Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 27 MHz távirányítós autó kérdések
Lapozás: OK   23 / 24
(#) Johnny0508 válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 15, 2020 /
 
Ez egy turbós, úgyhogy valószínűleg nem de próbálgatom más távokkal és hasonló a helyzet.:/
(#) zamatőr hozzászólása Aug 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Van 2 egyforma felépítésü kisautó , egy ideig működött mindkettő a saját távirányítójával de már csak egyik távirányító működteti de mindkettőt a mási egyiket sem. Nem tudom ,hogy mi okozhatta ezt a változás . Találkozott-e valaki ezzel a jelenséggel? Javítható-e valahogy?
Az autóban egy DW1084S és egy
DW1226 valamint egy felirat nélküli IC. A távirányítóban egy felirat nélküli IC. 2.4GHz-en működik
Távirányítók száma (kód?) SZ010617 és SZ010817
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) Inhouse válasza zamatőr hozzászólására (») Aug 12, 2020 /
 
Mivel nem 27MHz-es a készülék, lehet, hogy jobban passzolna ide:RC távirányítás modellekhez, vagy ide: Rádiós távirányítású kisautó...
(#) karancs221 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Sziasztok, laikusként kérdezném, hogy valahogyan meg lehet oldani hogy a 27 mhz-es távirányítós autómat átalakítsam 2.4 ghz-re? Milyen alkatrészeket kellene hozzá vásárolnom illetve milyen folyamatai vannak?
(#) pucuka válasza karancs221 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Vegyél egy 2,4 GHz -es vezérlőt. Egyszerűen átalakítani nem lehet.
(#) karancs221 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Igen én is erre gondoltam, hogy vennék hozzá egy 2,4 GHZ-es vezérlőt, köszi a megerősítést
(#) bitmixer hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Nem autó, hanem 27 MHz-es billentyűzet... minden jel arra mutat, hogy a 27195 kHz-es kvarc halt meg. Nem vagyok otthon ebben az RC világban; hol lehet ilyet (alacsonyat) venni? Kösz, üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2021
(#) gerenk válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Szia!
A tokozott kvarc az egyik legstabilabb alkatrész. Kizárt hogy az hibásodott meg.
(#) bitmixer válasza gerenk hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Kösz, de az előtte levő dolgokat ellenőriztem, a dig meghajtás eljut az RH részig.
(#) pucuka válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
A 27195 kHz = 27.195 MHz azért nem annyira alacsony frekvencia. Ez már bőven felhang kategória.
Modellező boltokban találhatsz.
Én sokkal inkább az oszcillátor visszacsatoló kondijaira gyanakodnék. Ha összeraksz egy diódás csúcsegyenirányítót a multimétered elé (RF mérőfej), megnézheted, hogy rezeg-e egyáltalán az oszcillátor.
(#) ftirius válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Adókvarcom van 27,195-ös. És adok is, ha az adó kell.
(#) pucuka válasza ftirius hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Ha tényleg a kvarc a hibás, akkor csak az adókvarc kell, a (modellirányító)vevőkben nem szokott kvarc lenni. Az adóban lényeges, a vevőben nem, az egyszerűsége miatt.
(#) zenetom válasza pucuka hozzászólására (») Márc 30, 2021 /
 
Szerintem az alacsonyt a tokozásra értette.
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Olyat én még nem láttam.
(#) bbatka válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
27MHz kristály a RET-nél
27MHz-est találtam. Magas tokozásúak. Szerintem ahol nincs jelölve hogy felharmónikus rezonáns, az párhuzamos rezgőkörös normál kvarc. Az adó áramkörétől függ hogy melyik az, ami jó neked. Valószínűleg a vevőt át kell hangolni. Ebben nem tudok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021
(#) pucuka válasza bbatka hozzászólására (») Márc 31, 2021 / 1
 
Nem jó a 27.0 MHz -es kvarc. A CB sávban (26.960 - 27.410 MHz) 40 + 5 csatorna van, 10 kHz -es csatornaosztással, az első csatorna frekvenciája értelemszerűen 26.965 MHz. A 40 csatorna beszédátvitelre, a +5 csatorna (26.995, 27.045, 27.095, 27.145, 27.195 MHz) játékirányításra, adatátvitelre (beszédre nem) használható.
A csatorna frekvenciák rögzítettek, a frekvencia nem választható szabadon, így a pont 27 MHz -es kvarc nem használható, pont a 26.995, és a 27.015 MHz -es csatorna közé esik. (a 3/a, és a 4 -es csatorna közé, " /a" jelöléssel az 5 adatátviteli csatornát jelölik, rendre 3/a, 7/a, 11/a, 15/a, 19/a )
Ezek mind speciális frekvenciájú kvarcok, leginkább modellboltokban kaphatók.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2021
(#) szelid53 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Én nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz.
Lehet, hogy nagy butaságot kérdezek
Unokám kapott egy TYKO SCORCHER rc autót, de hiányzik az adója. Az autó alján van egy ragasztott matrica 27.135 MHz. A vevőben lévő kristályra
26. 680 KDS van írva az IC TAIYO 88-R 9332K. Van egy 27.145 MHz adom,nem TYCO. Ha kicserélem a kristályt,tudja majd irányítani, milyen kristályt vegyek? Buta ötlet? Vagy csak a saját adóját tudom használni?
Előre is köszönöm, ha valaki segíteni tud.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) ftirius válasza szelid53 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Szia!
"Véletlenül" van egy ilyen adóm. Ha érdekel neked adom.
(#) pucuka válasza szelid53 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
27,135 MHz nem is lehetne. Az ehhez tartozó vevőkristály 26,680 (+0,455=27,135) MHz.
A 27,145 MHz -es adóhoz 26,690 MHz kristály tartozik, és ez a frekvencia modellirányításra használható. (a 27,135 MHz nem)
Modellüzletekben kaphatsz ilyen kristályt a vevődbe.
Ettől még nem biztos, hogy az idegen távirányító adót használni is fogod tudni, ahhoz még a távirányítás módjának is meg kell egyezni.
(#) szelid53 válasza ftirius hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Igen érdekel.
Előre is köszönöm.
(#) szelid53 válasza szelid53 hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. Amint jutok valamire, megírom.
(#) szelid53 válasza ftirius hozzászólására (») Máj 13, 2021 / 1
 
Szia!
Köszönöm az adó megérkezett!
Elfelejtettem még az elején megírni a TYCO 9.6 voltos, a táv 6 voltoshoz való.
Nem tudom, hogy ez okozhat gondot?
Tegnap szerettem volna életre kelteni de nem jött össze. Az adó jó az FM sávot kb 75 MHz nél rendesen zavarja, 5 különböző hangszín változással. Szétszedtem a tycot.
Egy nálamnál lelkesebb barkácsoló, egy idegen vevőt, diódákat, ellenállásokat forrasztott az eredeti nyákhoz, + még a nyákon vezető vonalakat szakított meg.
Lehet, hogy az eredeti, nyákon lévő alkatrészek is károsodtak?
Most találd ki indul.
(#) kispalsz hozzászólása Dec 28, 2022 /
 
Segítségeteket kérem. Van 2 egy márkájú kisautó mindkettő 27 MHz-es frekvencián működik.
Revell Controll 24472.
Az a gond, hogy egyszerre nem lehet használni ( 2 gyerek van) mert mindkettő távirányító irányítja mindkét autót. Az egyik távirányítóját szétszedtem. Egy ilyen nyáklap van benne:
YK-2238T

Csatolok képet róla.

A nyákon látszik valami gondolom poti helye. Ide be lehet forrasztani valamilyen potit? Ha igen milyet vegyek. Vagy valami fix ellenállással is megoldható, hogy ne zavarja a 2 kisautó egymást? Mekkorával?
Persze az autó vevőjén is alkalmaznám ezt a megoldást.

Köszi a segítséget.
(#) uniman válasza kispalsz hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Hibás az elképzelésed (nagyon)!
Ha jól látom egy 27.145 MHz-es kvarc "ketyeg" benne...azt kéne más frekisre cserélni...
Cca. 27.045..095...195...255 MHz-esre. Persze a vevő okozhat még meglepetést, mert abban nem biztos, hogy kvarc van, hanem pontos frekire hangolt tekercs.
(#) sany válasza kispalsz hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Idézet:
„A nyákon látszik valami gondolom poti helye.”

Nem az nem poti helye. A panelen, ahogy látom egy nyomógombnak, és a kvarc alatt, egy esetleges KF tekercs helye van kihagyva. esetleg a vevőről is tehetsz ki képet.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Szerintem is szét kellene szedni az autót is, és megnézni hogy abban van-e kvarc (kétlábú fémkupakos izé, rajta számmal ), és ha van, mi van ráírva? Ha nincs, akkor szívás...
Másik fórumról másolva, hátha hasznos a kollégának:
Idézet:
„Az AM 27 MHz-es kvarc párokkal viszonylag kevesebb a probléma. Egy ideig nem lehetett modellezni a 27 MHz-es hullámhosszon, mert bezavartak a CB(Citizen Band) rádiók. Nagyobb kimenő teljesítményükkel kegyetlenül elnyomták a modellirányító adókat. Ugyanolyan kvarcpárral dolgoztak mint mi modellezők. De ez a korszak letűnt, szinte alig használ már valaki CB rádiót. De azért legyünk óvatosak! (repülősök!) Sok CB kvarcpárt bevizsgáltam, a többségük bátran használható az AM 27MHz-es típusú modellirányító adó-vevőkben. Sok modellautós pisztolyrádiója AM 27MHz-es sávon megy, itt alkalmazhatják a használaton kívüli CB rádiókból kiszedett kvarcpárokat. Garanciát nem tudok nyújtani, mert nagyon sok gyártó volt CB vonalon, de valószínűleg nem lesz gond.
Apropó modellautó! Sok a versenyeken az induló, ami nagyon kiváló, de nagyon keserves a frekvencia egyeztetés!
Ugyebár eleve az EFRA szabály szerint 4 pár kristályt kellene lejelenteni előre a rendezőknek.
Aki versenyez, nem ússza meg, kell a sok kristálypár.
...
Természetesen legyen pontos egyeztetés a kvarc pár bedugása előtt! A kvarc tokján lehetőleg ugyanaz a gyártó jele(logo) legyen! De ennél még fontosabb a frekvencia szám!
A adóra írt szám vevőpárja 455 értékkel kevesebb. Pl.: az adó:27,145Mhz = 27145kHz, ebből kivonjuk a 455-öt, marad: 26690kHz, tehát ez a vevő. Feltétlenül végezzük el ezt a számítást ha ilyen alkalmi, akárhonnan származó, kvarcpárral próbálkozunk. Mellesleg rengeteg kidobott CB rádió van, és abban ott hevernek ezek a kincsek…szinte ingyen…”
(#) gerenk válasza kispalsz hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Szia!
Nagy valószínűséggel egyszerű rendszerrel van szerelve az autó. Az adó mint írják 27,145 MHz kvarcstabil egy fokozatú kb 10 mW kimenő teljesítménnyel kódoló ic--vel. A vevő supreg rendszerű 50-100 kHz sávszélességű dekóder IC-vel és híd kapcsolású motor meghajtó DC erősítővel. Ha szét akarod választani a két autó irányítását csak az encoder dekoder beállításával tudod. A páros típusszámát megírod meg lehet nézni lehet e változtatni az órajelét.
(#) sany válasza gerenk hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Azon gondolkozok, illetve próbálom kideríteni, az eredeti kérdéstől függetlenül milyen típusú IC lehet az a 8 lábú kis pók?
(#) Lucifer válasza sany hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Az egy nagyon jó kérdés, ami amúgy szerintem megoldaná a problémádat tutira, az az, hogy az egyiket átalakítanád 49 MHz-re. Ehhez kvartz, tekercs csere minimum kell. De ehhez kellene valami adatlap a cucchoz. FCC ID nincs esetleg az távon?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) sany válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nem az én problémám, nem én kérdeztem eredetileg.
Én már viszonylag sok távot szétszedtem, de nyolc lábúval még nem találkoztam, eddig. Új technológia.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
Következő: »»   23 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem