Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízkőmentesítő
 
Témaindító: onorbert, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 28
(#) taposdani válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Hello! Minden ellenállás érték a kapcsolási rajznak megfelelő! A kondi új és polaritas helyesen van bekötve! Magyarán próbáljam meg a Bc547-es tranyot cserélni?
(#) proli007 válasza taposdani hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Próbáld meg cserélni, azt nem feltételezem, hogy az 556 hibás..
(#) taposdani válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Azt én se gondolom, mert 2 db ilyen IC-t vettem egyszerre, miután elkészült az egyik áramkör, teszteltem, nem működött, rögtön cseréltem az IC-ket de nem oldotta meg. Aztán megcsináltam a második panelt és az ugyanígy nem működik. A legelső működő panel, régebben készült és máshonnan lettek az alkatrészek vásárolva. (Mindkét bolt jó minőségű alkatrészeket árul) Azt nem akarom szétszedni és alkatrészeket cserélgetni ide-oda, ráadásul be is van építve, de ha nem oldódik meg a probléma, akkor csak ez a variáció marad....
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) sany válasza taposdani hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Esetleg nem hagytál ki véletlenül valamilyen vezetősávot, vagy összeköttetést a forrpontok között valahol a paneleken, ami az elsőn ott van , de ezeken nincs?
(#) taposdani válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Hello! Gép marta ki a panelt, a programba meg a kapcsolási rajz fényképe lett beillesztve, de át is ellenőriztem a panelt, mert először erre gondoltam. Egyébként cseréltem egy más gyártó új BC547- et, de ugyanaz a hiba...
(#) proli007 válasza taposdani hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Hello! Ha kiveszed a BC547-et akkor az 556-nak billegni kell, ami ellenőrizhető az 556 kimenetén.
(#) taposdani válasza taposdani hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Uraim! Töredelmesen jelentem, megvan a hiba! 556....amibol kettőt vettem másik boltba, egyik se jó. A működőképes panelból kiszedtem azzal mindkét panel jó, a régi áramkörben sem működik egyik IC se. Fényképen a fehér feliratos a jó!
Köszönöm a segítségeteket! Szép napot! (Nem magamnak akartam válaszolni!
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) niedziela válasza taposdani hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Sokat tapogatod ESD nélkül, hamar ki lehet nyírni a CMOS-t
(#) qvasz2 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Az NE az sima tranyós, a CMOS az valami más betűjelű, emlékeim szerint
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Pont erre a flodravin készülékre akartam rákérdezni, miután Gafli kolléga belinkelte a milyen alkatrész témába.

Szerintem a Faraday kalitka az elektromos erőteret zárja ki, a mágneses erőteret nem.
Vagyis a vörösréz csőben folyó vízben elvileg lehet mágneses teret gerjeszteni.

De engem is nagyon érdekelne a működése, és az, hogy van-e tapasztalat a hatékonyságáról?
Mert ha tényleg működik, akkor fabrikálnék valami hasonlót, mert eléggé vízköves a víz errefelé, savazni kell alkalmanként a kazán használati meleg víz hőcserélőjét.
(#) niedziela válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Ez pont arra jó mint a dugajlba csatlakoztatható Háztartási villamosenergia-megtakarító eszköz.
És ugyan úgy is működik, hittel, lélekkel
(#) Gafly válasza niedziela hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Annó sokat vitatkoztunk rajta, sokan megesküdtek a hatásosságáról, sokan meg a hatástalanságáról.
Személyes tapasztalatom egy ilyesmi állandómágneses "csőre rácuppantós" vízkezelővel van. Úgy alakult, hogy ki kellett ásni a házba bejövő csövet, és akkor ha már úgyis ott volt a lehetőség, vettem és rátettem egyet. Azóta nem vízköves a mosdó, elég csak néha szivaccsal letörölni. De simán lehet hogy csak bebeszélem magamnak, és előtte is ha töröltem volna, akkor régen sem lett volna vízköves. Kevesen ismerik el, hogy vettek valamit, és teljesen felesleges volt megvenni...
Érdekes, hogy most már ugyanezt nem árulják. Sokan nem tudják, hogy a mágnes is rozsdásodik. Viszont áramot legalább nem fogyaszt.
(#) niedziela válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Számtalan ilyen és hasonló vudu volt, lesz.
Kezdődött talán az egész 1988-ban mikor egy ügyes feltaláló megálmodta, hogy az 1500-ös lada benzincsövére egy spéééci mágnest kell tenni, akkor nem eszik 10 liter százon, csak kilencet, meg ráadásnak egyet.
Ez az ipar nem változott, csak fejlődött.

Ami mágnes megmarad 1989-től azokból készül a karkötő, pénzmágnes, vizkőgátló, aranyér eltávolító...stb
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Annó próbáltam, nem ér semmit. Logikusan végigondolva (mielőtt pénzt dobsz ki) nem is csoda, mert nem változtatja meg a víz összetételét, nem is tudja, hiszen hozzá sem ér.
(#) ferci válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szerintem nem ér semmit sem, simán placebo...
Régebben beírtam, miért - nem akarom újra beírni.
Aki pedig cseppet is átrágja a témát, rájön magától is, hogy technikai kamu...
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Pénzt semmiképpen nem szórnék ki rá.
De ha a fórumot olvassa egy BME fizika professzor, és beírná, hogy létezik valamilyen effektus, ami szerint működhet adott feltételek, mondjuk frekvenciák, térerők mellett, akkor elgondolkodnék rajta hogy a fiókból összedobok egy áramkört.
(#) Suba53 válasza ferci hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Elhiszem, nekem sincs türelmem átnyálazni 27 oldalt.
(#) ferci válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Nem a 27 oldalt kell átrágni, csupán átgondolni a fizikát, elektronikát..
2 oldallal előbb írtam be, 2018.április 14.
(#) Suba53 válasza ferci hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszi, megtaláltam, elolvastam, én is jókat mosolyogtam a készülék működési leírásán.
De valami műszaki halandzsát csak kellett írni hozzá, hogy a sok pénzt fizető vevőbe azt a hitet ültessék el, hogy ez kérem egy tudományosan megalapozott készülék.
(#) b11gyula hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Nem akarok ünneprontó lenni, de nállam évtizedek óta müködik mágneses vízkezelő és még az utólag telepített mosógépről is leszedte a vízkövet, csak ez nem kívűl van rárakva, hanem belül crkulál az átfolyó víz, valhogy úgy, a köralkú mágneseket egyszer belólről kerűli, mjd a 2. kívülről és így tovább, lyókas állandó mágnesekkel van összerakva, távtarók és víz terélőkkel, a bolylerben pocsolya szerü állapotú a kváló vízkő és az ajábók marékkal szoktam 4-5 évenként kikotorni. ez már nem kapható, mert a gengszter váltásnál szét rugták a céget, de szerintem házilag el készíthető.Üdv: mindenkinek
(#) taposdani hozzászólása Máj 17, 2023 /
 
Hello mindenkinek!
Tudtom szerint a mágneses mező a folyadékokra hatással van, viszont a gazokra nem. De nem is ez a lényeg!
Tapasztaltom a megépített verzióval: kapszulas kv főző kb 2-3 doboz kv (20-30db kapszula) után rendszeresen savazast igényelt, semmit nem változtattam, csak fel lett szerelve a készülék. Azóta szerintem 20 DOBOZ kapszula fogyott el és egyszer sem kellett a készüléket savazni! A másik a vizcsapok perlatorai (szűrői) tele lettek vékony vizkőlapkakkal....mintha leoldotta volna a meglévőt a cső faláról!
Szóval mindenki az gondol amit akar....
(#) uniman válasza taposdani hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Idézet:
„megépített verzió”

...az melyik lenne, megmutatod? Köszi...
(#) taposdani válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Szerintem, ahelyett, hogy megmagyarázod a fizikát...illetve szkeptikusan fogadod a tapasztalatokat inkább nézd meg ezen és az előző oldalon lévő hozzászólásomat és azonnal látni fogod! Köszönöm!
(#) Laca13 hozzászólása Jan 8, 2024 /
 
Bocs hogy nem teljesen ide tartozik a téma, de nem tudtam hova besorolni, új topikot meg nem akartam nyitni.
Van egy gyantaágyas vízlágyítónk BS-K100/VR1 ami 3-4 hónap után dohos szagú vizet ad. (ez állítólag egészségre ártalmatlan algától van, de kellemetlen) Van a vegyszeres fertőtlenítési módszer, ami drága meg macerás is, meg van egy elektrolízises kütyü, ami állítólag a só klórjával fertőtlenít. Ez sem olcsó, de szerintem nem lehet túl bonyolult.
Szerintetek lehet ilyet csinálni?
(#) Janszi válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Kétfajta gyanta van,az egyiket sózni kell,a másikat nem sóval kell regenerálni időnként,ezt szoktad,tehát regenerálod?Mert az enyém nem dohosodik,a sózós gyantás tipus,hosszabb pangás után sem. Még annyi,hogy a szivacsokat cserélni kell,nem úszod meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2024
(#) Laca13 válasza Janszi hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Ez egy ilyen teljes házi vízhálózati lágyító. Sóval kell regenerálni, illetve ő maga csinálja, csak időnként után kell tölteni a sót. Sajnos ennek dohos szaga van. Szűrő csak a kötelező előszűrő van a rendszerben.
(#) Bakman válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Ez érdekes, több ismerősnél van gyantás vízlágyító, nálunk is, ilyet még senki nem mondott.

Elvileg kézzel is el leeht indítani a regenerálást. Ezt csináld meg kétszer egymás után, hátha alapon (só legyen benne bőven).
(#) Janszi válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Azt javaslom hogy szedd szét,a gyantát is cserélném,nyilván kuka,és egy váltott MOL Hygi Fluid és klórtablettás meleg vizes mosás,meleg-hideg öblítés,előszűrő tisztítás és szivacs,gyanta csere után ismét tökéletes.Szervíz ugyan ezt tenné,némi felárral Ha gond a belső rész elérhetősége,és nincs útban mágnesszelep,nyomásmérő,egyéb nyalánkság,töltheted rizzsel,az jó mechanikai tisztító zárt térben.Az enyémbe 5L gyanta kell,de nem ez a tipus,csak 20" szűrő.
(#) Laca13 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Megkérdeztem a készülék gyártóját, akitől azt a választ kaptam, hogy előfordul ilyen dohosodási jelenség, a hálózati víz függvényében. Sajnos ezen a regenerálás nem segít, utána is marad a szag.
(#) Laca13 válasza Janszi hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Kicsit luxus lenne szétszedni az alig négy hónapos készüléket, arról nem is beszélve, hogy a gyantacsere nem oldana meg semmit, csak egy-két hónapra, utána ugyanott lennék ahol vagyok. Az elektrolízises kütyü azért lenne jó, mert az minden regenerálásnál fertőtlenítene is.
Persze a hipós megoldás is biztos működni fog, csak az macerás lesz, mert figyelnem kell hogy mikor fog regenerálni a gép, és előtte beleönteni a hipót a sótartályába. (sajnos a hipó hígított és nyitott állapotban igen hamar lebomlik. )
Következő: »»   27 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem