Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 94
(#) Atacs hozzászólása Nov 30, 2022 /
 
Sziasztok segítséget kérnék. Van egy használt LG klíma C09AWV típusú. Jelenleg a beltéri egység elindul C9 hiba, kültéri egység kompresszor elindul később leáll ,a ventilátor nem indul . A panel jelzése 9 villogás piros. Tud valaki segíteni. Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza Atacs hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Indulás után mennyi idővel áll le a kompresszor ? Eeprom hiba valószínűleg elektronika cserével javítható .
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2022
(#) Atacs válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Kb.nem egész 1 perc, azt elfelejtettem hogy jelenleg nincs még benne gáz. Ha sikerül javítani akkor lesz beépítve.
(#) kaqkk válasza Atacs hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Fel kéne tölteni gázzal ideiglenesen összecsövezni ,és úgy kipróbálni .
(#) Atacs válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Oké. Amúgy panel javítással javítható az eeprom. Nekem egy régebbi klímát panelt már javított egy tv szerelő de nem tudom hogy mit cserélt rajta. A héten megyek donor klíma ért mire érdemes figyelni?
(#) kaqkk válasza Atacs hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Nemtudom , leszerelt klímánál maximum azt lehet ellenőrizni hogy a szelepek el vannak e zárva , ha igen akkor valószínűleg működhet és benne van a gáz.
(#) Atacs válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) boxtif válasza Atacs hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Ha nincs benne gáz, ne várd el, hogy menjen.
Levákumol, feltölt, összeköt, tesztel.
Addig semmi nem fog kiderülni.
(De ha sokáig volt levegőn, a pára beette magát az olajba, nehéz lesz kiszedni.
Pár éven belül elsavasodik az olaj, és a rezet felpakolja a vas kompresszor részekre, bedagad. Ebből lesz a kompresszor halál.)
(#) levaitamas hozzászólása Dec 9, 2022 /
 
Sziasztok!
10 éves Samsung inverteres klímánál (AQV09) mit jelent az IPM túláram hiba?
Elindul, jól fűt és az első leolvasztáskor, kiáll hibára. Ilyenkor csak a piros LED villog és próbál indulni a kompresszor. Többszöri áramtalanítás után ismét működik, majd leáll.
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Szia!
Kondenzátor csere megoldotta a problémát. 35µF helyett 1,2µF volt a kapacitása.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Hamar elkészült de örülök hogy segíthettem .
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Közben küzdök a fent említett Samsung géppel. Annyival vagyok előrébb, hogy fűtés közben mértem, de csak 21 bar volt a maximális nyomás, pedig hallhatóan dolgozott a kompresszor. 410A esetében ez ugye kb 36C fok. Elképzelhető szerinted, hogy közeghiányos lenne?
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 12, 2022 / 1
 
Ha tíz éves a készülék nem valószínű hogy ennyi idő után lett gázhiányos . Nagyobb a valószínűsége hogy nagy volt a beltéri ventillátor fordulata , nézd meg a nyomást alacsony fordulatnál is (úgy kevesebb a "hőelvétel") ezért a hőcserélő jobban felmelegedhet . Mennyi volt a beltérinél a beszívott kifújt levegő hőmérséklete ?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2022
(#) boxtif válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Akár lehet gyárilag ennyire töltve, ugye nem fűtésre kitalált tipus.
Milyen csőhosszal van szerelve? 10-15 méterrel is tudnak ilyet produkálni.
Meg beltéri 10 15 fok hőmérsékletnél is.
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
A beltéri egy fűtetlen könnyűszerkezetes garázsban van. Ritkán üzemel, de akkor jó lenne egy kis meleg.
Automata ventillátor fordulatra állítva használtam, kb 5C fok volt a helyiségben. A gép tiszta, kívül/belül.
(#) levaitamas válasza boxtif hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Gyárilag 850g közeg van ráírva. A csőhossz kb 5m.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ha 5 fok a beszívott levegő akkor ne csodálkozz , az alacsony nyomáson . Ahogy emelkedik a hőmérséklet a helyiségben emelkedik a nyomás is ,és a kifújt levegő hőmérséklete is .
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Tehát nincs semmi baja a klímának csak egyszerűen nem tud ilyen hőmérséklet mellett fűteni?
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Tud ! De ne várj tőle 50-60 fokos hőmérsékletkülömbséget .... Ha 5 fok a beszívott és 20-30 körül van a kifújt az már nagyon jó
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Nem a kifújt levegő hőmérsékletével van baj, mert amikor elindul 40C fokot mértem.
Olvasztás után "IPM over current" hibakódot ad és megáll a kültéri. A beltéri továbbra is fúj, csak nem meleg levegőt.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Multkorában azt írtad hogy a kondi cseréjével megjavult... vagy nem jól értelmeztem a hozzászólást ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Az egy másik gép volt, egy régi Midea.
Ez a sajátom
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Idézet:
„Közben küzdök a fent említett Samsung géppel.”
Ebből kellett volna tudnom ??? Bocs hogy nem jöttem rá .. Itt nézted a kondit ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
A kondis hiba ez volt. Javaslatod alapján cseréltem a 35µF-os kondit. Az a gép el is indult, működik.
Most erről lenne szó.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Köszönöm, ezt én is megtaláltam.
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
És végig is nézted a "hibalistát" ?
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Igen.
Kábel színek, csatlakozások rendnem vannak. Kompresszor tekercsei és a készülékház között nem tudtam ellenállást mérni. Szívó/nyomó szelep nyitva, hőcserélők tiszták, ventillátorok könnyedén forognak. Kültérit/beltérit akadálytalanul átjárja a környező levegő. A szenzorokat még lemérem.
Amit nem értek, hogy miért mérek változó ellenállást a kompresszor tekercsei között széthúzott csatlakozó mellett (ugrál a kijelzett érték a műszeren)?
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Idézet:
„Amit nem értek, hogy miért mérek változó ellenállást a kompresszor tekercsei között széthúzott csatlakozó mellett (ugrál a kijelzett érték a műszeren)?”
A tekercsek közt ? Mekkora ellenllás értéket mértél ? A tekercsek közt szakadást kéne látnod nem lehetne ellenállás köztük , ha van akkor szigetelés hiba (átüt a tekercs) kompcsere ....
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Igen. Tehát nem különböznek a mért ellenállás értékek, hanem ugrál a multiméteren kijelzett érték. U-V, U-W és V-W között mérve. Hibátlan kompresszor esetén, gondolom egyforma ellenállást kellene mérni. Viszont amikor működik a szerkezet, nem hallani rendellenességet a kompresszor hangján.
Következő: »»   87 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem