Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű tápegység
 
Témaindító: Rendszer, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 117
(#) nemgyuri válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
A jelzés szerint hangolható, de a kivitele alapján nem. Ha hangolható lenne akkor is minek?
(#) nemgyuri hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
2-3 éve működött a következő DC/DC modulom: https://www.hestore.hu/prod_10038117.html
Most bekapcsolás után néhány másodpercig minden rendben, majd felugrik a kimenet 30V-ra. (kb ennyi a bemenete) Szerintetek érdemes lehet hibát keresgélni, vagy kuka?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2022
(#) erbe válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Kapcsoló FET-et kell cserélni. "Megnyúlott." Melegedésre vagy akár anélkül is nyitásba megy, amiből csak lekapcsolva, kihűlve tér vissza. Más fórumban éppen tárgyalják a félvezetők öregedését.
(#) nemgyuri válasza erbe hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Spec. IC van benne - külön FET nincs. Soha nem volt kihasználva, tehát nem melegedhetett. Ezek szerint kuka...
(#) pipi válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
A két hűtőbordára mi van csavarozva?
(#) nemgyuri válasza pipi hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Az egyiken kettős dióda(STPS2045) a másikon XL4016.
(#) majkimester válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
A neve azt sugallja, hogy 300W-os.
A HEstore oldala szerint a kimenet max. 28V 9A = 252W.
A HEstore oldalán belinkelt adatlap szerint a vezérlő IC XL4016, ami max 36V 8A, ami meg 288W.
Az igazság meg odaát van.

Mindenesetre az IC 2-es lába a visszacsatolás, azt azért nézd meg, hogy oda mi van kötve. Egy szakadt/bizonytalan trimmer is meg tud viccelni. Mérd meg mi van a 2-es lábon a GND-hez képest, amikor még rendben és amikor 30V a kimenet. 1,25V a normál érték. Ha 30V-nál is ekörül van, akkor valami a visszacsatoló ágon, ha felmegy ez is akkor az IC.
(#) tufatofu válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Nekem is van ilyen modulokkal felépített labortápom jó pár éve. Brutálisabb dolgokra ezt használom. A trimmerek helyére előlapi potméter van téve. Egyszer hasonlóképpen "tréfálkozott" az egyik oldal. A 100ft-os kínai potméter cseréje után megszűnt a jelenség.
(#) nemgyuri válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Hasonló célra (potikkal) használtam és eddig.
Majkimester javaslatára teszteltem. FB lábra forrasztottam drótot, műszercsatlakozáshoz.
Kb 1 órás teszt következett 0 és 150mA-es terheléssel, jónak tűnt. Gondoltam forrasztási hiba van ezért átforrasztottam. Összeszerelés után megint rossz. Megy a kukába! Nem akarok még egy holmimat kivégezni.
(#) nemgyuri válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Új modul beszerelése után ugyanúgy felugrott a kimenő feszültség, elkezdtem vizsgálódni..
Kiderült, hogy az eredeti modul még jó! Nekem is a poti adta meg magát.
Arra jöttem rá, hogy ha bekapcsolt állapotban gyorsan letekerem a feszültséget akkor a kimeneti 30V a feszültségosztó alsó 380 ohm és a poti minimális ellenállásán kialakuló áram kiégeti a potit!
Mellékelem a modul szabályzó részletét:
Szerintem a potival sorbakapcsolt 200 ohm-os ellenállással a kialakuló áramot elfogadható értékre lehet csökkenteni, ekkor a minimális feszültség 1,2V-ról 2V-ra változik.
(#) tufatofu válasza nemgyuri hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Nekem is poti gond volt pár éve vele. Szerencsére semmi érzékeny holmi nem volt rajta amit tönkretett volna a max. feszültség. Kicseréltem huzal helikálisra, és azóta nincs baj vele, pedig sokszor 8-10 Amperek vannak kiszippantva belőle.
(#) Pumukli64 hozzászólása Nov 17, 2022 /
 
Sziasztok! Valaki ismeri ezt a tápot? Fujitsu cpb09-045b. Nem találok róla kapcsolási rajzot. Valójában a 12v helyett 14v kellene.
(#) pipi válasza Pumukli64 hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Hali!
Nézd meg milyen vezérlő IC van benne. Ha tl494-es, akkor valami atx táp rajza hasonló lehet.
Ha valami egyéb vezérlő van, szerintem el lehet felejteni. A 494-est sem egyszerű átalakítani, jól meg kell bontani a kisfesz részt. Ha nem kell nagyobb áram, egy 18-19V környéki noti tápot a kimeneti osztó módosítással, még talán éppen vissza lehet venni. Nekem még pont sikerült ha még egy kicsit lejjebb vettem, már instabillá vált, lengett erősen
(#) deebo válasza pipi hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Ugyanmár 12V-ról 14-re állítani egy smps tápot nagyjából semmi, ha valakinek ehhez rajz kell, neki se álljon.
(#) pipi válasza deebo hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Nem nézted a feltevő kérdését, ha jól látom az egy PC táp, ugye többféle kimenettel. Ebből akar 14V-ot...
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Igaz, hogy PC táp, de csak 12 és 11 V-os kimenetekkel. Mérete, teljesítménye alapján nem a gyakoribb, ellenütemű, hanem csak 1, valószínűleg FET meghajtással. UC38xx vagy hasonló IC-vel.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Igazad van https://hardverapro.hu/apro/fujitsu_tapegyseg/hsz_1-50.html
A csatijáról gondoltam hogy PC, a paramétereit nem is néztem.
(#) még1MbR hozzászólása Dec 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem egy Huawei PAC-600WA-B (12V 50A, 3,3V 0,1A) kapcsolóüzemű tápegység modult.
Szeretném beindítani, ehhez nyilván valamelyik tüskét össze kell zárnom egy másikkal, de 4x6db kis tüskesora van, kapcsolási/bekötési rajzot meg eddig nem találtam hozzá.
Elektrotanyán se látom fent.
Gondoltam beírom, hátha van ötlet, merre nyomozzak tovább.
Köszi előre is!
(#) erbe válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 13, 2022 / 1
 
PAC-600WA-B
A gyári leírás szerint semmit nem kell összezárni. A főkapcsoló bekapcsolásával indul a táp. Gondolom, nem árt neki valami alap terhelés, bár nem írják, mennyi a minimum. Kapcsoló üzemű tápok nem szeretnek terhelés nélkül üzemelni, mert az apró kapcsolási tüskék is könnyen túlfutnak a határfeszültségen.
Ha nem megy, meg kell keresni, miért nem!
(#) még1MbR válasza erbe hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Ó, ezt néztem is itt, de ezek szerint túlgondoltam a dolgot!
Eddig mindig kellett valami tüske rövidre zárás, erre kiderül, hogy ennek nem kell
Köszönöm szépen!
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Közben teszteltem is egyet, felkapcsolva elindul a venti, de feszültséget nem ad ki a vastag érintkezőkre.
Pedig zsír új a cucc.
Ezek szerint csak kell valami plusz dolog, hogy elinduljon.
14V 3W-os kis izzót rákötöttem, azzal teszteltem.
(#) erbe válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Csatlakozók bekötéséről semmit nem ír, pedig végiglapoztam a sokoldalas, többtucatnyi változatot ismertető dokumentációt. Ami sokatmondó, "xx típus Power Cable" csatlakoztatásával használható.
Nem lehetetlen, hogy a kábelben van aktiváló áthidalás vagy a kábel hoz vissza jelet (rövidzárat) a felhasználó egységtől.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Legegyszerűbb kibontani és lefényképezni vagy lekövetni a csatlakozó bekötését.
(#) fakezű hozzászólása Dec 22, 2022 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni. Van egy CRT tv sasszi, aminek a tápegység részét szeretném felhasználni. Csatoltam egy kapcsolási rajzot róla. Igazából csak a 28V-os ágra lenne szükségem belőle, de nem vagyok tisztában vele, hogy a szekunder oldalon a kapcsolás melyik részeit lehet elhagyni. Főleg a visszacsatolás és standby részen. Esetleg be tudnátok nekem jelölni a rajzon, és akkor neki tudok esni a nyáknak fűrésszel.
(#) tufatofu válasza fakezű hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Az opto és áramkörét ne hagyd el, a többi az lemaradhat.
(#) fakezű válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszi, de egy kicsit még konkrétabban kellene.
A pirossal jelölt résznek kell csak maradnia az optokapus visszacsatoló részből?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022

opto.jpg
    
(#) pipi válasza fakezű hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Ettől jóval bonyibb az átalakítás... Ha megnézed a karikázott részbe honnan mennek még kanócok... pl a standby-ból, meg a nagyfeszből... inkább nem kéne fűrészelni szerintem
(#) tufatofu válasza fakezű hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Igen, és a 145V-os részből az L604 tekercsig, mert a visszacsatolás a 145V-ot figyeli.
(#) fakezű válasza pipi hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Persze, láttam a 145V-os részt, éppen ezért kértem segítséget a hozzáértőktől, hogy melyik részt lehet biztonsággal elhagyni.
Végül is maradhatna egyben a tápegység rész, de úgy nagyon nagy helyet foglal. Ezért vágnám le a felesleges részeket.
Meg aztán mindegy, hogy a nyák fűrészeléssel vágom el a kezem, vagy a fenyőfa talpba faragásával...
(#) fakezű válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Köszönöm.
Akkor ha a kép szerint vágom le, működni fog rendesen, ugye?
Következő: »»   111 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem