Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   227 / 253
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Itt: Bővebben: Link. Igazábol arra reagáltam, miszerint egyszerű órákban nincs RTC.
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
A ledeset nem fogod publikussá tenni?
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 22, 2015 / 1
 
A Tom025 kapcsolást alapul véve GC Basic-ben írt programmal próbáltam készíteni egy változatot, ami ds3231-vel megy. Ebben csak dátum és idő kijelzés megy ezidáig (próbálgattam az rc5-öt is, de fel kéne hozzá szabadítani egy portot). Ha a modult akarod használni azzal is működik, abban benne vannak a felhúzó ellenállások. (Változtatás: az egyik gomb az RA5-re, a másik az RA4-re került, az RTC SDA az RB6-ra , az RTC SCL az RB7-re. Az 1Hz-es kimenetet az RTC 1HZ-es kimenetére (SQW) kell tenni, ha van villogó glimm elválasztó. Ki kell cserélni a kvarcot 20MHz-esre és a kondikat 22pF-re. )
A program készítése közben kezdett fogalmam lenni arról, milyen bonyolult és jól összehangolt lehet a HP41C által fejlesztett ( assembler !) Mule v2 programja.
A másik kísérletem a DS3231mz adapter volt, ami a PCF helyére berakható, a továbbiakat ott olvashatod.
(#) fotomen32 válasza sooty hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ezt a rajzot ismerem számomra ez egy nagyon jól bevált kapcsolás pont azt tudja amire szükségem van csak áramszünetkor mindig újra kell állítani,ha az RTC-vel fog működni akkor ennél jobb nem is kell nekem.Előre is köszönöm a fáradozásodat.
Egy kérdés nekem is olyan kék modulom van mint ami a fotón van abból használja az epromot is vagy csak az RTC,mert ha csak az RTC akkor leveszem a panelról és beletervezem az én panelomba úgy kisebb helyet foglal?
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Nem használja a modulon lévő eepromot. Ha áttervezed a ds3231 adatlapján lévő kapcsolás szerint kell bekötni az rtc-t. (felhúzó ellenállások, backup elem, nc lábak gnd-n stb.)
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) fotomen32 válasza sooty hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Rendben
Most nézem a rajzot mert tervezem a panelt és van egy kis gondom vele.
A 2 gombnál valami nem stimmel mert a gomb is és a felhúzó ellenállások is + on vannak valameíknek nem - on kellene lenni?
(#) kaqkk válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Ha felhúzó ellenállásról beszélünk akkor a gombnak kell - on lenni ..
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Valóban azt nem javítottam csak a frlhúzó ellenállást rajzoltam át. (Gomb a fnd-n természetesen)
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Szia, Milyen tipus ez a kijelző?
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Panaplex / plazma régi flipperből való kijelző, ami tartalmazza a bcd dekódert és a meghajtó tranyókat. Csak a vezérlést és a mini nagyfesz tápot kellett rátenni.
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Kicsit elhamarkodtuk a választ, mert az eredeti kapcsolás pont fordítva működik és a progi a régi kapcsoláshoz készült. Úgyhogy egyéb kis hibákat is javítva itt a két változat (g)nd-hez kötött gombokkal illetve (p)lusz táphoz kötött gombokhoz:
(#) fotomen32 válasza sooty hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Előre is köszönöm.
Az óra elkészült végszóra és a nagyszülők nagyon örültek neki.
Egyenlőre az eredeti progi fut benne,de megígértem hogy kicserélem a vezérlést nekik ha már teszteltem ithol és megbízhatóan megy,csinálok egy csere panelt és csak át kell tenni.
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Akkor RTC-nélkül megy?
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Még jó , hogy éjfél után fennmaradtam. Az RTC váltotta a napot, de az óra elfelejtette kiolvasni. Úgyhogy még egy javított változat.
(#) fotomen32 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Igen RTC nélkül van.
Az eredeti 4Mhz-es változat van megépítve,mivel gyanús volt a rajz és nem volt már időm várni így maradt a régi verzió.Az ujj csak akkor kerül bele ha legalább 1 hétig hibátlanul megy nálam.
(#) Kovidivi válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Az új. Nem a kezeden levő ujj
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
A barátom átalakított órájában próbáltam az új programot. Mivel ebben nem trafós táp van könnyen be lehetett állítani a megfelelő feszültséget, hogy a kioltott csövekben ne keletkezzen derengés (Mule v2-nél is tapasztalható). Viszont a trafós táppal épített verzióknál ez gondot okozhat, mert a jelenség aránylag kis többletfeszültség esetén is jelentkezhet ráadásul csövenként eltérő mértékben. Készítettem egy változatot, amelyik nem érzékeny a feszültségbeállításra ezekhez az órákhoz. (Nagyobb feszültségnél persze nagyobb anódellenállás szükséges, hogy a csöveket ne hajtsuk túl !!!)
(#) sooty válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Idézet:
„... gyanús volt a rajz ...”

Egy kevésbé gyanús rajz:
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) fotomen32 válasza sooty hozzászólására (») Dec 31, 2015 / 4
 
Ó köszönöm ez már nem gyanús ez már tökéletes.
Köszönöm segítőkész munkátokat és ezúton kívánok mindenkinek Boldog Újévet.
Végül egy kép az elkészült óráról.

pic001.JPG
    
(#) Csupasz válasza fotomen32 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ez ügyes! Jár a mancs! ( de ha a vodka megvan, nyitom az ablakot, Köbüki! )
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) kissattila88 hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Lehet hogy a kérdésem nem idevaló. Képen látható nixie csövet hogy lehet működésre bírni?Bővebben: Link
(#) pucuka válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Egy áramkorlátozó ellenálláson keresztül (2 - 5 mA) adsz a közös anódjára +145 - 150 V körüli feszültséget, és amelyik lábát mínuszra kötöd, az fog világítani.
(#) pjg válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
De, hát működik! BUÉK!
(#) fater0827 válasza fotomen32 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Üdv
Ügyes , add el borosgazdának tudja frissíteni 5 percenként az alkoholszintjét .
Ez most valószínű vízmentes , pormentes .
BUÉK
(#) MrBrown hozzászólása Jan 1, 2016 / 1
 
Sziasztok,
Egy last minute 2015-ös termék.
Plexi dobozt febuár elején fog kapni.
Végül a legnagyobb 500Kohm-os ellenállást kaptameg a villogó pont, ce így pont jó a világossága, ha akarom észre sem veszem.
Ugyan ez a "motor" hajtja majd a most sorozatban készülő 6x IN-18, 6x Z570M és 6x ZM1000 órákat is.
Üdv.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 1, 2016 / 1
 
...és az alja.
A forrasztásaimra még mindíg nem vagyok büszke!

image.jpeg
    
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Szia, látom mindent beletettél, ami a fiókban volt (Taylor féle stepup, kapcsolóüzemű stepdown, ds32 stb.) Nincsenek a csövek kicsit túlhajtva, vagy csak a fényképező viccel meg? (kék kisülés a jobboldali csőben és derengés) Egy glimm középen jobban mutatna mint a tizedespont szerintem. Kíváncsi leszek a hatcsöves verziókra.
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Jó lett ez, kíváncsi vagyok a többire is majd!
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
A DS32 alapkő, mert annó bevásároltam belőle.
A Taylor féle step up a mérete miatt-, a step down pedig a mérete és a kissebb hőtermelése miatt lett használva. Ezekből is betáraztam így a többi órában is visszaköszönnek majd.
Túlhajtva nem lehetnek, 170V anódfesz, 10Kohm anódellenállás, non-multiplex meghajtás.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ezek jó cuccok, megkönnyítik az ember életét... Viszont a 170v-hoz a 10k kicsit kevés ha (Utáp-Uégési)/Ianód képlettel számolunk (170V-140V)/ 2mA = 15kOhm körül kellene hogy legyen. Így 2mA helyett 3mA-kap. A non multiplex ilyenkor nem javít a helyzeten hiszen folyamatosan túllövi a csövet (nem csak impulzusszerűen).
Következő: »»   227 / 253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem