Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RTC óra Nixie csövekkel
 
Témaindító: Csibi, idő: Dec 10, 2007
Lapozás: OK   5 / 5
(#) ludus hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne egy működő ez: Bővebben: Link alapján a cikk alapján megépített órám. Valaki foglalkozott már pl. DS1307 vagy hasonló RTC modul hozzá kapcsolásával? Kerestem itt a HE-n de nem igazán találtam példát...
(#) kaqkk válasza ludus hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Én éppen most vagyok a tesztfázisban egy DS3231 es rtc+ vfd óra párosnnál , Amit tudnod kell A tom25 órához teljesen új programot kell írni (nem lehet egyszerűen belemókolni az RTC-t )
(#) ludus válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Szia! Tiszta sor, pongyola volt a megfogalmazás... Nem az RTC-PIC összekötés a lényeg hanem a komplett megvalósítás programmal. Amint írtam már van egy működő példány amit feljavítanék ezzel a funkcióval. Meg tudnám egyszerűen valósítani pl arduinoval, ott még a program se lenne gond de minél kisebb "áldozattal" tenném meg ha lehetséges (ne kelljen új nyák stb)...
(#) kaqkk válasza ludus hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Az órán van 2 szabad láb (RA4_RA5 ) ezeket fel lehet használni az RTC adatlábainak , minek ehhez még az arduino ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) ludus válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Az arduinot a PIC kiváltása végett írtam, de nem ez a cél mint ahogy jeleztem! Igen ott a két szabad láb, a cikk írója meg is említi de nem tudom volt e valami tovább fejlesztett program verzió... 6 évvel ezelőtt építettem meg az órát, azóta is egy dobozban pihen mert minden újra bekapcsolásnál újra be kell állítani és nem szeretném állandóan bekapcsolva hagyni...
Ezért (is) gondoltam egy külső óramodulra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) kaqkk válasza ludus hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Tegyél egy memóriaakksit csak a picre ....(diódás ellenállásos töltéssel) Kb egy hónapja írtam új programot éppen ehhez az órához (4-20 megás kvarcokhoz) de nincs kedvem újra végigjárni a kálváriát a lassú tranzisztoros meghajtás miatt ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) ludus válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Eredetileg tettem a PIC-re egy gombelemet pont ebből a célból de nagyon hamar lemerült... Az akksi jó megoldás lehet...
(#) sooty válasza ludus hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Nyitott kapukat döngetsz, évek óta fent van a ds3231-es változata...
Itt
meg itt

Kicsit azért bele kell nyúlni...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) ludus válasza sooty hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm megnézem!
(#) Lőrincz hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Sziasztok a vicsy által feltett kapcsoló üzemű táppal építettem meg a Nixie órámat a tanárommal azonban a táp részében lévő problémára nem tudunk rá jönni.
Bővebben: Link
Rá kapcsoltam a 9V ot a bementre de a kimeneten csak 90V mérhető ekkor ez elkezd csökkeni és az IRF730-as MOSFET elkezd melegedni.
Válaszokat előre köszönöm!
(#) Gafly válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 8, 2023 / 1
 
Milyen diódát és tekercset tettél bele?
Mindkettő eléggé kritikus...
(#) Lőrincz válasza Gafly hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
A tekercsem is es a diodam is a kontelbol van a tekercs 100uH a dioda meg egy 2.2nF elko kondi.
Azota már rajöttem egy két problémára az 555 valamiért be volt lassúlva. Viszont a megfelelo feszt így se kapom meg szerintem az IRF730 okozhatja a problémát.
(#) kaqkk válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
A dióda tipusát kéne tudnunk nem azt hogy hol vetted , ha nem elég gyors a dióda ugyanezt a tünet produkálja ...
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2023
(#) Lőrincz válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
BYV95C-t használok. Elnézést.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2023
(#) Gafly válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Tekercsből sem a legkisebb kell ám, 100 uH-ből is van többféle...
(#) Lőrincz válasza Gafly hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
A mai napon szerintem lesz időm utána nézek a dolgoknak esetleg az IRF et cserélni vagy egy equivalensel helyettesiteni és úgy megnézni. Ha úgy se jön ki cserélem a dolgokat. Köszönöm szépen a gyors segítséget.
(#) Hp41C válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 9, 2023 / 1
 
A diódát cseréld elsőnek pl. UF4007 -re . (BYV95C Trr= 250 ns --- UF4007 Trr = 75 ns).
(#) Lőrincz válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Köszönöm megnézem
(#) Lőrincz hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Hello abban szeretnék segítséget kérni hogy a 100uH tekercs ellenállása mennyire mérv adó illetve ha az akkor milyett használjak?
(#) kaqkk válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Idézet:
„2.2nF elko kondi.”
Ez ugye csak elírás ? Ha véletlenül elnézted az értéket és a 2,2n helyett a 2,2 mikron került bele érthető hogy az 555 "be volt lassulva" Elkóban még nem láttam 2,2nf ost (attól még lehet hogy létezik)
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) Lőrincz válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Eliras volt. Kicseréltem a byv elet és működik. Köszönöm a segítségeket.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2023
(#) kaqkk válasza Lőrincz hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Idézet:
„Kicseréltem a byv elet és működik”
A diódát ?
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem