Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 72
(#) david87 válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
le vetem a gép alját hála istenek van rajta szerviz ajtó és kézzel feljebb tekertem.
csak az a baj hogy ha most bekapcsolom a főkapcsolót akkor el kezdi mozgatni az egységet ilyenkor szalad túl.
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
a kávé főző jó lett egy kábelt fordítva raktam vissza most már teszi a dolgát köszönöm
(#) Síteri hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Sziasztok segitséget szeretnék kérni van siemenes surpresso compact tk54001 es gépen tegnap délutan már egy pár kávet lefőzve bekapcsolt állapotban hagytam majd magatol elindult a darálója de kisebb fordulaton,rányomtam a kv késztites gombra főzött egy kávét a daráló ilyenkor normál fordulaton működött aztán visszaállt lassú fordulatra .Készenléti állapotban is forog a daráló.Találkozott valaki ilyennel? Elöre is köszi a segitséget
(#) Josi777 hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok.
Már több kávéfőzőgépnél találkoztam olyan csavarral, aminek a feje kissé ovális, semmilyen méretű dugókulcs nem jó hozzá. Tudja valaki, hogy hogyan hívják ezt a fajta csavarfejet és hol lehet hozzá szerszámot beszerezni?
(#) Dino71 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Szia! Pl. ez az.Bővebben: Link
(#) bogumil13 hozzászólása Feb 14, 2023 /
 
Sziasztok!
Elakadtam egy Philips Saeco Syntia HD8836 tipisú gép vizkőtelenitésénél.Elindult a program,de nem tudja befejezni,kilépni se tudok innen.A probléma,hogy a gőzölő csövön kellene jönni viznek(ha jól gondolom).Jön is de csekély mennyiségben,ellenben a központiegység mögött lévő csonkon,na ott jön rendesen el öntött a viz.A központiegység alaphelyzetben van.Itt nem kellene jönni a viznek ugye?Mi lehet a probléma,mit tudok tenni?
Megköszönöm a segitséget.
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Húzd ki a konnektorból egy pár órára hátha kilép.
Azt kellene tudni, hogy mikor csinálja a vízkőtelenítést, akkor felmozgatja e a központi egységet és akkor folyik a víz, vagy egyszerre meg azon a csonkon és a melegvíz kifolyón is. Mert a program olyan hogy felváltva jön a melegvíz kifolyón meg ahol a kávé jön ott is.
Ránézésre a csonkon lévő tömítések csereérettek, plusszba még a kpe tömítést is cserélném.
Ha valahogy sikerül kijönni a vízkőtelenítési programból, akkor 1l víz 10dkg citromsav keverékével feltölteném a víztartály, és nem a vízkőtelenítő programot indítanám, hanem:
Gép bekapcs és kérj tőle melegvizet. Leenged egy decit, vársz 5 percet. Utána megint egy deci le, megint 5perc szünet. Ezt addig csináld míg a liter víz el nem fogy. A gép végig legyen bekapcsolva.
A régi gépeknek-amikben nem volt vízkőtelenítőprogram- ez volt a vízkőtelenítési folyamata.
Ha szerencséd van ez ki fogja hozni a vízkő nagy részét, utána már csináltathatod vele programból.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Kihuztam de nem valtozott semmi.Ki vettem a központiegységet,tettem egy csövet a csonkra,hogy bele tudjam folyatni egy edénybe mert nem tekeri fel a kpegységet.A melegviz csövön meg a csonkon folyik naggyából egyszerre,de a csonkon több viz jön.Ujra elinditottam igy hátha befejezi,de sajnos 2 tartály után sem állt le.Végig megy a kijelzőn a csík de nem fejezi be.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Beléptem a szerviz menűbe,ahol lehet tesztelni a darálót,központiegységet,vizpumpát stb.Minden jó,kivéve a vizpumpánál piros marad a kizelző vmi hibát jelent pedig a viz jön rendesen.Ez mit jelenthet?
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Itt több gond is van. Először is vedd le a csonkot. Az a két csavar fogja amit a képen látsz. Szedd szét, de vigyázz mert rugó is van benne. Az pucold ki rendesen, áztasd citromsavba. Ha tiszta vízkőmentes, akkor újra próba. Azon a csonkon csak akkor jöhet a víz, ha fent van a KPE.
Másik. Az átfolyásmérővel is lesz baj. De nem biztos hogy maga az átfolyásmérő rossz. Lehet annyira el van dugulva, hogy nem megy át rajta megfelelő mennyiségű víz. Vagy kijön belőle a vízkő vagy szétszeded és a kimenő oldalát kipucolod. Nagyon pici lyuk van rajta, el tud dugulni. Ha még van kérdés írd nyugodtan.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Köszönöm,ezeket megcsinálom aztán irok mi lett.Ettől függetlenül azt gondoltam a kpe felmegy a vizkőtelenités miatt,mert hát igy nem megy rajta keresztül.
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Úgy kellene neki ahogy írod, csak szerintem nem zár rendesen a csonk és könnyebb ott kifolyni a víznek mint a gőzcsövön
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Leszedtem a csonkot,az üres,viszont a másik vége az le van vakolva?A csapban látok rugot azt szedjem szèt?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Na most megfogtál. Én ilyen kivitelűt még nem láttam. De gondolom hogy működik. Pici imbuszkulcs bele, és fordítasz rajta akkor szétjön. Vigyázz, rugó golyó vagy valami biztos lesz benne. Szépen pucoldj elmindent. Ennek a második képen lévő műanyagnak a belsejét is. A csonknak meg a két oldalán folyik a víz, az alja zárt.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Megint zaklatlak.Több dolog is van amit nem értek.Az egyik,a csonkon egy nyilás van,ráadásul az ellenkező oldalon nem a kpe bemenő oldalán.A másik,nincs golyó sehol,rugos rész van,a csapban az ellen oldal alatt se,felett se,de ki se lehet venni.Nem nagyon értem hogyan is működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
A kpe csonk az ilyen, illetve annyi hogy két olyan ovális furat szokott lenni egymással szemben. De maradjunk annyiba, hogy ez jó.
Én se láttam még ilyet írtam is. Nézek mar valami robbantott ábrát.
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Na találtam az elektrotanyán hozzá service manualt.
Szóval ott a rugó alatt kellene még két dolognal is lenni.
És ha jól értelmezem akkor mikor a tekerő elől középső állásban van akkor 4barnál nyitja ezt a kis szelepet.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Át tudnád küldeni a service manualt?
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Privátba adj egy email címet
(#) btamas81 hozzászólása Feb 16, 2023 /
 
Nem is csoda hogy jött a víz neked a kpe csonkon. Valaki szerintem ügyeskedett ott előtted, ezért van kiherélve. Mondjuk a kávéfőzést nem befolyásolja. Akkor van baj ha gőz, melegvíz vagy vízkőtelenítés kell.
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Valaki biztos piszkalta latszik az egesz gep belsején,pl csavarok hianyoznak több helyről.Megy a mail.
(#) btamas81 válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Amúgy lehet kapni kompletten ezt az elosztót, csak kicsit húzós, 8700Ft.
(#) Mihpit hozzászólása Feb 18, 2023 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni van egy Delonghi Magnifica ESAM03.120.S kávéfőző. Nem kapcsol be. A billenő kapcsolót már kizártam a hibák közül. Mi lehet a hiba? Panel?
(#) btamas81 válasza Mihpit hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Első körbe a kpe ajtó mikrokapcsolóját nézném meg.
(#) Mihpit válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Megnéztem kapcsolt szépen kapcsol, de szerinte, attól be kell hogy kapcsolj a gépet. Max jelzi, hogy csukjam be az ajtót.
(#) JZoli válasza Mihpit hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Ha a kapcsolót bekapcsolod, akkor egy rövid időre az összes LED felvillan, ez megvan?
Lehet banális, de van villany a kdugaljban, ahova be van dugva? He van villany, és nincs kezdeti villanyás akkor valószínűsíthető, hogy tápegység hibája lesz. Mennyire vagy otthon a kapcsolóüzemű tápok javításában?
(#) bogumil13 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Okés,köszi holnap lesz időm foglalkozni vele,irok majd mi a tényállás.
(#) Mihpit válasza JZoli hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Nem villan fel a led meg nem is áll be a KPE a helyére. Áram biztos van mert a kapcsolót kihagyva közvetlen a panelre kötöttem az áramot és úgy is semmi. Holnap lesz már multiméterem és próbálom kimérni, hogy kap e áramot a daráló, kazán, szivattyú, kpe motor. Nem nagyon vagy otthon a tápok javításában. Arra gondoltam kiveszem az alaplapot és valahol kiméretem.
De ha kapok infót szerintem én is megtudom javítani. Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is. De várom még a jótanácsokat.
(#) JZoli válasza Mihpit hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Ha jól emlékszem ebben a gépben a tápegység 24V körül, meg 5V-ot állít elő. Azokat a bent lévő (mármint a táprészen lévő) elkóknál tudod megmérni. Ha ezek megvannak, akkor már bonyolultabb lesz a helyzet!
(#) Mihpit hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Ezek lenénnek?
Következő: »»   63 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem