Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3832 / 3947
(#) harcipocok válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
sima UART kommunikáció, talán 115200 baud rate-n
(#) Lamprologus válasza harcipocok hozzászólására (») Feb 16, 2023 / 1
 
Na, az menni fog!
(#) Fats Domino hozzászólása Feb 16, 2023 /
 
Üdv!
Ez tényleg működhet? Van erről egy videó is, amiben feltekeri a vezetéket a fém csavarra, leragasztja a fa táblára az állandó mágnest és a két csavart két oldalról,nem mozgatva folyamatosan,csak a mágnes vonzerejét használva odatapasztja,és a lámpa világít!
(#) pipi válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 16, 2023 / 2
 
persze a videón működik van ott alatta kis akku, vagy valami légtrafó...
Mágnes - tekercs statikusan, mozgás nélkül nem indukál feszültséget.
Ha működne, Paks2 sem kellene
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) Radio25 hozzászólása Feb 16, 2023 /
 
Sziasztok
Szeretnék megerősítést kérni. Van 2 db router egyik 9V 0.6A másik 12V 1A.

Szeretném akumlátorról üzemelni ami 12V 15A s közben hálózati áramba is be lenne dugva ha megszünik az egyik automatán kapcsoljon át.

Két hálozati adapter kicserélném egy 12V 2A adapterre.

Akumlátor és az adaptert bekötném egy tápfeszültség kapcsolóba s ami kijön 12V ketté osztanám egyik része menne egy feszültség csökkentőbe 9V 3A. Másik része 12V az pedig közvetlen a router ba.

Müködhet így vagy hagyam meg az eredeti adapterüket routeroknak s oldjam meg 2db táp kapcsolóval?

Köszönöm válaszotok előre is!

S .jpg
    
(#) antiktelefon válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Működik ez így, de relével kell a kimenetre kondi, mert nem kapcsol át elég gyorsan.
(#) kendre256 válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Lényegében szünetmentesíteni szeretnéd a routereidet...
Kereshetnél erre UPS modulokat, Aliról 1-2 ezer forintért lehet olyat kapni, ami tölti az akkut, és ha elmegy a hálózat, akku üzemre kapcsol át.
A szünetmentesítést én sokkal egyszerűbben szoktam megoldani, csinálok egy olyan tápegységet, ami 13,8 (14,2)V-os, azzal töltöm az akkut állandóan. A terhelést pedig simán az akkura kötöm. Ilyen feszültségű tápot 12V-os stabilizált (dugasz)tápból szoktam csinálni, megfelelő helyre forrasztott plusz ellenállásokkal. De kapni is lehet szabályozható 12V-os tápokat, vagy UPS tápokat.
Szabályozható tápegység
UPS táp
Ha az áramkimaradást is érzékelni kellett, akkor a táp és az akku közé tettem még egy diódát is, a dióda előtti feszültséget figyeltem. Ilyen már több helyen működik évek óta.
(#) Radio25 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
S abban tudnál segíteni milyen relé, kondi kellene hogy ne legyen késleltetési idő az átkapcsolásnál?
(#) antiktelefon válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Nem mechanikus, hanem félvezetős megoldás. De a kimenetre rakj párezer µF 16V kondit és ellesz vele (Már ha az átkapcsolást halasztja el, akkor egy dióda is kell vele sorba)
(#) Radio25 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Köszi szépen válaszod igen amolyan mini ups szeretnék de valójában mást keresek.
(#) Radio25 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
S ezt hogyan tudnám meg az ellenállás és kondi értékeit?
(#) antiktelefon válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Mármint?
Csak egy nagyobb 16-25V-os kondi a modul kimenetre és ha a kondi töltése miatt nem vált amíg ag nem sült ki a kimenet és a kondi közé rakj egy schottky diódát.
Kondi töltéstől nem fog leterlédelni a táp, nem kell ellenállás szerintem. De a fix akkus ötlet sem rossz amúgy.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) Radio25 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 16, 2023 / 1
 
Esetleg ez a két diódás megoldással kiváltható volna a tápfesz.kapcsoló? Mert videot most találtam s egész jól müködik. 1N4007 1A 1.000V + 1N5400 3A 50V találtam csak, videóba nem részletezi sajnos paramétereket
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) antiktelefon válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Ha a tápfesz magasabb, mint az akkufesz, akkor mondjuk. Nézd meg akku nem merül-e így.
(#) Radio25 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Ezt nem értem akku és a táp fesz egyforma 12V
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) antiktelefon válasza Radio25 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Ha a táp 12V és az akku 13.7 feltöltve, akkor nem a tápról fog menni. De amúgy sem tudom pontosan mi lenne, ha erre dcdc konvertert kötsz, akkut nem húzná-e le lassan.
(#) zoka hozzászólása Feb 17, 2023 /
 
Sziasztok! Egy akkumulátor 22-16V közötti feszültséget szolgáltat (töltöttségtől függően).
Erről szeretnék autós erősítőt üzemeltetni, aminek max 14,4V kell.
Egy olyan megoldást keresek, ami a fenti feszültség tartományt fixen át tudja alakítani 14,4V-ra.
Az sem baj, ha 50 Ampert elbír..

Vannak 24V-ot 12-re átalakító eszközök, de ezeknek gondolom fix 24V kell. Meg a 12 az kevés a kimenetén.

Mit javasoltok, van erre készen vásárolható eszköz?



Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) Régi motoros válasza zoka hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Mondjuk ez, vagy valami hasonló. (Az oldalon szereplő adatokért nem vállalok felelősséget.)

Keresőkifejezések: 50A buck converter, 50A step down converter stb.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 1
 
50A-hoz vékony kanócból van tekerve, két szállal is kevésnek érzem. A kinai tápmodulokat szerintem 2-vel kell osztani, esetleg 2/3. Szerintem... Szóval érdemes jócskán túlméretezni.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Azért írtam oda a zárójeles megjegyzést.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy távirányítón egy pillanatnyomógomb, ezzel a gombal, szeretnék valamit párhuzamosan forrasztani, hogy a gomb nyomkodását ki tudjam váltani mondjuk egy ESP-vel. (szabályos időközönként kell SOKAT kattintgatni!! :jump

Mi a legjobb megoldás amit a legkevésbé vesz észre az eredeti áramkör,, gondolom valami galvanikusan leválasztott dolog.. Reed relé optocsatoló?

Köszönöm!
(#) madzagos válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2023 / 2
 
Köszönöm proli007! Összeraktam, nagyon faintos lett. A két kondi értékén kellett változatnom.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
A kapcsolás ismerete nélkül csak a relére lehet mondani, hogy tuti. Lehet reed is de nem kötelező.

Arra gondolni kell, hogy a gomb kivezetése az eszközből kellemetlen hatásokkal is járhat. A vezetékek antennaként viselkednek, szeretik gyűjteni a zavarjeleket, így a lehető legrövidebb vezetőkre törekedj. Igaz így meg a relé mágneses tere kerül közel az eszközhöz...
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Egy DJI dron távirányítója!

Akitől az ötletet kaptam, nála egy reed relével működik illetve egy kis teketcsel. ( nem láttam, csak elmondta)
Én pont a tekercs mágneses tere miatt gondoltam az optocsatolóra...
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Akár jó is lehet, de optocsatolónál a kollektor-emitter közötti feszültséggel is kell számolni, mert hiába van nyitva a tranzisztor, valamekkora feszültség marad rajta, ami vagy "belefér" vagy nem.
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
De SIM kártyákkal működik dolog, vagy nem? (Nem videó, csak képfájl!)

SIM.jpg
    
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Csak Kriptonit szolgáltatós kártyákkal működik.
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Csak azt nem értem miért van ott jobb oldalt a két vezeték? Legalább elrejtenné.
Bocsánat az off-ért.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) proli007 válasza madzagos hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Hello! Először gondoltam hogy a villogóhoz használod majd az időzítést, de aztán elvetettem, mert soknak találtam ezt a 3 percet. (Ennyi idő alatt elfelejti az ember még azt is hogy látott valamit.)
Minden esetre én a Led-eknek fix tápot adtam volna, hogy azt ne az 555 hajtsa meg, mert annak van feszültség vesztesége.
(Ha csak a sárga Led-nek elveszed a tápját az 555-el , már nincs mitől kinyisson a két tranyó.)
Az a fényes "cső". egy akksi, vagy valami kapcsoló? mert hogy a táppal (gondolom NiCd) sorba van.
(#) antiktelefon válasza proli007 hozzászólására (») Feb 18, 2023 /
 
Az nem NiCd, hanem egy védelem nélküli feltekert Lipo cella lehet, nem a legjobb választás, meg nem is logikus hogy miért.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2023
Következő: »»   3832 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem