fekete majd a piros vezetéken DC állásban, testponthoz képest feszültséget.
Majd mérd meg a panelen lévé nagy elkon feszültséget, vezetékeken mért feszültség, nagy kondin mért feszültség felének kellene lenni.
Ellenőrizheted még a két IC melegedését, néhány perc alatt mennyire forrósodnak.
Ez már nem hangsugárzó építés, érdemes áttenni az erősítős témakörbe..
(#) jenki válasza CHZ hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Köszönöm szépen a segítséged. Akkor átmegyek az "erősítős" témákba, ott "fárasztom" a népet
Vagy ha privátba rád írok, segítenél?
(#) CHZ válasza jenki hozzászólására (») Nov 24, 2022 / 1
 
Fórum oldalain is szívesen segítek, ha tudok..
(#) pablotaxi69 hozzászólása Nov 30, 2022 /
 
Sziasztok.
Mi lehet a legegyszerűbb megoldás a problémámra?
Van egy épített hangfalam, hasonló mint a képen a fekete.
Focal 6 ohmos mélyközepekkel.
Viszont van mégegy pár ebből a hangszóróból,és arra gondoltam,hogy azokat is felhesználnám,mint a másik képen ami van, a barna hangfal.
Viszont,ha úgy kötném be,mint a képen látható hangváltó rajzon, akkor ugye a két 6 ohm, az már csak 3 ohm lesz,és így valószínű,hogy kevés lesz az erősítőnek. Az meg csak 4-16 ohmon működik.
(#) Ge Lee válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Igen, az úgy 3 ohm lesz. Viszont sorosan be tudod kötni és akkor 12 ohm lesz. Ha nem akarod kivenni az erősítőből a maximumot akkor ez nem is lesz gond, csak a magasat kell hozzáigazítani ahhoz az impedanciához, na meg az a luk sem biztos hogy úgy fog utána viselkedni ahogy előtte.
(#) dB_Thunder válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Idézet:
„két 6 ohm, az már csak 3 ohm lesz,és így valószínű,hogy kevés lesz az erősítőnek. Az meg csak 4-16 ohmon működik.”

Fenézik!
Mehet a 3 ohm!
Ott van még hangváltó tekercse, meg a hsz. vezeték, mire az erősítő kimenetig elér, nevetve meglesz a minimális 4 ohm!! Egyébként se azon az 1 ohmon fog múlni!
(#) pablotaxi69 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Az első képen az egyik hangváltó, külön mély-magas bemenethez.( Bi-Wire)
A másik egy egy bemenetes hangváltó.
3.4 ohm-ot mértem a bemeneteknél,mikor ezekre párhuzamosan kötöttem a két hanszórót.
Ettől még jó lehet?
(#) pablotaxi69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Ez az eredeti hangfal, ebbe lenne még egy mélyközép.
Akkor a Velodyne-t el is adnám!
(#) dB_Thunder válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Idézet:
„3.4 ohm-ot mértem a bemeneteknél,mikor ezekre párhuzamosan kötöttem a két hanszórót.
Ettől még jó lehet?”

Ez nem impedancia, hanem az egyenáramú ellenállása a rendszernek!
Zenénél, azaz váltóáramnál, ehhez még hozzájön a hangváltó tekercs, és a lengőtekercs induktivitása is! Bőven meglesz!
Aztán ha megmozdul a membrán, (már pedig meg fog ) akkor a lengőtekercsben indukált feszültség még feljebb nyomja az impedanciát!
(#) pablotaxi69 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
Megmértem egyszer úgy is,hogy a hangszórók rá voltak kötve a váltóra,valamint az erősítőre. Olyankor váltakozva 7-8 ohm között mutatott a műszer.
De ezzel a megerősítéssel megnyugodtam.
(#) pablotaxi69 hozzászólása Dec 2, 2022 /
 
Üdv.
Még egy kérdés:
Az ugye nem kérdés,hogy ha beleteszem a másik mélyközepet a dobozba,akkor megváltozik a hangja, valamely irányba. Jobb-vagy rosszabb.
A Sub cső hosszának változtatásával tudok korrigálni rajta,ha esetleg sokkal rosszabb lesz, Vagy terveztessek egy új hangváltót majd hozzá?
(#) dB_Thunder válasza pablotaxi69 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Az megvan, hogy tervezünk dobozkát a T-S paraméterek szerint??
Következő: »»   701 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem