Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   4 / 122
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Igen, de ezek a motorola tranyók aztán megszűnődtek, és jött helyettük a BD809, 810, aztán azok is átmentek megszűntbe, meg hamisba, és akkor jött a 911, 912 páros.
A FET eredetileg BF244A, de jó a 245A is, csak más a lábkiosztása, erre vigyázni kell. Gyakorlatilag én általában ha ismeretlen vidis végfokot javítok az ilyen 20,- Forintos vackokat kapásból mind kihajítom, a pici diófákkal (1N4148) együtt, ez a leggyorsabb/leghatékonyabb megoldás.

Esetleg érdemes még a visszacsatolást is megpiszkálni kicsit, 82k helyett 47k-s ellenállat.. Ilyesmi emlékeim vannak...
(#) goldscorpio07 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Viszont ha vki a búgás megszüntetésére tudna ötletet az nem lenne rossz...valami kis sufni se gond
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
6363? földhurok sztem.
(#) metrovagon válasza Zihu66 hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Sziasztok Srácok! A segitségeteket szeretném kérni. Egy barátomnak vettünk egy Videoton RA 6363 S erősitőt és az a gond vele hogyha hozzányúlok a bekapcsológombhoz vagy a pici kerek gombokhoz, akkor baromi erősen elkezd búgni. Hogy tudnám ezt megoldani zéró tudással? Légyszi segitsetek, és fogalmazzatok egyszerűen mert egy épitészmérnökkel van dolgotok, akinek köze nincs a témához . Köszönöm Szépen! Sziasztok
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Hűha...
Sajna gyakori hiba ennél a vidinél...
A némítást végző áramkörön lesz a gubanc...
De így hogy mondod hogy közöd sincs a témához,inkább azt javaslom keress egy szakembert,ő tudja majd orvoslni a problémát
(#) metrovagon válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Köszi szépen! és még egy csacsi kérdés: nagy hibának számit ez?
(#) masi1 válasza metrovagon hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Küldök egy rajzot hátha segit.Az SR52-es ellenállás egyik lábának felvétele megoldja a problémát elméletileg.Igaz nem lessz némitás utána.

6383.pdf
    
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Ez 6383-nak a rajza
Az tény hogy ha az áramkört megszüntetjük nem lesz ez a probléma,de nem lesz némításunk
(#) metrovagon hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
értem! köszi Srácok!
(#) masi1 válasza metrovagon hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Sajna én meg kiestem az elözö hozzászolásommal.Elnéztem a készüléktipust.De itt a rajza a 6363s-nek

6363s.zip
    
(#) vgyre hozzászólása Júl 20, 2008 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
A problémám a következő: kaptam egy RA 6363S rádióerősítőt melyből hiányoznak a végfok modulok. Kapcsolási rajzom van, de panelrajzom nincs. Ki tudna-e valaki segíteni egy rajzzal, esetleg egy fénykép is megfelelne a fólia és az alkatrészoldalról. Előre is köszönöm!
(#) shalafi66 válasza vgyre hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Szerintem jobban járnál egy másik végfok megépítésével.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
BD 249/250-es végfokokkal szépen muzsikál
Az előttem hozzászóló felrakta a vidi rajzát ami 4 db PDF...abból sokmindent megtudsz
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
képzelem (bár attól függ, mennyire hamis a 249-250). Inkább 911-912 kéne neki. Eredeti.
(#) vgyre válasza shalafi66 hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Igazából az eredetit szeretném után építeni, de ha van valami jó rajzod, ami megfelelően illeszkedik a régi helyére, érdekelne. Eredeti kapcsolási rajzom, mint írtam van, csak NYÁK rajzom nincs, ezért lenne jó legalább egy fénykép a végfokmodulról.
Köszi!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 22, 2008 1 /
 
Nem a legjobb minőség,de ki lehet belőle venni
(#) shalafi66 válasza vgyre hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Hát ettől a viditől egy 7294-et is jobbnak tartok. Vagy egy LM3886-os IC-vel készült végfokot..

Egyébként valahol a Terminál fórumon volt SPafi nevű fórumozónak egy végfok terve, ha diszkrét elemkből építkeznél, az megfelelne szerintem, ott pl. az áramkorlát is jól működik.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
Ha már itt tarunk,nem ide kellene írnom,de mi a vélemyényetek egy marantz 2325 nevű csodáról?
Van nálam egy ilyen darab csak az a baj hogy a két tápszűrő kondi megdöglött (15000 uF,79V) és az istennek se tudok ilyet beszerezni...
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
4700u 100V, 5600u 80V rakd össze ilyenekből pl.
(#) vgyre válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Köszönöm a képeket! Kinyomtatva egészen jól használható. A TDA7294 dupla tápfeszről lenne az igazi, de ahhoz trafót is cserélni kellene. A tapasztalatom az, hogy egy csúcs minőségű végfokot csak akkor van értelme beleépíteni, ha az előtte lévő fokozatokat is hasonlóra minőségűre cserélem. Kezdhetnénk mindjárt a dekóderrel. A 758 nevetséges minőségű, a 739 sem kerülné el a sorsát stb.
Még egyszer köszi a segítséget, ha kész megírom a tapasztaltakat.
(#) shalafi66 válasza vgyre hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Az RA6363S szimmetrikus tápfeszről üzemel.... szóval erről ennyit sztem.

A 7294 nem csúcs, csak jobb egy fokkal annál ami benne van, és gyakorlatilag a cseréhez nagyobb mértékű módosítás nem kell. A rádiónak nagy betegségei sztem nincsenek, elfogadhatónak számít, kivéve a "mech." részeket, pl. trimmerek. Ami átdolgozásra szorulna, az a szabályzó.
(#) vgyre válasza shalafi66 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
A TDA 7294-nél a gyári adatlap szerint van olyan lehetőség, hogy kis hangerőnél +-30V-ról, nagy teljesítménynél pedig +-50V-ról üzemeljen. Az átváltást egy néhány tranzisztorból álló áramkör végzi a kimeneti feszűltség függvényében. Így nem melegszik annyira. Minősége kétségtelenül jobb, mint az eredetinek. A szabályzón milyen jellegű átalakításra gondoltál?
(#) shalafi66 válasza vgyre hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Hja hogy az volna a "dupla tápfeszről" megoldás. Értem. De én 20-40V-ra emlékszem talán... Mindegy.

A szabályzón az erősítés csökkentésére gondoltam legalább (egy konditól meg kell szabadulni), bár én régebben készítettem egy j-FET-es verziót is, de hol van az már...

Ugyanígy a végfoknál is érdemes módosítani a visszacsatolást, 82k helyett 47, a bemenetet is lehet 47k-val 82 helyett lezárni.. Ilyen emlékeim vannak.. De nem 100% hogy jól emlékszem.
(#) vgyre válasza shalafi66 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
A feszűltségértékek csak emlékezetből vannak, a szabályzóban melyik kondira gondoltál? Ha megszólal a vég, kipróbálom 47K visszacsatolással is, elvileg a z erősítéscsökkenés minőségjavulással kell hogy járjon.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
A szabályzón én is két kondit szedtem ki skory rajza és leírása alapján...a loudness is kikapcsolható némi alkatrész eltávolításával...
De ha már ennyire belemerülünk ebbe a témába,én is örülnék még ilyen ötleteknek mint a szabályzó buherálása stb...
(#) vgyre válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Elkészültek a végfokmodulok. A gyári rajz hibáit kiszedve most már jól üzemelnek. Egyetlen gondom, nem tudom mekkora nyugalmi áramot állítsak be. Maga a modul egy trimer-potenciométert leszámítva teljesen megegyezik az EA 7386-os erősítő végfokával. Következő lépésként ennek a hangszínszabályozóját építem meg.
Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) Téboy hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok nekem is volt hasonló problémám a 6363 S -al barátom hoz átvittem és ő már tudta hogy mi okozza a bugást a dolog egyszerübb mint gondoltam van egy olyan modul a nyákon hogy szabályozó azon a nyákon vannak a kondok amik kékek ha kicseréled mindet kivétel azokat amik elvanak fektetve aonnantól jónak kell lennie nekem azóta tökéletes abszolut nincs búgás sehol!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Érdekes,kondi okozná a problémát?
Na ezt már kipróbálom ,úgyis van most egy ilyen nálam javításra...
(#) Téboy hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Egyébként most készülök egy kis teljesítmény növelésre a fórumban leirtak alapján de én úgy érzem ez a dolog hogy jól is müködhessen lecserélek 1-2 condit is PL: ami a trafó mellet van 2db ahelyett lesz 4db 15000μF os szerintem az már tuti lesz későbbiekben majd gondolkodok valami Toroid transzformátorban is de az még odábbvan további jó szerelés kívánok!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Én is most csinálok egy ilyen vidit,szintén végfokos,csak most bd 243,244-et teszek bele.Már 249,250-et próbáltam korábban,most ezt is kipróbálom.Am a 4x15000 µF sztem nagy egy ilyen erősítőnek az én marantz 2325-ös csodámba van két db 15000 µF-os 80V-os
Következő: »»   4 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem