Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   69 / 71
(#) spenyo hozzászólása Máj 29, 2022 / 1
 
Két darab matrózcsomóval a testén landolt a szelektív műanyag-fém szemétnek fenntartott kukában..
De legközelebb beépítem valami ellenségem szerkezetébe..
Közben mint jeleztem az egyik kijelző karakter problémájával küzdök.
Olyannal találkozott már valaki, hogy a karaktertábla címvezetékei között az A0-A1 és az A2-A3 vezeték fel van cserélve a kijelzőbe ?
A "W" helyett "[" az "A" helyett meg "B" jön - most két kábellel próbáltam és ha SW-el cserélem a két címbitet a kiküldött adatban akkor jó a kiírás..
Azért gondolom, hogy bent a hiba, mert a 0x38 értékre 5x10 karakterméretet állít be az 5x7 helyett.
Tehát a kontroll regiszternél is okoz hibát - a 0x3C-re állítja be az 5x7-es méretet.
(#) Bakman válasza spenyo hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Meg kell nézni a kijelző adatlapját mert könnyen megeshet, hogy nem a szokásos lábkiosztása van. Vannak ilyen kijelzők de viszonylag ritkák. Főleg ott lehet némi bonyodalom, ahol az érintkezők két sorban helyezkednek el.
(#) spenyo hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Igen ez pont egy ilyen kétsoros szerkezet.
(#) cupika97 hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
(#) sargarigo válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Így ránézésre nekem címzési hibának tűnik. Ha szerencséd van, akkor csak egy kis érintkezési hiba. Én megpróbálnám azokat a kis füleket egy fogóval kiegyenesíteni, és levenni róla a keretet. Ha minden igaz, akkor egy zebracsíkos gumi van alatta, azt izopropil alkohollal megdörgölném az élein, valamint a panelen az érintkezőket is. Ezután összerakás, ujjakat keresztbe, és lehet hogy menni is fog! Bízzunk!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) cupika97 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Sajnos nem segitett a tisztitás.
(#) Massawa válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Amikor bekapcsolod a display meghajtoja általában kivilágitja a 2x20 kockát (fehérek lesznek).
Ha ezt látod akkor nem a displayben van a hiba.
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Már bekapcsoláskor sem az igazi, lásd melléklet. Ha a zebra gumi tisztítása nem segített, akkor cseréld ki a kijelzőt, kb. filléres tétel.
(#) Massawa válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Dobd el. Valami belül tönkrement. Ha már eljutottál a gumikontaktusokig, akkor ott tetted tönkre a displayt. Házi kürülmények közlött alighe lehet a displaylapot meg a gumikontaktusokat egy sikba illeszteni, igy a gumikontakturok nem nyomodnak a megfelelö felülethez.

Ennyi.
(#) cupika97 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Bővebben: Link Eztet rendeltem meg. Remélem jó lesz.
(#) nagym6 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Összerakáskor játszani kell vele az üveglap mozgatásával, hogy a megfelelő nyák kontaktus csatlakozzon az üveglap megfelelő kontaktusához, azaz pont felette legyen.
(#) cupika97 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
A gumi zebra csík az üvegből nem válik el, csakis a gumi az alaplaptól.
(#) user1914 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Egy kis kontakt spray megoldja. Mindkét felületet tisztitsd meg vele. A guminak is mindkét érintkező oldalát, meg a kijelző üveget is.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2022
(#) cupika97 válasza user1914 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
És ha eggyáltalán nem jön le a gumi az üvegről? Erőltessem?
(#) user1914 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Fényképezd már le azt a szétszedett felragadt gumit.
Üdv. M.
(#) cupika97 válasza user1914 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Már leszedtem, tényleg nehezen jött le róla. Megpucoltam, semmi változás. Ugyan úgy össze visssza megyen.
(#) sargarigo válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Akkor pedig tényleg kukára érett úgy tűnik.
(#) cupika97 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Helló. Tudnátok segíteni az új kijelző beötésével? A csatlakozóval ellátott a régi.
(#) Massawa válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 25, 2022 / 1
 
Igen ugy néz ki, hogy az eredeti a IDC16 csati is ugyanugy van bekötve mint az ujon azaz 1-16, ahol az 1-2 a táp, a 15-16 meg világito dioda. Az utobbit aránylag könnyü kimérni. A LED ha jol látom a képen a felsö szélen levö forrasztopontokhoz van kötve.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 25, 2022 / 1
 
Az új kijelzőbe be kell forrasztanod egy csatlakozót, hogy csatlakozhass a szalagkábellel, de ahogy Massawa is írja, a két kijelző bekötése amúgy megegyezik.
(#) cupika97 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Köszönöm a segitséget, tökéletesen passzol.
(#) nagym6 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Esetleg a háttérfény led pontok lehetnek felcserélve, ha nem világít
(#) Rober_4 hozzászólása Feb 10, 2023 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy 40x2-es LCD kijelzőre ESP32-höz.
Több kérdésem van:
-Ezt a kijelzőt tudom e i2c-vel meghajtani?
Ugye itt oldalt két soros a lábkiosztás, tehát nem forrasztható rá közvetlenül sem. Vagy van esetleg olyan i2c-s LCD meghajtó ami direkt ezekhez a "kétsoros kivezetésű" típusokhoz jó? Úgy nézem, hogy a kivezetések egyébként szabványosak.
-Képes-e az ESP32 biztosítani a kijelző áramfelvételét? (Jártam már úgy régebben egy 20*4-es kijelzővel, hogy belehalt a Nano 1 hónap után.)
A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2023
(#) Bakman válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 10, 2023 / 1
 
Ha a háttérvilágítást nem az ESP32 biztosítja, akkor nem lehet gond.
Tudod I2C-vel hajtani de módosítanod kell a könyvtárt, ha alapból nem ismeri a 40x2 elrendezét.
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 10, 2023 / 1
 
Ezt én már használom, biztos jó: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
2x40 karakter az áhított cél, nem 4x20.
(#) kapu48 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Az LCD adatlapja nélkül elég kockázatos, de lehet kísérletezgetni!
(#) Bakman válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 10, 2023 / 1
 
A "kockázatos" eléggé erős kifejezés. ST7066 meghajtó van rajta ami, egy-két apróságot kivéve, egyezik a HD44780-as vezérlővel. Az apróságok csak ott jönnek ki, ahol az időzítések a határig vannak feszítve, az utasításkészlet egyezik.
(#) Rober_4 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Régi álmom egy 40*2 soros LCD. Akkor közvetlenül az usb 5v-ját kellene rákötnöm? Erre gondolom van lehetőségem az ESP-n vagy Arduinón is?
A tápellátástól félek, a vezérlést valahogy megoldom
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2023
Következő: »»   69 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem