Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1061 / 1120
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Sőt, adok neked még +1 bónusz megoldást. Beteszed a HDD-t a saját gépedbe, a saját HDD/SSD jeidet lehúzod, és azon indítod a telepítést, mindegy, hogy USB vagy CD médiáról. Mikor a telepítés első köre lefutott, és kéri az újraindítást, nem indítod újra, hanem kikapcsolod. Ekkor a telepítőfájlok már a HDD -n vannak. Visszateszed a HDD-t a használni kívánt gépbe, és bekapcsolod, és folytatódik a telepítés,
a rendszer felderíti a hardvereket, és megfelelően telepít. Ilyenkor már nem nyúl a telepítőmédiához, szóval már nem szükséges.

Arra vigyázz, hogy amikor újraindítást kér, az 15mp múlva automatikusan is megtörténik, és ha épp ekkor nem vagy ott, a te géped hardverkiépítése szerint fut le a konfiguráció. Ami ugyan nem baj,
de fölösleges. Ha ez után teszed át a másik gépbe, megtalálja az új hardvereket, és azokat is telepíti.
De nem kell mondanom, hogy ez utóbbi opció felesleges megoldás, azért kell kikapcsolni rögtön a gépet,
ha kész a telepítőfájlok átmásolása. Ha a win felállt, onnantól meg már bármilyen hardverhez való drivert adhatsz neki USB-n ami a telepítőben épp nincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Régi motoros válasza Pethical hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Jaj bocsánat, annyit lehet benéztem, hogy a Setup.exe nem biztos, hogy megy dos alatt.
A dosos telepítő indító a WINNT.EXE ami az I386 mappában van. Tehát a telepítés indítása:
  1. cd I386
  2. winnt.exe
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Hogy mennyit tudtok szívni az XP telepítéssel ha nincs egy USB-s (vagy PATA) CD/DVD írótok.. és egy CD lemezetek.

Kipróbáltam és tökéletesen bootol egy régi P4 gépem USB CD-ről XP-t. (a pendriveal ellentétben)
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Ezzel csak bonyolítod a dolgodat, kérj kölcsön egy Windowsos laptopot vagy valami Windowsosat, amint a telepítő pendriveot meg tudod írni.
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Idézet:
„Sőt, adok neked még +1 bónusz megoldást. Beteszed a HDD-t a saját gépedbe, a saját HDD/SSD jeidet lehúzod, és azon indítod a telepítést, mindegy, hogy USB vagy CD médiáról.”
Ezt nagyon nem javasolom, mert az XP-t nem lehet csak úgy átemelni egy másik gépre, mint például egy 10-et, az adott gépen elindított telepítés kizárólag az adott gépre szól, másik gépbe áttéve a HDD-t már el se indul.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Idézet:
„Sajnos a gépbe nincs cd mehajtó csak egy csatlakozó”

PATA szalagkábel van hozzá. Erre rakható egy pata hdd és egy pata CD meghajtó. Egyszerre. (gondolom gyárilag is így volt)
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Annak idején én sokszor átraktam XP-t másik gépbe, és simán működött... Annyi volt a "titka" a dolognak, hogy amikor új gépbe kerül, akkor először csökkentett módban kell indítani (XP-n is F8, ha jól emlékszem), hogy ne próbálja betölteni a másik PC drájvereit. Ezután már felismeri, hogy más a hardverkörnyezet, és telepíti vagy kéri a megfelelő drivereket. De szokás szerint, az egyedi tapasztalatod (vagy inkább hozzá nem értésed) alapján általánosítasz, és ezzel esetleg félrevezetsz másokat, segítség helyett...
Telepített Win7 alatt is vagy négyszer cseréltem a teljes hardvert, közben HDD-ről SSD-re is költözött, gyakorlatilag teljesen problémamentesen.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Viszont nemis a feltelepített win átrakásáról volt szó, hanem a telepítés első felében az ujrainduláskor történő átrakásról.

Viszont egy mai gépet se túl egyszerű átállítgatni annyira hogy elinduljon rajta az xp telepítője és lásson egy pata lemezt.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 18, 2023 / 2
 
Most próbálom meg rufusal ki írni az xp 10 alat.
Ezt a 10 ez igy el van korcsosulva mindent twlepitet ami nekem nem kell
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Jogos, ezt a trükköt nem tudtam az XP-hez.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Nekem pont így került rá az IBM Thinkpad 570-re (pentiumII@300MHz), amihez csak PCMCIA CD olvasóm volt, s azt nem sikerült DOS alatt életre verni, hogy stabilan fusson vele a telepítő. Cserébe akkor még könnyedén lehetett a merevlemezeket becsatolni Microsoft VirtualPC alá, s arra telepítve vidáman működött. Végül persze az egész lemez tartalmát lementettem egy zip fájlba, hogyha vissza kellene állítani
Hogy az a gép mennyire jó volt... A modem helyett raktam bele Wifi kártyát, antennát persze szintén magam raktam bele, felbővítettem 128MB SDram-ra, egy trükkel hajlandó volt a 20GB-os merevlemezről is bootolni. Ráadásul az egész egy subnotebook volt, azaz pillekönnyű (ezért is voltak a perifériák külön hozzá)! Az már csak hab a tortán, hogy ha floppyt kellene beolvasnom, akkor még mindig működik
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Bocsánat, már aki nem tudja hogyan kellene csinálni.
Ugyanis csak egy kérdező van, a többiek tippeket adtak neki. Tehát nem ők szívnak, csak a kérdező.

Ui.: USB CD-ROM meg szerintem még annyira sem jellemző, mint egy régi megmaradt patás.
Azt akár még kölcsönkérni is tudsz, kb minden pc bontóban, főleg ha ismerős vagy.
Ha meg nem, legfeljebb elkérnek érte kb két fagyi árát.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2023
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Pedig az USB DVD meghajtó ma is nagyon hasznos, aki ad magára annak legyen. Az a 10eFt amibe kerül nem sok. Havonta írok (arhiválok) valamit 8GB dvd+r lemezre.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Nyilván nézőpont kérdése, én valahogy eddig is meg voltam nélküle, és meg is leszek még jó darabig.
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Elég kényes vagyok a munkáim minőségére de az usb dvd olvasót sosem hiányoltam még, ha a helyszínen nincs de égető szükségem van optikai meghajtóra, itthon rendes munkakörnyezetben teszek a gépbe átmenetileg, bár szerintem xp-t telepítettem utoljára optikáról.
Mások adataival meg nem szeretek játszadozni eleve 2 helyre mentek és abból egy az felhős, a hihetetlenül sérülékeny háttértárolókon tárolja magának az ügyfél a dolgait ha úgy kívánja.
(#) Macsek71 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Ezer éve (kb. mikor az USB fellendült) került hozzám egy SATA+IDE - USB csatoló eszköz a hozzávaló tápegységgel ... Azóta is készenlétben van a fiókban ... Mentettünk már vele adatot, írtunk DvD-t, stb.
Mai szemmel már kicsit lassú (USB 2.0 talán) de megbízhatóan teszi a dolgát

image.jpg
    
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
&villanyipi
Pedig látható hogy a kérdező már napok óta szív az xp telepítéssel mert neki nincs usb dvd írója..
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2023
(#) david87 hozzászólása Márc 19, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat sikerült egy xp ki irni pendájvra.
El is indult de fájlok másolása közbe sokat panaszkodik hogy fájlokat nem lehet másolni. Szerintem el engedem mert kuka a merevlemez most futatok rajta egy merevlemez ellenörzést szektor hiba után.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Létezik aktív sata-pata átalakító pár ezerért. Tehetsz bele bármilyen ma használatos hdd-t. Én is emiatt vettem ilyet még régen ebay-ról, mert a régi pata hddk bármikor elszállhatnak és pótolni így lehet őket.
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok

Van egy satás laptop vinyóm, milyen progival lehetne olyan állapotba hozni, mintha most jött volna ki a gyárból? Tehát semmi ne legyen rajta.
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 1
 
Szia! Megformázod, teljes formázással.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 3
 
Ha az ezernyi bad sectort, a 10% os kondíciót és a beletört rögzítőcsavart akarod eltüntetni akkor ez nem fog sikerülni...
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
(#) SzilCsong válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Dehogy
Van itt egy multifunkcios nyomtató és abba akarom beépíteni, de folyton visszadobja hibakóddal amikor saját maga futtatja a formázást
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Van hibakód is vagy csak hiba felirat?
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A vinyó leterheli a vinyó power csatlakozójának az 5V-os kimenetét 1,6V ig lenyomja.
A vinyó amúgy hibátlan PC-be.
Úgyhogy ott lesz a gond.
(#) villanyipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ha gépben nem terheli be ennyire akkor nem feltétlen a vinyót hibáztatnám. Inkább átnézném a tápot a nyomtatóban mielőtt még tönkre vág valamit aminek nem örülnél .
(#) SzilCsong válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Körbenéztem és úgy néz ki, hogy van egy nagyon pici SMD biztosíték vele sorba, majd nem közvetlenül megy az 5V-ra, hanem egy nagyon, nagyon pici SMD (talán fet)-en keresztül.
Úgy gondolom, hogy az kapcsolja le valamiért az 5V-ot, talán nem véletlenül.
Semmi nem füstölt el rajta és amúgy jól működik mindene, kivéve a vinyót.
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Először próbálj bele másik vinyót (vagy esetleg SSD-t), ha ott is ugyanúgy leesik a feszültség, akkor hibás lehet a nyomtató és valamiért nem bírja a háttértároló által jelentett terhelést.
Következő: »»   1061 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem