Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   121 / 131
(#) Coriolis válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Uniman válaszában egy lengyel oldalt említ, de ott folyamatos 24V-ot szeretnének szerezni (már amennyit a google fordítónak sikerült lefordítania), nekem pedig elég, ha a relét elindítja. Eggyel fentebb láthatod, milyen relét vettem. Így viszont lehet marad az eredeti ötleted és az izzó lábairól szerzek 24V-ot.
(#) pipi válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Csak előbb nézd meg az égő 24V DC vagy AC-ról megy. A reléd AC fajta, ha DC-re kötöd valószínűleg kimegy belőle a füst.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Az AC <-> DC tekercselésű relék AC <-> DC működtetéséről van itt egy jó cikk.
Nagyjából arra jutottak, hogy igazad van.
Példájukban az AC tekercsű jelfogó háromszor akkora áramot vesz fel egyenáramról, mint váltóról.
És még a felmágneseződés miatt ragadva is maradhat...
Mondjuk lehet sorbakötni ellenállást, például.
Multiméter nélkül kicsit kacifántos megállapítani, hogy egyen, vagy váltófeszültség van ott.
Például le lehet kapni a relé kupakját, és mutató ujjal kitámasztani a fegyverzetet. Ha remeg, akkor váltó.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Kondival sorbakötsz valamit... pl kis áramú égő vagy led(vele ellenpárhuzamos diófa). Ha virít AC, ha max csak villan DC
Relével sorba ellenállás nem biztos hogy játszik, lehet kevés lesz az az áram a meghúzási feszhez
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Nem tudom mi áll rendelkezésre a kollégának?
Ha multiméter sem, akkor a végén marad a két szál drót és pohár víz...

Ha már úgyis kézben van a panel, akkor a vastagabb sávokat szemmel is le lehet követni a nyákon és mérni sem kell. Fényképről macerásabb, és legalábbis feladtam...
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Bocs, nem neked kellett volna címezni
(#) Coriolis válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Ma rendeltem egy multimétert, később úgy is szükségem lesz rá, azt a pár napot már kibírom valahogy. Az izzón természetesen semmi felirat. Próbáltam én is visszakövetni a nyákon, de nem jártam sikerrel.
(#) pipi válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Az égőnek tök mindegy AC/DC ezért nem jelölik
(#) tbl2 hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Szevasztok!
Szükségem lenne a SLAVE LIGHT kapunyitó kapcsolási rajzára. Tudna benne valaki segíteni?
(#) uniman válasza tbl2 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ez csak egy 4 csatornás RF rádióvevő panel.
Ha nem a bekötési rajza kell (ami elérhető), akkor az elektronika "sémája" esélytelen...(Ahogy az a kapunyitók 99%-nak sem publikus)
(#) tbl2 válasza uniman hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Nem a bekötési rajz kell az elég egyértelmű. A kapcsolási rajz kellene teszteléshez. Nem akar astabil módban menni, 1-2 perc között billen vissza a relé. Elvileg mennie kellene még impulzusüzemben is, nem ilyen hosszú visszabillenési idővel.
(#) Georgee hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, adott egy IN SW220AL tipusú kapunyitó. A használati utasítása nem tartalmaz kapcsolási rajzot, és lényegében a mechanikai szerelésen kívül semmi hasznosat nem nem tartalmaz, illetve a google sem a barátom. Esetleg valaki épített már be ilyen típust? Az infra érdekelne, hogy a +12V vagy a testet kell megszakítanom neki? Illetve gondolom az 5-6-7 lesz a nekem szükséges csatlakozó? A használati a villogóra is azt írja, hogy üzemeltetési feszültség 12-230V most ez akkor hogy van?
Köszönöm a válaszokat
(#) uniman válasza Georgee hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Vezérlő csatlakozó aljzata a kezelőszekrény fedeléről": 5-6-7 meg van rajz a fotocellapárról is
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023

5_6_7.jpg
    
(#) uniman válasza Georgee hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
...továbbá a COM-ot összekell kötni a -12V-tal és az infra OUT-ját bekötni a 6-os kapocsra.
(#) Georgee válasza uniman hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Köszönöm a választ . Eddig én is eljutottam, csak nem volt tiszta előttem mire gondolt a leírás szerkesztője és így nem voltam biztos benne, illetve a GSM felirat is megzavart. A fotocellánál a táp része megvan, de a vezérlés részéről nem láttam rajzot, csak azt hogy ott a com és az out kapocs. Illett volna itt megjelölni mit és hova, vagy legalább egy vázlatot hozzácsapni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) Skoevy hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Vario 230 vezérlést használ-e/látott-e/telepített-e valaki?
Közel nulla infót találtam róla, és mivel egy általam megvásárolni kívánt szettben az eladó szerint ilyen van, érdekelnének a tapasztalatok.
Köszi, előre is.
(#) increduluszoltan hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
sziasztok...laikusként segítséget szeretnék kérni egy Exitec garázskapu nyitó motor és távkapcsolója párosításához.. ha lehetséges privátba,hogy ne tűnjek teljesen hülyének!
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 4, 2023 / 1
 
Talán majd ha leírod a típusát is...pl. R-1350G.
(#) increduluszoltan válasza uniman hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Bocs,ő volna.
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 4, 2023 / 1
 
...a típusát kéne leolvasni! Nincs létrád? Van rajta címke is...talán a másik olalán.
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 4, 2023 / 2
 
Amíg kideríted...
(#) increduluszoltan válasza uniman hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
köszönöm,azóta sikerült megoldanom..nincs ráírva,de 1350
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
A R-1350G nyomógombjai nem így helyezkednek el! De ettől függetlenül jó lehet hozzá a leírás.
Persze te is leírhatnád ide a kérdésedre a választ, talán egyszer majd jól jön valakinek, akinek ugyanez a problémája.
(#) increduluszoltan válasza uniman hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Teljesen ma oldódott meg..
S lenyomva,ahogy a képen is látható,majd a távkapcsolót többször megnyomni...ilyenkor hangjelzés..és kész..
THX!
1330...
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023
(#) janir18 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy szekcionált kapuval hozzám került egy Intelligent 600 kapunyitó. Sajnos hiányzik a rádió vevő panelja. A gyári füzetkéje sem barátom bekötés ügyben.
Tudom használni valami más vevővel ezt a kapunyitót?
Az utcai kapuhoz van tervben kapunyitó Valószínűleg ECO1 Vezérlést kap a motor. Esetleg ahhoz lehetne pároztatni valamivel a garázsnyitót, hogy egy távnyitóval legyen nyitható? Természetesen külön gombbal.
(#) uniman válasza janir18 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Írj nekik emailt. Segíteni fognak... Bővebben: Link
(#) janir18 válasza uniman hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Oké, megteszem.
(#) uniman hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
FAAC 455D kétmotoros vezérlést egyszárnyú kapuhoz használnánk.
Leírásában nem látok erre utaló lehetőséget. Végállás kapcsolók is vannak a motorban. Az a kérdés, hogy a másik motor hiányában hajlandó lesz-e rendesen működni a vezérlés?
Ritka cucc, de hátha valaki már használta 1 motorral...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Szia!
Sajnos telefonról bonyolult kicsit átnézni a leírást, de én használtam PD-7 vezérlést egy motorhoz, a másik motor nyitási és zárási idejét levettem 0 mp-re. Ennél ez nem működhet?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Én is használtam már más kétmotoros vezérlést, amelyik idő alapú volt, ott pár mp-re állítottam a hiányzó motor idejét, meg kikapcsoltam a motor tesztet. De itt a két végálláskapcsoló benne van a motorokban...és be is vannak kötve a vezérlésben.
A leírásban látok (6.3.fejezet) "Működési idők betanítása" részt, de elsőre eléggé bonyolultnak tűnik. Meg jó lenne a mikrokapcsolós végállásokat meghagyni. (De egyenlőre még csak most vágják a vasat a kapuhoz...van idő kideríteni.)
A szobában összeállítva fogom tesztelni, ha hozzám kerül a cucc... A vezérlést nem ismerem, kérdés mennyire figyeli a motorok "meglétét", mert ha hiánya esetén letilt, akkor...
De van egy Beninca Core tolókapu vezérlés is, legrosszabb esetben azzal fog működni.
Következő: »»   121 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem