Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   80 / 83
(#) Johnny0004 hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok! A teszterem elejtettem, és eltört a kijelző, sógorom rendelt hozzá lcdt, de nem zöldet, hanem kéket. Beraktuk működik, de nagyon hallovány alig látni, mint amikor a kontraszt nem jó. Lehet valahogy állítani rajta, vagy ebbe csak a zöld jó? Köszi.
(#) Monster02 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ha olyan a szoftvered hogy nem engedi a kontrasztot növelni. Így : Bővebben: Link
Akkor szoftver csere. Valamikor még szoftver csere után se oldódik meg akkor az áramkörön kell valamit módosítani. Volt róla képem ameddig el nem veszett!
(#) Johnny0004 válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Valaki tudna esetleg segíteni? Megpróbáltam újra programozni, hát kár volt.
Először működött a programozás AVRDUDESS-szel csináltam, csak nem ment egyik HEX-szel sem amiket a neten találtam, aztán egyik programozás után azt írta :
error: program enable: target doesn't answer. 1
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1.
Azóta bármivel próbálkozom ugyanez, nem érem el az AVR-t.
(#) Pethical válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Nézd meg, hogy minden vezeték ok-e. Ha igen, akkor valószínűleg sikerült a biztosítékbiteket átírni.
(#) Johnny0004 válasza Pethical hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Az lehet, akko mi a megoldás?
(#) tufatofu válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Az AVR-t kivenni és "fusebit doctorral", vagy más HV-s programozóval renoválni, majd vissza, és felprogramozni.
(#) asch válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Sok esetben simán a -B bitrate opció is elég. Ez visszaveszi a programozás órajelét. Ez akkor segít, ha a csipen az SPI programozás engedélyezve van, csak az órajele lett túl kicsi az alapbeállításokhoz mérten. -B 128 például már elég lassú órajelet jelent, ezzel meg lehet kísérelni.
(#) Johnny0004 válasza asch hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Igen erről a -B-ről olvastam, de fogalmam sincs azt az opciót hogy állítom be AVRDUDESS-be, vagy nem is ott kell? Sose foglalkoztam AVR-rel kár, hogy nem PIC ahoz értek.
(#) dB_Thunder válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Idézet:
„Sose foglalkoztam AVR-rel kár, hogy nem PIC ahoz értek.”

Már egykutya!
Ráadásul akkora különbségek sose voltak!
(#) Johnny0004 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Ha te mondod...
(#) mm720 hozzászólása Feb 10, 2023 /
 
Sziasztok, ma vettem egy LCR TC7/T7 mérő kütyüt, alapvetően kondenzátorok tesztelésére vettem, ezt ajánlották hogy relative megbízható. Viszont 2200µF-os kondit mérve 2600-2700-as értékeket ad, új hitano 3300-as kondira mérve meg volt hogy majdnem 600+ µF-al írt töbet. Kis kapacitásnál 1000µF alatt pontosan mér. Ez normális? Ez az első ilyen kütyüm, hobbiból javítgatok (próbálkozom) retro alaplapokat, általában csak kondit kell cseréljek, rossz a műszer? Vagy valóban ennyire mellé mérhet?
(#) pipi válasza mm720 hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Hestoreból első 2200u kondi adatlap +-20%-ot mond...
https://www.hestore.hu/prod_getfile.php?id=3630 eszerint beleférhet
(#) Bakman válasza mm720 hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Mérj meg több 1000 µF-os kondenzátort, jegyezd fel a mért értékeket. Kösd őket ilyen-olyan kombinációban párhuzamosan és úgy is mérd le. Ha a kapacitások papír szerinti összege egyezik a mérttel, akkor valószínűleg jó a műszer.
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Az elektrolit kondik szorása sokkal nagyobb is lehet. Uj korukban inkább felfelé, azaz nagyobb a kapacitásuk mint ami rá van irva. És minél nagyobb a kapacitás a mérés is pontatlanabb, mert sok idö kellene a pontosabb méréshez, akkor meg az lenne a baj.
(#) mm720 hozzászólása Feb 11, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek a tippeket!
Egymás mellé beszúrva 2db 1000 µF-os kondit összeadja szépen a teljesítményét, sorba kötve egy vezetékkel pedig megfelezte a műszer. Szóval akkor elméletben jó a kütyüm, köszönöm mégegyszer.
(#) robis01 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Ha van otthon, vagy közelben ARDUINO akkor keress rá így :arduino hv programmer

Nekem csak attiny45-öt kellett visszahoznom így. 10 db-ól 7,5 sikerült is. A 0,5 úgy jött ki hogy az egyiknek az egyik lába átment zárlatba a GND felé. Így csak csonkaként használható
(#) robis01 válasza mm720 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Én időnként szoktam újrakalibrálni az enyémet. Igaz az enyém nem pont ilyen, abban van egy kalibrációs menüpont. Lehet hogy nálad is segítene az eszköz pontosságán.
(#) Johnny0004 válasza robis01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Köszi a választ, próbálkozom.
(#) Massawa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Ha hosszabban nyomod a gombot - 2-3 sec, akkor általában megjelenik a config menü ( legalábbis az enyémen ezt teszi) és ott vannak mindenféle beállitások. Még nem néztem, de nincs kizárva, hogy ott van a display beállitása is
(#) Sly hozzászólása Feb 15, 2023 /
 
Sziasztok.Megvan e valakinek az a verzio ami mega 328ra megy 2x16 os lcdvel,encoderrel ès external voltage measurementtel?Ez kellene az èn teszteremhez de pont ilyet nemtalálok sehol.Sajnos ujrakell programoznom,de nemtalálom sehol azt az swt ami nekem jolenne,ès sajnos már arra sem emlèxem mivolt pontosan a verziószáma annak ami benne volt...
(#) Massawa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Megy még valahogy? ( maga az AVR , nem a programozo).
(#) Johnny0004 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Már nem megy, procit kell cserélnem, csak most nem kapni szinte sehol, ebben nincs menü sajnos. Egyébként az fw meg van valakinek, LCR-T4 a tipusa, 328p procival, 128x64 kijelző? Neten ami linkekre hivatkoznak nem működő oldalak.
(#) Massawa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Itt van egy link mindenféle displayre meg dokumentáciora.

LCD display

Probald kikeresni a megfelelöt. Lehet, hogy az eredetin a zöld displaynek elég volt a 3 Volt a kéknek több kell. Ha nincs poti, akkor ellenállást kell cserélni.

(Kár, hogy nem szoltál elöbb).
(#) vision61 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Szia!

A v1.12k rev. 508 megvan, ezt használom ebben a készülékben én is. Van benne menü, köztük az is amit Massawa említett, lehet is állítani a kontrasztot. Anno a SinaProg 2.1.1 nevű kis programmal frissítettem.
Ha kell, elküldöm mindkettőt.
(#) robis01 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Ha be tudod azonosítani az lcd meghajtó ic-t akkor talán segíthet: AVR tester
(#) robis01 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Régebben kerestem AVR-t, de csak drága hazai forrást találtam. Ezért rendeltem Kínából arduino klónokat, amiből kivettem az AVR-t.
(#) Johnny0004 válasza robis01 hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Köszi, ugyanerre gondoltam én is.
(#) Kera_Will hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Előkerítettem a szépen elspájzolt atmega328 , 2x16 kar LCD kijelző és 8 MHz kvarc anyagokat amit erre a projektre szántam.

Időközben változott 1 2 dolog a javára.
Az R L C D T Th FET ... stb alapismeretein felül .

- frekvenciát mér
- védi a töltéssel rendelkező kondiktól a portokat mindig rövidzár a bemeneteken csak a mérés idejére behúz a relé
- Zenert kb 50 voltig
- rotary enkoder test
- akku / auto power off
persze lehet van ami nem lesz benne .
A "tudomány mai állása szerint " létezhet olyan hexa kód amit beégetek egy atmega328 - ba és a fentieket tudja?
Elérhető "tiszta"(an N+1. "végleges" verzió ami biztosan megy) fenti funkciókat megvalósító elvirajz itthon beszerezhető alkatrészekkel / nyák minta?
(#) btamas81 hozzászólása Márc 3, 2023 /
 
Nincs valami ötletetek, hogyan lehetne rövidre zárni mérés előtt az érintkezőket? Már a másodikat teszem tönkre, mert figyelmetlenségből feltöltött kondit mérek.
Olvasom itt, hogy egy relé kell amire rövidre zárja az érintkezőket, de honnan adjak a relének áramot, hogy behúzzon, meg a mérés végéig úgy maradjon?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2023
(#) tufatofu válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 1
 
A rajzon ott van, hogy a processzor PC4 lábon vezérli a relét. A mérés idejére oldja fel a bemeneti rövidzárakat, amin esetleg a töltött kondi is kisül...

védelem.jpg
    
Következő: »»   80 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem