Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   281 / 282
(#) Sly hozzászólása Okt 18, 2022 /
 
Köszi pipi ès Gafly fórumtárs!Innen már szerintem boldogulok!
(#) Sly hozzászólása Okt 19, 2022 /
 
Sziasztok!Hát elég rossz napom volt.Ott tartok hogy kiszedtem a dsc-panelját és leszedtem a billentyüzetet és hazahoztam.Mivelhogy szinte már eljutottam addig hogy minden müködött,sikerült beprogramoznom egyik zonát a távirányitonak,és láss csodát,egyszercsak a sziréna fogta magát és önállo életre kelt,elkezdett szóllni...1 órámba tellett,mire rájöttem hogy a relé ami a bell kimenetre volt kötve,az néha gondolt egyek és alapesetben nem zárt volt hanem nyitott....Hát persze miért is rakott volna be a telepitö egy uj relét,betett egy 40 éves valamiböl kibontottat...Na ezt a problémát orvosolva,elöször jovolt,majd utána aztkezdte játszani hogy hiába állitottam én késleltetést a szirénára,volt hogy kapásbol megszolalt,amikor elkellett volna hogy kezdödjön a belépés késleltetés...Párszor áramtalanitottam a központot,és a legutolso normális müködéskor azt tapasztaltam,hogy a központ induláskor a sziréna reléje (ami ugye a bell kimeneten van) elkezdtett kattogni,kb 10 másodpercig,majd abbamaradt a kattogás és behuzva maradt a relé...Áramtalanitottam a központot,és mikor ujra táp alá hejeztem,akkor annyit hajlando csinálni,hogy 10 másodpercenként csippan kettöt,és hiába nyomkodok rajta akármit, nem hajlando érzékelni és sipol egy hosszut a gombnyomás után...A sipolás ha jol olvasom,sziréna levállás hiba...De hiába kötök rá szirénát,hiába kötök a bell kimenetre párhuzamosan 1k ellenálást,ez csak sipol és nemhajlando csinálni semmit...Amire reagál,az az hogyha az 1-es é 2-es zonát megszakitom,mivel eredetileg is csak 2 zona volt használatban....Valakinek valami ötlete esetleg?
(#) Sly válasza Sly hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Sikerült resetelni a központot a PGM1 és a Z1 rövidrezárásával...Most ugytünik helyrejött...Tesztelem és meglátjuk...
(#) Sly hozzászólása Okt 19, 2022 /
 
Hát egyenlöre ugynézem müködik minden,viszont nemjövök rá hogy mire kell állitanom azt a zonát amit akarok belépés késleltetésre is használni és ajtocsengönek is...Ha 01 vagy 02 zonadefinicot adok meg,akkor az ajtocsengö funkcio az jo,viszont azonnal kapcsol a bell amikor riasztás van,és nem késleltet...Ha 25-ös zonadefiniciot állitok be akkor müködik a belépés késleltetés,és csak a lejárta után aktiválodik a bell,viszont itt meg nemmüködik az ajtocsengö funkcio...
(#) zoltimar hozzászólása Dec 26, 2022 /
 
Sziasztok,

Beköltöztünk egy használt házba, ahol van egy használaton kívüli komplett DSC rendszer PC585 központtal. Sikerült életre keltenem az itt olvasottak alapján, a direktbe a központra kötött zónákkal hibátlanul működik minden, viszont a billentyűzeti zónákkal nem jutok dűlőre.

A rendszer:
- PC585 központ, amibe közvetlen 4 zóna van bekötve.
- 3 db pc1555RKZ billentyűzet (1. bejárat, 2. emelet, 3. garázs)
- 7 db mozgásérzékelő, 4 db a földszinten, 1 darab az emeleten, 2 darab a garázsban
- Elméletileg 4 db földszinti mozgásérzékelő van direktbe a központba kötve, az emeleti az emeleti billentyűzetbe, míg a garázsban lévő kettő a garázsban lévőre.

Minden mozgásérzékelő működik, reagál a mozgásra, de csak azok adnak a billentyűzetre visszajelzést mozgás esetén, amelyek direktbe a központba vannak kötve.

A billentyűzet hozzárendelés elméletileg megtörtént az útmutató alapján:
*8 xxxx 000 0 11 a bejárati ajtónál lévő
*8 xxxx 000 0 12 az emeleti
*8 xxxx 000 0 13 a garázsban lévő
*8 xxxx 902 a modul frissítés miatt

*8 xxxx 903 esetén világít a zóna 1,2,3, elméletben tehát jól vannak hozzárendelve a billentyűzetek.

A billentyűzeti zónák hozzárendelésével viszont innen elakadok, vagy rosszul értelmezem az útmutatót.

Próbáltam a következőt, először csak az emeleti zóna hozzárendelésével (a garázsban lévővel még nem szöszöltem):
A cél ugye, hogy az emeleti zóna legyen az 5. zóna, amely az emeleten lévő billentyűzetre van csatlakoztatva
*8 xxxx 020 00
*8 xxxx 020 05

Így sem történik semmi, nem jelez vissza mozgásra egyik billentyűzet sem, ha az emeleti mozgásérzékelő világít.

Tudnátok ötletet adni, mit hagyok ki, vagy mit csináltam rosszul?
(#) HA5AWS válasza zoltimar hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Szia!
A 001-es szekcióban milyen típst állítottál be? Eredetileg az 5-ös zóna nem használt 00-ra van állítva. Amit eddig állítottál be az jó, csak a zóna típusát is meg kell adni. A 20-as szekcióban csak azt állítod be, hogy melyik zónát lássa a kezelő, a típusát a 001-ben adod meg.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) zoltimar válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Ez volt a gond... Pedig erre még oda is figyeltem, de akkor hibáztam... Nem voltak megfelelően beállítva a zónák és az 5-8 nem használtra volt állítva. Fene egye meg, pedig azt hittem nem ilyen banális hiba lesz...

Még egyszer köszi!
(#) HA5AWS válasza zoltimar hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Szia!
Örülök, hogy sikerült.
Üdv: Gábor
(#) Sentosa hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
BUÉK Mindenkinek!

DSC Neo +TL280(R)E kommunikátorral kapcsolatos dolgot osztanék meg.

Régi DSCt cseréltem Neo-ra .
Gondoltam ha már neten van kipróbálom DLS5 mit lát.
Fel is dobta a frisstéseket. KP panelt frissítette 1.37re , a kommunikátor fw-t 5.51-re .
Reboot után már a DLS nem látta a kommunikátort.
Connect alarm app látta, működött minden.
DLS kiírta , hogy TL280(R)E v.5.5-t nem támogatja.
Driver frissítéseknél nem volt ehhez a modulhoz új driver.
Jan elején megjelent TL280LE és TL280LM v5.5 , ezeket feltelepítettem. DLS látja a panelt azóta. TL280(R)E ilyen nem volt.

Adódik miért frissítettem. DSL nem tudta letölteni teljesen a configot a PCre.
Mindig megállt a letöltés vége előtt, kapcsolat megszakadt...

Ez a hiba fw frissítés után nincs .
(#) pipi hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Hali!
Elővettem a sarokból a 20+éve cserélt hibás PC585 panelt. A hibajelenség: kb 20-30 másodperc után kattog a jobb alsó sarokban lévő relé, és kifagy a kezelő is.
Próbáltam pgm1-z1 alaphelyzetbe resetet, "elvileg" megcsinálja, de az üzembehelyezői kódot nem állítja alapba, a mesterkód jó.
1. javítható-e valahogy?
2. az üzembehelyezői kód törölhető-e valahogy?
Köszi
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Annyi kiderült hogy nem a szokásos 5555 az installer kód, hanem 0580.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1318070.html#9546914
Már csak a kattogás/kifagyás a kérdéses...
(#) Proci_85 válasza pipi hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Nem tudom, de a jófogáson most 2 is van eladó. Kompletten egyik 8500 másik 9500 magyar pénz.
A megoldás ettől engem is érdekelne, mert van pár ilyen panelem és tetszik az egyszerűsége.
(#) pipi válasza Proci_85 hozzászólására (») Jan 16, 2023 / 2
 
Tartalékba gondoltam "megbarkácsni"....
---
más: tök jó kezelő webes felületről (ESP32 vagy más procival), pl tesztre, ha épp nincs rendes kezelő kéznél: https://github.com/taligentx/dscKeybusInterface VirtualKeypad-Web
pár ellenállás osztó és tranyó kell köré. (A classic opciót nem kell kikommentelni, nekem úgy nem működött az 585-el)
Internetes elérhetőségre így nem tenném ki a kezelőt, de van több mintaprogi is ami üzenetet tud küldeni
(#) Proci_85 válasza pipi hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Köszi a github linket. Nagyon fullos projektnek tűnik. Régen néztem hasonlót. Az nem volt ennyire kidolgozva. Ha lesz szabad kapacitásom, megépítem.
(#) pipi válasza Proci_85 hozzászólására (») Jan 16, 2023 / 1
 
Azt nem tudom hosszútávon mennyire stabil, szóval csak óvatosan... Más projektben nekem az esp8266 nem tünt stabilnak hosszútávon, az esp32 érzésre jobb.
(#) em válasza pipi hozzászólására (») Jan 21, 2023 / 2
 
Ez nagyon jó. Installer kód keresés - szuper! Nekem is kedvem támadt egy régi panelt felokosítani.
Pipi felvetésére: nekem kb. 10db esp8266 működik adatgyűjtő üzemmódban, (Wemos) eddig nem volt velük stabilitási probléma.
(#) megyo12 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy DSC1864 riasztó központ, mellyen az idő beállításával szenvedek. Beállítom rajta az időt és fél óra múlva, már több perces késést mutat.

Már többször beállítottam a kezelő segítségével és DLS programon keresztül is.

Van valakinek ötlete, hogy miért lehet ez?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) HA5AWS válasza megyo12 hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Szia!
701 1 50/60 Hz hogy van beállítva?
701 2 hálózat vagy kristály az időalap?
Üdv Gábor
(#) megyo12 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Szia!

Az volt a probléma, hogy 60 Hz volt beállítva, átállítottam 50 Hz-re, most már úgy néz ki jó lesz.

Köszönöm a segítséget!
(#) szerencsesl hozzászólása Márc 24, 2023 /
 
Sziasztok, egy DSC 1864-es központom van.
Szeretném a riasztó ki/be kapcsolását (távolmaradómód) egy távolról is irányítható okos relével vezérelni, aminek van ki-be és NC/NO kontakja is.
Abban szeretnék segítségeteket kérni, hogy ezt hogy kell a központhoz illeszteni, melyik kontaktot és hová kell kötni, kell-e ezt követően programozni?
Köszönöm.
(#) popi61 válasza szerencsesl hozzászólására (») Márc 25, 2023 / 1
 
Az okos relét bekötöd egy zónára és Impulzusos üzemű kulcsos kapcsolónak programozod.

"[22] Impulzusos üzemű kulcsos kapcsoló
Ez a zóna, átmeneti sérülése esetén felváltva élesíti / hatástalanítja azt a partíciót, amelyhez hozzá van rendelve."
(#) Gafly válasza popi61 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Szerintem az lesz a következő kérdés, hogy "És akkor be van-e kapcsolva?".
(#) Riasztos hozzászólása Máj 23, 2023 /
 
Tisztelt, Fórumtársak!

Ez megfelelő megvalósítás lehet ?
Egy családi ház udvara kültéri infrasorompóval lenne védve.
Egy DSC RKZ kezelő külső homlokzatra szerelése esetleg fém kezelő dobozba helyezve, es onnan be/ ki kapcsolható lenne.
(#) fejesl válasza Riasztos hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Azt vedd figyelembe, hogy az infrasorompó időjárásfüggő! Erős ködös időben, havazáskor, havazás után hófúváskor bejelez. Nagyobb állat is megszakíthatja a sugarat.
(#) Proci_85 válasza Riasztos hozzászólására (») Szept 1, 2023 /
 
Vagy kezelő helyett: RF-ID kártyaolvasó valahova, akár homlokzatra, kert kapu mellé, ami egy késleltett zóna. Az infrasorompó, a bejárati ajtó REED és PIR pedig követő zóna. Ha kontaktot ad a kártyaolvasó a riasztónak, akkor be tudsz jutni a házba a belépési késleltetés alatt. Ha nem húzzák le a kártyát, minden azonnal riasztást generál, még a bejárati REED is. Ez már önmagában gyorsabb reagálást ad neked és kevesebb szabotálási lehetőséget a gazfickónak.

Infrasorompóból van sok féle, valami jobbat érdemes venni, ami a leszálló ködöt tudja kezelni. Mindenképpen több sugaras legyen és kis táv.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2023
(#) Tibacsek hozzászólása Szept 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Felújítunk egy kis házat. Mellette van egy nagyobb az már pár éve kész. Telepítve lett egy DSC PC1616. A nagy házban lett a központ telepítve PK5500-el pár érzékelővel (1. partíció) és 2 db PC1555RKZ kezelő két érzékelővel (2. partíció). Ebből ideiglenesen a két zóna érzékelő és az egyik kezelő le lett szerelve. A "hiba" miatti csipogást valahogy sikerült megszüntetni, viszont a fő házban lévő PK5500 kezelőn sárga riasztás van. Emiatt viszont nem lehet élesíteni az 1. partíciót!
A leszerelt zónákat elvileg kiiktattam a PK5500-n, de gondolom a leszerelt kezelő miatt lehet a gond. A nagy kezelőn nézve mind a két partíció N-ben van (gondolom az a normál állás). Nem nagyon értek a programozásához de ha jól gondolom valahogy csak ki lehetne kapcsolni/tiltani a 2. partíciót, de semmi leírást nem találtam róla.

Ebben kérnék egy kis segítséget, ideiglenesen hogy tudom ezt megoldani, köszönöm!
(#) mercain hozzászólása Szept 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy HS2016os központom egy TL280 ethernet kommunikátorral. Eddig tökéletesen működött, de most routert cseréltem, de minden maradt elvileg ugyanaz, a központ szépen online van, elérhető a ConnectAlarm appból, jelzi az eseményeket stb. VISZONT, pontosan 2 óránként lead egy hibajelzést, hogy "
Esemény típus: Értesítés
Hely: Alternate Communicator 1
Esemény: Szerviz szükséges
"
Ilyenkor a billentyűzet (NEO szöveges LCD) is néha (nem mindig) kiad egy hibajelző hangot. Ugyanakkor van, hogy egy fél napig nincs jelzés, aztán megint jópárszor kereken két óránként. A billentyűzeten soha nem világít a sárga háromszög, hibakiolvasásra azt mondja nincs hiba. Nem tudok rájönni hogy mi lehetet a probléma, nektek van esetleg ötletetek?
Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2023
(#) Sentosa válasza mercain hozzászólására (») Szept 16, 2023 /
 
Fix IPre állítottad a routerben a TL 280-t,
értem ezalatt, ha a Mac adresst hozzárendeled egy DHCP tartományon kívül eső IP címhez, vagy DHCP-n van és esetleg 2 óránként megújul az IP?
Ez lehet egy ok. nézd meg a router logot. mi történik , amikor kapsz üzenetet.
(#) mercain válasza Sentosa hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Bocs, hogy csak most, valamiért nem kaptam értesítést a válaszról! Szóval köszi szépen a tippet, valami ilyesmi lesz, csak kicsit bonyolultabb a valós setupom, mint ahogy írtam, mert nem akartam nagyon elbonyolítani (újonann beállított deco mesh wifi-t szed egy tp-link nano router kliens módban, így van ethernet betáp a TL280on, illetve így rá tudtam kötni a központ akksijára a nanot, szóval áramszünet esetén is megy). Maholnap kicsit jobban rámegyek még a problémára, és írok majd a fejleményekről! Még egyszer köszi.
(#) faszi hozzászólása Okt 3, 2023 /
 
Helló!
Adott egy 1616os központ es egy pk5516os kezelő. Valamin nagyon lecsúsztam a programozás során mert 6 zóna van és folyamatosan világít a kezelőn a 6 zóna. Pedig már működött a visszajelzés mozgásra de valahol valamit nagyon elnyomtam. Ebben kérnék egy kis segítséget.
A másik dolog pedig az, hogy amikor már jó volt minden azt nem tudtam beállítani hogy késleltett legyen a riasztás amin mozgást érzékelt rögtön riasztott pedig kesleltettre állítottam minden zónát és még a szirénát is fel perces késleltetés állítottam de mégis rögtön vinnyogott.
Előre is köszönöm! (egy pár éve vizsgázott szerelő de azóta nem szereltem)
Következő: »»   281 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem