Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1039 / 1117
(#) xxxyyy válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
"Lemezkezelésen" belül:

Ez a gép/Számítógépem > jobb egér > Kezelés >Lemezkezelés
(#) jani1987 válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Nem mutatja.
(#) xxxyyy válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Ez nem sok életjel. Ha az összes USB portot kipróbáltad és eddig nem volt gond az USB portjaiddal akkor még a jóöreg gép újraindítás segíthet. Utána már szerintem egy másik gépen való tesztelés marad és ha ott sem megy akkor garozás.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Mivel eszközkezelőben nem volt ismeretlen eszköz sem, azt nézted USB3 portba dugtad? Lehet sokat fogyaszt az SSD és nem bírta a táp.
(#) xxxyyy válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Ha erre tippelsz akkor az adaptert SSD nélkül is bedughatja az usb portba, az eszközkezelőben az USB-vezérlők alatt úgy is meg kell jelennie.
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Meglepő és nem azonnal észrevehető a megoldás: a winyó nem működött de egy másik példánnyal kipróbálva hiba nélkül bejött. Rá is írom, hogy hibás.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
SSD-t írtál (és azért gondoltam tudod jó)
"Vettem egyet egy külső ssd-re de a laptop nem látja."
Még ha jó is lenne a HDD, akkor sem biztos sima USB portról bírná árammal.
Illetve a 3.5-ös nagy HDD-k 12V-ot is kérnek, amit ez nem ad neki, egy sem fog ezzel működni.
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
A külső SSD-nek kell a 2 A induláshoz. Azt elvileg az USB 2 és a 3 tudja.
(#) img válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
A lemezmeghajtóknál nem jelenik meg az SSD? Pontosan milyen SSD ez?

Egyes adapterek csak 2 TB méretig támogatják a meghajtókat, ebben az esetben egy 4 TB-os SSD-vel gondja lehet.

Ha SATA-n az alaplapra dugva az SSD-t "SATAFIRM-S11" vagy pl. Sandisk SSD esetén "Sandisk SSD MILPITAS" néven jelenik meg, akkor hibás az SSD, degradálódott a NAND benne.

Ha a lemezkelésnél sincs meg, akkor vagy az adapter hibás, vagy az SSD. Ha megvan de a kellőnél kisebb mérettel, akkor az SSD vezérlője pan!c módba került a degradálódott NAND modul(ok) miatt. Ha lemezkezelésnél megvan és nem 0 vagy túl kicsi a mérete, akkor csak betűjelet kell neki adni és működni fog.

Más típusú ilyen adapternél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy bár világított a visszajelzője de csak kis fogyasztású SSD-t tudott olvasni, HDD-t és nagyobb fogyasztású SSD-t nem. Miután kicseréltem az USB kábelét egy nagyobb keresztmetszetűre, hibátlanul olvasott mindent.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 2, 2022 /
 
A jobb oldali működik.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Csak az SSD típusa nem látszik
De ez akkor tényleg SSD, de mondtál winyót is rá.
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Apacer as350x olvasható le a képről
(#) img válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Az Apacer AS350 Panther-ben SMI (Silicon Motion) vezérlő van ha jól emlékszem és támogatott is a PC3000 SSD-ben, viszont ha direktben, SATA-n az alaplapra dugva, BIOS-ban sem látszik, akkor olyan gondja van, aminek a javítása gazdasági totálkár, hacsak nem adatmentés a cél.

Nem akarok itt offolni: ha privátban rám írsz, akkor meg tudom mondani, hogy mit próbálhatsz meg vele, hogy életre keltsd, de szerintem már annyira degradálódtak a NAND moduljai, hogy a szervizterülete sem olvasható, ezért nem tud elindulni (mert ott tárolja a vezérlő a firmware-t).
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Azt valóban nem pontosítottam, hogy milyen processzorom van, szóval, ilyen: "Intel Core i3-7100 3.9GHz".
Idézet:
„PS2 pedig gyakorlatilag az összes lapon van, ami nem ITX méretű, én is használom, de abszolút nem fontos és rajtam kívül nem hinném bárkinek is fontos lenne, aki esetleg nem régi mechanikus IBM billt használ.”
Manapság már a legtöbb alaplapon vagy csak egy van vagy pedig nincs is, pedig jó lehet az, ha továbbra is használhatóak maradnak az ember meglévő perifériái.
Idézet:
„I/O tekintetében meg az említett lapodon 2db USB2 és 2db USB3 port és sztereo audio van összesen, még egy HDMI sincs (mert azért licencet kell fizetni, ennyire olcsó lapról van szó).”
Az nem probléma, úgyis videokártya van betéve, azon pedig van HDMI.
Idézet:
„A lapodról az összes fontos csatlakozó hiányzik, de a PS2 van kiemelve.”
Miket értesz "fontos csatlakozó" alatt? Az igaz, hogy normál PCI foglalat nincs rajta, de legalább PCIe kártyahelyek vannak.
Idézet:
„(A sztereo hangkártyáról meg a rajta lévő audio fokozat minőségéről nem is beszélve, nem audiofil szinten, ez egyértelműen hallgató különbséget okoz.)”
Bármi másomhoz képest hogy bekapcsoltam szoftveresen egy equalizálást "élő" beállítással meg fejhallgató térbesítést, legalábbis számomra jobban szól.
Idézet:
„A GTA 5 pedig egy 9 éves játék, ma már egy dedikált videókártyás laptopon 1080p-ben normális beállítások mellett élvezhetően kell futnia.”
Akármennyire "korosnak" nevezed azt a játékot, én csak múlt hétvégén vettem végre meg, és egészen jónak találom.
Idézet:
„Azért kíváncsi vagyok 6 vagy 7 gen. procid van, mert a 6 gen. csak 2133MHz-et támogat ram sebesség tekintetében.”
(Procit fentebb leírtam.) RAM az kettő "G.SKILL 8GB Value DDR4 2400MHz" modulból áll össze, legalábbis én nem vagyok annyira kényes a sebességre.
Csupán azt ajánlottam, ami nekem már bevált, mert a többit nem ismerem.
(#) Udvari Zsombor válasza martin66789 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Én úgy vagyok vele, hogy maga a számítógép ne világítson, mint egy "karácsonyfa", majd én kapcsolok körülötte valami fényt, ha szeretnék ‒ pont ezért van az, hogy a gépemben a visszajelző LEDeken kívül semmi se világít.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Akkor még túl jót is mondtam 6 és 7 genre is, még az E-s AM3 proci is veri ezt, ami nagy szám, mert akkoriban az AMD elég rosszul állt és ez későbbi Intel.
Bővebben: Link
De legalább 7 gen, szóval ha beállítottad, 2400MHz a RAM legalább.
RAM: ne az érdekes, hogy Gskill miféle, CL számok a fontosak és esetleg a die. De a neve alapján valószínűleg nem vitték túlzásba, CL14 vagy rosszabb.
"Manapság már a legtöbb alaplapon vagy csak egy van vagy pedig nincs is"
Pontosabban a mai lapok minimum 96%-án 1db PS2 port van.
Minek neked 2, golyós egeret akarsz használni? Egyet még meg tudok védeni retro bill miatt vagy szerveren UEFIban mindig működik, de 2 teljesen felesleges.
"Miket értesz "fontos csatlakozó" alatt?"
Soroltam, PCI-e kápe sM.2 csatlakozó, esetleg wifinek mégegy M.2, több, mint 1 chipes sztereo hangkártya, 2+2 USB helyett nagyon minumum duplája, USB3.2 front panel, USBC hátlapi, HDMI (mert igenis kell, attól még mert nem használod, de DVIban nincs audio pl és millió más dologra is kelhet, multimonitor, integrált GPU kimenet pl ha renderelésre használod a kártyáid vagy VMnek van kiosztva.
Hangkártya: ismerem ezt a konkrét chipet, siralmasan rossz, zajos környezetben, beszédhangok mellett is hallhatóan rossz. Nem kell extrára gondolni, egy B150plus féle hangkártya is fapados, de elviselhető, viszont egymás után próbálva egy jobb alaplapi után az is nagyon határozottan gyengébb, nem audioduma, ez van (Nagyohmos fejhallgató meghajtásról nem is beszélve.)
Attól még mert élvezed a GTA5-öt, attól még koros, nem tükrözi a mai elvárásokat és gépigényt. Én is játszok nagyritkán UT99-et meg Quake3-at, meg más régi címeket is, ami a szekrény aljáról előkotort 16 éves laptopon is elfut (jó hangos mondjuk9, de attól még nem tükrözi az elvárásokat. Futtass egy 1080p Superposition benchmarkot, ha 100FPS körül fut, akkor mondanám az 5 évvel ezelőtti címeket élvezhetően tudja futtatni a géped.
Az a helyzet ma már bármiből össze lehet lapátolni működő gépet, de tudásban jót, olcsón nem vakon és nem új alkatrészekből lehet csinálni.
LED: személy szerint hangszigetelt gépházam van, így nem világít, de elég sok ízlésesen világítással színültig tömött gépet is raktam össze már, ami olcsó retek, az gagyin néz ki. Amikor a keret nem számít és a gép árának 10-15%-át designra rakod félre, akkor nagyon jó eredményeket lehet elérni. Az RGB nem arról szól, hogy az alaplap alján pislákol pár monokróm LED. Pl gyakorlatilag minden már chipenként címezhető és akármit össze lehet rakni belőle, szezorokhoz, eseményekhez lehet párosítani, stb. Én inkább a hard line vízhűtés és nagyon egyedi ITX buildek, korában bányagépek felé mentem építés irányban, de van ennek művészi oldala is, csak ott könnyen elszállnak a költségek. De amikor 3-4 fokkal hűvösebb vízhűtésre 100 ezret rádobnak, akkor nem számít. Persze ésszel tizedéből is kihozható a vízhűtés, hazsnált és leárazott alkatrészekkel (PL EK szereti a mindenét 70% kedvezménynel adni és a blokkjait teljes áron, így ha blokkot szerzel olcsón vagy átalakítasz valami régit (esetleg nem full cover a vízhűtés), akkor nagyon olcsón lehet halk és hűvös géped extrém magas fogyasztás esetén is.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) FAZ1 hozzászólása Dec 2, 2022 /
 
ÜDV!

Van egy brutál képességű videókártyám, ami sajna azért nem működik, mivel hiányzik róla 2 alkatrész!
Honnan lehetne megtudni (esetleg netán még pótolni is) hogy vajh mik voltak azok?
Persze a panelon csak a kódszámuk van meg, ámde értékük nincs (az egyik valójában valami smd kondenzátor, míg a másik valami smd tekercs (?) lenne.
Létezik olyan személy, aki mondjuk ilyeneket javít, esetleg maga a gyártó vajon adna-e tájékoztatást a jelzett alkatrészek milyenségéről? (a poziciószámok alapján)
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) Dióda válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Youtub-on beírod hogy dominikműhelye ott megtalálod az adatokat és ha szerencséd van és szóbaáll veled akkor tőle lehet infót szerezni .
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Hi, írj rám privátot képekkel, alapvetően ezzel foglalkozok. (Illetve az említett "dominikműhelye" is szakmabeli ismerős, de szinte biztos én is megmondom )
Gondolkoztam videókártyajavítós topicot nyitni pár éve, de így is van elég dolgom
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) img válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
antiktelefont kérdezd, mert többet tud a témáról mint a Google!
(#) jani1987 hozzászólása Dec 3, 2022 /
 
Járatos valaki a Foscam programot illetően? Nem tudom rá betenni a kültéri kamerát.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Hol akadsz el?
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Maga a program nem látja a kamerát pedig már használjuk egy ideje. Mobilról nézzük az udvart.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 3, 2022 1 /
 
És biztos vagy benne, hogy ennek a programnak látnia kellene a kamerádat? Írd le szépen, hogy mid van (minden paramétert! kamera / rögzítő típus, minden ami eszedbe jut róla), mert barkóbázva abba fogom hagyni a próbálkozást is.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Idézet:
„Pontosabban a mai lapok minimum 96%-án 1db PS2 port van.
Minek neked 2, golyós egeret akarsz használni? Egyet még meg tudok védeni retro bill miatt vagy szerveren UEFIban mindig működik, de 2 teljesen felesleges.”
Amikor gépet újítottam, akkor az volt a cél, hogy visszamenőleges kompatibilitásom legyen és ne kelljen emiatt minden perifériámat cserélni ‒ régi golyós(!) egeret és mechanikus AT billentyűzetet használtam (amiket azóta már lecseréltem). Ahhoz is ragaszkodtam, hogy kettő PS/2 legyen, hogy ne korlátozódjak le, hogy miket használhatok.
Videokártyát ‒ "ASUS PH-RX550-4G-M7 RX 550 4GB" ‒ tettem a gépbe, így az alaplapi videokártya nem volt szempont, ezen a kártyán pedig van HDMI, Displayport és DVI is. USB-C pedig számomra felesleges, nincs is semmiféle olyan eszközöm.
Ha azt vesszük, hogy ennek az alaplapnak a hangkártyáját tartom jobbnak, akkor lehet sejteni, hogy előtte ennél csak "ramatyabb" hangkártyáim voltak ‒ nem vagyok "vájtfülű" sem.
Mikor pár éve rendeltem, 190 065 Ft-ba fájt a mostani gépem, ami az eddigi legdrágább kiadásomnak minősül.
Vízhűtés az "ágyúval verébre", nálam az i3 processzor gyárilag mellékelt hűtője is bőven megfelel, a videokártya ventilátorai is elégségesek, úgyis van gyárilag egy rács integrálva a gépházam oldalába. Persze az 500W táp volt a minimum, hogy mindent is rendben elbírjon.
(#) Inhouse válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A szomszéd most vett egy komolyabb gépet és rábeszélték egy új gamer billentyűzetre és egérre. Mert, hogy nem fogja tudni használni a régi PS/2 egerét és billentyűzetét, mert nincs rajta, USB-s kell. "Szerencséjére" a billentyűzet gyári hibás volt, nem működött. Mondtam neki, hogy vigye vissza és vegyen egy átalakítót 700Ft-ért. Így tett, azóta is a régieket használja, amik amúgy nem gagyik még évekig kiszolgálják majd.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Mechanikus billt használni személyes preferencia, golyós egeret használni baromság. Ha már régit akarsz, a Microsoft optikai egerei elég jók voltak és ma már kidobva találsz mindenhol, de én például kidobva 3db A4tech x7-710 egeret találtam, de amit most használok Roccat savu, azt is az Örs közelében vettem fel lomtalanításkor és 3 évig jó volt (utána switcheket cseréltem benne). Szóval felesleges önkínzás bármilyen PS2 egeret használni.
Persze az M.2 kérdését és a nagyon minimális IO-t szépen kihagytad.
Nem tudom, minek vesz bárki új hardvert, használtan fele annyiból vagy kétszer jobb kijön és bőven lehet garanciás alkatrészeket is találni, (meg CPU, RAM és GPU esélyes gyártói garanciás is). De ezek nem is szoktak csak úgy ok nélkül elromlani, így egy rövid teszt után bármit meg lehet venni, garancia nélkül is (Videókártya most speciális eset, azt nem javasolnám, de nekem itt vannak a szervizdiagnosztikák és a tapasztalat, amivel a szemetet ki tudom szűrni).
Egy szóval nem mondtam az i3-at vízhűtsd, viszont amikor ezt a gépet építetted pl egy i5 7500 használtan volt 50 körül, az is elmegy a stock hűtővel. A ledek miatt írtam vízhűtésről is, mivel egy Tesla hangláda méretébe stabilan 600W fölött fogyasztó gépet bele lehet zsúfolni vele és nem fog túlmelegedni és nem kell szerverventi rá.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Megnéztem pár videóját a Dominiknak tegnap este, nem semmi a csávó, főleg annak fényében hogy igazából nem is szakmája amit csinál, és hogy még csak 2 éve csinálja. Olyan kérdés merült fel bennem, hogy pl. egy videókártya rajzot honnan lehet keríteni (ami alapján azért többen mernének nekiállni javítani) mert a guglival néhány régi kártyáét leszámítva nem nagyon találni semmit.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Ha kell konkrét rajz, rámírsz és adok, úgy
Eléggé őrzik ezeket a rajzokat, nem könnyű beszerezni őket fizetés nélkül, a modern diagnosztikákat sem. Illetve rajz egy dolog, kompatibilis boardview egy másik.
A halálom, amikor egy laptophoz csak boardview van és képtelenség bármit átlátni rajta emiatt. Főleg amikor még PDFbe exportálják is, miért...
Picit gondolkoztam én is, hogy gyártsak pár videót típushibákról és javításukról, de már ígyis túl sok előzetesen szétgányolt, gyantában úszó szemét esik be, meg ideiglenesen, eladás idejére megcsinált kártyák (pl sorra hal rajta a VRAM, egyet kicserélnek, eladják, a maradék 10 chip cseréje a következő tulajnak meg 80e lesz). Szerencsére a diagnosztikák nem olyan elterjedtek és annyira komplikáltak, az átverős nepperek még nem tanultak bele. De elárulok, 2-3000 értékeléssel rendelkező eladók is eladják neked a menthetetlen szemetet valami kamu szöveggel, még akkor is, ha előtte elvitték valakihez bevizsgáltatni és GTK volt.
Szerintem senkinek nem a szakmája a videókártya javítás, mivel ilyen nem létezik, szélesebb körben azt mondanám component level repair körébe tartozik a dolog. Most, hogy az új kártyák rendszeresen 1000 dollár fölött jönnek ki, várhatóan nőni fog az igény a tudásra.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Az oké de neki ha jól értem egyáltalán nem szakmája még az elektronika sem. Megnézett egy halom videót, vett egy pákát és lesz ami lesz nekiállt javítani. Mintha én megnéznék egy halom videót, majd beindítanék mondjuk egy cukrász vállalkozást.

Nekem itthon eszembe sem jutna üzletszerűen bga-zni de még magamnak se (inkább elküldöm neked), és nem csak azért mert nem érné meg, szóval nekem csak arra kéne rajz ha esetleg behalna a saját VGA-m akkor jó esetben meg tudjam csinálni. Lekopogom nekem ilyen még sosem volt, mert eddig kizárólag csak újat vettem, na de a mostani helyzet azt szülte, hogy kénytelen voltam használtat venni mert az új VGA ára a komplett gépét is vagy duplán túlszárnyalta volna.
Használom már vagy fél éve, de eddig még azt sem néztem meg hogy a pasztázása rendben van-e, na meg hogy látszanak-e rajta turkálás nyomai. Előtte vettem egy másikat, azon szerencsére sikerült gyorsan túladni, ugyan működött rendesen, de a ram chipek barnára voltak sülve rajta, az eladó aki újra pasztázta az veszettül érthetett hozzá, mert vagy 1mm vastagon volt a gpu-n a paszta, meg még alá is be volt folyva körben...
Következő: »»   1039 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem